آیا دکتر افزایش قد در ایران داریم؟

اگر براي افزايش قد مي خواهيد خود را به قرص و دارو ببنديد بايد گفت تقریباً تمام داروهای افزایش قد بی فایده هستند زيرا قد بیشتر به ژنتیک و سبک زندگی از جمله فعالیت بدنی، برآورده شدن نیاز های غذایی، شرایط محیطی و وضعیت بدني مناسب بستگی دارد در غير اين صورت افزايش قد بعد از 23 سالگی بسیار دشوار اما ممکن است.

اگر با توجه به سن خود رشد قابل توجه و مناسبي را در قد خود حس نكرديد قبل از هر چیز باید علت آن را بررسي و راه هاي اصلاح آن را در پيش بگيريد. معمولا مراجعه به دكتر افزايش قد بهترين راه حل است.

اگر به دنبال افزایش قد بدون روش هاي طبيعي هستيد جراحی گزينه ديگري است كه مي توانيد در نظر بگيريد. جراحي افزايش قد شامل روش های جراحی برای تحریک رشد استخوان در پاها است که این رویکرد اغلب شامل چندین عمل جراحی برای افزايش طول نه تنها ساق پاها بلکه تاندون‌ های پا مي باشد. اين نوع جراحي گران است و تقریباً 6 ماه به استراحت نياز است زيرا در غير اين صورت اندام تحتانی بدن تا 90٪ خطر ابتلا به استئومیلیت پيدا مي كند. جراحي افزايش قد توسط پزشکان متخصص افزایش قد يا همان متخصص غدد و متابوليسم انجام مي گيرد.

براي بسياري از افراد سوال هست كه آیا دکتر افزایش قد در ایران داریم؟ چه دکتری برای افزایش قد مناسب است؟ اگر جز آن دسته از افرادی باشيد كه در اين فكر هستيد بايد به چه دکتری برای افزایش قد مراجعه کرد؟ سايت وان قد در اين مقاله به اين دغدغه فكري شما پاسخ مي دهد.

چگونگي جراحی افزایش قد

جراحی افزایش قد

در اين جراحي یک ابزار مخصوص در دو پا قرار داده می ‌شود سپس برش استخوان و یا استئونومی انجام می‌ شود و استخوان جدا شده و یک میله قابل انبساط در داخل استخوان قرار می گیرد. از روش ترکیبی اینترنال فیکسیشن (فیکس کردن داخلی استخوان) و اکسترنال فیکسیشن (فیکس کردن خارجی استخوان) براي افزايش قد استفاده مي گردد. برای فیکس خارجی استخوان از دستگاه هایی موسوم به فیکساتور استفاده می شود. پس از کار گذاشتن دستگاه های متصل شده شاهد افزایش چند سانتي متري طول استخوان ران مي باشيد.

عوارض جراحي افزايش قد

 • درد غیرقابل تحمل
 • هزينه هاي گران
 • عدم انجام فعاليت هاي سنگين
 • احتمال در رفتگی مفاصل متصل به استخوان ران
 • محدودیت حرکت و درد شديد
 • احتمال لزوم انجام جراحی دوم
 • مدت زمان طولانی درمان
 • آسیب‌دیدگی عصب‌ها و رگ‌های خونی
 • شکستگی و یکپارچه نبودن استخوان
 • عفونت و جاي زخم

آشنايي با دكتر افزايش قد

دکتر افزایش قد

غدد درون ریز به برخي بیماری های مرتبط با هورمون ها اشاره دارد. متخصص غدد می تواند مشکلات هورمونی و عوارض ناشی از آن را تشخیص داده و درمان کند. هورمون ها همچنین متابولیسم، تنفس، رشد، تولید مثل، ادراک حسی و حرکت بدن را تنظیم می کنند و عدم تعادل هورمونی دلیل زمینه ای طیف گسترده ای از شرایط پزشکی است.

غدد درون ریز هم بر هورمون ها و هم بر بسیاری از غدد و بافت های بدن تمرکز دارد. انسان بیش از 50 هورمون مختلف دارد كه تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و رشد بدن دارند. غده هیپوفیز یک غده درون ریز متصل به هیپوتالاموس در پایه مغز است كه مسئول افزايش قد است و همچنین رشد و چندین عملکرد دیگر بدن را تنظیم می کند و اگر هیپوفیز قدامی کم کار باشد منجر به توقف رشد در دوران کودکی و کم کاری در سایر غدد درون ریز مي شود. متخصص غدد درون ريز و متابوليسم با شناخت علت زمینه ای وضعیت پزشکی مربوط به تولید هورمون ها و بیماری هایی که بر غدد و هورمون ها تأثیر می گذارند را تشخيص می‌دهد و مديريت مي كند.

