خاطرات عمل جراحی افزایش قد

امروزه جراحی های افزایش قد در سنین مختلف برای افزایش قد مورد استفاده قرار مي گيرد. اگر نگاهي به نظرسنجي ها بيندازيد خواهيد ديد كه برخی از افراد از اندازه قد خود ناراضی هستند و سالانه صدها نفر در سرتاسر جهان تصمیم می گیرند که جراحی افزایش قد را براي قد بلند شدن انتخاب كنند.

از آن جا که این عمل جراحی مستلزم زمان و شرايط خاصي است براي بيشتر افراد علاقه مند اين سوال پيش مي آيد كه جراحی افزايش قد چیست؟ براي چه افرادي مناسب است؟ افزایش قد با جراحی چقدر تضميني است؟ چقدر طول می کشد ؟ و هزاران سوال ديگر که در این مطلب به آن پاسخ داده ایم. البته بهتر است همین الان اشاره کنیم عمل جراحی تفاوت زیادی با آمپول افزایش قد دارد پس اگر دنبال بحث افزایش قد با هورمون های رشد هستید بهتر است به مطلب آمپول افزایش قد مراجعه کنید.

مقدمه مطلب خاطرات عمل افزایش قد:

افزایش قد با عمل

طبق آمار، استاندارد های قد از جمعیتی به جمعیت دیگر متغير است با اين حال طبق استاندارد ها افرادی که قدشان کمتر از 150 سانتی‌متر است به عنوان كوتوله يا كوتاه قد شناخته مي شوند. درست است كه عوامل ژنتیکی یا مشکلات مختلف سلامتی باعث کوتاهی قد مي شود اما با گذشت زمان علم و فناوري براي اولين بار جراحي را به عنوان راهي براي افزايش قد به جهانيان معرفي كرد.

جراحی افزایش قد نوعی عمل جراحی است که در صورت کوتاهی قد براي اهداف زیبایی و سلامتی با افزایش طول استخوان در بازوها و پاها و نه دیگر استخوان های بدن انجام مي شود. افراد بسياري جراحي را گزينه اي نامطمئن مي دانند به همين دليل ما در سايت وان قد تلاش كرديم با جمع آوري خاطرات عمل جراحی افزایش قد، شما را بيشتر با اين فناوري و علم نوين آشنا كنیم.

علل

باور كنيد يا نه کوتاهی قد يكي از مشکلات مهم سلامتی است که در اثر بیماری های مختلف ایجاد مي شود. از آن‌جا كه ژنتيك و دلایل خانوادگی مهره اصلي در  کوتاهی قد را بازي مي كنند اندازه گیری قد، بر حسب تخمين ميانگين قد مادر و پدر تعیین می شود.

ساير علل كوتاهي قد:

 • عوامل ژنتیکی
 • تغذیه
 • کم کاری تیروئید و کم کاری هیپوفیز
 • ناهنجاری های کروموزومی، سندرم ترنر، سندرم داون
 • سندرم راسل-سیلور، سندرم دی لانگ، سندرم سکل، سندرم دوبوویتز، سندرم بلوم، سندرم جوهانسون- بلیزارد.
 • اختلالات رشد استخوان و اسکلتی
 • التهاب استخوان و بیماری های روماتیسمی كه باعث اختلالات شکل، آسیب، کوتاهی و انحنای استخوان مي شود.
 • بیماری های مادرزادی استخوان
 • بیماری‌های مزمن: بیماری‌های مادرزادی قلبی، ریوی (فیبروز کیستیک و آسم برونش)، دیابت قندی، بیماری‌های مزمن کبدی و کلیوی، عقب‌ماندگی ذهنی یا نقایص مادرزادی، سندرم‌های خاص
 • مصرف مزمن دارو: استفاده از استروژن با دوز بالا
 • تصادف: در نتیجه تصادف فرد دچار شکستگي استخوان در نواحی از جمله (اپی فیزیولیز) در دوران کودکی كه منجر به كوتاهي قد مي شود.
 • بیماری های التهابی روماتیسمی

درست يا غلط بودن جراحي

برای جراحی افزایش قد ابتدا باید تشخیص داده شود که فرد کوتاه قد است. برای تشخیص کوتاهی قد شرح حال بیمار، معاینه فیزیکی و ارزیابی های آزمایشگاهی انجام می شود. در مرحله معاینه فیزیکی طول دست ها و پاهای بیماران اندازه گیری می شود.

