افزایش قد با مدیتیشن

افراد زیادی در سنين 16 تا 35 سال كه رشد تقريبا تمام مي شود تازه متوجه كوتاهي قد خود مي شوند. حتما تا به حال اين جمله كليشه اي كه هيچ وقت دير نيست را شنيده ايد؛ اين جمله در مورد افزايش قد نيز صدق مي كند. شايد تعجب آور باشد اگر بگوييم امروزه افزایش قد مراحل ساده اي بدون نياز به هيچ دارويي دارد و حتي مي توان با مدیتیشن خارج از سن رشد افزايش قد داشت.

اگر درك اين مسئله برایتان سخت است كه مي توان حتي بعد از سن رشد نيز افزايش قد داشت؛ مي توانيد مقالات قبلي سايت وان قد را مطالعه كنيد. با قبول اين باور ديگر افزایش قد با مدیتیشن برايتان بحث برانگيز نخواهد بود. بنابراين اگر به دنبال افزايش قد خود هستيد هم اكنون شروع به مدیتیشن با تفکر مثبت، تغییر رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی مناسب براي رسيدن به قد دلخواه تان كنيد.

آشنايي با طرز كار غده هیپوفیز (غده مسئول رشد قد)

غده هیپوفیز

بدن دارای غدد زیادی است كه يكي از آن ها غده هیپوفیز می باشد که مسئول رشد بدن است. غده هیپوفیز غده ای درون ریز است که در سطح مغز قرار دارد و مسئول تمام هورمون ها و كنترل غدد ديگر بدن مانند کنترل بارداری و زایمان  است.

غده هیپوفیز از دو بخش هیپوفیز قدامی و هیپوفیز خلفی تشکیل شده است. قسمت قدامی فرآیند کنترل استرس، رشد فیزیکی و … را کنترل می کند و قسمت خلفی غدد درون ریز مهم را ترشح می کند. مدیتیشن از طريق انرژی ذهن اقدامات مثبت بزرگی برای رسیدن به هدف تان ايجاد مي كند.

فواید فیزیکی مدیتیشن براي بدن

 •  مدیتیشن از استرس جلوگیری می کند.
 • در سطح فیزیکی مدیتیشن فشار خون بالا را کاهش می دهد.
 •  مدیتیشن با كاهش سطح لاکتات خون اضطراب را کاهش می دهد.
 • كاهش هرگونه درد مرتبط با تنش مانند سردرد تنشی، بی خوابی، مشکلات عضلانی و مفاصل.
 •  افزايش تولید سروتونین که باعث بهبود خلق و خو و رفتار می شود.
 • بهبود سیستم ایمنی بدن
 •  افزايش سطح انرژی بدن
 •  بهبود ثبات عاطفی
 •  افزايش خلاقیت
 •  افزايش شادی
 •  تعادل ذهن و آگاهی

آيا مدیتیشن باعث افزايش قد مي شود؟

مدیتیشن

مدیتیشن با تحریک غده هیپوفیز به ترشح هورمون رشد در افزايش قد نقش بسزايي دارد. حتی اثر بخشی مدیتیشن بر غده هیپوفیز توسط علم ثابت شده است و براي روشن تر كردن اين موضوع به نقش غده هيپوفيز بر افزايش قد مي پردازيم. غده هیپوفیز يكي از غدد بسيار ريز بدن و تقريبا به اندازه نخود است و داراي دو قسمت یکی هیپوفیز قدامی و دیگری هیپوفیز خلفی مي باشد.

اين غده به دلیل افزایش ترشح هورمون های رشد انسانی در داخل بدن انسان مسئول رشد قد است. اين هورمون در سن خاصی مثلاً 18-20 برای دختران و 19-22 برای پسران هورمون ترشح نمی كند؛ با اين حال اگر بتوانیم به غده هیپوفیز دستور دهیم که دوباره این هورمون را آزاد کند در هر سنی می توان شاهد افزايش قد بود. تكنيك مدیتیشن يكي از راه هاي دستوري براي تحريك غده هیپوفیز است اما یک سوال دیگر این است که آیا افزایش قد بعد از بلوغ امکان پذیر است؟ جواب این سوال را در مقاله ای جدا کامل توضیح داده ایم.

