مکمل های افزایش قد

قد یکی از مهمترین عوامل در شخصیت افراد است و هميشه افراد قد بلند در جامعه جذابیت بیشتری داشته اند و از این رو قد بلند بودن يكي از ويژگي هاي عالي و جذاب است که در استاندارد های زندگی در بیشتر شهرها و نگرانی روز افزون افراد به ويژه والدين در مورد رشد کلی فرزندان خود نه تنها از نظر تحصیلات، سلامت جسمی و روحی بلکه از نظر ظاهري نیز وجود دارد.

والدین کوتاه قد نگران این هستند که فرزندانشان در نهایت قد متوسط ​​خود را به ارث ببرند و همين باعث سرازیر شدن قرص های رشد قد در بازار شده است. اما آیا چیزی وجود دارد که بتوانید ژن های خود را براي بلند قد شدن شکست دهید و حداقل بلندتر از حد متوسط ​​به نظر برسيد؟

اگر مي خواهيد پاسخ اين سوال را پيدا كنيد در اين مقاله ما بسیاری از مکمل های افزايش قد در بازار را بررسي كرده ايم كه حدود چند سانت منجر به افزايش قد مي شوند و ما به شما مي گوييم كه براي افزايش قد هميشه دنیایی از دست انداز ها و ترفندها وجود دارد و شما را با آنها آشنا ميكنيم.

بهترین مکمل های رشد قد

مکمل افزایش قد

مکمل هاي افزایش قد با فرمول منحصر به فرد خود معمولا بی خطر هستند و به طور طبیعی منجر به افزایش قد مي شوند. ترکیبات قوی مورد استفاده در فرمولاسیون اين مكمل ها باعث تقویت و تحریک استخوان ها، ماهیچه ها و رشد غضروف ها و در نتيجه افزایش مداوم قد می شود و براي افزایش قد پس از 21 سالگی مناسب مي باشند.

مکمل های افزایش قد نه تنها بی خطر هستند بلکه بسیار مفید نيز مي باشند. در حالی که برخی از این مکمل های رشد قد توسط سازمان های بهداشتی معتبر تأیید شده اند و محصولات تقلبي در بازار كه ادعا می کنند قد را به طور جادویی در مدت زمان کوتاهی افزایش می دهند، ادعايي كاملا غلط دارند.

تاثیر مكمل هاي رشد قد

قسمتي از رشد بدن که به عنوان صفحه اپیفیز نیز شناخته می شود ناحیه ای از بافت مغز است كه در نزدیکی انتهای استخوان ها قرار دارد. هر استخوان بلند دارای حداقل ويژگي رشد است؛ بنابراين تا زمانی که جايي براي رشد استخوان ها باشد هنوز شانس بلند قد شدن وجود دارد.

با ورود به سن بلوغ، قد به سرعت افزایش می یابد اما پس از بلوغ برای اکثر افراد کند و حتي متوقف می شود. معمولاً در زنان 18 تا 20 سال و در مردان 20 تا 23 سال اين اتفاق روي مي دهد که در این مرحله استخوان های شما به طور طبیعی دیگر نمی توانند رشد کنند؛ هرچند که با متد گروتالر داینامیک حتی پس از 23 سالگی نیز میتوانید شاهد افزایش قد خود باشید.

در طول سالهای رشد شما، عوامل زیادی بر رشد قد شما تأثیر می گذارد؛ از ژنتیک و تغذیه گرفته تا ورزش، محیط زندگی، خواب و… . به دليل اينكه نمی توان شرایط ژنتیکی را تغییر داد مكمل هاي رشد قد وارد صحنه می شوند و در نتیجه از طریق ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی که در مكمل های رشد قد متمرکز شده اند می توانید مطمئن باشید که بدنتان آنچه براي افزايش قد نياز دارد را دريافت مي كند. در همین راستا محتوای معرفی میوه های افزایش قد را نیز ببینید.

آیا مكمل هاي رشد قد موثر هستند؟

هورمون رشد (GH) در فرایند های بیولوژیکی خاصی در بدن شما نقش دارد، از جمله رشد سلولی بازسازی سلول ها، بهبود توده و قدرت استخوان و همچنین افزایش قد.

قرصهای رشد قد که سرشار از مواد مغذی حیاتی مانند ویتامین D3، ویتامین B12، کربنات کلسیم، روی و آمینو اسیدها هستند که بدن را برای تولید طبيعي GH تحریک می كنند و به ترمیم غضروف و رشد استخوان ها کمک می کنند. با قرار دادن قرص های رشد قد در رژیم غذایی روزانه خود می توانید چند اینچ قد خود را افزایش دهید پس اگر در افزايش قد جدی هستید مكمل های رشد قد می توانند تا حدودی به شما کمک کنند.

