حرکات کششی برای افزایش قد

بسیاری از افراد که کوتاه قد هستند به دليل مسائل زيبايي و جنبه هاي اجتماعي دوست دارند در مقطعی از زندگی خود بلند قد شوند. متأسفانه حدود 80 درصد از قد یک فرد توسط ژن های او تعیین می شود و 20 درصد دیگر توسط ترکیبی از عوامل محیطی مانند تغذیه دوران کودکی و سلامت مادر در دوران بارداری تخمين زده مي شود كه این عوامل به طور كلي بر قد و طول اندام ها تأثیر می گذارد.

اگرچه نمي توان طول پاها را افزايش داد اما می‌توان با تقویت ماهیچه‌ های ساق پا از طريق حركات كششي چند اينچي به قد اضافه كرد. اگر مشتاق افزايش قد خود با كمترين هزينه و به طور طبيعي هستيد سايت وان قد حرکات کششی برای افزایش قد را گردآوري كرده است تا بتوانيد نهايت استفاده را ببريد.

آيا حركات كششي براي افزايش قد موثر است؟

حرکات کششی

حرکات کششی دارای مزایای فراوانی هستند که آن را به یک مکمل ارزشمند برای تمرينات افزايش قد تبديل كرده است و اگر طرفدار حركات كششي هستيد ممكن است که از خود بپرسيد چه مدت بايد کشش را نگه دارید؟ چند بار باید حركت کشش انجام دهید؟ و بهترین زمان برای کشش چه زماني است؟ آیا افزایش قد در بزرگسالی با حرکات کششی ممکن است؟ با همه اين تفاسير نكته اي كه مهم است این می باشد که روال زندگي خود را مطابق با نیازها و اهداف فردی تان شخصی سازی کنید.

حركات كششي به دلايل زير براي فزايش قد موثر هستند:

بلند قد شدن با ورزش

کشش منظم می تواند انعطاف پذیری را افزایش دهد و دامنه حرکتی شما را بهبود بخشد. بهبود انعطاف پذیری بدن به درمان و پیشگیری از کمردرد، جریان خون و انرژي لازم براي انجام فعاليت هاي روزانه کمک می کند. این حرکات بدن شما را متعادل تر مي كنند و با بهبود وضعیت بدن احتمال آسیب را کاهش مي دهند به طوری که می توان انتظار افزایش ۵ سانت قد در یک هفته را داشته باشید. این فرایند زمانبر است.

نكات انجام حركات كششي

کشش برای افزایش قد

بین 10 ثانیه تا 3 دقیقه

کشش پویا یا فعال برای تقويت و افزايش طول عضلات كاربرد دارد. کشش های استاتیک را بايد در مدت زمان مشخصی از 10 ثانیه تا 3 دقیقه نگه داريد و تا جايي كه ممكن است حركات کشش را به مدت 45 ثانیه تا یک دقیقه نگه دارید.

در حين انجام كشش به بدن استراحت دهيد

در حين حركات كششي به بدن خود فرصت استراحت دهيد که در اين صورت اسپاسم ماهیچه ها و ناحیه ای از بدن كه به دلیل سفتی آسیب دیده باشد رفع مي شود.

شناختن محدودیت های ورزشي خود

مدت زمان حركات كششي را با توجه به بدن خود تنظیم كنيد و اگر طولاني نگه داشتن بدن در حالت كشش دردآور است، سريع از اين حالت خارج شويد.

بهترین زمان براي انجام حركات كششي

بهترين زمان براي كشش زماني است كه ماهیچه های شما از قبل گرم شده اند و انجام حرکات کششی بعد از گرم کردن بدن و قبل از شروع یک فعالیت با شدت بالا باعث کاهش ضربان قلب مي شود.

مطلب مرتبط: چه ورزش هایی قد را کوتاه می‌کند؟

معمولاً عضلات شما در پایان روز بازتر و انعطاف‌ پذیرتر می‌شوند، بنابراین اگر به ورزش کردن در عصر عادت دارید نبايد آن حرکات کششی صبحگاهی را جايگزين آن كنيد زيرا که در اين صورت انعطاف‌ پذیری لازم را نخواهيد داشت. توصيه مي كنيم در انجام حركات كششي زیاده روی نکنید و به طور منظم اين حركات را انجام دهید و به‌ جای انجام حرکات کششی چند بار در هفته، حداقل سه بار در هفته یک جلسه 20 تا 30 دقیقه ای حرکات کششی 5 دقیقه ای انجام دهید.

 حرکات کششی افزایش قد

افزایش قد

حركات كششي نه تنها بر روی قد و سلامت شما تأثیر می گذارد بلکه سلامت روان شما را نيز بهبود مي دهد و با انجام حركات كششي زير وضعيت بدني خود را در بهترين حالت ممكن براي افزايش قد قرار دهيد.