نحوه انجام مدیتیشن برای رشد قد

افزایش قد سریع با مدیتیشن

پیشرفت مدیتیشن در افزايش قد تدريجي است اما نتايج طولانی مدتي به همراه دارد، بنابراین اگر می خواهید برای افزایش قد خود تمرين مدیتیشن  کنید باید نکات زير را نظر داشته باشید:

 1. تداوم، باور و تمرکز برای مشاهده نتایج سریع مدیتیشن بسیار مهم است. بايد از اراده خود نهایت استفاده را ببرید و مصمم باشيد كه این کار را روزانه به طور منظم انجام دهید.
 2. قبل از شروع مدیتیشن حتما وزن و قد خود را اندازه بگیرید و بعد تمرين را حداقل به مدت 21 روز انجام دهيد و دوباره قد خود را اندازه گيري كنيد.
 3. مدیتیشن نیاز به حس قوی تمرکز، ثبات و صبر دارد اگر در هر یک از این مراحل موفق نشويد مدیتیشن اصلا جواب نمي دهد و تنها نتایج خوب با تمرین صحیح و منظم حاصل خواهد شد.
 4. قبل از شروع مدیتیشن باید باور نسبت به اثر بخشي آن داشته باشيد زيرا اگر به چیزی اعتقاد نداشته باشید قطعا به آن نخواهيد رسيد و توصيه مي شود اين تمرین را با ایمان قوی و پایدار شروع کنید.

مراحل مدیتیشن براي افزايش قد

رشد قد با مدیتیشن

مرحله اول= 1-5 روز

اين مرحله مستلزم آماده سازي بدن برای انجام مدیتیشن است و بايد مراحل زير را در نظر بگيريد:

 1. یک کاغذ بردارید و یک نقطه سیاه روی آن بکشید.
 2. کاغذ را روی دیوار بچسبانید محل نشستن شما باید دقیقاً 30-25 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد و كاغذ درست جلوی بینی تان باشد.
 3. در حین مدیتیشن کمر و ستون فقرات خود را کاملا صاف نگه دارید و روی نقطه قابل تمرکز کنید.
 4. چشم ها را بدون پلک زدن حداقل 2 تا 3 دقیقه روی نقطه نگه دارید و به خیره شدن ادامه دهید تا نقطه سياه برای چشمان شما نامرئی شود.
 5. اگر در حين خيره شدن چشم ها دچار درد شد يا اشك از آن‌ها آمد در روز های اول می توانید پلک بزنید اما در روز هاي بعد سعی کنید بدون پلک زدن نگاه خود را روي اين نقطه ثابت نگه دارید.

به این ترتیب قطعاً در پنج روز اول پیشرفت زيادي در مدیتیشن شما حاصل خواهد شد.

مرحله دوم= 6-8 روز

 1. دور نقطه ای که روی آن مدیتیشن کرده اید دایره کوچکی بكشيد.
 2. حال باید توجه خود را نه روی نقطه بلکه روی این دایره متمركز كنيد. به خاطر داشته باشید اين فرايند بدون پلک زدن و توجه را روی دایره بايد ثابت نگه داشته شود.
 3. توجه خود را طوري روی دایره نگه دارید تا از جلوی چشم ها محو شود. علامت پیشرفت در مديتيشن این است که دایره بعد از مدتی ناپدید می شود.
 4. این کار را تا زمانی ادامه دهید که نور سبز مایل به زردی روی کاغذ مشاهده کنید.
 5. ممکنه 5-10 یا حتی 3 دقیقه طول بکشد تا اين نور را روي كاغذ حس كنيد که این بستگی به درک و تمرکز شما دارد.

مرحله سوم= 9-15 روز

 1. یک دایره دیگر بکشید این دایره را دور دایره قبلی که کشیده اید ایجاد کنید.
 2. به نقطه خیره شوید تا زمانی که برای شما نامرئی شود.
 3. این کار را تا زمانی ادامه دهید که روی کاغذ شعله ای به رنگ زرد متمایل به سبز ببینید.
 4. دستیابی به این امر در ابتدا سخت است با 12-15 دقیقه تمرین مي توانيد اين نور را روي كاغذ ببينيد.

