تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس چقدر است؟

بسیاری قد را رکن اساسی جذابیت در انسان‌ها می‌دانند؛ البته این در مورد مردان مسئله حادتر و مشخصه‌ای بارزتر است. به‌ طور کلی عوامل زیادی در رشد قد انسان‌ها تأثیر دارند. در دوره‌ های زمانی مختلف نیز نظرات گوناگونی در این باره مطرح شده بود و همواره پزشکان نمی‌توانند به یک نظر مشترک در مورد قد انسان برسند. عده زیادی آن را عجیب عنوان می‌کنند و مدام در مورد قد نظریه‌ هایی را پیش می‌برند که برخی از آن‌ها شکست می‌خورند.

برخی در روند درمان و تعدادی از پزشکان این‌گونه عنوان می‌کنند که اصلی‌ترین چالش افراد کوتاه قد ابعاد روانی و تأثیراتی است که روی زندگی شخصی، عاطفی و حضور در کنار پارتنرشان خواهد داشت. البته کوتاه بودن قد مشکلات زیاد دیگری را نیز به بار می‌آورد. حتی جالب است بدانید که عده‌ای بنا به این مشکل و کوتاهی بیش از حد قد دست به خودکشی می‌زنند. از نظر ما آنجا قضیه حادتر می‌شود که افراد فکر می‌کنند هیچ روش درمانی برای این مشکلات وجود ندارد و محکوم به کوتاهی قد هستند.

افزایش قد در سنین بزرگسالی

اعتماد به‌ نفس افزایش قد

نظرات پزشکان رشد و متخصصین غدد نیز در دوره‌های زمانی مختلف در مورد رشد قد متفاوت است و آنها تا حدی تکیه بر ژنتیک و وراثت می‌کنند و پس از آن دلایل دیگری را برای این مشکل بیان می‌کنند. در نهایت از نظر ما، اگر فرد به‌ موقع متوجه این مسئله شود می‌تواند با اصلاح ساختاری ژنتیک مشکلات خود را تا حد زیادی حل کند. به‌ هرحال مواد معدنی در بدن ما نیز نقش اساسی در رشد دارند. هر چه حجم توده‌ های عضلانی و همین‌طور ویتامین‌ها و مواد معدنی کم تر باشد، احتمالاً این که فرد قد کوتاهی داشته باشد بیشتر است. اما آیا افزایش قد در بزرگسالی امکان پذیر است یا نه؟ این بحث را در مطلب دیگر کامل توضیح داده ایم.

سوالات مهم در مورد افزایش قد

چند سؤال مهم که معمولاً افراد از ما می‌پرسند و یا مدام دغدغه‌شان است و در ذهن آن را می‌پرورانند:

  • آیا در دوره پس از سن بلوغ، قد من رشد خواهد کرد؟
  • قد من بیش از حد کوتاه است، آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟
  • رژیم غذایی تا چه حدی روی افزایش قد و یا متابولیسم رشد تأثیر می‌گذارد؟
  • پدر و مادر من قد کوتاهی دارند، آیا من هم محکوم به کوتاهی قد هستم؟
  • آیا روش جراحی یا آمپول افزایش قد برای بلندتر کردن قد وجود دارد؟
  • آیا امکان درمان کوتاهی قد در کودکان وجود دارد؟
  • آیا درمان کوتاهی قد در دختران و پسران، خانم‌ها و آقایان متفاوت است؟
  • روش‌ های درمان کوتاهی قد در آینده چه عوارضی برای ما به همراه خواهند داشت؟

ارتباط مشکلات جسمانی و داخلی با کوتاهی قد

البته که مشکلات جسمانی شامل کمبودهای بدن، نقص در عملکرد سیستم جذب روده و همین‌طور عدم دریافت به‌ موقع و کمبود ویتامین‌ها، مواد معدنی و همین‌ طور مکمل‌ های غذایی است. تصور کنید که روده بزرگ شما که وظیفه جذب املاح، مواد معدنی و ویتامین‌ ها را ندارد، نمی‌تواند به رشد و حتی افزایش وزن شما کمکی کند و در نتیجه از طرفی اگر دچار کمبود شوید حتی با استفاده از مواد غذایی مقوی، سبزیجات و غلاتی که پزشکان به شما پیشنهاد می‌کنند نیز نمی‌توانید روند درمان را به‌ خوبی طی کنید.

