معرفی ميوه های افزايش قد

با یک رژیم غذایی سالم قد اکثر افراد بعد از 18 تا 20 سالگی نیز می تواند افزایش یابد و حتی پس از بسته شدن صفحات رشد نیز افراد می‌توانند با تکنیک های اصولی و سبک زندگی صحیح، قد خود را افزایش دهند. رژیم غذایی كه باعث افزايش قد مي شود شامل میوه های تازه، سبزیجات تازه، غلات کامل، پروتئین ها و لبنیات مي باشد و همچنين ویتامین هايي از قبيل ویتامین B1 ،B2 ،D ،C و مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر مرتبط با رشد كودكان است.

هورمون رشد انساني مهم ترین ماده بیوشیمیایی است که بدن به طور طبیعی براي افزايش قد و رشد سلول هاي بدن توليد مي كند. سطوح HGH به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد بنابراین با افزایش سن بايد سطح آن را بالا و متعادل نگه داشت.

به خاطر داشته باشید که هیچ غذایی مستقیماً حاوی هورمون رشد نیست بلكه فقط باعث می شوند بدن هورمون رشد بیشتری به طور طبیعی ترشح کند. در اين مقاله از سايت وان قد با معرفي ميوه هايي كه باعث ترشح بيشتر هورمون رشد مي شوند يك گام بزرگ در راستاي افزايش قد شما برداشته می‌شود.

آیا افزایش قد با ميوه امکان پذیر است؟

رشد قد با میوه

جاي تعجب نيست كه میوه های تازه، سبزیجات برگ سبز، شیر، پروتئین ها و غلات کامل در رژیم غذایی باعث افزايش قد مي شوند و همچنين پرهيز از غذا های ناسالم و سرخ شده بسيار مهم است. برای افزایش هورمون های رشد انساني به طور طبیعی تا 157٪ گنجاندن غذاهای غنی از ملاتونین در رژیم غذایی ضروری است كه به قوی شدن استخوان‌ ها، افزایش ماهیچه‌ های بدون چربی و حفظ وزن بدن کمک می‌کند.

رژیم غذایی روزانه که باعث افزایش قد می شود:

  • سبزیجات منابع ارزشمندی از مواد معدنی، ویتامین ها و فیبر هستند.
  • سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم
  • میوه هایی مانند سیب، انبه، پرتقال، گریپ فروت و شلیل

 این میوه ها سرشار از ویتامین C هستند که جذب و استفاده آسان کلسیم را تسهیل می کنند كه برای افزایش قد بسیار مهم است.

میوه هايي كه منجر به افزايش قد مي شوند

ميوه های افزايش قد

میوه ها خواص زیادی دارند و این یک اشتباه بزرگ است که در رژیم غذایی روزمره از میوه ها استفاده نکنید. از میوه هایی که در رابطه با افزایش قد تاثیر دارند، می توان به این موارد اشاره کرد:

1. آناناس

آناناس به بدن در ساخت ملاتونین بیشتر کمک می کند و باعث بهتر خوابيدن مي شود. وقتی خواب بهتری داشته باشید به طور طبیعی هورمون رشد بیشتری تولید می شود و همچنین برای فرآیندهای گوارشی شما مفید است.

2. نارگیل

مصرف چربی های سالم مانند روغن نارگیل به چربی سوزی بدن و در نتيجه افزايش هورمون رشد كمك مي كند.

3. موز

موز سرشار از پتاسیم، منگنز و کلسیم است كه به تقویت سلامت کودک کمک مي کند و به عنوان منبعی غنی از مواد معدنی مانند پتاسیم، منگنز، کلسیم و باکتری های سالم پروبیوتیک است که به روش های مختلف به افزایش قد کمک می کند و همچنین تاثیر مضر سدیم بر استخوان ها را خنثی می کند و به حفظ غلظت کلسیم در استخوان ها کمک می کند.