چرا مکمل های شیمایی رشد قد تاثیری ندارند؟

مکمل های افزایش قد

مکمل های شیمیایی رشد حاوی هورمون رشد و همچنین چندین ماده شیمایی برای فعالسازی صفحات رشد هستند که از طریق آمپول ها و جراحی به استخوان های محل رشد تزریق می شوند. این مکمل ها تا کنون باعث افزایش قد نشده‌ اند و به همین دلیل است که می گوییم علم پزشکی برای افزایش قد هیچ راهکاری ندارد. دلیل اینکه این مکمل ها تاثیرگذاری چشمگیری در افزایش قد ندارند این است که شما بدون هیچ‌گونه پیش زمینه‌ای، شروع به تزریق هورمون رشد به بدن خود می کنید. درحالی که بدن و ذهن شما در جهت ترشح هورمون رشد فعالیتی نکرده و هیچ ایده‌ای ندارد که چرا اکنون هورمون رشد به بدن اضافه شده است. دلیل اینکه ما توصیه می کنیم شما از مکمل های طبیعی استفاده کنید این است که در روند استفاده از مکمل های طبیعی، شما بدن و ذهن خود را از این موضوع که در تلاش هستید تا هورمون های رشد فعال شوند مطلع می‌ کنید؛ پس یک پیش زمینه‌ای در بدن شما ایجاد می شود تا روند افزایش قد به درستی طی شود.

انواع مكمل هاي رشد قد

مکمل های افزایش قد به اشکال مختلف از تزریق تا قرص در دسترس هستند. اين مكمل ها استخوان ها را تقویت کرده و آنها را متراکم تر می کنند به ویژه استخوان فشرده سخت که قسمت اعظم اسکلت را در بر می گیرد. با متراکم شدن استخوان ها آن‌ ها بزرگتر می شوند و قدرت بیشتری برای رشد دارند.

قرص امگا 3

وقتی اسکلت رشد می کند بقیه بدن نیز همراه با آن رشد می کند. نظر بر این است که دو ماده اضافی کندرویتین و گلوکوزامین در استخوان سازی نقش دارند. این مکمل های خاص باعث افزایش کارایی غضروف و موادی می شوند که برای ساختن بافت جدید استخوانی استفاده می شوند. با این حال دستیابی به اثرات قابل توجه آن، ماه ها طول مي كشد.

انواع مكمل هاي رشد قد:

 • كلسيم

 کلسیم مهمترین ماده معدنی بدن است که برای حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها مهم است و برای همه گروه های سنی توصيه مي شود و می تواند تا حدودی قد را افزایش دهد.

 • آب

آب حیاتی ترین ماده مغذی بدن است كه برای سلامتی بسیار مهم است و برای بسیاری از فرایندهای رشد در انسان ضروری است. مقدار روزانه آب مورد نیاز بستگی به سن، وزن و جنس دارد.

 • موز

موز منبع غنی از مواد مغذی است که می تواند به روش های مختلف به افزایش قد کمک کند.موز حاوی کلسیم، پتاسیم، منیزیم و باکتری های پروبیوتیک سالم است و به حفظ غلظت کلسیم در استخوان ها کمک می کند. خوردن یک میان وعده با موز می تواند به شما در بلند قد شدن کمک كند.

 • آب پرتقال و مرکبات

پرتقال و دیگر مرکبات سرشار از ویتامین C هستند که برای افزایش قد ضروری است و  باعث تقویت بافت های استخوانی، افزایش گردش خون و افزایش رشد بدن می شود.

 • آب گواوا

گواوا نوعی ماده غذایی است که به طرز شگفت انگیزی سرشار از ویتامین D و ویتامین C است که به شدت از رشد قد و رشد بدن حمایت می کند.

 • اسموتی ها

اسموتی ها نوشیدنی های خوشمزه ای هستند که می توانید از انواع مختلف میوه ها و سبزیجات آنها را تهیه کنید. به عنوان مثال اسفناج سرشار از مواد معدنی و ویتامین های ارزشمند ، فیبر، منیزیم، کلسیم و غیره است که همه آنها به رشد قوی و سالم استخوان کمک می کنند و همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین D است.

 • مولتی ویتامین ها

مولتی ویتامین ها اغلب حاوی بسیاری از مفیدترین خواص مربوط به قد هستند. اين قرص اغلب به عنوان مکمل های افزایش قد استفاده می شود. برخی از مكمل هاي افزایش قد عبارتند از ویتامین B2، ویتامین D و ویتامین A.

هورمون رشد انسانی شکل متداول دیگری از مکمل های افزایش قد است. این ماده به طور طبیعی در غده هیپوفیز مغز وجود دارد و به بسیاری از جنبه های رشد از جمله قد کمک می کند.

 • شربت آرژیتال هلث اید

شربت آرژیتال هلث اید در پیشگیری از کوتاهی قد در کودکان بسیار موثر است زیرا با داشتن ال آرژنین، ترشح هورمون‌های رشد را تقویت کرده و به رشد کودکان کمک می کند پس اگر دنبال شربت افزایش قد کودکان هستید از آرژیتال هلث اید استفاده کنید. آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است که در بسیاری از فرآیندهای بدن به‌ خصوص فیزیولوژی مربوط به عضله‌ ها ضروری است. البته با مجوز پزشك مصرف آن توصيه مي شود.