صرفاً روده شما همه چیز را دفع می‌کند. در مقابل طیف خاصی از ویتامین‌ها و املاح برای رشد قد و افزایش آن مفید هستند که بسیاری از آن‌ها را به‌ سختی می‌توانید در مواد غذایی دریافت کرده و یا این که اصلاً وجود ندارند. گاهی نیز با افزایش سن با مشکلاتی فراتر از صرفاً کوتاهی قد مواجه می‌شوید؛ جایی که استخوان‌بندی شما دچار نقص می‌شود.

اما در ادامه با این مسئله می‌پردازیم که در نهایت قد چه تأثیری روی اعتماد به‌ نفس شما خواهد داشت؟ چگونه می‌توانید مشکلات عدم اعتماد به نفس را رفع کنید و یا این که آیا صرفاً باید با کوتاهی قد خود کنار بیایید؟

سازگاری با شرایط اما تلاش برای رفع مشکل

بسیاری بر این عقیده هستند که پس از سنین جوانی و در دوره میانسالی دیگر راهی برای افزایش قد وجود ندارد. پس تصمیم می‌گیرند هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند با خودشان کلنجار بروند و مدام به این فکر کنند که نظر دیگران در مورد آن‌ها منفی است. اگر به کسی علاقه دارند به دلیل کوتاهی قد نمی‌توانند ابراز کنند و یا در محیط کار خجالت زده می‌شوند. افراد آن‌ها را بی‌ دست‌ و پا خطاب می‌کنند و یا از اصطلاحاتی نظیر نقص ژنتیکی، معلولیت و… برای آن‌ها استفاده می‌شود.

مسئله مهم اولیه‌ای که حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید با شرایط بدی که دارید تا حدی سازگار شوید. این سازگار بودن بدان معنا نیست که همه چیز را به دست فراموشی بسپارید و تلاشی برای موفق شدن انجام ندهید.

از طرفی حقایقی در مورد افزایش قد وجود دارد که بسیاری از آن بی‌اطلاع هستند و متأسفانه بسیاری از اختلافات در روابط نیز تأثیرپذیر از این مسئله است. به‌ طور کلی و از نظر تئوری روان‌شناسی، خانم‌ها تا 68 درصد جذب مردان قدبلند می‌شوند که در واقع یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین خصیصه‌ ها است که بر اساس آن در مورد یک مرد نظر می‌دهند؛ حتی به شرطی که فرد چهره خیلی خوبی نداشته باشد.

تأثیرات کوتاهی قد روی زندگی زناشویی

کوتاهی قد

با تحقیقاتی که از سوی دانشگاه کمبریج روی روابط زوجین از محدوده سنی 18 تا 65 سال انجام شد. نتیجه‌گیری این بود که کلیشه‌ای در دنیای روابط زوجین وجود دارد. قد مردان باید در رابطه از نظر بسیاری از خانم‌ها بلندتر باشد و همین‌طور مردان نیز ترجیح می‌دهند تسلط کافی از نظر قد روی همسر خود داشته باشند. همین‌طور مردان انعطاف بیشتری روی کوتاه یا بلند بودن قد پارتنر خود نشان می‌دهند.

خانم‌ها وقتی در سنین جوانی هستند بیشتر روی قد شخص مقابلشان حساس بوده و به‌ مرور زمان با گذر سن این مسئله برایشان تبدیل به اولویت‌های بعدی می‌شود. از یک رو میانگین آن در خانم‌ ها یکسان نبوده و هیچ الگوی مشخصی برای این قضیه وجود ندارد که در نهایت آیا خانمی می‌تواند با کوتاهی قد همسر خود کنار بیاید؟

اولویت جامعه چیست؟ قدبلند یا کوتاه؟

اجازه بدهید با شما روراست باشیم، کوتاه بودن قد در نگاه اول، حتی از نظر بسیاری از خانم‌ها که اولویت های کلیدی و مهمی در روابط دارند، بازهم در صدر لیست قرار دارد. آن‌ها شما را در یک شاخص کلی قرار می‌دهند و بر اساس چیز هایی که انتظار دارند از شما تصویر ذهنی درست می‌کنند. در نتیجه وقتی در مورد تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس صحبت می‌کنیم، لازم است که خاطرنشان کنیم که در نهایت برای خانم‌ها پیش از هر چیزی قد بلند بودن همسرشان اهمیت ویژه‌ای دارد. میانگین تفاوت قدی که خانم‌ها انتظار داشتند تا 20 سانتی‌متر بود، البته این عدد تا طیف 5 سانتی‌متر نیز پیش می‌رفت.