4. گیلاس

گيلاس به عنوان یک داروی گیاهی طبیعی برای افزایش قد بسيار ضروري است. اين ميوه عالي حاوی طیف وسیعی از مواد معدنی است که به رشد استخوان ها و همچنین افزایش تراکم استخوان که پیش نیاز افزایش قد است کمک می کند.

5. پرتقال/  ليمو/ ليمو شيرين

همانطور که می دانید پرتقال و سایر مرکبات سرشار از ویتامین C هستند که برای رشد و توسعه هر بافتی از جمله قد در بدن ضروری است و جذب کلسیم را افزایش می دهند و از این رو باعث تقویت استخوان ها شده و به رشد قد بدن کمک می کنند.

6. تخم کدو تنبل

تخم كدو تنبل يكي از ميوه هاي غني از منيزيم است. منیزیم به بدن کمک می کند کلسیم و ویتامین D را که برای ساختن و بلند تر شدن استخوان ها برای رشد قد نیاز است پردازش كنند. یکی دیگر از فواید بسیار مفید منیزیم این است که به جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند.

7. آووکادو

آووکادو یکی دیگر از منابع چربی های سالم است كه به مبارزه با استئوآرتریت که یکی از بیماری های استخوانی است که برای رشد قد می باشد کمک می کند.

8. اسفناج

اسفناج و سایر سبزی های دارای برگ های تیره سرشار از ویتامین K هستند که یکی دیگر از ویتامین های مهم برای سلامت استخوان ها مي باشد.

9. زردآلو خشک

زردآلوي خشك سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان هست كه براي افزايش قد موثر می‌باشد.

10. پای کدو حلوایی

پای کدو تنبل یکی دیگر از خوراکی های غنی از ویتامین A است كه مانند نارنگي سرشار از بتاکاروتن، ویتامین C، لوتئین و زآگزانتین مورد نياز براي افزايش قد مي باشد.

11. آب گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از ویتامین C و لیکوپن بوده که آنتی اکسیدان مورد نياز براي افزايش قد را فراهم مي كند.

12. پاپایا

پاپایا سرشار از آنتی اکسیدان های ویتامین A است كه می توانید آن را صبحانه یا به شکل اسموتی یا دسر میل کنید.

13. انبه

انبه به عنوان پادشاه میوه ها و همچنین منبع عالی ویتامین A، ویتامین C، مواد معدنی و فیبر شناخته شده براي رشد بدن است.

14. طالبی

طالبی یک میوه تابستانی است و آبرسانی فوق العاده ای دارد كه سرشار از ویتامین A، ویتامین C، پتاسیم و منیزیم براي تقويت و رشد استخوان ها است. همچنين طالبی حاوی آنتی اکسیدان ویتامین C است که عملکرد سیستم ایمنی و رشد استخوان ها را تقویت می کند.

15. گریپ فروت

گریپ فروت سرشار از ویتامین A همراه با ویتامین C و سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که به از رشد بدن حمايت مي كند.

16. نارنگی

نارنگی منبع خوبی از ویتامین A و ویتامین C است و همانطور كه مي دانيد هر دو ویتامین ها نقش مهمی در استخوان سازي و سلاكت آن دارند.

17. شلیل

شلیل قرمز به افزایش رشد سلولی و تقویت ایمنی بدن به منظور افزايش قد كمك مي كند.

18. گواوا

گواوا به دلیل وجود ویتامین A به عنوان تقویت کننده بینایی و داراي مواد مغذي لازم برای رشد بدن و پوست مفيد است.

19. هویج

هویج سبزیجاتی است که به دليل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین A براي رشد قد عالي است. همچنین بر کسی پوشیده نیست که این سبزیجات فوق العاده منابع غنی ویتامین C نیز هستند و این ویتامین‌ ها کلسیم را در استخوان‌ های شما حفظ می‌کنند و منجر به رشد قد مي شوند.