برای درمان کوتاهی قد ناشی از عوامل ژنتیکی، هورمونی و محیطی می توان از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده کرد. همچنين برخي از کودکان در دوره رشد نيز براي تقویت هورمون رشد از گزينه جراحي استفاده مي كنند. با جراحی افزایش قد که یک فرآیند ارتوپدی است می توان قابلیت های عملکردی بیمار برای افزایش قد را افزایش داد.

آيا با جراحي مي توان قد را افزايش داد؟

آیا عمل جراحی برای افزایش قد خوب است؟

در جراحی افزایش قد با یک جلسه امکان رشد چند سانتیمتری وجود دارد. البته نياز به دفعات جراحي براي هر فردي متفاوت است و از طريق آن مي توان هر دو ناحیه تحتانی و بالایی پاها را افزايش داد. اين جراحي مخصوصاً برای کودکان مبتلا به سندرم کوتولگی ناشی از آکندروپلازی یا هیپوکندروپلازی در سنین 5 تا 7 سالگی انجام مي شود که البته نباید از مضرات عمل افزایش قد غافل شوید و ما در مطلبی جدا به آن پرداخته ایم.

جراحی افزایش قد برای بزرگسالان بالای 18 سال برای اهداف زیبایی به غیر از بیماری ها انجام مي شود. برای افراد مبتلا به شکستگی‌ هاي ترمیم شده، دیابت، افراد سیگاری یا قربانیان تصادف می‌توانند از جراحي قد براي اصلاح استخوان با تکنیک‌ های خاص برای یکسان کردن طول اندام خود استفاده كنند.

آیا ارزش دارد که برای افزایش قد به سراغ عمل جراحی برویم؟

وقتی راجع به عمل جراحی برای افزایش قد صحبت می کنیم، منظور ما فقط یک عمل جراحی ساده نیست؛ زیرا افزایش قد با عمل جراحی نیازمند چندین جلسه عمل است. عمل جراحی افزایش قد باعث می شود تا بیمار برای چندین ماه نتواند به زندگی روزمره خود بازگردد و توانایی راه رفتن را از دست می دهد. البته این بهترین حالت ممکن است، زیرا در برخی موارد بیماران با عفونت ها و عوارض بعد از عمل مواجه شده‌اند که زندگی را برای آنها سخت کرده بود. عمل جراحی افزایش قد باعث ایجاد بیماری های مفصلی و حرکتی می شود و گاهی اوقات صدمات ناشی از آن جبران ناپذیر است. درصد موفقیت عمل جراحی افزایش قد نیز بسیار پایین است، به طوری که از هر 10 بیمار، 3 نفر موفق به افزایش قد شده‌اند و این اصلا آمار خوبی نیست.

آیا با وجود تمامی این خطر ها ارزش دارد که برای افزایش قد، دست به عمل جراحی بزنیم؟ خیر، هدف شما از افزایش قد این است که بتوانید خوش استایل تر باشید، نه اینکه خود را برای چندین ماه خانه نشین کنید و با بیماری های بعد از عمل، دست و پنجه نرم کنید. همچنین احتمال خیلی بالایی وجود دارد که عمل جراحی باعث افزایش قد شما نشود و خب در آن صورت وقت و هزینه خود را بدون هیچ پیشرفتی هدر داده‌اید.

