مضرات عمل افزایش قد

هر ساله هزاران نفر متقاضي عمل جراحی براي افزايش قد خود هستند. به تازگي عمل افزايش قد محبوبيت زيادي پيدا كرده است و افراد بسياري براي رسيدن به روياي افزايش قد، خود را به اين فناوري جديد و تحت یک پزشک مجرب مي سپارند. جراحي افزايش قد یکی از روش های جدی و تهاجمی در بین تمام روش هاي زیبایی است كه مانند تمام عمل های زیبایی عوارضي نيز دارد كه حتما بايد در نظر گرفته شود.

جراحی برای افزایش قد به عنوان افزایش طول اندام ها از طريق اعمال کشش و فشار کششی به اندام ها برای تشویق آن ها به رشد است و همچنين شامل روش های جراحی برای تحریک رشد استخوان در پا است؛ این رویکرد شامل عمل جراحی برای افزايش طول ساق و تاندون هاي پا است.

اگر جراحي را به عنوان يكي از روش هاي افزايش قد انتخاب كرديد مي توانيد در اين مقاله از وان قد علاوه بر آشنايي با چگونگي اين جراحي با مضرات عمل افزایش قد نيز آشنا شويد تا بهتر بتوانيد تصميم گيري كنيد.

جراحي افزايش قد چيست؟

عمل جراحی افزایش قد

عمل جراحی افزايش قد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در طی جراحی استخوان يكي از اندام ها با استفاده از فیکساتور بریده و جدا می شود سپس فیکساتور هایی كه حاوي میله تلسکوپی هستند در مرکز استخوان کاشته می شود. با گذشت زمان میله به تدریج و با کنترل از راه دور به طول مورد نظر مي رسد و در طی یک دوره زمانی به تدریج استخوان ها و بافت ها از هم جدا مي شوند و در نتیجه رشد استخوان جدید ایجاد مي شود و به ازای هر 1 سانتی متر استخوان اضافی که رشد کرده اید فیکساتور باید 60 روز در استخوان بماند.

مطلب مرتبط: روش بازشدن صفحه رشد

استخوان تازه تشکیل شده ضعیف و شكننده است بنابراین ارزيابي استخوان با اشعه ایکس هر ماه یک بار انجام می شود و پس از بهبودي استخوان فیکساتور خارجی از استخوان خارج می شود. برداشتن دستگاه فیکساتور خارجی با بیهوشی عمومی انجام می شود و پس از برداشتن دستگاه پا به مدت یک ماه گچ گرفته مي شود.

چرا افراد کوتاه قد برای افزایش قد به سراغ عمل جراحی می روند؟

کوتاه قد بودن در بسیاری از مسائل زندگی شخصی و کاری تاثیرگذار است و در نتیجه، تفاوتی ندارد که شما پسر هستید یا دختر، در هر صورت برای بهبود شرایط زندگی‌تان می خواهید که بلند قد شوید. تمامی کسانی که برای افزایش قد به سراغ عمل جراحی رفته‌اند، افرادی بوده‌اند که بخاطر قد کوتاه مشکلاتی را در زندگی شخصی خود تجربه کرده و اکنون تنها هدف آنها افزایش قد است. متاسفانه به دلیل وجود تبلیغات دروغین، بسیاری از افراد به سراغ روش های اشتباه و غیر مطمئن از جمله عمل جراحی می روند و خود را وارد یک مسیر پر خطر و پر از عوارض می کنند.

دلیل اینکه این افراد به شدت خواستار افزایش قد هستند این است که داشتن قدی بلند، در بسیاری از مسائل زندگی شخصی به آنها کمک خواهد کرد. می توان با قاطعیت گفت که بلند قد بودن باعث بهبود روابط کاری و عاطفی می شود و همچنین در استایل و شخصیت فردی تاثیر بسیار زیادی دارد. پس نمی توان از تاثیر قد بلند در زندگی یک فرد چشم پوشی کرد.

مدت زمان بهبودي بعد از جراحي

روز بعد از جراحی توسط فیزیوتراپیست برنامه ای از تمرینات روزانه که بخشی حیاتی از عمل است به شما داده مي شود. استخوان جدید به طور معمول چند روز پس از جراحی شروع به رشد می کند و پس از تکمیل فرآیند جراحي افزايش قد باید هر ماه تا زمان بهبودي كامل استخوان (معمولاً 6-8 ماه) به پزشک مراجعه کنید. کل افزایش طول در استخوان هاي ران چند سانتی متر بیشتر نیست و يك سال بعد از جراحي افزایش قد در استخوان های ساق پا (درشت نی) شاهد افزايش 2 تا 3 سانتی‌متر قد خواهيد بود. در طول پروسه افزایش قد باید هر 10-14 روز یکبار توسط جراح خود در کلینیک برای عکسبرداری با اشعه ایکس و معاینه فیزیکی ویزیت شوید.

