افزایش قد از نظر ابوعلی سینا

ابن سینا (معروف به ابوعلي سینا) یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین دانشمندان تاریخ پزشکی است. قانون پزشکی که مشهورترین کتاب او در زمينه پزشکی است خلاصه ای از تمام دانش پزشکی اين دانشمند برجسته را شرح مي دهد. ابن سینا اولين دانشمند و پزشكي بود كه داروها را بر اساس اندام هاي بدن معرفی کرد.

تا به امروز استفاده از ایده های ابن سینا به دانشمندان کمک كرد تا داروهای بهتری برای کاهش هزینه های درمان و پروژه های تحقیقاتی انتخاب و كشف کنند.

ابن سينا فیلسوف و پزشك قرن چهارم، در ایران زندگی می کرد. فلسفه و پزشکی غرب ارسطو، بقراط و جالینوس را گسترش داد و به همين دليل ابن سینا را مي توان پزشک، فیلسوف، اخترشناس، آناتومیست، داروشناس، اخلاق شناس و شاعر دانست. هنوز نيز كتاب پزشكي آن در دانشکده های پزشکی اروپا تدريس مي شود. با توجه به اينكه علم افزايش قد جزء علوم جديد است شايد برايتان جالب باشد افزايش قد با نسخه ابوعلي سينا را تجربه كنيد. سايت وان قد در اين مقاله با موضوع افزایش قد از نظر ابوعلی سینا دريچه اي جديد از افزايش قد را به روي شما باز كرده است.

آشنايي با ابوعلی سینا

ابوعلی سینا

ابن سینا یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین فیلسوفان و دانشمندان اسلام بود. او به ‌ویژه برای مشارکت‌ هایش در زمینه‌ های فلسفه و پزشکی ارسطویی مورد توجه قرار گرفت. کتاب الشفا ابن سينا یک دایره المعارف وسیع فلسفی و علمی در قانون طب است (هر دو متن به زبان عربی نوشته شده است) که يكي از مشهورترین کتاب‌ های تاریخ پزشکی مي باشد و اكنون در دانشكده هاي جهان در حال تدريس است.

ابن سینا در سال 980 پس از میلاد در نزدیکی بخارای ایران (ازبکستان کنونی) در خانواده ای ایرانی (زبان مادری او فارسی یا فارسی) به دنیا آمد و در سال 1037 میلادی در حالی که از شهر مرکزی اصفهان به همدان در غرب سفر می کرد درگذشت. وی در قرن چهارم دوران اسلامی دوران شکوفایی عباسیان (خلافت اسلامی – سلسله – حاکمان) از نظر علم و دانش می زیست.

فرهنگ اسلامی در زمان تولد ابن سینا و در سال های بعد به اوج خود رسید. از آنجایی که خانه پدرش محل ملاقات مردان دانشمند بود ابوعلي از همان دوران کودکی توانست از همراهی استادان برجسته اي سود ببرد. وي قبل از 16 سالگی به زبان یونانی، لاتین، فیزیک، ریاضیات، منطق و متافیزیک تسلط پيدا كرد و در همان سن به تحصیل و طبابت پرداخت و قبل از 21 سالگي اولين  قانون پزشکی را نوشت به طوري كه پنج قانون پزشکی از قرن دوازدهم تا پایان قرن هفدهم در دانشگاه های اروپا و آسیا تدريس مي شود.

چهار کتاب اول آن نيز بر اساس اصول جالینوس و بقراط با اضافه شدن آموزه های پزشکان اسلامی و مشاهدات خود ابن سینا بود. در کتاب پنجم ابن سينا فرمول داروهاي نوین اسلامی به پزشکی را نوشت که از اهمیت بی‌سابقه اي برخوردار بود. همچنين ابن سینا افکار و نوشته های سقراط، ارسطو و جالینوس را در مورد دوگانگی ذهن و بدن به چالش کشید و از نظريه سلامت روان و عزت نفس به عنوان عنصري ضروری برای رفاه بیمار حمایت کرد. او اولين كسي بود كه بین عواطف و وضعیت جسمانی بيمار رابطه برقرار كرد و بيان كرد موسیقی تأثیر فیزیکی و روانی مشخصی بر بیماران دارد. همچنين شعار: ابتدا بايد علت بیماری درک شود و بعد درمان آغاز شود, از توصيه هاي اين پزشك بزرگ بود.