در نتیجه خانم‌ها ترجیح می‌دهند که قد شخص مقابلشان از 8 تا 14 سانتی‌متر از خودشان بلندتر باشد، اما در ابعاد دیگر این‌ گونه موارد صرفا تأثیر قد روی اعتماد به‌ نفس نیست و قد روی روابط کاری، اجتماعی و موقعیت‌های شما نیز تأثیر می‌گذارد.

انسان برای دیده‌ شدن نیاز به قد بلند دارد، چرا؟ خب قد بلند یکی از صفات ایجاد حس اعتماد به‌ نفس و تسلط بر دیگران برای عنوان موضوعات و عقاید است. از نظر روان‌شناسان افرادی که قد بلندتری دارند در فلسفه و بحث‌های مربوط به متقاعدسازی می‌توانند موفق‌تر باشند و در نهایت انتظار می رود که افراد روی قد خود سرمایه‌گذاری کنند.

ارتباط قد انسان با موفقیت‌ های کاری و روابط شغلی

متأسفانه این مسئله زمانی بیشتر مشهود می‌شود که حتی اگر شما در خانه از همسر خود هم قدبلندتر باشید باز هم با مشکلات زیادی در جامعه مواجه هستید. یکی از مواردی که معمولاً در موقعیت‌ های شغلی و انتخاب شخص برای انجام برخی کارها در مورد آن صحبت می‌شود.

قد و ارتباط شغلی

اگر برای انجام کارهای فیزیکی انتخاب شده باشید، توجه کنید تا حدی وابسته به قد شما خواهد بود. بسیاری از افراد فارغ از نگاه جنسیتی افراد قدبلند را برای هر کاری حتی غیر فیزیکی بهتر و مطمئن‌تر می‌دانند و یک حس بی‌ اعتمادی به مردان و زنان کوتاه قد وجود دارد. شاید بخش مهمی از آن وابسته به این مسئله باشد که جثه بزرگ یکی از لازمه‌های ایجاد جذبه ذهنی در افراد است. عده‌ای نیز مدام در مورد تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس در محیط های کار جمعی صحبت می‌کنند؛ اما باید قبول کنید که کوتاهی قد نمی‌تواند برای اشخاصی که از آن رنج می‌برند و مدام خود را با دیگران مقایسه می‌کنند عادی شود.

کدام موفق‌تر است؟ قدبلند یا قدکوتاه

جالب است بدانید که تقریباً 50 درصد افرادی که در کشورهای اروپایی و ایالات متحده امریکا برای انجام فعالیت های سرپرستی ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی انتخاب شده‌اند قدی بلندتر از 183 سانتی‌متر دارند؛ این نتایج البته برای کسانی که قد کوتاهی دارند بسیار غم‌ انگیز است. همین‌طور یک نظریه پزشکی در مورد قد بلند می‌گوید افرادی که دچار کوتاهی قد هستند احتمالاً در سنین کهن‌ سالی زودتر و در شرایط ویژه و حادتری درگیر زوال عقل، فراموشی و اختلالات روحی و… می‌شوند. این نتایج در ابعاد دیگر می‌تواند سبب بروز مشکلات روحی در انسان‌ها شود. حتی در یک تحقیق جالب دیگر عنوان شده است افرادی که در سنین نوجوانی نسبت به دوستان و نزدیکان خود کوتاه‌ تر بودند از 2 تا 5 درصد درآمد کمتری را در سنین بالاتر به دست می‌آورند.

تاثیر قد بلند روی موفقیت

شبکه های اجتماعی البته خواستگاه خوبی برای افراد کوتاه قد هستند، آن‌ها می‌توانند با انتشار تصاویر این تابو را بشکنند اما آیا به نظر شما کافی نیست؟ تصور کنید که یک فعال بزرگ اجتماعی، یک تاجر موفق و… هستید، در فضای اجتماعی به دلیل جذبه‌ای که دارید دنبال‌ کنندگان مدام در مورد شما صحبت می‌کنند. حال قصد برگزاری یک سمینار را دارید و یا می‌خواهید هواداران خود را از نزدیک ببینید، چه تصوری راجع به شما خواهند داشت؟ کسی که مدام در اثر کوتاهی قد رنج می‌برد و افکار منفی به ذهنش می‌رساند قطعاً در آینده‌ای نه‌ چندان دور درگیر اختلافات روحی و همین‌ طور عدم اعتماد به‌ نفس می‌شود.