20. میوه ها

میوه ها دارای تمام ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر ضروری برای رشد کامل بدن مي باشند. میوه هایی مانند پاپایا، پرتقال، هندوانه، سیب، انبه و زردآلو از جمله میوه هایی هستند که منابع غنی ویتامین A و C براي رشد كامل بدن را دارند.

21. توت ها

انواع توت ها مانند توت سیاه، توت فرنگی، زغال اخته و تمشک برای رشد قد مفید هستند. اين ميوه ها همچنین به رشد سلولی و ترمیم بافت بدن کمک می کنند زيرا دارای مقادیر بالایی ویتامین C هستند و همچنین منابع بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های دیگر مانند منگنز، ویتامین K و فیبر هستند.

22. دانه های آسالیا

دانه های آسالیا یا Lepidium sativum یکی از بهترین مواد غذایی برای رشد قد است که با افزایش تولید هورمون رشد، رشد ماهیچه ها و استخوان ها را تسهیل می کند. مصرف یک قاشق تخمه آسالیا یک بار در صبح و یک بار عصر با یک لیوان شیر گرم برای نوجوانان و کودکان مفید است. دوچرخه سواری، شنا، حرکات کششی یا 45 دقیقه دویدن همراه مصرف آن تاثيرش را دو برابر مي كند.

نكات افزايش قد

میوه افزایش قد

در رابطه با افزایش قد به کمک تغذیه، به نکات زیر توجه داشته باشید:

به اندازه کافی و مکرر غذا بخورید

غذاهایی که به شما کمک می کند در دوران بلوغ قدتان افزایش یابد را مكررا مصرف كنيد و همچنين اگر می‌خواهید بدنتان به اندازه‌ای که می‌خواهید رشد کند خوردن مقدار کافی غذا در روز بسیار مهم است. بدن شما به سوخت ثابتی از مواد مغذی نیاز دارد تا بتواند بافت هایی را ترمیم کند و بسازد و امکان رشد قد را فراهم كند.

اگر به هر دليلي بدن شما از این مواد مغذی حیاتی محروم شود به طور قابل توجهی مانع از رسیدن به پتانسیل حداکثري رشد می شود.

در مصرف هیچ چیزی زیاده روی نکنید

افزایش قد با میوه

از طرف دیگر مطمئناً نمی‌خواهید به انتهای دیگر افراط بروید و خودتان را با غذاهایی که در این پست گفتم پر کنید. در حالی که مصرف کافی از غذاهای افزايش قد برای رشد ضروری است حفظ سلامتی برای به حداکثر رساندن قدتان نيز به همان اندازه ضروری است زیرا زمانی که سلامتی تعادل نداشته باشد بدن به درستی کار نخواهد کرد و عدم رعايت اين عامل باعث می شود که سلول ها و بافت های شما با سرعتی کمتر از حد مطلوب رشد کنند که به ناچار در دراز مدت باعث رشد کمتر می شود.

به اندازه کافی آب بنوشید

بدن شما از حدود 75 تا 80 درصد آب تشکیل شده است بنابراین مصرف کافی از آن برای سلول ها و بافت های شما برای بازسازی و رشد مناسب کاملا ضروری است. یک فرد معمولی نیاز به نوشیدن حدود 2 لیتر آب در روز دارد با این حال اگر سبک زندگی فعالی دارید ممکن است نیاز به نوشیدن بیشتر داشته باشید.

پرهيز غذايي براي افزايش قد

بهترین میوه افزایش قد

اگر به دنبال افزايش قد از طريق رژيم غذايي هستيد از برخي غذاها بايد دوری کنید. در صدر فهرست بازدارنده های قد نوشابه ها و تمام نوشیدنی های گازدار قرار دارند. شیرین کننده ها و قند موجود در این نوشیدنی ها نه تنها بر سلامت کلی شما تأثیر می گذارند بلکه توانایی بدن شما را برای جذب موثر کلسیم نیز مسدود می کنند و شانس افزایش قد خود را از دست خواهید داد.