اهمیت افزايش قد در جامعه

در جامعه ما قد بلند بودن تاثير مثبتي بر بدن دارد. طبق تصور همگان، قد عاملی تاثیرگذار برای زیبایی و اعتماد به نفس افراد مي باشد. افراد قد بلند تجربه هاي متفاوت و مثبتي از افزايش قد دارند.

قد بلندي داراي مزاياي زير است:

 • اعتماد به نفس بیشتر
 • احترام قابل توجه در جامعه
 • احتمال كمتر به ابتلا به زوال عقل
 • خطر کمتر بیماری قلبی
 • فعالیت بیشتر

افزایش قد از منظر طب سنتي ابوعلی سینا

افزایش قد از نظر ابوعلی سینا

از آن‌جا كه ابوعلي سينا بر طب اسلامي و سنتي تبحر داشته است راه هاي افزايش قد را از اين منظر بيان مي كند كه رشد قد را در سنين كودكي تا بعد از سن رشد میتواند تحت تاثیر قرار دهد. توجه كنيد که موارد ذکر شده کاملا گیاهی بوده و هیچ ضرری ندارد.

 • خوردن انواع سویق ها
 • خوردن چیزهایی که استخوان را تقویت می کند مانند هسته سنجد و سویق سنجد
 • حجامت افزایش قد برای پشت گوش یا ساق پاها
 • کارهایی که جریان خون در بدن را زیاد کند مانند: صاف کننده خون و حجامت
 • درصورتی که فرد صفرایی بالا دارد بهتر است از داروی صفرابر استفاده کند.
 • مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل كه بر تحقق ارزش های غذایی در بدن برای بهبود سلامت کمک مي كند. يك رژیم غذایی سالم بهترین منبع مواد مغذی طبیعی است که به تناسب اندام و قوی‌تر شدن بدن برای افزایش رشد قد کمک مي كند.
 • خواب خوب یکی از حیاتی ترین نیازهای بدن براي رشد اساسي است. برای هر فردي كه در حال رشد است خواب ضروری ترین موردي است که به تقویت انرژی و متعادل کردن جریان شیمیایی هورمونی برای رشد قد کمک مي كند.
 • یوگا و مدیتیشن افزایش قد با آرامش بدن و افزایش انعطاف پذیری بدن از ضروري ترين ورزش هاي افزايش قد است كه به تعادل هورمونی و رشد ماهیچه ای برای افزایش قد کمک مي کند.
 • گنجاندن محصولات سویا در وعده های غذایی می تواند به بهبود سلامت و قد شما کمک کند. محصولات سویا حاوی مواد مغذی ضروری هستند که به بهبود روند رشد قد بدون دردسر کمک مي كند.
 • موز يكي از درمان هاي بوعلي براي افزايش قد است. علاوه بر این حاوی پروبیوتیک های مختلفی است که به افزایش استحکام استخوان ها و کاهش مشکلات گوارشی کمک مي كند.
 • بلغور جو دوسر غنی ترین منبع براي افزايش طبيعي قد است.
 • آجیل و دانه ها بهترین مواد غذایی افزایش دهنده قد هستند که به تعادل هورمون ها کمک مي كنند.
 • Amalaki Yashtimadhu ،Guduchi ،Guggul و Shatavari بهترین گیاهان طبیعی هستند که می توانند به افزایش قد کمک کنند. این گیاهان آیورودا حاوی مواد مغذی مختلف و اجزای پروبیوتیکی هستند که می توانند به طور طبیعی به بهبود قد شما کمک کنند.
 • طبق طب سنتي توت فرنگی، زغال اخته، تمشک و انگور فرنگی بهترین توت هایی هستند که براي افزایش قد عالي هستند.
 • ابتدا باید عامل بازدارنده افزایش قد شناسایی شود و بعد درمان آن را آغاز كرد.
 • حلیم گندم گوشت که بهترین صبحانه براي افزايش قد كودكان است.
 • استفاده از نان های سبوس دار و سبزیجات و میوه های فصل
 • مصرف گرمیجات سالم، مصرف آجیل و ۴ مغز، عسل، خرما و نخود کشمش
 • زمان خواب بین ساعت ۹ شب تا ۱ شب كه اوج ترشح هورمون رشد است.
 • حجامت پشت گوش حداقل سه مرتبه
 • سویق سنجد براي افزایش رشد و تقویت عضلات، استحکام، رشد دستگاه اسکلتی، ترمیم و رشد پوست

