آیا قرص کلسیم برای رشد قد مفید است؟

اگر شما به دنبال افزایش قد هستید مطمئنا با دارو های کمکی برای افزایش قد آشنا شده اید و شنیده اید که قرص های کلسیم باعث افزایش قد شما می شوند. در این مطلب روی این سوال “آیا قرص کلسیم برای رشد قد مفید است؟” تمرکز داریم و سعی داریم که خدمت شما توضیحاتی راجع به دارو ها و مکمل های افزایش قد ارائه دهیم تا در مسیر افزایش قد آگاهی بیشتری پیدا کنید و بهترین مسیر رشد را طی کنید.

مکمل های افزایش قد (قرص کلسیم)

کلسیم قرص

مکمل های افزایش قد داروهایی در قالب قرص و شربت هستند که مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را در اختیار بدن شما قرار می دهند. موضوع مطلب راجع به قرص کلسیم است که پرمصرف ترین این مکمل ها است و افراد بسیاری به دلیل کمبود کلسیم از این قرص استفاده می کنند. مصرف این قرص باعث افزایش قد نمی شود ولی تحت شرایطی خاص می تواند باعث شود که کمبود هایی که برای رشد وجود دارند برطرف شوند. متاسفانه بسیاری از شرکت هایی که مکمل های افزایش قد تبلیغ می کنند در تبلیغات خود می گویند “افزایش قد تضمینی با مکمل رشد” که کاملا اشتباه است و بسیاری از کسانی که به دنبال افزایش قد بوده اند زمان و سرمایه خود را روی این پکیج ها هدر داده اند. در صفحه اینترنتی وان قد این را وظیفه خود می دانیم که شما را راجع به مسیر رشد و افزایش قد کاملا آگاه کنیم و بهترین روش های افزایش قد که در دنیا مورد استفاده هستند را خدمت شما ارائه کنیم تا دیگر وقت خود را صرف روش های ناکارآمد نکنید و یک رشد تضمینی داشته باشید.

چرا به قرص کلسیم نیاز داریم؟

دلیل اینکه شما به قرص کلسیم نیاز دارید عدم داشتن کلسیم است ولی چرا ممکن است نتوانید کلسیم را به صورت طبیعی دریافت کنید؟ جواب این سوال بستگی به گوارش و بدن هر فرد دارد و دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شوند بدن نتواند مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت کند. اصولا کمبود کلسیم در کودکان بیشتر رخ می دهد و دلیل آن هم عدم مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم است ولی در مواردی مشاهده شده که گوارش افراد در جذب کلسیم ناموفق بوده و نتوانسته که کلسیم مورد نیاز را از شیر یا لبنیات جذب کند. با توجه به این موضوع که شما در جذب کلسیم مشکل دارید می توانید از قرص و شربت های حاوی کلسیم استفاده کنید تا بدن خود را برای رشد آماده کنید چون کلسیم اصلی ترین نیاز استخوان برای رشد است. کلسیم باعث استحکام استخوان ها می شود و همچنین رشد استخوان را عملی می کند که باعث می شود پر نیاز ترین ماده مغذی برای بدن باشد.

مصرف قرص کلسیم برای همه ضروری است؟

مصرف مکمل های افزایش قد همچون قرص کلسیم یا شربت آرژنین برای بدن ضروری نیستند و بسیاری از افراد تحت هیچ شرایطی نیازی به مصرف این مکمل ها ندارند. مصرف بیش از نیاز این مکمل ها باعث نمی شود روند رشد شما افزایش پیدا کند زیرا بدن شما در حد نیاز خود از این مکمل ها استفاده می کند. اگر کمبود کلسیم ندارید نیازی به مصرف قرص کلسیم ندارید ولی اگر بدن شما در جذب کلسیم مشکل دارد حتما با دکتر مشورت کنید و اقدام به مصرف قرص کلسیم یا دیگر مکمل های مورد نیاز برای افزایش قد کنید زیرا بدن بدون داشتن مواد مغذی قادر به رشد نیست.

جایگزین طبیعی قرص کلسیم

همانطور که گفتیم شما زمانی باید شروع به مصرف مکمل های کلسیم کنید که بدن شما قادر به دریافت آن از طریق مواد غذایی نیست. اگر بتوانید کلسیم مورد نیاز برای رشد و نمو استخوان را از طریق مواد غذایی بدست آورید دیگر نیازی به مصرف قرص های کلسیم و مکمل های افزایش قد ندارید. شما در شرایطی مجبور به مصرف قرص کلسیم هستید که بدن شما در جذب کلسیم از مواد غذایی ناتوان باشد اما اگر تنها به دلیل اینکه مواد مغذی دارای کلسیم مصرف نمی کنید کمبود کلسیم دارید، می توانید از مواد غذایی که در تیتر های پایین معرفی کرده ایم استفاده کنید تا کلسیم مورد نیاز را تامین کنید. حتما این مواد خوراکی را در وعده های روزانه خود قرار دهید و یک برنامه غذایی سالم برای افزایش قد خود داشته باشید. اگر برای داشتن یک برنامه غذایی نیاز به کمک داشتید می توانید از دیگر مطالب صفحه اینترنتی وان قد راجع به تغذیه و افزایش قد استفاده کنید.