در ادامه می توانید خاطرات اشخاصی را مطالعه کنید که به خیال افزایش قد، دست به عمل جراحی زده و نتایج عمل را برای ما توضیح داده‌اند.

خاطرات عمل جراحی افزایش قد

عمل جراحی افزایش قد

خاطره اميد از جراحي افزايش قد

خب میلیون ها نفر در دنیا براي رسيدن به قد دلخواه خود تلاش كردند من هم در 28 سالگي توانستم با انجام عمل جراحی قد خود را از 159 سانت به 161 افزايش دهم. اين جراحی مبتنی بر اشعه ایکس است که در آن چهار تا شش برش کوچک روی پا ایجاد می شود که اجازه دسترسی به قسمت توخالی استخوان را می‌دهد سپس دستگاهی وارد می شود كه افزايش طول استخوان را ممكن مي كند.

خانوادم خيلي نگران عوارض بعد از جراحي بودند و حتي من را منصرف كردند اما به دليل اينكه آرزوي افزايش قد داشتم از خواسته ام كوتاه نيامدم.

خاطره احمد از جراحي افزايش قد

من با توجه نياز شغليم بايد قد نسبتا بلندي مي داشتم براي همين تصمیم گرفتم شانسم را با جراح ارتوپد و متخصص افزایش قد امتحان كنم.

در روشي كه من را جراحی كردند سیم‌ و ميله هايي را وارد استخوان ساق پام كردند. از طريق آن توانستم 1.5 سانتی متر افزایش قد پيدا كنم. بعد از جراحي به راحتي مي توانستم پیاده روی كنم و با همسر و خانوادم سفر كنم.

خاطره غزل از جراحي افزايش قد

به نظر من انتخاب جراحي افزايش قد كاملا یک انتخاب شخصی است مثلا براي خود من افزایش قد بهم احساس قدرت و اعتماد به نفس زيادي داد. وقتي جراحي را براي افزايش قدم انتخاب كردم كه كوتاهي قدم نسبت به خانواده‌ام من را آزار مي داد. درد بعد از عمل و ماه‌ هایی که بعد از عمل بايد بي حركت مي ماندم بسيار آزار دهنده بود درسته كه جراحي راه حلي آسان است اما اگر تحمل درد نداريد بهتر است از آن صرف نظر كنيد.

خاطره حامد از افزايش قد

من خاطره بسيار بدي از جراحي دارم طي اين عمل دچار عفونت شدم و جراحی های بیشتری را پزشك بهم پيشنهاد كرد.  احساس مي كردم هرگز بهبود پيدا نمي كنم و تا كنون شش عمل جراحی را پشت سر گذاشتم و دیگر از افزایش قد نااميد شدم. به هر حال درسته كه بعد از مدتي بهبود پيدا كردم اما توصيه مي كنم هرگز براي اهداف زيبايي از جراحي افزایش قد استفاده نكنيد.

خاطره نوشين از افزايش قد

من دختر 29 ساله هستم كه سالهاست از قدم ناراضي بودم و بنابراین در سال گذشته تصمیم گرفتم جراحی افزایش قد انجام بدم. هميشه فكر مي كردم با افزايش قد مي توانم كيفيت زندگيم را افزايش بدم هر وقت در آینه به پاهایم نگاه می‌کردم خجالت مي كشيدم. وقتي جراحي افزايش قد انجام دادم براي اولين بار سه سانت به استخوان رانم اضافه شد. خود جراحی حدود یک ساعت و نیم طول می کشد تا کامل شود. بیماران معمولاً در همان روز پیاده روی می کنند و از وسایل کمکی برای راه رفتن استفاده می کنند. پس از جراحي حساسیت، درد و التهاب در پاها وجود دارد كه اذيت كننده است. در اصل درد حاد جراحی به نوعی مانند درد استخوانی و عضلانی مي باشد.

