افزایش قد در یک هفته

آیا از اینکه کوتاه ترین فرد در خانواده یا در میان دوستان خود هستید خجالت می کشید؟ اگرچه کوتاهی قد به هیچ وجه معیاری نیست که توانایی افراد را تعیین کند اما مطمئناً بر اعتماد به نفس آن ها تأثیر می گذارد و هميشه اين سوال برای افرادی كه به دنبال افزايش قد خود هستند وجود دارد كه آيا امکان افزایش قد در یک هفته وجود دارد يا خير.

ما در اين مقاله از وان قد برنامه ورزشی، رژیم غذایی و همه چیزهایی که باید برای افزايش قد در يك هفته بدانيد را بيان كرديم.

عده ای فکر میکنند که هیچ معجزه ای در علم وجود ندارد که ثابت کند یک فرد بالغ می تواند در یک هفته قد خود را افزایش دهد و در علم پزشکی نيز هیچ دارویی وجود ندارد که قد شما را در یک هفته افزایش دهد؛ آن ها سخت در اشتباه هستند زیرا برخی از تمرینات وجود دارند که تضمين مي كنند به وسیله آن ها می توانید قد خود را در یک هفته افزايش دهيد. البته نباید انتظار افزایش قد در یک روز را داشت اما در یک هفته می توان نتایجی حاصل شود.

 اگر می خواهید قد خود را در یک هفته افزایش دهید و فكر مي كنيد مي توانيد در اين مدت كوتاه، قد بلند شويد حتما تا انتها با ما همراه باشید به این دلیل که در این مقاله نکات مفيدي را براي شما جمع آوري و ارائه کرده ایم.

افزایش قد در یک هفته

نحوه افزایش قد در یک هفته:

اگر می خواهید در هفت روز افزایش قد داشته باشید بهتر است اول بدانید که چه عامل هایی باعث رشد قد شما می شود تا بتوانید درک بهتری نسبت به این فرایند داشته باشید.

عوامل کمک كننده افزایش قد

به غیر از محیط، فعالیت ها و رژیم غذایی، عوامل متعددی بر قد افراد معمولی تأثیر می گذارد. برخی از عواملی که در تعیین رشد قد شما نقش دارند عبارتند از:

 • ژنتیک

بر اساس برآوردهای دانشمندان، قد افراد با انواع توالی DNA که حدود 80 درصد آن را به ارث مي بردند تعیین می شود. بنابراین قد فرد بر اساس قد والدینش به عنوان یک قاعده کلی قابل پیش بینی است. بیش از 700 ژن توسط دانشمندان شناسایی شده است که بر تولید هورمون های رشد تأثیر می گذارد و علاوه بر این، افراد با پیشینه های قومی مختلف دارای دامنه قد متفاوتی هستند که DNA آنها تعیین کننده است. اما این بدان معنا نیست که افزایش قد بعد از بزرگسالی فقط به ژنتیک بستگی دارد.

 • هورمون ها

بدن ما دارای پیام رسان های شیمیایی به نام هورمون های ترشح شده در خون است که به عملکرد صحیح اندام ها و بافت ها کمک می کند. جنبه های مختلف عملکردها و فرایندهای بدن تحت تأثیر انواع مختلفی از هورمون ها قرار می گیرد. به عنوان مثال برخی از هورمون هایی که بر رشد قد شما تأثیر می گذارد عبارتند از:

 • هورمون های رشد

هورمون رشد مهمترین هورمون است و در غده هیپوفیز ساخته می شود. هنگامی که تولید هورمون های رشد در بدن شما تحت تأثیر برخی شرایط سلامتی قرار گیرد بر قد شما نيز تأثیر می گذارد؛ به عنوان مثال کودکان در صورت داشتن یک اختلال ژنتیکی نادر به نام کمبود مادرزادی, هورمون رشد کندتری از سایر کودکان دارند. همچنین هورمون رشد در بزرگسالی متوقف می شود.

