هورمون رشد قد در چه ساعتی ترشح می شود؟

هورمون رشد اصلی ترین دلیل و محرک رشد در بدن انسان است و این هورمون دارای یک الگوریتم و زمان بندی برای فعالیت است. اگر شما از یک برنامه اصولی که متناسب با زمان فعالیت هورمون های رشد است استفاده کنید می توانید از حداکثر عملکرد هورمون های رشد خود بهره مند شوید و افزایش قد بیشتری داشته باشید. با ما همراه باشید تا اطلاعات و نکته های بیشتری راجع به افزایش قد و هورمون های رشد بدست آورید که به طور قطع در افزایش قد و رشد شما تاثیرگذار هستند.

نقش هورمون رشد در افزایش قد

هورمون رشد دلیل اصلی افزایش قد انسان است و میزان ترشح و فعالیت آن در هر فرد متفاوت است و به همین دلیل افزایش قد و میزان قد افراد با یک دیگر متفاوت است. هورمون رشد از ماه های ابتدایی تولد شروع به ترشح شدن می کند و به طور میانگین تا سن بیست سالگی ادامه پیدا می کند. میزان ترشح شدن هورمون رشد در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به چند عامل دارد.

1. ژنتیک

اولین تعیین کننده مقدار ترشح هورمون رشد، ژنتیک شما است و شما در آن هیچگونه اختیاری ندارید. ژنتیک برای شما یک مسیر مشخص می کند که هورمون رشد شما به طور عادی چقدر ترشح شود و تا کی ترشح شود. ژنتیک برای شما مسیر را مشخص می کند اما به این معنی نیست که شما نمی توانید مسیر خود را کنترل کنید؛ بلکه همانطوری که بدن انسان همیشه انعطاف پذیر بوده و قابلیت تغییر داشته است، هورمون رشد هم قابل تغییر است و شما می توانید با انجام اقداماتی میزان ترشح هورمون رشد را تغییر دهید.

2. تغذیه

بعد از ژنتیک نوبت به تغذیه می رسد که یکی از مهم ترین مسائلی است که والدین باید به آن توجه کنند تا فرزند آن‌ها از میزان ترشح هورمون رشد بالایی برخوردار باشد. مواد معدنی مورد نیاز بدن همچون منیزم و روی باعث می شوند تا هورمون رشد فعالیت بیشتری داشته باشد و به طور کلی دریافت پروتئین و ویتامین باعث می شود تا بدن شما از رشد بهتری برخوردار باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر راجع به تغذیه افزایش قد، حتما مطلب برای افزایش قد چی بخوریم؟ را بخوانید.

3. فعالیت بدنی

ورزش کردن و فعالیت بدنی به صورت مداوم می تواند باعث فعالیت بیشتر هورمون های رشد شما شود. به طور کلی هورمون رشد تحت شرایطی که شما به صورت سالم زندگی کنید می تواند بیشتر ترشح شود. وقتی از زندگی سالم صحبت می کنیم منظور ما تغذیه سالم، برنامه روزانه ثابت، ورزش کردن و ذهنی آرام است و همه ی این عوامل با یک دیگر باعث افزایش قد شما می شوند که نتیجه تولید زیاد هورمون رشد است.

با مطالعه این سه مورد متوجه شده اید که ترشح هورمون رشد فقط به ژنتیک بستگی ندارد و شما می توانید اقدام به کنترل رشد خود کنید و فارغ از هر ژنتیکی که دارید افزایش قد داشته باشید و ترشح هورمون رشد خود را افزایش دهید. با صفحه 1ghad.com همراه باشید تا شما را با نحوه افزایش قد و موضوعات کلی راجع به قد انسان بیشتر آشنا کنیم.

هورمون رشد در چه ساعتی ترشح می شود؟

هورمون رشد ساعت ترشح ثابتی ندارد و در کل شبانه روز ترشح می شود اما در ساعت های خاصی بیشترین میزان ترشح را دارد که باعث افزایش قد شما می شود. ذهن نوزاد از بدو تولد که شروع به افزایش قد می کند و سال ها را می گذراند زمان شبانه روز را متوجه می شود و ترشح هورمون رشد را متناسب با زمان شبانه روز تنظیم می کند و هورمون ها نیز در زمان خواب شروع به ترشح می کنند پس شما باید در طول شب بخوابید تا از این ساعت های طلایی بیشترین استفاده را ببرید.

نوجوانان این نکته را رعایت کنند

افزایش قد در طول شب

هورمون رشد در طول شب بیشتر ترشح می شود و ذهن شما به دلیل اینکه در کودکی در چه زمانی در خواب بوده اید زمان شب را متوجه شده و در نوجوانی این موضوع را که چه زمانی شب فرا می رسد را می داند و دستور ترشح به هورمون های رشد در شب را می دهد. این موضوع که ذهن می داند چه موقع شب است و چه موقع روز را زمانی که به کشور هایی سفر کنید که زمان شب و روزشان با ایران فرق می کند متوجه می شوید. پس شما نمی توانید ذهن خود را گول بزنید و در طول روز بخوابید و شب ها بیدار باشید و فکر کنید که هورمون های رشد در طول روز به دلیل اینکه شما در حال خواب هستید ترشح می شوند. نوجوانان باید به این مسئله بیشتر دقت کنند زیرا یکی از سرگرمی های آن‌ها بیدار ماندن در طول شب است که باعث می شود از هورمون های رشد خود استفاده نکنند و در نهایت افزایش قد مناسبی نداشته باشند. بهترین فرصت شما برای افزایش قد و استفاده کامل از هورمون رشد، داشتن یک برنامه روزانه سالم است که شامل 8 تا 12 ساعت خوابیدن در طول شب می شود.

