بهترین ورزش افزایش قد در خانه (5 ورزش ناب)

امروز آمده‌ایم تا روش‌های اسرار آمیز افزایش قد در خانه را به شما معرفی کنیم و کسانی که آرزوی رشد قد دارند را یک قدم به تحقق آرزوی‌شان نزدیک‌تر کنیم. ورزش کردن یکی از راه‌های پرطرفدار برای افزایش قد می‌باشد و معمولا اولین روشی که برای افزایش قد به ذهن افراد می‌رسد، ورزش کردن است. در این مقاله قصد داریم برخی از حرکات ورزشی شگفت‌انگیز برای افزایش قد در خانه را به شما معرفی کنیم تا شما هم بتوانید رشد قد قابل‌توجهی را تجربه کنید و از قرار گرفتن در گروه افراد بلند قد لذت ببرید.

عوامل اصلی افزایش قد

عوامل بسیار متعددی در افزایش قد دخالت دارند که اگر در مورد آن‌ها اطلاعات کافی را به دست آورید، می‌توانید از آن‌ها در راستای افزایش قدتان استفاده کنید. برخی از این عوامل عبارتند از: ژنتیک، تغذیه سالم، خواب کافی و ورزش. در این مطلب به ورزش کردن و تأثیر شگفت انگیز آن بر افزایش قد می‌پردازیم.

رشد-قد در منزل

5 تمرین ساده و مؤثر برای افزایش قد در خانه

در سرتیترهای بعدی چند تمرین ساده ولی به شدت موثر برای افزایش قد را به شما معرفی می‌کنیم که به راحتی می‌توانید آن‌ها را در منزل انجام دهید. با انجام دادن این تمرینات به صورت 4 تا 5 بار در هفته، می‌توانید بعد از یک الی دو ماه، شاهد افزایش قد خود باشید و از نتایج زحمات‌تان لذت ببرید.

حرکت مار کبری

1. حرکت مار کبری

با انجام دادن این حرکت کششی امی‌توانید فاصله بین مهره‌های کمرتان را تا حدودی بیشتر کنید و همچنین انعطاف پذیری بدن‌تان را افزایش دهید. نحوه انجام این حرکت به این صورت است که:

 • به شکم روی زمین دراز بکشید و دست‌های خود را در مقابل‌تان روی زمین بگذارید.
 • بالاتنه خود را به آرامی بلند کنید و گردن‌تان را صاف نگه‌دارید.
 • حدود 10 تا 30 ثانیه در همین حالت بمانید.
 • این تمرین را 3 یا 4 بار تکرار کنید.

کشش رو به جلو

2. حرکت کشش رو به جلو

هنگام انجام دادن این حرکت، هر چقدر که پاهای‌تان با یکدیگر فاصله بیشتری داشته باشند، مقدار کشش وارد شده به مفصل‌ها، ستون فقرات و پاهای‌تان هم بیشتر است. در ادامه می‌توانید نحوه انجام این حرکت را مشاهده کنید:

 • روی زمین بنشینید و پا‌های‌تان را موازی با یکدیگر دراز کنید.
 • فاصله بین‌ پاهای‌تان را یکم افزایش دهید و سپس به آرامی از ناحیه کمر به سمت جلو خم شوید.
 • تلاش کنید که نوک انگشتان‌ خود را به پاهای‌تان برسانید.
 • حدود 20 الی 40 ثانیه در همین حالت بمانید.
 • این تمرین را 5 بار در روز تکرار کنید.

رول آپ پیلاتس

3. حرکت رول آپ پیلاتس

این حرکت نسبتا دشواری است و لازم نیست که از همان روز اول تلاش کنید تا به مقدار‌ زیادی بدن‌تان را خم کنید، چون ممکن است که دچار گرفتگی عضلات شوید؛ پس حتما مراقب باشید و در حد توان‌تان این تمرین را اجرا کنید. حرکت رول آپ پیلاتس یک تمرین برای افزایش انعطاف پذیری بالاتنه بسیار موثر است و اگر آن را در فواصل زمانی منظم و به شکل اصولی انجام دهید، به مرور زمان می‌توانید بلند شدن بالاتنه‌تان را ببینید. این تمرین به شکل زیر انجام می‌شود:

 • روی زمین دراز بکشید و دست‌های‌تان را کنار بدن‌تان قرار دهید.
 • بدون اینکه زانو‌های‌تان را خم کنید، پاهای خود را از ناحیه کمر به سمت بالا خم کرده و آن‌ها را صاف نگه‌دارید.
 • سپس تا جایی که می‌توانید تلاش کنید تا بدن‌تان را بیشتر خم کنید و پاهای‌تان را از بالای سر خود رد کنید.
 • این یک تمرین فوق‌العاده برای افزایش قد است و سعی کنید که آن را 4 بار تکرار کنید.