بررسی میزان اعتماد به‌ نفس افراد بلند قد

محققان در این باره معتقدند که تنها بخش کمی از دلایل موفقیت افرادی که قد بلندی دارند به ضریب و بهره هوشی آن‌ها مربوط است. در صورتی‌ که بیشتر تحت‌ تأثیر این مسئله موفق‌تر هستند که نگاه دیگران نسبت به آن‌ها متفاوت است، در جمع‌ها انتخاب می‌شوند و مردم بهتر آن‌ها را می‌پذیرند.

اعتماد به نفس افزایش قد

از یک‌ روی دیگر افرادی که قد بلندتری دارند در رویارویی با جنس مخالف و شخصی والا مقام‌تر تمرکز بیشتری روی جلب اعتماد دارند و می‌توانند با سخنان حتی بی‌پایه و سند خود آن‌ها را به خودشان مطمئن سازند. قد هر فرد ارتباط مؤثری با موفقیت‌ های مالی و ارتباطات او خواهد داشت. اعتماد به‌ نفس که بالاتر می‌رود انسان از شرایط زندگی خود احساس خوشایندتری دارد و مدام در نگاه دیگران می‌خواند که قدبلند او نشان جذابیت است.

از طرفی احتمالاً می‌دانید که یکی از مهم‌ ترین شروط برای انتخاب‌ شدن در دنیای مدلینگ، قدبلند و کوتاه قد نبودن است.

برای خانم‌ها نیز قدبلند بودن اهمیت زیادی دارد. بالاخره بیشتر آن‌ها دوست ندارند که به شکل غیرمنطقی قدکوتاه باشند. با توجه‌ به این که متوسط قد خانم‌ها نسبت به آقایان با اختلاف فاحشی کوتاه‌تر است؛ اما محدوده ای وجود دارد که خانم‌ها ترجیح می‌دهند از آن بلندتر باشد. همین‌طور زنان گاهی حتی کوتاه‌تر از 160 سانتی‌متر هستند و این از نظر آن‌ها آزاردهنده بوده و آن‌ طور که باید و شاید به چشم نمی‌آیند.

مزایای قد بلند برای استایل و خوش لباس بودن

تاثیر افزایش قد در استایل

یکی از مزایای مهم داشتن قد بلند، خوش لباسی است. البته تمامی افراد با توجه به قدی که دارند می توانند خوش لباس باشند، اما در رابطه با افراد قد بلند انتخاب لباس ها ساده تر است. اگر شما قد بلندی داشته باشید اکثر لباس ها در تن شما زیبا به نظر می رسند. این موضوع نه تنها توسط جامعه پذیرفته شده، بلکه توسط شرکت های مدلینگ نیز در نظر گرفته شده است. اگر به 10 مدل برتر زن و مرد در زمینه معرفی لباس ها توجه کنید، متوجه می شوید که تمامی آنها دارای قدی بلند هستند.

اگر شما قدی بلند داشته باشید بسیار ساده تر می توانید یک استایل زیبا برای خود فراهم کنید و استایل شما نیز تاثیر بسیار مهمی در تمامی روابط شما خواهد داشت.

داشتن استایل زیبا در روابط عاطفی نقش مهمی در معرفی شما خواهد داشت و مطمئنا تفاوت های چشمگیری را رقم می زند.

در ملاقات های کاری اولین چیزی که از شما برای طرف مقابل مهم است، استایل و لباس شما خواهد بود. ذهنیت طرف مقابل با توجه به استایل شما شکل خواهد گرفت و مطمئنا در تصمیم گیری ها نیز بی تاثیر نیست.

البته نمی توان گفت که برای خوش استایل بودن حتما باید بلند قد باشید، اما با توجه به دیدگاه جامعه و نتایج روانشناسی، افراد بلند قد خوش استایل تر هستند و همچنین انتخاب های ساده تری در پیش دارند. موضوع خوش استایل بودن فقط محدود به قد نیست، زیرا انتخاب ترکیب رنگ و نوع لباس و فرم کلی بدن، همگی در استایل تاثیرگذار هستند، اما مهم ترین آنها داشتن قدی بلند است.