 • هورمون های تیروئید

غده تیروئید دو هورمون مهم، T3 (تری یدوتیرونین) و T4 (تیروکسین) تولید می کند که مستقیماً بر استخوان ها و بر رشد قد تأثیر می گذارد. غده تیروئید توسط هیپوتالاموس و غده هیپوفیز واقع در مغز کنترل می شود.

 • هورمون های جنسی

تستوسترون در برخی از مردان بالغ نقش مهمی در قدرت ماهیچه ها و استخوان ها در کنار تولید مثل دارد.

راه های افزایش قد در یک هفته

تقريبا همه ما مي دانيم پس از 25 سالگی رشد استخوان ها متوقف می شود، بنابراین افزایش قد چالش برانگیز است و بسياري از ما در اين دوران متوسل به هورمون هاي رشد و جراحی براي افزایش قد مي شويم اما عوارض آن خطرناک است. اما با کمک متد گروتالر داینامیک می توانید قد خود را بعد از 18 سالگی در 1 هفته افزايش دهيد.

قد بدن حدود 20 درصد یا بیشتر به محیط فعالیت ها و رژیم غذایی بستگی دارد، بنابراین با پیروی از قوانین خاص می توانید قد خود را افزایش دهید. نکاتی برای افزایش قد در حدود یک هفته:

 • نوشیدن آب بیشتر

آب خوردن

آب نقش حیاتی در حفظ سلامت بدن دارد و به جذب ویتامین ها و مواد معدنی مختلف کمک می کند و علاوه بر این، آب با حمایت از عملکرد سلول ها پدیده جذب را به طور موثر بهبود می بخشد و کل این روند به شما کمک می کند قد خود را به طور طبیعی افزایش دهید.

 • خواب كافي

هنگامی که شما در خواب عمیق هستید بدن شما به طور طبیعی هورمون های رشد قد (HGH) تولید می کند که باعث افزایش چشم گیر قد مي شود. برای رسیدن به حداکثر قد کودکان و نوجوانان در حال رشد باید حداقل ۸ ساعت بخوابند.

 • یوگا و مدیتیشن

اگر بدنبال راهی برای افزایش قد و حفظ سلامتی خود هستید، افزایش قد با یوگا بهترین گزینه است. با انجام برخی از حرکات یوگا، هورمون های محرک رشد در بدن توليد مي شوند. برخی از حرکات یوگا که منجر به افزایش قد در یک هفته مي شود عبارتند از:

 • تریکوناسانا
 • تاداسانا
 • بوجوانگاسانا.
 • سوخاسانا
 • وریکساسانا.
 • سوریا ناماسکاراس.
 • تمرينات كششي

تمرینات كششی افزایش قد به كشش ماهیچه ها و در نتيجه، افزايش قد كمك مي كند. تمريناتي از قبيل شنا (افرادی که مایل به افزایش قد در یک هفته هستند، حرکت شنای سینه توصیه می شود) و دوچرخه سواری به افزایش چند سانتی متری قد كمك می كنند.

 • كشش کبری

براي انجام اين كشش مراحل زير را دنبال كنيد:

 • روی زمین دراز بکشید.
 • کف دست ها را در دو طرف قفسه سینه خود نگه دارید به طوری كه پیشانی با زمین تماس داشته باشد، سپس انگشتان پا را به سمت بالا بکشید.
 • بالا تنه خود را به آرامی بلند کنید در حالی که بدن خود را روی کف دست نگه داشته ايد. سپس سر خود را به سمت سقف بلند كنيد.
 • تا جایی که می توانید در این موقعیت بمانید.
 • در حالی که این حرکت را انجام می دهید هنگام بالا آوردن بالاتنه و صاف نگه داشتن پاها، از فشار دادن عضلات شکم خود اطمینان حاصل کنید.
 • پرش

پرش نیز می تواند یک راه حل سریع، آسان و در عین حال موثر برای افزایش قد در یک هفته باشد.