 روش افزايش قد بوعلی سینا بر اساس مزاج انسان

شناسایی طبع یا مزاج انسان از جمله مباحثی است که نه تنها در طب ابن سينا بلکه در سایر طب های جهان نیز دیده می شود. هر فردي مزاج متفاوتي دارد كه شناخت آن اصل اساسي در سلامتي و عملکرد صحیح تناسب اندام و اعضای درونی بدن از قبیل مغز، دستگاه اعصاب، دستگاه گوارش و کلیه ها است.

افزایش قد ابوعلی سینا

برای شناسایی دقیق تر و مطمئن تر مزاج و طبع بدن توصیه می کنیم با یک متخصص طب سنتی در این زمینه مشورت کنید زيرا كه ویژگی ها و خصوصیات جسمانی هر فرد تعيين كننده طبع و مزاج آن است.

از نظر علم بوعلي، مزاج عامل افزایش طولی قد است و رطوبت عامل رشد عرضی بدن مي باشد. در نتيجه کم بودن حرارت و سرد مزاجی باعث کوتاهی قد می شود و همچنين کمبود رطوبت باعث لاغری می شود. برای مثال عموما افراد گرم مزاج قد بلند تری نسبت به سرد مزاجان دارند که این خصوصیت مزاجی اغلب ژنتیکی است.

یکی از راه های تشخیص مزاج کودکان پس از تولد توجه به علائم ظاهری از جمله کم مویی، تپل بودن، کم تحرکی، کم اشتهایی و استفراغ کردن است که نشان می دهد کودک دارای طبیعت یا مزاج سرد می باشد که برعکس همه این علائم از جمله پر مویی، اشتهای زیاد، پر تحرکی نشان از مزاج گرم کودک است. مزاج انسان در سنین مختلف از دوران جنینی، نوزادی، کودکی، بزرگسالی و پیری تغییر می کند.

مطلب مرتبط: افزایش قد با طب سوزنی

نخستین دوره برای یک رشد مناسب در 7 سالگی است؛ چون قبل از 7 سالگی رطوبت بدن بیشتر است و رشد بدن سرعت بیشتری دارد. از 7 سالگي به بعد بدن دختران زودتر و بیشتر از پسران رشد می کنند چرا که علت مهم رشد رطوبت لازم بدن است. در نتيجه رطوبت بدن و هيتدراته كردن بدن در اين دوران بسيار مهم است.

ويژگي هاي افراد سرد مزاج

 • معمولاً آستانه تحمل پایینی دارند.
 • عصبانيت سريع
 • طغیان کلامی آنی
 • اخذ تصمیمات با عصبانیت

ويژگي هاي افراد گرم مزاج

 • معمولا تحمل بسیار بالایی دارند.
 • به ندرت طغیان کلامی دارند.
 • به تصمیمی که در زمان عصبانیت می گیرند پایبند هستند.