حركت كششي لانگز

لانگز نوعي حركت كششي است که می توانید برای بلند قد شدن انجام دهید. این تغییرات تمام ماهیچه های پای شما را هدف قرار می دهد و ثبات و قدرت فردي را بهبود می بخشد و همچنین عضلات را تقویت كرده و به افزايش امتداد آنها كمك مي كند.

چگونگی انجام

 1. بایستید و پا هایتان را کنار هم بگذارید.
 2. با یک پا به جلو قدم بردارید.
 3. هر دو زانو را با زاویه 90 درجه یا تا جایی که می توانید خم کنید.
 4. هنگام خم کردن زانوها بالا تنه خود را صاف نگه دارید.
 5. این وضعیت را برای چند ثانیه نگه دارید.
 6. سپس پای خود را به حالت اولیه برگردید.
 7. اين حركات را متناوبا تكرار كنيد.

حركت كششي پل ها

پل یک حركت كششي است كه انعطاف پذیری لگن را بهبود می بخشد و ران ها را بلند تر مي كند.

چگونگی انجام

 1. به پشت دراز بکشید و زانو هایتان را به جلو خم کنید و صاف روی زمین قرار دهيد.
 2. پا های خود را در حالی که باسن خود در جهت سقف بالا مي آوريد به زمین فشار دهید.
 3. چند ثانیه بدن خود را در اين حالت نگه دارید سپس رها کنید و دوباره اين حركت را تکرار کنید.

حركت کششي همسترینگ

افزایش انعطاف‌ پذیری از طریق کشش همسترینگ کمک می‌کند تا به حداکثر قد خود برسيد. دو روش اصلی برای انجام کشش همسترینگ وجود دارد:

کشش نشسته

به صورت عمودی روی زمین بنشینید و پا های خود را صاف مقابل خود قرار دهید. روی پا هایتان به جلو خم شويد و دست‌ هایتان را تا جایی که می‌توانيد به پا هایتان برسانيد طوري که کشش را در پشت ران‌ هایتان احساس کنید.

کشش بالاي پا

به پشت دراز بکشید و پا ها را صاف كنيد. یکی از پاها را به سمت هوا بلند کنید و تا جایی که می توانید به سمت سینه خود بياوريد در حالی که پای ديگر خود را صاف نگه داريد.

ژست کودک فعال

این کشش ستون فقرات را افزايش مي دهد و با اين كار چندين اينچ به قدتان اضافه مي شود.

نحوه انجام:

 1. زانو های خود را به اندازه عرض شانه باز کنید.
 2. پایین پاهای خود را رو به سقف نگه دارید انگشتان شست پا را نزديك يكديگر قرار دهيد.
 3. دستان خود را به سمت جلو قرارداده و یا دستان خود را مستقیماً به سمت جلوی تشک دراز کنید یا بازوهای خود را در کنار بدن تان روی زمین قرار دهید.
 4. به آرامی باسن خود را طوري به عقب هل دهيد كه روي روی پاشنه ها قرار بگیرید.
 5. پیشانی خود را روی زمین قرار دهید و 5 تا 10 نفس عمیق نفس بکشید.

حركت كششي گربه-گاو

اين حرکت به افزایش ستون فقرات شما که بخش بزرگی از وضعیت بدنی تان است کمک می کند. این حرکت باید از طریق لگن انجام شود به طوری که هنگام دم یک شیب قدامی به لگن ایجاد کنید و استخوان دنبالچه شما رو به سقف باشد.

نحوه انجام:

 1. روی چهار دست و پا قرار بگیرید.
 2. شانه‌ها را با مچ دست‌ ها در یک خط تنظیم کنید و در همین حالت به آرامی ستون فقرات را به سمت پایین خم کنید.
 3. شکم را به سمت زمین نزدیک‌تر کنید.
 4. در این حالت و همزمان باید شانه‌ها، دنبالچه و پیشانی به سمت جلو باشند و به طرف جلو نگاه کنید.
 5. حالا به آرامی به حالت اول برگردید و در همان وضعیت چهار دست و پا قرار بگیرید.
 6. در ادامه کمر را به صورت منحنی درآورید و چانه را به سمت سینه بکشید سپس شانه‌ها را بالا بیاورید.

حركت كششي سگ رو به پایین

اين حركت برای باز کردن دیواره قفسه سینه و شانه هایی که اغلب با کار بیش از حد روی گرد شده اند مفید است. همچنين اين حركت درد گردن و کمر مرتبط با وضعیت نامناسب را تسکین مي دهد.