كاربرد و مزاياي جراحي افزايش قد

 • نوروفیبروماتوز که یک بیماری نادر است و باعث رشد بیش از حد در یک پا و گاهی اوقات نیز انحنای ستون فقرات و بیماری های پوستی می شود.
 • نقایص مادرزادی که بر رشد استخوان تأثیر می گذارد.
 • فلج مغزی
 • سابقه شکستگی استخوان یا آسیب به ساق پا که بر رشد تأثیر می گذارد.
 • سابقه فلج اطفال و سابقه کوتاه شدن یا سفت شدن عضلات
 • بیماری Legg-Perthes
 • جراحی افزایش قد در بزرگسالان جوان 18 تا 25 ساله شایع است با این حال در موارد نادر این روش در افراد مسن انجام شود.
 • در صورت رشد استخوان ها پزشک معمولاً جراحی کوتاه کردن پا یا محدود کردن پا را توصیه می‌کند.
 • پزشک معمولاً فقط در موارد کوتولگی که به‌ویژه در اثر آکندروپلازی ایجاد شود جراحی افزایش قد را برای هر دو اندام توصیه می‌کند.
 • پاهای نابرابر كه به دليل انحنای ستون فقرات یا ناهماهنگی لگن اتفاق مي افتد.

مضرات عمل افزایش قد

مضرات عمل افزایش قد به صورت زیر است:

 • درد
 • ورم
 • ناتوانی در حرکت اندام یا مفصل
 • عفونت
 • عدم جوش خوردن استخوان ها
 • ترومبوز
 • آمبولی چربی

درد

اصلی ترین و شایع ترین عارضه این جراحی درد است و همه بیماران درجات مختلفی از درد را در نقاط عمل خود تجربه می کنند. همانطور که می دانید در جراحی افزایش قد استخوان با ابزارهای مخصوص بریده می شود که به این عمل استئوتومی می گویند كه یکی از دلایل اصلی درد به خصوص در چند روز اول پس از جراحی است و اين نوع درد حداقل پس از 1-3 هفته بعد از جراحی فروكش مي كند.

مطلب مرتبط: تاثیر ژنتیک در افزایش قد

درد ديگر با رسیدن بیماران به میزان مشخصی از افزایش طول استخوان شروع می شود که این نوع درد ناشی از کشیده شدن اعصاب است. برای کاهش تنش در پاها ورزش دادن ماهيچه هاي پا با جلسات فیزیوتراپی و تمرینات کششی براي تنظيم خود با طول جدید استخوان ها توصيه مي شود.

ورم

ورم پا بلافاصله پس از عمل جراحی افزایش قد امري طبيعي است و به دليل واکنش طبیعی بدن ما به آسیب های جراحی رخ مي دهد. تورم پاها تقریباً در 10-15 روز پس از جراحی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و به مرور زمان ناپدید می شود.

ناتوانی در حرکت اندام یا مفصل

این ناتواني عمدتا به دلیل کشش روزانه استخوان ها اتفاق می افتد به طوري كه بیماران در به حرکت درآوردن زانوهای خود دچار مشکل می شوند و با افزایش طول استخوان این محدودیت افزایش می یابد. معمولا ورزش و فیزیوتراپی از بدتر شدن این عارضه جلوگیری مي كند بنابراين سعی کنید تا حد امکان در طول روز از نظر بدنی فعال باشید.

عفونت

تقریباً 2-3 بیمار از هر 10 بیمار جراحي قد دچار عفونت می شوند و تشخیص اینکه شما عفونت دارید کار سختی نیست. علائم عفونت عبارتند از:

 • قرمزی
 • تورم
 • افزایش درد در محل های سوزن
 • چرک و ترشح زرد

معمولا عفونت ها با مراجعه به پزشك یک هفته یا بیشتر قابل درمان است.

عدم جوش خوردن استخوان ها

عمل جراحی افزایش قد

استخوان‌ ها به زمان بیشتری برای جوش خوردن نیاز دارند و یا ممكن است اصلا ترمیم نشوند البته اين عامل بستگي به سن نيز دارد و برای مثال، استخوان های یک بیمار 40 ساله کندتر از یک بیمار 20 ساله مي باشد.

عامل مهم دیگری که سرعت استحکام استخوان ها را کاهش می دهد سیگار کشیدن است. طبق تحقیقات علمی سیگار کشیدن کل زمان بهبودی را 3 تا 4 برابر کاهش می دهد.

ترومبوز

ترومبوز زمانی اتفاق می افتد که لخته های خون رگ ها را مسدود کرده و گردش خون را به شدت مختل کند. در موارد دیگر لخته خون به ریه ها منجر به آمبولی ریه می شود. ترومبوز یک عارضه جدی است و در صورت عدم تشخیص و کنترل به موقع علائم احتمال مرگ وجود دارد.

آمبولی چربی

این نوع عارضه به ویژه در محل شکستگی های استخوان در اثر جراحی افزایش قد اتفاق می افتد. آمبولی چربی نیز احتمال مرگ و میر دارد با این حال جراح و تیم پزشکی بايد احتمال ترومبوز، آمبولی چربی و در نتیجه خطر مرگ و میر را به حداقل برسانند.