مرحله چهارم= 15-21 روز

 1. مانند قبل روی دایره قبلي تمرکز کنید و تا زماني كه دايره نامرئی شود روي دايره تمركز كنيد.
 2. به محض نامرئی شدن کره چشم ها را ببندید و اين دايره را با چشمان بسته یعنی با چشم ذهن خود ببينيد.
 3. حالا کوچک ترین آن نقطه را در ذهن خود بین دو ابرو کمی بالاتر از خط بینی تصور كنيد.
 4. سپس توجه خود را حداقل به مدت دو دقیقه روی آن متمرکز کنید.
 5. اكنون چشمان خود را باز کنید.

وقتی توجه شما روی پیشانی بین ابرو ها متمرکز شود انگار به غده هیپوفیز خود دستور ترشح هورمون هاي رشد داده ايد به این ترتیب می توانید خودتان این هورمون ها را به جریان بیندازید اگر بعد از 21 روز قد خود را اندازه بگیرید قطعاً تغییر را احساس خواهيد كرد.

توجه: تمرين مدیتیشن را به مدت 3-4 ماه تمرین کنید که شاهد افزايش قد خود تا 2-3 اینچ( هر اینچ 2.5 سانتی متر است) باشيد. همچنين همانطور که قبلاً گفته شد مدیتیشن روندی تدريجي اما با نتایج مطلوب است بنابراین برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید مرحله چهارم را چند ماه به طور مداوم انجام دهید تا شاهد افزايش قد خود باشيد.

نكات مفید افزایش قد با مدیتیشن

مدیتیشن افزایش قد

 • در حين انجام مراقبه محل مناسبي را انتخاب كنيد و زماني آن را انجام دهيد كه آرامش بدني و ذهني داشته باشيد.
 • خودتان را مجبور به روش خاصی در مراقبه نکنید.
 • در حين انجام تمرين براي رسيدن به نتايج مطلوب صبور باشید.
 • همیشه مثبت اندیش باشید و اجازه ندهید که افکار منفی روی شما تأثیر بگذارند.
 • با مدیتیشن چشم سوم بدن شما فعال می شود بنابراین بايد تمركز خود را چندين برابر كنيد.
 • تمرين مدیتیشن فقط فواید دارد و بدون ضرر است و نه تنها یک تغییر بلکه تغییرات بسیاری را به همراه دارد.
 • اگر قبل از شروع مدیتیشن اطلاعات كافي در اين باره نداشته باشيد و بدن خود را آماده نكنيد ممكن است به نتايج دلخواه نرسيد همچنين در نظر داشته باشيد هر تمرین مدیتیشن باید تحت نظر یک مربي خوب انجام شود.
 • بهترین زمان برای مدیتیشن غده هیپوفیز زمان صبح و عصر است. برای تازه‌ کار ها هر زمان كه ذهن شان آماده باشد مناسب است.

افزایش قد فقط با مدیتیشن امکان پذیر است؟

مدیتیشن تاثیر زیادی در کنترل ذهن دارد که باعث می شود بتوان از آن برای تمرکز روی افزایش قد استفاده کرد، اما آیا فقط با استفاده از مدیتیشن می توان رشد قد داشت؟ مسلما خیر، شما تنها با تکیه کردن به مدیتیشن نمی توانید رشد قد داشته باشید. مدیتیشن یک عامل برای آرامش و سازماندهی ذهن است که باعث می شود شما در رابطه با هدف خود که افزایش قد است، تمرکز ویژه‌ای داشته باشید.

اگر منطقی به قضیه نگاه کنید متوجه می شوید که غیرممکن است فقط با مدیتیشن و تمرین ذهن بتوان یک تغییر فیزیکی مثل افزایش قد را در بدن ایجاد کرد؛ که به عنوان بزرگترین تغییر در بدن انسان شناخته می شود. شما در ابتدا باید واقع بین باشید و ببینید که هر روش افزایش قد در چه مواردی به شما کمک می کند و سپس از تمامی آنها استفاده کنید، تا یک پروسه افزایش قد کامل را برای خود فراهم کنید.