چگونه می توانیم بهترین استفاده را از هورمون های رشد داشته باشیم؟

استفاده درست از هورمون های رشد یکی از اقداماتی است که باعث می شود شما افزایش قد بسیار بیشتری داشته باشید. این موضوع که چقدر هورمون رشد فعال دارید مهم است ولی نحوه استفاده درست مهم تر است. اقداماتی وجود دارد که باعث می شود هورمون های رشد بیشتر شوند و فعال تر شوند و همچنین تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

1. خواب کافی در طول شب

همانطور که اشاره کردیم هورمون رشد در طول شب و زمان خواب ترشح بیشتری دارد و وظیفه شما این است که حداقل 8 ساعت را در طول شب بخوابید. این موضوع را جدی بگیرید و مطمئن باشید که پس از مدتی نتیجه ی آن را خواهید دید زیرا یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قد در بزرگسالی یا نوجوانی، خواب کافی بوده است و این موضوع هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تجربه ای ثابت شده است.

2. ورزش کششی

از زمانی که اقدام به افزایش قد می کنید باید شروع به انجام دادن حرکات کششی افزایش قد که تاثیر مستقیم روی استخوان های شما دارند کنید تا بدن متوجه این چالش برای استخوان ها شود و هورمون های رشد را مجبور به فعالیت کند تا باعث افزایش قد شما شوند. وظیفه اصلی ورزش های کششی فشار به استخوان ها برای رشد است و تا زمانی که استخوان های شما کش نیایند هورمون های شما شروع به فعالیت نمی کنند و همچنان خاموش می مانند. صفحه های رشد نیز بلافاصله بعد از حس کردن کشش در استخوان های شما شروع به فعالیت می کنند که در نتیجه شما شروع به قد کشیدن می کنید.

3. استراحت

ورزش کردن باعث می شود تا هورمون های شما اقدام به فعالیت کنند ولی این استراحت کردن شما است که باعث می شود هورمون ها فعالیت خود را شروع کنند. منظور کلی ما این است که بعد از ورزش کردن حتما یک ساعت را استراحت کنید و در خانه بمانید تا هورمون های شما فعالیتی را که شروع کرده اند ادامه دهند. همچنین استراحت کردن باعث می شود تا خستگی ورزش از تن شما خارج شود تا به دیگر امورات روز خود رسیدگی کنید.

4. برنامه ی روزانه ثابت

شما نیاز به یک برنامه روزانه ثابت دارید که تمامی موارد بالا در آن قرار بگیرند و زمان معین و ثابتی داشته باشند. همانطور که گفتیم ذهن می تواند زمان تمام فعالیت های شما را یاد بگیرد که نمونه آن زمان خواب و زمان فرا رسیدن شب بود. شما با استفاده از یک برنامه ثابت می توانید به ذهن و ناخودآگاه خود این موضوع که چه زمانی شما تغذیه می کنید، چه زمانی ورزش می کنید، چه زمانی استراحت می کنید و چه زمانی می خوابید را یاد بدهید تا ذهن طبق برنامه شما دستور به ترشح هورمون های رشد دهد. از دیگر مطالبی که راجع به برنامه های روزانه افزایش قد هستند در سایت ما یعنی 1ghad.com دیدن کنید تا برنامه ای مناسب را پیدا کنید که به شما در امر افزایش قد کمک کند.

همه چیز به نظم و برنامه ریزی شما بستگی دارد

هدف و برنامه ریزی

تمامی مطالبی که در تیتر های قبلی خدمت شما ارائه دادیم روی این موضوع تمرکز دارند که نظم و برنامه ریزی درست باعث می شود تا هورمون های رشد خود را فعال تر کنید و استفاده بهتری از آن‌ها داشته باشید. افزایش قد یک امر بسیار ساده است که فقط نیاز به نظم و اراده قوی دارد. مهم تر از این دلایل، داشتن یک باور ذهنی قوی است که شما با داشتن یک برنامه درست می توانید به آن برسید زیرا همین که شما نظم را در دست بگیرید می توانید علائم مثبتی از افزایش قد خود دریافت کنید که باعث ایجاد آن باور در شما می شود که شما می توانید افزایش قد داشته باشید.

آیا می توان دوباره هورمون های رشد خود را فعال کرد؟

اگر بنا به هر دلیلی شما نتوانسته اید در دوران رشد خود به قد مناسبی دست پیدا کنید نیاز نیست نگران باشید زیرا هورمون های رشد را می توان دوباره فعال کرد تا کمی افزایش قد را بتوانید دوباره جبران کنید. علاوه بر بزرگسالان افرادی که در سن رشد هستند هم می توانند اقدام به فعال کردن هورمون های رشد کنند تا افزایش قد بیشتری نسبت به افراد عادی داشته باشند. تنها کاری که شما باید انجام دهید بازدید از صفحه پکیج افزایش قد در همین سایت است تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید. شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک برای افزایش قد بهره مند شوید، که باعث رشد چشمگیر شما خواهد شد.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link