نحوه انجام

 1. در این مرحله کف دست ها و پا ها باید روی زمین باشد.
 2. باسن را از زمین فاصله دهید تا جایی که زانو و آرنج ها صاف شوند.
 3. دست ها و پا ها به اندازه عرض شانه باید باز باشند.
 4. نگاه شما به سمت پایین باشد.
 5. آرام باشید و در این حالت به طور عمیق نفس بکشید و روی بازدم تمرکز کنید.
 6. این حالت را به مدت یک تا ۲ دقیقه و با ۳ تا ۴ تنفس ادامه دهید.

انتظار ما از افزایش قد با حرکات کششی چقدر است؟

افزایش قد با حرکات کششی

با توجه به این موضوع که حرکات کششی تاثیر مستقیمی در افزایش قد دارند، می‌توان انتظار داشت که شما با انجام یک دوره ورزشی برای مدت زمان 3 ماه انتظار افزایش قد چند سانتی‌متری با توجه به ژنتیک و تاثیرپذیر بودن استخوان‌های خود داشته باشید. حرکات کششی که روی ستون فقرات متمرکز هستند بیشترین تاثیر را در افزایش قد دارند، زیرا مفصل‌های زیادتری در این قسمت از بدن وجود دارد که درگیر حرکات کششی می شوند و شما با رشد هر مفصل می‌توانید رشد قدی چند سانتی‌متری داشته باشید. اگر شرایط سنی و بدنی شما در بهترین حالت خود باشند و ژنتیک شما نیز به رشد قد کمک کند، می توانید از حرکات کششی انتظار بیشتری داشته باشید و قد خود را تا چندین سانتی‌متر افزایش دهید به‌طوری که نتایج بسیار چشمگیر باشند.

داشتن تغذیه مناسب همراه با حرکات کششی

برای اینکه شما به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنید، باید شرایط زمینه‌ای برای رشد را فراهم کنید. اولین شرط افزایش قد با استفاده از حرکات کششی، تامین مواد غذایی مورد نیاز برای رشد مفاصل و استخوان‌ها است. برای رشد استخوان‌ها شما نیاز به کلسیم، روی، منیزیم و پروتئین دارید که از لزومات این روش محسوب می‌شوند و حتما باید در برنامه غذایی شما قرار داشته باشند. کلسیم را می‌توانید از میوه‌جاتی مثل پرتغال تامین کنید و برای منیزیم و روی نیز از سبزیجات مقوی همچون اسفناج مصرف کنید.

یکی از مقوی‌ترین مواد غذایی که در رابطه با رشد انسان تاثیر زیادی دارد، دانه سویا است. اگر به صورت روزانه از دانه سویا در رژیم غذایی خود استفاده کنید می‌توانید انتظار افزایش قد چشمگیری را داشته باشید؛ زیرا دانه سویا مقوی‌ترین ماده غذایی برای تامین نیازهای افزایش قد محسوب می‌شود.

نتیجه مطلب حرکات کششی برای افزایش قد

حرکات کششی

حركات كششي فعالیت‌های ورزشی مفيدي هستند كه با لاغر تر کردن پا ها قدتان را همواره افزايش مي دهند و حتی می تواند باعث افزایش قد بعد از بلوغ نیز شود. ورزش کاردیو راهی عالی برای سوزاندن چربی و بلندتر نشان دادن پا های شماست؛ با این حال تمرینات قلبی مانند پیاده‌روی، دویدن یا شنا با سوزاندن چربی و در عین حال تقویت عضلات تأثیر لازم براي افزايش قد را دارند.

برخی از افراد بر این باورند که ميز هاي وارونگي به طول بیشتر در ستون فقرات و پاها منجر مي شود و قد را افزايش مي دهد با اين حال اين سواد از نظر علمي ثابت نشده و وارونگی مزایای کوتاه مدتی مانند تسکین موقت کمردرد دارد و نمی تواند شما را از قد بلندتر كند.

جراحی براي افزايش قد نيز اصلا توصيه نمي شود زيرا با خطرات زیادی همراه است و تا يك سال پا ها از حركت مي افتد. این جراحی معمولاً فقط در کودکانی انجام می شود که طول پاهای آنها به طور قابل توجهی متفاوت است و اين جراحی شامل بریدن استخوان و قرار دادن پین یا پیچ فلزی در آن است و شکاف بین نواحی استخوان با استخوان جدید پر می شود.

اگر مقاله روش باز شدن صفحه رشد وان قد را خوانده باشيد متوجه مي شويد كه حتی هنگامی که بلوغ به پایان می رسد باز هم امکان افزایش قد وجود دارد و با ورزش و کشش می توانید قد خود را افزایش دهید.

با توجه به اینکه حرکات کششی بهترین روش برای افزایش قد بعد از سنین رشد محسوب می‌شوند، شما می‌توانید با کلیک کردن روی بنر زیر از پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک بازدید کنید. این پکیج روی حرکات کششی متمرکز بر ستون فقرات تمرکز دارد که باعث افزایش قد تضمینی شما خواهد شد.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
healthlinehealthlinehealthline

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link