برنامه تمرینات یک هفته ای افزايش قد

ورزش

برخی از حرکات کششی وجود دارند که مطمئناً به شما کمک می کنند تا در یک هفته قد خود را افزایش دهید.

بارفيكس: فایده این تمرین چند روز بعد مشاهده می شود و تنها در صورتی که این تمرین را به مدت چند ساعت در فواصل معین انجام دهید. یک میله آویزان را بین دو ستون خانه یا بالکن خود در ارتفاع مناسب وصل کنید و خود را در جهت بالا و پايين بکشید. این تمرین را چند دقیقه انجام دهید تا زمانی که استقامت لازم را پيدا كنيد. اين ورزش به شما كمك مي كند ستون فقرات شما شل و کشیده شود.

لمس كردن انگشتان پا: بازوها را بالای شانه ها کاملا صاف نگه دارید، سپس به آرامی خم شوید و پاهای خود را لمس کنید، حداقل 10 جلسه به مدت یک هفته این تمرین را انجام دهید. حتما در نظر داشته باشید هنگام خم شدن زانوها باید صاف باشند.

بالا بردن دو پای راست: روی شکم دراز بکشید و چانه خود را محکم روی زمین قرار دهید، سپس پای خود را به آرامی به سمت بالا بکشید و آن را چند ثانیه در هوا نگه دارید و به آرامی پایین بیاورید؛ حالا پای دیگر را تا آنجا که می توانید در جهت بالا قرار دهید و نگه دارید و سپس رها کنید. حالا این کار را با نگه داشتن هر دو پا در کنار هم انجام دهید و چند ثانیه صبر کنید سپس آن ها را پایین بیاورید. این کار را به مدت یک هفته یا بیشتر انجام دهید .

در صورت انجام اين تمرینات به طور منظم  عضلات شما کشیده می شوند و تنها در یک هفته شاهد تغییر قد خود خواهيد بود.

وضعیت يك هفته ای بدن برای افزايش قد

هر چه وضعیت بدن شما بهتر باشد قد بهتری خواهید داشت و همیشه به یاد داشته باشید که وضعیت بدن خود را در هر شرایطی بصورت استاندارد حفظ کنید. اين نكته را بدانید که چند اينچ(هر اینچ 2.5 سانتی متر است) از قد شما در ستون فقرات پنهان شده است و بنابراين هرچه صاف تر بنشینید، ستون فقرات کشیده تر می شود و قد شما چند اینچ افزایش می يابد.

برنامه رژیم غذایی افزايش قد در یک هفته

 • مواد تغذيه اي زير به شما كمك مي كند که در يك هفته افزايش قد داشته باشيد:
 • توصیه می شود نخود فرنگی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
 • اغلب جوانه ها رشد بدن را تحریک و قد را چند اینچ افزایش می دهند.
 • کلم بروکلی توانایی تحریک هورمون های افزایش قد را در بدن دارد.
 • در كل همه منابع پروتئین اگر به طور منظم مصرف شوند ممکن است باعث افزایش سریع قد شما شوند.

خودداري از موارد زير براي افزايش قد در يك هفته

افزایش قد در یک هفته

اگر می خواهید دوره هفت روزه افزایش قد را امتحان کنید تا مطمئن شوید که حتی بعد از سنین رشد نیز می توان افزایش قد داشت، باید از چندین عادت اشتباه دوری کنید. اولین موردی که باید توسط شما رعایت شود، ساعت خواب است. شما باید در طول این هفته به بدن خود زمانی کافی برای استراحت و تمرکز روی افزایش قد را بدهید. در این هفته شما تحت تاثیر فشار های ناشی از تمرینات و تغییر روتین روزانه قرار خواهید گرفت، پس داشتن خواب کافی از نکات بسیار مهم است.

هنگامی که قصد دارید در یک هفته قدتان را افزايش دهيد باید عادات غذایی خود را نيز تغییر دهید و به طور کلی از آنها اجتناب کنید. شما باید از یک رژیم غذایی حرفه‌ای استفاده کنید تا تغییرات را در بدن خود ببینید. در ادامه چندین عادت غذایی اشتباه را خواهید دید که باید از آنها دوری کنید.