عوارض ديگر جراحی 

 • عدم جوش خوردن یا جوش خوردن با تاخیر: التیام استخوان به تاخیر افتاده یا کامل نمی شود.
 • بهبودي زودرس: زمانی اتفاق می افتد که بهبودی استخوان زیاد یا سریع باشد.
 • انقباضات عضلانی: طوري كه بافت‌های نرم نمی‌توانند با تغییرات طول استخوان ها سازگار شوند.
 • ضعف عضلانی
 • آسیب عصبي

جراحی افزایش قد برای چه کسانی است؟

مضرات بلند شدن

جراحی افزایش قد قبلا برای کسانی که بر اثر ناهنجاری های ژنتیکی به طور غير طبيعي قدي كوتاه يا کوتولگی داشتند استفاده می شد؛ با این حال تعداد بیشتری از پزشکان این جراحی را به عنوان یک روش جایگزین برای کسانی که از قد خود ناراضی هستند نيز ارائه دادند.

اين عمل ارتوپدی بسیار تخصصی و با پیشرفته ترین تکنیک ها و مهارت ها در جراحی افزایش قد به كار گرفته مي شود. برخی از طیف وسیعی از تکنیک‌ های جراحی از قبيل: اصلاح پاها و زانوهای ضربه‌ای، بدشکلی اندام‌ های فوقانی یا تحتانی، ناهماهنگی‌ های طول پا، جوش‌ خوردگی یا عدم جوش‌ خوردگی استخوانی و افزایش طول دو طرفه زیبایی اندام نيز در آن به كار گرفته مي شود.

بجای عمل جراحی از کدام روش برای افزایش قد استفاده کنیم؟

با اطمینان کامل می توانیم این موضوع را بیان کنیم که عمل جراحی باید آخرین گزینه شما برای افزایش باشد. اکثر کسانی که سراغ عمل جراحی برای افزایش قد رفته‌اند، سایر روش های طبیعی را امتحان نکرده و مستقیما به سراغ عمل جراحی رفته‌اند؛ که باعث شده برای چندین ماه از زندگی روزمره خود دور شوند و هزینه زیادی بپردازند و با عوارض وحشتناک آن دست و پنجه نرم کنند.

بهترین روش برای افزایش قد، روش های طبیعی هستند که با کمک گرفتن از توانایی رشد و تغییر بدن باعث افزایش قد شما می شوند. بدن شما یک الگوی کامل برای این است که متوجه شوید چگونه می توانید در آن تغییر ایجاد کنید. اگر به استخوان های ستون فقرات توجه کنید، متوجه می شوید که در میان هر 24 مهره ستون فقرات، مفصل هایی وجود دارد که قابلیت رشد دارند و می توان با انجام حرکات کششی خاصی باعث رشد آنها شد. پس بهترین روش برای افزایش قد، روشی است که با توجه به نحوه عملکرد بدن باعث افزایش قد شود و نیازی به هیچ ماده شیمایی و پزشکی نداشته باشد.

نتیجه مطلب مضرات عمل افزایش قد

عوارض افزایش قد

افزایش قد با جراحی را می توان روی استخوان ران و يا روی ساق پا (شین) انجام داد. فناوری افزایش قد امروزه بسیار پیشرفته است، بنابراين ديگر لازم نيست به دلیل قدتان از اضطراب، ناراحتی، پریشانی و اعتماد به نفس پایین رنج ببرید.

جراحي افزايش قد نيز مانند بسياري از جراحي هاي ديگر عوارض بالقوه زیادی بر روی اندام هاي بدن دارد كه اکثر آن‌ها به احتمال زیاد رخ نمی دهند و پزشك افزایش قد بايد فردي مجرب و با تجربه باشد و ايمني بيمار را در اولويت قرار دهد که در اين صورت عوارض جانبي خيلي كمي را تجربه خواهيد كرد. قطعا اگر عمل با موفقيت صورت گيرد نگرش مثبتي نسبت به افزايش قد در شما ايجاد مي كند.

پیشنهاد ویژه: حتما مطلب خاطرات افزایش قد را نیز بخوانید این مطلب قطعا به شما خیلی کمک خواهد کرد که بهتر تصمیم بگیرید و از تصمیم خود پشیمان نشوید.

در موارد نادر ممکن است استخوان به طور کامل بهبود نیابد و نیاز به جراحی پیوند استخوان باشد و يا یک عصب ممکن است بیش از حد کشیده شود که گاهی اوقات نیاز به جراحی و خارج كردن عصب است. ماهیچه ها و تاندون های سفت نيز ممكن است نیاز به جراحی افزایش تاندون داشته باشند.

دوباره وان قد تاکید مي كند که این مشکلات در بیشتر موارد بعید است اما در صورت بروز می توان آن ها را با جراحی اصلاح کرد و لطفا توجه داشته باشید که در صورت نیاز به جراحی های اضافی بايد هزينه ها را از جيب بپردازيد. مطلب آمپول افزایش قد را نیز مطالعه کنید ممکن است آن مطلب بتواند به نیاز شما پاسخ دهد.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
wannabetalleros.clinictimocarrigan

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link