هدف متخصص غدد، بازگرداندن تعادل هورمونی در سیستم های بدن است و يكي از عمده كار هاي آن‌ها رفع پوکی استخوان و كوتاهي قد در كنار شرايط بيماري زير است:

 • یائسگی
 • اختلالات متابولیک
 • بیماری های تیروئید
 • تولید بیش از حد یا ناکافی هورمون ها
 • برخی از سرطان ها
 • ناباروری

اگر دارای نقص رشد یا کوتاهی قد بدون هیچ علامت یا نشانه اي هستيد پزشک يا متخصص غدد، رشد و هورمون های شما را بررسي مي كند. دكتر افزايش قد بايد دانش تخصصی برای تشخیص دقیق، تجربه و مهارت بالای اطلاعات پزشکی متناسب با علم روز، وظیفه شناس، حرفه ای بودن و هوش بالا و رضايت بيماران از وي را داشته باشد؛ پس اگر جراحي را به عنوان راهي براي افزايش قد انتخاب كرده ايد حتما پزشكان واجد شرايط را بررسي كنيد.

آيا به دكتر افزايش قد نياز است؟

دکتر برای رشد قد

نسل جوان امروزي همیشه دوست دارند قد خوبی داشته باشند اما متاسفانه بسیاری از آن‌ها بنا به دلایلی از رشد قدي مناسبي برخوردار نيستند‌ و به همين دليل گول تبليغات دروغين افزايش قد را مي خورند.

برخي افراد براي چند سانت بلند قد شدن بسياري از راه كار هاي مضر از قبيل انواع قرص ها، ژل، صندل، کفش و دستگاه افزایش قد را امتحان مي كنند. شايد برخي از اين راه كار ها درست است كه عوارض جانبي و قيمت بالايي ندارند اما افزايش قد به صورت دائمي را تضمين نمي كند (حتما مطلب مضرات عمل افزایش قد را نیز بخوانید). متخصصان ارتوپدي بر اين باورند با توجه به افزايش سن و بسته شدن صفحات رشد اعتماد به روش هاي افزايش قد سرابي بيش نيست اما مبحثي كه به تازگي بر سر زبان ها افتاده جراحي افزايش قد است.

جراحي افزايش قد بيشتر براي موارد پزشكي از قبيل آسیب دیدگی، نابرابري اندازه پاها در بدو تولد، نقایص مادرزادی، فلج مغز، سابقه شکستگی استخوان یا آسیب به ساق پا، سابقه فلج اطفال، سابقه کوتاه شدن یا سفت شدن عضلات و بیماری Legg-Perthes  به كار مي رفته است.

مطلب مرتبط: اوج رشد قد در چه سنی است؟

اكنون جراحي افزايش قد براي اهداف زيبايي نيز به كار مي رود و تکنیک‌ های مختلفی برای افزايش طول ساق پا وجود دارد از جمله میله‌ هایي که در داخل استخوان قرار می‌گیرند یا فیکساتور خارجی دستگاهی پیشرفته که به استخوان متصل می‌شود و نوع وسیله مورد استفاده اغلب بر اساس علت تفاوت طول پا تعیین می شود. میله در هر انتهای استخوان محکم می شود و مي تواند به آرامی استخوان را دراز تر كند.  بعد از بهبودی، بازگشت به روال عادی تا حد امکان بسیار مهم است و بلند کردن ساق پا و انجام تمرینات روزانه بايد به بخشی از روز عادی شما تبدیل شود که در اين صورت مي توانيد به بسیاری از فعالیت های معمولی خود برگرديد.

آيا در ايران دكتر افزايش قد داريم؟

در ايران نيز مانند بسياري از كشور هاي ديگر متخصصان غدد درون ريز و متابوليسم زيادي با استفاده از تکنیک ها و روش های جدید ایمن و پیشرفته ميتوانند شما را به قد ايده ال خود برسانند.

عمل جراحی افزایش قد به روش استئوتومی (برش استخوان) در هر دو ساق یا هر دو ران انجام می ‌گیرد و دستگاهی از بیرون روی اندام مورد نظر نصب می ‌شود. این دستگاه با گذشت زمان فضای مورد نیاز برای ترمیم بافت استخوانی ایجاد می‌ کند. بدن می ‌تواند در این محل تولید بافت تازه کند و امکان افزایش طول استخوان فراهم می ‌گردد. قبل از انتخاب روشی برای افزایش قد به متخصصانی مراجعه کنید که هم صلاحیت دارند و هم صداقت که در این راستا مي توانيد از انجمن جراحان ارتوپدی ایران كمك بگيريد.

آیا دکتر افزایش قد می تواند به افراد بزرگسال کمک کند؟

دکتر افزایش قد

در حرفه‌ای بودن پزشکانی که در زمینه افزایش قد تخصص دارند هیچ شکی نیست، اما مشکلی که در رابطه با افزایش قد بزرگسالان وجود دارد این است که علم پزشکی برای فعالسازی هورمون های رشد، راه حلی سراغ ندارد و با توجه به این موضوع می توان گفت که دکتر افزایش قد، نمی تواند به یک فرد بزرگسال برای افزایش قد کمک کند.