علاوه بر این غذاهایی که سرشار از کربوهیدرات هستند به ویژه غذاهای بسیار فرآوری شده مانند نان، برنج، غلات و ماکارونی می توانند بر تولید هورمون رشد تأثیر منفی بگذارند اگر می خواهید این غذاهای غنی از کربوهیدرات را بخورید باید غذاهای طبیعی و غلات کامل را انتخاب کنید و سعی کنید به هر قیمتی از غذاهای فرآوری شده یا فوری اجتناب کنید.

مصرف مکمل های رشد قد

مکمل های رشد قد گزینه ای عالی برای تکمیل رشد بدن با مواد مغذی ضروری است که در رژیم غذایی شما وجود ندارد. دانستن اینکه کدام غذاها را باید بخورید یک چیز است اما گنجاندن آن‌ها در رژیم غذایی روزانه گزينه ديگري است كه بايد به آن توجه كنيد.

علاوه بر این کودکان و نوجوانانی که والدین پر مشغله دارند بیشتر در معرض کمبود های تغذیه‌ای قرار می‌گیرند و در بیشتر مواقع مجبور به استفاده از غذاهای فرآوری شده یا فست فود مي شوند. برای مقابله با این مشکل والدین می توانند به فرزندان خود مکمل های رشد قد براي تامين تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مطلوب را بدهند.

نتیجه مطلب ميوه افزايش قد

میوه برای افزایش قد

باید از مصرف هر گونه مکمل تصادفی که وعده افزایش قد شما را می دهد خودداری کنید و این موضوع به این دلیل است که وقتی صفحات رشد شما با هم ترکیب می شوند هیچ چیزی نمی تواند قد شما را به اندازه عامل هاي طبيعي افزایش دهد صرف نظر از اینکه چه مکملی مصرف می کنید.

جالب است بدانيد خوردن منظم تخم مرغ با افزایش قد ماهانه مرتبط است. تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین D به همراه چندین ریز مغذی مهم دیگر است و مصرف منظم تخم مرغ می تواند منجر به افزایش قد شود و همچنين با ترکیب ورزش و مصرف خوب پروتئین می توانید به طور مثبت به قد خود را بیافزایید.

از آن‌جا كه افزايش قد با ژنتيك مرتبط است سال‌ هاست اين مسئله مورد مناقشه دانشمندان بوده است كه آيا مي توان با عوامل دیگری از قبيل تغذیه، ورزش، خواب و محیط زندگی آن را افزایش داد یا خیر.

مطلب مرتبط: آیا افزایش قد بعد از ۱۸ سالگی امکان پذیر است؟

این توضیح می دهد که چرا افزایش درآمد منجر به افزایش میانگین قد می شود. در واقع به موازات درآمد بیشتر کیفیت زندگی بهتری نیز وجود دارد که در آن افراد از تغذیه مناسب، مشارکت در فعالیت های بدنی و کیفیت خواب بهتر برخوردار مي شوند. در میان این عوامل تغذیه به عنوان قدرتمند ترین عامل جدا از ژن های شما در رشد قد موثر است پس از تاثیر ژنتیک در افزایش قد نمی شود غافل شد اما با این حال باز هم امکان افزایش قد تا ۵ سانت وجود دارد.

وان قد در اين مقاله به عوامل رشد قدي كه عامل ژنتیک را براي رسيدن به قد ایده آل شكست مي دهند اشاره کرده است.

برای افزایش قد روش های متفاوتی معرفی شده است و قطعا در آینده نیز روش های دیگری برای درمان کوتاه قدی معرفی می شوند. اما در حال حاضر بهترین روش افزایش قد که کاملا طبیعی می باشد، متد گروتالر داینامیک است که شما را به تمامی خواسته های‌تان در رابطه با افزایش قد می رساند. روی بنر زیر کلیک کنید و سپس افزایش قد خود را آغاز کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
howtogrowtallerstylesatlifehealthline.

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link