 • غذاهای بی ارزش

اگر به دنبال افزایش قد هستید بهتر است از غذاهای بي ارزش و برخی فست فود ها خودداری کنید.

 • سودا

نوشابه ها در جذب مواد مغذی كه منجر به رشد بدن مي شوند اختلال ايجاد مي كنند و نبايد در اين يك هفته مصرف شود.

 • الکل

نوشیدن الکل به سیستم غدد درون ریز، کبد و استخوان ها آسیب مي رساند و در رشد دوران نوجواني اختلال ايجاد مي كند. طبق تحقيقات، مصرف منظم الکل، باعث کاهش هورمون های رشد و جنسی افراد میشود و بنابراین مصرف الکل را نه تنها از نظر قد بلکه برای سلامت کلی خود کاهش دهید.

 • شکر

اگرچه شکر نقش مهمی در افزودن طعم به غذاها دارد اما در صورت مصرف بیش از حد، بر رشد قد تأثیر می گذارد. بنابراین اگر می خواهید قد خود را در یک هفته افزایش دهید از غذاهای حاوی قند زیاد مانند شکلات، کلوچه و غیره خودداری کنید.

نکات مهم در رابطه با افزایش قد در یک هفته

نکات مهم برای افزایش قد

در رابطه با افزایش قد یک هفته‌ای چندین نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

 • افزایش قد یک هفته‌ای را فقط یکبار می توان انجام داد، پس شما نمی توانید با تکیه کردن به این روش باعث افزایش چشمگیر قد خود شوید و آن را چندین مرتبه انجام دهید. پس شما باید از یک برنامه اصولی که باعث رشد قد شما در زمان طولانی تر می شود پیروی کنید؛ زیرا بدن برای تغییرات بزرگ نیاز به زمان دارد.
 • شما نباید انتظار داشته باشید که در یک هفته 10 سانتی متر رشد کنید، زیرا فیزیک جسمی انسان قدرت انجام این کار را ندارد.
 • با افزایش قد در یک هفته می توانید متوجه تغییرات کوچک در قد خود شوید تا از این موضوع که انسان می تواند قد خود را پس از سنین رشد افزایش دهد مطمئن شوید.
 • تمامی اقداماتی که در جهت افزایش قد در یک هفته انجام می دهید را باید تبدیل به روتین روزانه خود کنید؛ زیرا این برنامه باعث می شود تا از لحاظ سلامتی در یک سطح بالا قرار بگیرید و روحیه بیشتری داشته باشید.

خلاصه

سايت وان قد در اين مقاله شما را با عواملی که نقش اساسی در رشد قد دارند و نکات ساده ای که به شما در این روند کمک می کند آشنا كرده است و اكنون تصميم با شماست، اگر مايل به افزايش سريع قد خود در يك هفته هستيد با ایجاد برخی تغییرات ساده مانند مصرف غذای مغذی، ورزش، استراحت کافی و قرار گرفتن در معرض آفتاب، تفاوت در وضعیت بدن و وزن خود را مشاهده خواهید کرد که باعث می شود قدتان بلند شود. یک مطلب دیگر در رابطه با افزایش ۵ سانت قد در یک هفته نوشته ایم که در آن مطلب نیز نکات مفیدی بیان شده که می توانید آن را نیز برسی کنید.

افزایش قدی که شما در یک هفته تجربه می کنید اصلا به اندازه ای نیست که باعث ایجاد تفاوتی چشمگیر در شما شود. برای افزایش قد نیاز به یک فرایند اصولی دارید که در آن تمامی مواردی مثل تغذیه و برنامه روزانه و ورزش، در یک بازه زمانی چند ماهه رعایت شوند. شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از متد افزایش قد گروتالر داینامیک دیدن کنید که توسط دکتر فیلیپ میلر طراحی شده است.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
findhealthtipsstylesatlife

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link