خانم ها بیشتر از مردان روی این موضوع حساس هستند، زیرا انتخاب لباس زیبا برای یک خانم بسیار سخت است و به آن توجه ویژه‌ای دارند. داشتن قدی بلند برای یک خانم ویژگی بسیار مثبتی است، زیرا می تواند انتخاب های زیباتری داشته باشد. یکی از مهم ترین عوامل داشتن اعتماد به نفس بالا در خانم ها، پوشیدن لباس زیبا است.

مزایای قد بلندتر برای سلامتی

لازم است بدانید که یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که علم پزشکی در مورد آن به نتیجه رسیده است، موضوع ارتباط قدکوتاه با ابتلا به بیماری‌ های قلبی و عروقی است. بر اساس تحقیقات، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که کوتاه بودن قد باعث ایجاد لخته‌ های خونی و گرفتگی عروقی می‌شود. بر اساس آمار های به‌ دست‌ آمده یکی از مؤسسات معتبر تحقیقات در حوزه سلامت، احتمال دچار شدن به حمله‌ های قلبی و مرگ میر در افرادی که قدکوتاه تری دارند تا 1.5 برابر بیشتر است.

قدبلندتر برای سلامتی

از طرفی افرادی که قد کوتاه تری دارند در رشته‌ های مختلف ورزشی با محدودیت روبرو هستند. والیبال، بسکتبال، تکواندو، بسیاری دیگر از ورزش‌های رزمی و البته انتخاب‌ شدن در چنین رشته‌ هایی و حرفه ای شدن در آنها نیاز به قد بلندتر خواهد داشت. عوامل مؤثر در افزایش قد نیز تعدادشان زیاد است و معمولاً افراد وقتی به سراغ بررسی دلایل کوتاهی قد می‌روند خیلی زود ناامید می‌شوند. در صورتی‌ که امروزه علم پیشرفت کرده و فراتر از چیزی که فکر می‌کنید در جهت ارائه راهکار هایی برای افزایش قد پیش می رود. خانم‌ ها نیز دوست دارند قد بلندتری داشته باشند و آن را نوعی استقلال مالی، فکری و حمایتی در زندگی می‌دانند و این‌ طور نیست که صرفاً مرد ها تحت‌ تأثیر قد کوتاه قرار بگیرند.

بخصوص در جوامع مدرن که خانم‌ها بیش‌ از پیش برای به دوش کشیدن مسئولیت‌های اجتماعی فراخوانده می‌شوند قضاوت‌ها در مورد آن‌ها نیز متفاوت‌ تر بوده و نیاز به قد بلند را در خود احساس می‌کنند. هر سوالی داشتید می توانید در همین صفحه از سایت وان قد سوالات خود را در رابطه با افزایش قد بپرسید.

راه حل چیست؟ چگونه قد خود را افزایش دهم؟

در سایت وان قد مقالات متعدد رایگانی از این قبیل وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله حرکات کششی برای افزایش قد را مطالعه کنید که خود ورزش کردن باعث تقویت اعتماد به نفس شما می شود و احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

برنامه و نشانه های رشد قد

اگر به دنبال یک برنامه افزایش قد هستید پیشنهاد می کنیم صفحه پکیج افزایش قد سایت وان قد را با دقت مطالعه کنید یا عبارت پکیج افزایش قد وان قد را در گوگل سرچ کنید تا آن صفحه برای شما به نمایش گذاشته شود. اگر هم فکر میکنید در حال افزایش قد هستید پس حتما مطلب نشانه های رشد قد را مطالعه کنید.

باور های‌ شما در رابطه با بدن خود، باعث می شود تا ذهنیت شما شکل بگیرد. اگر واقعا از بدن و توانایی های خودتان ناراضی باشید، نمی توانید انتظار اعتماد به نفس بالا را از خود داشته باشید. اعتماد به نفس زمانی به بالاترین حد خود خواهد رسید که شما از ویژگی های خودتان مطمئن هستید. داشتن قدی بلند باعث می شود تا شما یک قدم بزرگ در راه رسیدن به اعتماد به نفس بالا بردارید، پس وقت را تلف نکنید و برای افزایش قد اقدام کنید. با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید در جهت ارتقای اعتماد به نفس، وارد یک دوره افزایش قد تخصصی شوید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link