با وجود تمامی این خطرات، بهترین روش افزایش قد برای شما چیست؟

حتما شما هم با مطالعه خاطرات افرادی که دست به عمل جراحی زده‌اند، متوجه شده‌اید که عمل جراحی یک روش مناسب برای افزایش قد نیست و نتایج آن امیدوار کننده نمی باشد. برای افزایش قد باید به دنبال روشی باشید که باعث شود بدن شما خودش برای افزایش قد اقدام کند. وقتی که بدن شما در مسیر رشد قرار بگیرد، دیگر شاهد هیچ‌گونه عوارضی نخواهید بود و نتایج مثبتی بدست می‌آید. عمل جراحی یک تغییر طبیعی در بدن نیست، زیرا بدون هیچ‌گونه پیش زمینهای شروع به تغییر سیستم استخوانی بدن می کنید و مطمئنا در پی آن باید با عوارض شدیدی دست و پنجه نرم کنید. پس بهترین روش برای افزایش قد، روشی است که باعث شود بدن در یک مسیر طبیعی رشد کند.

نتیجه مطلب خاطرات عمل جراحی افزایش قد

اصل اول در روانشناسي در افزايش قد اين بود كه در طول سال ها افراد قد بلند پول، اعتماد به نفس و جذابيت بيشتري داشتند و افراد کوتاه قد دیدگاه منفی تری نسبت به خود و دنیای اطراف دارند. مردان و زنان کوتاه‌ تر معمولاً از قد خود ناراضی هستند و به دنبال راه هاي افزايش آن هستند.

افزایش قد

به گفته سايت وان قد جراحی افزایش قد به طور کلی یک موضوع بسیار جدی است و زمانی که بیمار تصمیم بگيرد تحت اين عمل جراحی قرار گيرد نیاز به اطلاعات دقیق از همان ابتدا دارد. نیاز بیماران به درک کامل کل فرآیند جراحي به خصوص اینکه روند جراحی چگونه انجام می شود و چه اتفاقی قبل از جراحی، در طول جراحی و بهبودی پس از آن اتفاق مي افتد بسيار مهم است. از آن جایی که جراحی های افزایش قد در حال محبوب شدن و بسیار رایج تر از چند دهه اخیر شده اند؛ روش ها و تکنیک های جراحی نيز به طور مداوم با پیشرفت های جدید نوآورانه به روز شده اند.

مطلب مرتبط: آیا دکتر افزایش قد در ایران داریم؟

این نكته را در نظر بگيريد كه جراحی های افزایش قد یکی از گران ترین عمل های جراحی زیبایی موجود است. از این رو هزینه های آن براي تمام افراد مقرون به صرفه نیست و علاوه بر این، پزشکان انجام چنین عمل هایی در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی به طور کلی بسیار گران هستند زیرا اکثر جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه پزشکی و مراقبت های پزشکی خصوصی نیستند. با اين حال تجربه افزایش قد براي اشکال کوتولگی، ناهماهنگی مادرزادی، اکتسابی طول اندام و نقایص استخوانی موثر است. نتیجه جراحی افزایش قد برای بزرگسالان اصلا تضمینی نیست پس نمی توان میزان رشد را مشخص کرد.

بهترین روش افزایش قد برای شمایی که واقعا آرزوی بلند قد شدن را دارید، روش طبیعی گروتالر داینامیک است. از فواید آن می توان به این موضوع اشاره کرد که به صورت قطعی برای بزرگسالان باعث افزایش قد خواهد شد و هیچ‌گونه عوارضی هم همراه آن نیست. همچنین باعث می شود تا شما در سلامت کامل جسمی قرار گیرید، زیرا متد های مورد استفاده در این روش، مرتبط با ورزش و تنظیم برنامه روزانه به سبک ورزشکاران است. با کلیک کردن روی بنر زیر و بازدید از صفحه پکیج گروتالر داینامیک، مطمئن باشید که به دنبال روش دیگری برای افزایش قد نخواهید رفت.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
scottishriteforchildrenleventeralptimesnownews

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link