1. کنسرو ماهی

تن ماهی و کلسیم مورد نیاز

غذاهای دریایی یکی از منابع کلسیم هستند ولی متاسفانه به دلیل داشتن جیوه در بدن این موجودات ممکن است برای افزایش قد مناسب نباشند و دلیل دوم هم اینکه پختن غذای دریایی هزینه زیادی دارد و زمان زیادی می خواهد و شاید هر خانواده ای قادر به فراهم کردن این وعده غذایی نباشد به همین دلیل مصرف تن ماهی بهترین راه است؛ زیرا ماهی های مورد استفاده در تن ماهی از جیوه برخوردار نیستند و هزینه آن هم بسیار کمتر از سه وعده غذای دریایی در هفته است و پخت آن هم بدون دردسر انجام می شود. تن ماهی علاوه بر کلسیم، امگا 3 و ویتامین هم دارد که برای بدن مفید هستند.

2. ماست

ماست حاوی کلسیم زیادی است و خوشبختانه در کشور ما ماست به سادگی قابل خرید و دریافت است و شما می توانید ماست را با اکثر وعده های غذایی مصرف کنید. اگر مشکل سینوزیت دارید بهتر است که در مصرف آن احتیاط کنید چون ماست بسیار سرد است و روی سینوزیت تاثیر منفی دارد. ماست پرچرب بهترین ماستی است که شما برای کمک به افزایش قد و دریافت کلسیم می توانید مصرف کنید.

3. پنیر

پنیر همانند ماست از خانواده لبنیات ها است که دارای مقادیر زیادی کلسیم می باشد. پنیر علاوه بر کلسیم دارای فسفر نیز می باشد که بسیار برای بدن مفید است. حتما در طول روز یک لقمه پنیر و سبزی مصرف کنید تا به دریافت کلسیم کمک کنید.

4. دانه ها

دانه های کوچک همانند کنجد در مقایسه با دیگر مواد غذایی دارای مقادیر بسیار زیادی کلسیم هستند. البته که شما نمی توانید این دانه ها را هر روز مصرف کنید چون فراهم کردن آن سخت است و شامل وعده های غذایی زیادی نمی شوند ولی اگر برای شما مقدور است چند وقت یکبار مصرف کنید تا کلسیم کافی را دریافت کنید.

5. بادام

بادام از خانواده آجیل ها است که امروزه بسیار گران قیمت می باشد ولی شما برای افزایش قد کافی است روزانه 20 تا 30 عدد بادام مصرف کنید تا کلسیم کافی را از آن دریافت کنید. بادام دارای مقدار زیادی کلسیم است و به همین دلیل از بادام درختی، شیر هم تولید می کنند. بادام درختی را چه به صورت عادی مصرف کنید چه شیر آن را بنوشید به شما کلسیم کافی را اهدا می کند.

6. اسفناج

مصرف سبزی به صورت روزانه یکی از مفید ترین رژیم های غذایی است که هر فرد ورزشکاری باید در کنار دیگر وعده های غذایی خود انجام دهد. سبزیجات برای سلامتی مفید هستند و علاوه بر آن در موضوع کلسیم هم می توانند به شما کمک کنند. اسفناج و کلم دارای کلسیم زیادی هستند که شما با مصرف چند برگ آن‌ها در کنار غذا می توانید کلسیم مورد نیاز را بدست آورید.

7. لوبیا و عدس

مطمئنا از فواید حبوبات شنیده اید و می دانید که چقدر پروتئین در اختیار بدن شما قرار می دهند. لوبیا و عدس جزو حبوباتی هستند که درون خود کلسیم دارند و به افزایش قد شما بسیار کمک می کنند. برای مصرف لوبیا می توانید در وعده صبحانه خوراک لوبیا مصرف کنید که در کشور انگلیس به صورت عمومی اجرا می شود و یک نوع صبحانه قدیمی به شمار می رود و تنها دلیل آن هم هزینه کم و مقادیر بالای کلسیم است. از عدس هم می توانید در خوراک عدسی استفاده کنید که در ایران بسیار معروف است و در تمامی قهوه خانه ها و صبحانه خانه های سنتی به عنوان صبحانه سرو می شود. حبوبات فواید زیادی دارند و شما حتما باید آن ها را در وعده های غذایی خود قرار دهید.

آیا مصرف کردن قرص کلسیم به تنهایی باعث افزایش قد می شود؟

کلسیم به تنهایی کافیست؟

مصرف کردن قرص کلسیم یا دریافت کلسیم زیاد از مواد غذایی باعث افزایش قد شما نمی شود و فقط کلسیم مورد نیاز برای رشد را در اختیار استخوان قرار می دهد. شما برای رشد باید فعالیت هایی انجام دهید که بدن را وادار به رشد کند و استخوان ها هم در جهت انجام این عمل شروع به استفاده از کلسیم می کنند. روش های افزایش قد بسیار ساده هستند و شما به راحتی می توانید در هر شرایطی شروع به انجام دادن آن‌ها کنید و انتظار یک تغییر بزرگ در خود داشته باشید. هدف ما در صفحه اینترنتی وان قد این است که شما با افزایش قد آشنا شوید و این حقیقت را که افزایش قد ممکن است و کار راحتی است را متوجه شوید. برای افزایش قد روش های اصولی وجود دارد که با استفاده از ورزش، تمرین ذهن و تغذیه باعث افزایش قد شما می شوند.

به دنبال روش افزایش قد هستید؟

پاسخ این سوال را می توانید با مراجعه کردن به قسمت پکیج افزایش قد سایت ما دریافت کنید. ما در تلاش هستیم تا شما را با روش های تضمینی افزایش قد که شامل استفاده از ورزش های کششی و سابلیمینال ذهنی می باشند آشنا کنیم و شما را یک بار برای همیشه از شر دیگر روش های دروغین و غیر طبیعی که وقت شما را هدر می دهند خلاص کنیم. همچنین شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از بهترین روش افزایش قد طبیعی موجود در بازار استفاده کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link