تخصص دکتر افزایش قد در رابطه با نوجوانان و کودکانی است که در افزایش قد مشکل دارند، زیرا دچار کمبود ترشح هورمون رشد شده‌اند یا استخوان بندی مناسبی برای رشد قد ندارند. اما در رابطه با افراد بزرگسال قضیه کاملا متفاوت است، زیرا در افراد بزرگسال مشکلی وجود ندارد که نیاز به درمان آن باشد. وقتی وارد دوران بزرگسالی می شوید، مغز طی یک روند طبیعی به بدن دستور می دهد تا ترشح هورمون رشد متوقف شود و در نتیجه، دیگر رشدی را تجربه نخواهید کرد. شما برای این مورد نمی توانید به پزشک مراجعه کنید، زیرا این یک بیماری نیست که قابل درمان باشد و حتی داروی تاثیرگذاری نیز برای آن ساخته نشده است. پس سوال اصلی اینجاست که افراد بزرگسال برای افزایش قد چکار کنند؟

بهترین روش برای افزایش قد بزرگسالان چیست؟

با توجه به اینکه بدن طی یک روند طبیعی، ترشح هورمون رشد را متوقف می کند، به عنوان یک بزرگسال باید بدن خود را در شرایطی قرار دهید تا مغز شما تصور کند که در شرایط رشد قرار دارید. زمانی که شرایط رشد را فراهم کردید، مغز دوباره طی یک فرایند طبیعی، دستور ترشح هورمون رشد را می دهد؛ زیرا فکر می کند که هنوز هم در شرایط رشد قرار دارید.

چگونه خود را در شرایط رشد قرار دهیم؟

برای اینکه بتوانید مغز خود را قانع کنید که در شرایط رشد قرار دارید، باید مانند یک نوجوان عمل کنید. شروع به استفاده از تغذیه سالم در جهت افزایش قد کنید و حرکات ورزشی را در کنار آن انجام دهید. ذهن خود را در جهت افزایش قد سازماندهی کنید تا یک باور ذهنی در شما ایجاد شود که می خواهید بلند قد شوید.

انجام اقدامات بالا شاید در کلام به همین راحتی باشد، اما نیازمند یک برنامه حرفه‌ای است تا به نتیجه برسد. در انتهای این مطلب به شما سریع ترین راه افزایش قد طبیعی معرفی شده است که می توانید از آن دیدن کنید.

نتیجه مطلب آیا دکتر افزایش قد در ایران داریم؟

آیا دکتر افزایش قد در ایران داریم؟

کاهش کلی قد معمولاً به دلیل افزایش سن است. بر اساس مطالعه محققان 8600 زن بالای 60 سال به طور متوسط ​​چند سانت از قد خود را از دست داده اند. شایع ترین عامل علاوه بر سن، موارد ديگري از قبيل دیسک های بین مهره ها که در ستون فقرات آب شده و فشرده می شوند و صاف شدن تدریجی قوس پا بوده است. به طور متوسط افراد پس از گذشتن از سن 40 یا 50 سالگی حدود يك الي دو سانت قد خود را از دست می دهند که این کاهش در سنین بعدی افزایش می یابد و به طور کلی زنان بیشتر از مردان قد از دست می دهند.

انجام ورزش منظم، رژیم غذایی غنی از کلسیم و ویتامین D و سایر مواد مغذی سالم برای استخوان به جلوگیری از کاهش قد کمک می کند که علاوه بر این اجتناب از سیگار و الکل بسيار مهم است.

به‌ طور کلی رشد طولی يا همان قدي بدن از صفحات رشد در انتهای استخوان ‌ها صورت مي گيرد که در دخترها بعد از شانزده سالگی و در پسرها پس از هجده سالگی تمام مي شود.

ولی افزایش رشد عرضی اندام تا چهل و پنج سالگی ادامه پيدا مي كند زیرا رشد عرضی توسط بافت پوششی استخوانی که «ضریب» نام دارد تامین می ‌شود که البته نوع فعالیت فرد (فشاری که در طول روز با توجه به فعالیت به اندام وارد می ‌شود) در افزایش عرضی اندام تاثیرگذار است.

میانگین قد هر جامعه را براساس منحنی رشد ‌که سن، وزن، سن اسکلتی و زمانی هر فرد در آن ترسیم می‌ شود متفاوت است. همچنین با استفاده از منحنی رشد‌ می ‌توان قد افراد را ارزیابی و بلندی یا کوتاهی آن ها را سنجید. در حقيقت قد هر فرد تابعی از عوامل ژنتیکی و محیطی است مثلا نژاد ها و خانواده هاي خاصی قد بلندترند.

متخصصان افزايش قد یک برنامه درمانی جامع برای سلامتي قد و در برخي موارد جراحي را پيشنهاد مي كنند. سايت وان قد در اين مقاله شما را با دكتر افزايش قد، معايب و مزاياي جراحي افزايش قد آشنا کرد و  اميدوار است توانسته باشد شما را در تصميم گيري بهتر هدايت كند.

بهتر است وقت خود را از دست ندهید و همین حالا برای افزایش قد اصولی با یک روش حرفه‌ای اقدام کنید. با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید خود را در یک دوره افزایش قد 3 ماهه قرار دهید که با نام پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک شناخته می شود. با استفاده از این روش در سریع ترین زمان ممکن می توانید افزایش قد را مشاهده کنید‌.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
stylecrazetimesnownewsmedicalnewstoday

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link