افزایش قد با متد ابو علی سینا چقدر کارساز است؟

افزایش قد با متد ابو علی سینا

طبق گفته های ابوعلی سینا، فیزیک بدنی انسان از جمله قد او توسط مزاج مشخص می شود. نمی توان گفت این ادعا اشتباه است، زیرا مزاج تاثیر زیادی بر فیزیک بدنی دارد و این ادعا توسط علم ثابت شده است. اما نکته‌ای که در رابطه با متد ابو علی سینا مورد توجه قرار می گیرد این است که هیچ روشی برای افزایش قد مشخص نشده و تنها توضیحاتی راجع به اینکه افراد چگونه بلند قد می شوند و عوامل تاثیر گذار در آن توضیح داده شده است. پس شما با استفاده از متد ابوعلی سینا نمی توانید انتظار داشته باشید که افزایش قد را تجربه کنید، زیرا ابوعلی سینا راهنمایی های زیادی در این رابطه ارائه نداده است و در زمان زندگی او نیز مشکلات و دلایل کوتاه قدی کاملا متفاوت با مسائل امروز بوده‌اند. امروزه افراد با مشکلاتی همچون کم تحرکی، تغذیه نادرست و ساعت خواب اشتباه و ژنتیک روبه‌رو هستند؛ درحالی که در سالیان دور و در زمان زندگی ابوعلی سینا این مشکلات وجود نداشته است. شما باید از یک راهنمای درست برای افزایش قد استفاده کنید که مشکلات امروزی را برای شما برطرف کند و روش های آن متناسب با فیزیک جسمی‌تان باشد.

روش های بهتری برای افزایش قد وجود دارد؟

بله روش های بهتری برای افزایش قد وجود دارد و تمامی جوانبی که باعث می شوند شما بلند قد نباشید را پوشش  می دهند. مشکلی که امروزه در رابطه با افزایش قد با آن مواجه هستیم این است که افرادی که در سن رشد قرار ندارند، نمی توانند هورمون های رشد خود را دوباره راه اندازی کنند و فعالسازی هورمون رشد یکی از موارد لازم برای افزایش قد است. روش های طبیعی که در سال های اخیر معرفی شده اند بهترین روش ها برای افزایش قد هستند. بهترین روش طبیعی افزایش قد که با تمرکز بر روی حرکات کششی باعث می شود تا هورمون های رشد فعال شوند، روش گروتالر داینامیک نام دارد.

نتیجه مطلب افزایش قد از نظر ابوعلی سینا

نسخه های ابوعلي سينا براي افزايش قد، تاثیرگذار هستند و میتوانند به درمان طبیعی کوتاهی قد کمک کنند. مطمئناً با اضافه كردن درمان های طبیعی به زندگی روزمره خود شاهد رشد طبيعي افزايش قد خود خواهید بود.اميدواريم سايت وان قد توانسته باشد شما را با راه حل هاي طبيعي افزايش قد آشنا كرده و سهمي در افزايش قد و تقویت ایمنی شما داشته باشد.

افزایش قد با روش طبیعی و گیاهی

همچنین در مطلب داروی گیاهی افزایش قد به شما روش های طبیعی و ترکیبات طب سنتی را که باعث رشد قد می شود را معرفی کرده ایم پس آن مطلب را نیز بخوانید.

با توجه به اینکه روش های افزایش قد ابوعلی سینا نمی تواند کاری برای افزایش قد امروزی کند، می توانید با کلیک کردن روی بنر زیر به صفحه پکیج گروتالر داینامیک مراجعه کنید که شما را با روش طبیعی افزایش قد که تمرکز آن روی ستون فقرات است آشنا می کند. این روش توسط دکتر فیلیپ اختراع شده است که توسط علم پزشکی تایید شده و نتایج آن نیز فوق‌العاده بوده اند. تمامی اطلاعات مورد نیاز در رابطه با این پکیج فقط با یک کلیک ساده روی بنر زیر در اختیار شما قرار می گیرد.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
verywellmindshuddhinature

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link