افزایش قد در سنین خارج از رشد واقعا امکان پذیر است، اما نیازمند اراده و تلاش می باشد. شما باید در راستای رسیدن به هدف‌تان شروع به تغییر سبک زندگی خود کنید. سبک زندگی گذشته شما باعث شده تا به قد دلخواه خود نرسید؛ پس از تغییر نترسید و در راه بلند قد شدن تلاش کنید.

مدیتیشن و حرکات کششی دو عامل اصلی افزایش قد

مدیتیشن شاید به تنهایی برای افزایش قد کافی نباشد، اما زمانی که آن را با حرکات کششی ترکیب کنید خود را به یک قدمی افزایش قد رسانده‌اید. تنها راه حل برای افزایش قد در سنین بزرگسالی، ایجاد کشش بین مفاصل مهره های ستون فقرات است. این روش باعث می شود که از هر مهره، مقداری رشد قدی دریافت کنید که مجموع 24 مهره به شما افزایش قد بی نظیری را اهدا خواهد کرد. اما ایجاد کشش مناسب روی این مفاصل نیازمند حرکات کششی خاصی است که باید در ساعات مشخصی از روز انجام شوند، همچنین نیازمند یک تغذیه سالم نیز می باشد. در نهایت شما نیاز به یک روش افزایش قد طبیعی دارید که با کمک گرفتن از نیرو های ذهنی مثل مدیتیشن و استفاده از یک روش طبیعی، باعث افزایش قد شما شود.

نتیجه مطلب افزایش قد با مدیتیشن

مدیتیشن و افزایش قد

همانطور که در سايت وان قد خواندید این غده به راحتی از طریق مدیتیشن فعال می شود. به غير از مدیتیشن براي فعال كردن اين غده باید یک بار در هفته ميوه بخوريد و قند روزانه در رژیم غذایی خود را کاهش دهید و مصرف سبزیجات سبز را افزایش دهید. همچنين بعد از خوردن غذا کمی پیاده روی کنید و زمان خاصی را به ورزش اختصاص دهید. به موقع بخوابید تا بتوانید صبح زود بیدار شوید؛ بیدار شدن قبل از طلوع خورشید و تمرین مديتيشن بسیار مفید خواهد بود.

بسیاری از تحقیقات علمی ثابت کرده اند که مدیتیشن از بهترین روش هایی است که اثر ژنتیکی در افزايش قد را کاهش مي دهد. بنابراین اگر فردی به طور مرتب مدیتیشن انجام دهد و به رژیم غذایی و روال معمول خواب روزانه توجه ویژه ای داشته باشد در هر سنی مي تواند با تحريك غده هيپوفيز شاهد هورمون رشد و افزايش قد باشد.

پیشنهاد می کنیم اول ورزش های کششی افزایش قد را انجام دهید سپس اقدام به مدیتیشن کنید تا بازدهی شما بالاتر رود البته این را فراموش نکنید که در بهترین زمان ورزش های افزایش قد را انجام دهید.

بهترین روش افزایش قد که همراه با مدیتیشن و سابلیمینال باعث می شود تا شما افزایش قد بی نظیری را تجربه کنید، پکیج گروتالر داینامیک نام دارد. این پکیج علاوه بر افزایش قد، به شما کمک خواهد کرد که تبدیل به یک ورزشکار حرفه‌ای شوید و سبک زندگی سالمی را برای خود فراهم کنید. فقط کافی است روی بنر زیر کلیک کنید تا مستقیما وارد صفحه پکیج افزایش قد گروتالر شوید و از محتوای آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
healthifyingworldmysticmindsdnhospital

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

یک دیدگاه

 1. سلام من حین تمرین های روز اول‌ نقطه رو رنگی آبی مایل به زرد میبینم و به مدت ۳۰ ثانیه ۱ دقیقه کلا نقطه محو میشه آیا امکان داره در اون مدت که گفتین علاوه بر افزایش قد ۱ ۲ سانت چشم سومم هم باز بشه؟
  من حین انجام تمرین ماننرا OM اُمممممم رو میخونم اینطوری تاثیر مدیتیشن بالا میبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link