4. حرکت پرش ضربدری

این تمرین جزو ساده‌ترین حرکاتی است که در افزایش قد تاثیر دارد و شما هر لحظه و در هر مکانی که بخواهید می‌توانید این حرکت را انجام دهید. در ادامه می‌توانید نحوه انجام این حرکت را مشاهده کنید:

 • ابتدا باید روی هر دو پای‌تان بایستید.
 • سپس دست و زانوهای‌تان را به صورت ضربدری به هم نزدیک کنید.
 • این تمرین را در 3 ست 12 تایی انجام دهید.

حرکت پل برای افزایش قد

5. حرکت پل

احتمالا همه شما حداقل یکبار این حرکت را در مدرسه انجام داده‌اید. حرکت پل علاوه بر کشش ستون فقرات، برای تقویت ماهیچه‌های ساق پا هم مفید است و می‌تواند به شما برای رسیدن به قد دلخواه‌تان کمک شایانی کند. نحوه انجام این حرکت به صورت زیر است:

 • روی زمین دراز بکشید و بدن خود را تا حدودی شل کنید.
 • سپس شانه‌های‌تان را روی زمین نگه‌دارید و زانوهای‌تان را خم کنید‌.
 • باسن‌تان را به آرامی از زمین جدا کنید و به بالا ببرید.
 • 30 الی 40 ثانیه سعی کنید که این حالت را حفظ کنید.
 • این تمرین را حداقل 12 بار تکرار کنید تا بدن‌تان نرم شود و به حد بالایی از انعطاف پذیری برسید.

این مطالب را نیز پیشنهاد می کنیم بخوانید:

سوالات متداول

آیا ورزش کردن واقعا می‌تواند باعث افزایش قد من شود؟

بله، از لحاظ علمی ثابت شده است که ورزش می‌تواند در افزایش قد تاثیرگذار باشد، اما در صورتی که به شکل صحیح و در فواصل زمانی منظم انجام شود.

روزانه چند بار باید این تمرینات را انجام بدهم تا شاهد افزایش قد باشم؟

شما باید این حرکات را حداقل در 5 روز از هفته و به مدت 1 الی 2 ماه انجام دهید تا به نتایج قابل‌توجهی برسید. البته توجه داشته باشید که در کنار ورزش باید عواملی مانند تغذیه سالم و خواب کافی و… را نیز رعایت کنید.

اگر به سن بلوغ رسیده باشم دیگر نمی‌توانم افزایش قد با ورزش را تجربه کنم؟

افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند هم می‌توانند از لذت افزایش قد بهره‌مند شوند، اما در صورتی که تمام معیارهای افزایش قد را رعایت کنند و با یک برنامه اصولی و حرفه‌ای به سراغ افزایش قد بروند. پیشنهاد می کنیم مطلب تزریق هورمون رشد چقدر قد را بلند میکند؟ را نیز بخوانید

چه نوع تمریناتی تأثیر بیشتری در روند افزایش قد دارند؟

تمرینات کششی بیشترین تاثیر را در افزایش قد دارند؛ اما حتما باید به شکل صحیح انجام شوند تا موجب آسیب دیدگی شما و پارگی رباط یا تاندون‌های‌تان نشوند.

سخن پایانی

در این مطلب در مورد برخی از حرکات ورزشی برای افزایش قد در خانه صحبت کردیم که می‌توانید آن‌ها را در باشگاه و در منزل انجام دهید و نیازی به هیچ‌گونه دستگاه ورزشی خاصی هم ندارید. لطفاً این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش قد در منزل یک فرآیند چند روزه نیست و برای رسیدن به آن باید به درستی تلاش کرده و از یک برنامه اصولی که تمام موارد غذایی و ورزشی و… را پوشش دهد استفاده کنید تا بتوانید جزو افراد بلند قد در جامعه باشید و از استایل خود لذت ببرید. امیدواریم که در این مقاله از سایت وان قد توانسته باشیم به شما کمک کنیم و مسیر افزایش قد را برای‌تان روشن‌تر کرده باشیم.

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link