 • قرص جوشان کلسیم سان لایف

کلسیم فراوان ترین ماده معدنی در بدن است و ۴۵% کل مواد معدنی موجود در بدن را تشکیل می دهد. ۹۹% کلسیم در استخوان ها و دندان ها وجود دارد و ۱% بقیه کلسیم در خون یافت می شود. ثابت بودن میزان کلسیم خون برای اعمال فیزیولوژیک بسیار حیاتی می باشد. هر قرص جوشان کلسیم سان لایف حاوی ۵۰۰ میلی گرم کربنات کلسیم می‌باشد.

بهترین مولتی ویتامین برای افزایش قد یک نوع اسید آمینه است که به طور مستقیم در ترشح هورمون رشد تاثیرگذار است و رشد بافت‌ ها و استخوان‌‎ های بدن را افزایش مي دهد. آرژنین به طور طبیعی در بعضی از مواد غذایی مثل گوشت‌ و حبوبات وجود دارد اما کمبود آن با خوردن مکمل ال آرژنین جبران مي شود.

بلند قد شدن فقط با استفاده از مکمل افزایش قد

نکته مهمی که در رابطه با مکمل افزایش قد وجود دارد و شما باید از آن مطلع شوید این است که این مکمل ها باعث افزایش قد شما نمی شوند، بلکه باعث می شوند که شما در شرایط بدنی مناسب برای رشد قد قرار گیرید‌. یعنی این که شما با مصرف این مکمل ها می توانید پیش نیاز های رشد قد را فراهم کنید و سپس با استفاده از روش های طبیعی افزایش قد، اقدام به بلند قد تر شدن کنید. رشد قد یک پروسه 3 مرحله‌ای است که شامل:

 • تنظیم برنامه روزانه ( تنظیم ساعت خواب، ورزش و …)
 • فراهم کردن پیش نیاز ها (تغذیه، مکمل ها و …)
 • انجام ورزش های کششی

پس استفاده از مکمل ها به تنهایی برای رشد قد کافی نیست و شما نیاز به یک برنامه کامل و دید واضح تر نسبت به مسیر روبه‌روی خود دارید.

جمع بندی مکمل های افزایش قد

طی 150 سال گذشته، متوسط قد ​​انسان ها در کشورهای صنعتی تقريبا افزایش یافته است. اين پیشرفت به طور کلی به تغذیه دوران کودکی بستگي دارد و در طول سال‌ های اخیر روند افزايش قد در سراسر جهان به شدت جدي قرار گرفته است.

مکمل رشد قد

بسیاری بر اين باورند كه ژنتیک بیشترین تأثیر را در بین عوامل تعیین کننده قد دارد؛ با این حال حقیقت این است که عوامل محیطی مانند تغذیه و ورزش نیز نقش مساوی در افزایش قد دارند. در حقیقت ما از سن 1 سالگی تا بلوغ به طور متوسط ​​هر سال 2 اینچ(هر اینچ 2.5 سانتی متر است) قد بلندتر می شویم. به محض رسیدن به بلوغ، نرخ رشد سالانه ما به 3 اینچ مي رسد. توجه داشته باشید که ورزش کردن برای افزایش قد تاثیرگذار تر از مکمل است اما باید بهترین زمان ورزش افزایش قد را نیز ارزیابی کنید.

لازم به ذکر است که میزان رشد از نظر قد بین افراد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال رشد قد در پسران در اواخر نوجوانی شروع می شود در حالی که در دختران زودتر شروع می شود. پس از گذراندن دوران بلوغ صفحات رشد ما بتدریج بسته می شوند اما باز هم با استفاده از تکنیک هایی مانند متد گروتالر داینامیک می توان قد را افزایش داد. سايت وان قد شما را با افزایش قد و رسیدن به قد دلخواه تان آشنا مي كند و همچنين اين فرصت را خواهيد داشت كه قد خود را  افزايش دهيد. مصرف مكمل هاي افزايش قد یک استراتژی کامل و همیشگی نیست اما اگر به دنبال یه استراتژی دائمی هستید به شما متد گروتالر داینامیک را پیشنهاد می کنیم.

افزایش قد در سنین بعد از بزرگسالی ساده تر آن چیزی است که تصور می کنید. شما نه نیازی به عمل جراحی برای افزایش قد دارید و نه نیازی به مصرف دارو های شیمیایی، بلکه تنها وظیفه‌ای که دارید این است که از یک پکیج کامل افزایش قد طبیعی استفاده کنید. با کلیک کردن روی لینک زیر می توانید از متد افزایش قد گروتالر داینامیک استفاده کنید که با استفاده از ورزش و تغذیه سالم باعث می شود تا شما در انتهای دوره به قد دلخواه خود دست پیدا کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
howtogrowtallerwise-geekstylesatlife

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link