تاثیر ماساژ در رشد قد

افرادی که قصد دارند تا به صورت طبیعی قد خود را افزایش دهند روش های مختلفی پیش روی شان وجود دارد که می توانند با استفاده از این تکنیک ها و روش ها مشکل کوتاهی قد خود را برطرف کنند. روش های تهاجمی مثل جراحی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید قد خود را رشد دهید اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که این روش ها چالش های بسیار زیادی برای بدن شما به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر استفاده از روش های طبیعی به شما کمک می کند تا بدون هیچ خطر خاصی اقدام به افزایش قد کنید. در این بین یکی از تکنیک هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق آن به رشد قد خود کمک کنید، ماساژ دادن است. ماساژ می تواند استخوان های شما را قوی تر کرده و به بهبود وضعیت طول استخوان ها نیز کمک کند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به تاثیر ماساژ در رشد و افزایش قد انداخته و در مورد نحوه استفاده از این تکنیک و مزایا ماساژ دادن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم پس با ما همراه باشید.

افزایش قد با ماساژ

مزایا ماساژ چیست؟

ماساژ دادن بدن می تواند مزایا بسیار زیادی را برای بدن شما به همراه داشته باشد. اگر بخواهیم شما را با مهم ترین مزایایی که ماساژ می تواند برای بدن شما داشته باشد آشنا کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نرم شدن ماهیچه ها

یکی از دلایلی که باعث بروز مشکل کوتاهی قد می شود، سفت شدن ماهیچه ها است. منقبض شدن ماهیچه ها می تواند باعث کاهش قد شود و نرم شدن ماهیچه ها از طریق ماساژ دادن بدن به شما کمک می کند تا بتوانید به افزایش قد خود کمک کرده و از مزایا ماساژ بهره مند شوید.

بهبود وضعیت بدن

یکی از مهم ترین مزایایی که ماساژ برای بدن دارد، بهبود وضعیت بدن است. در واقع ماساژ دادن گردش خون را افزایش داده، به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده، عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و در نتیجه نقش بسیار مهمی در بهبود وضعیت بدن ایفا می کند.

افزایش قد با ماساژ

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتما ماساژ را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا از مزایا آن بهره مند شوید.

افزایش انعطاف پذیری بدن

یکی دیگر از مزایایی که ماساژ برای بدن دارد و به افزایش قد نیز کمک می کند، بالا بردن انعطاف پذیری بدن است. در واقع در صورتی که انعطاف پذیری بدن شما افزایش پیدا کند، این مسئله به بهبود وضعیت قد شما کمک کرده و در نتیجه باعث افزایش قد خواهد شد. یک مطلب در رابطه با تاثیر پریدن در افزایش قد نیز نوشته ایم که پیشنهاد می کنیم آن را هم بخوانید.

جذب بهتر مواد مغذی

افرادی که قصد دارند تا اقدام به افزایش قد کنند یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشند، مصرف مواد مغذی است. ماساژ باعث می شود که بدن برای جذب بهتر مواد مغذی آماده‌تر شده و این مسئله به بهبود وضعیت بدن شما کمک می کند.

در صورتی که به دنبال افزایش قد هستید نیاز است تا حتما توجه بسیار زیادی به مصرف ویتامین ها و جذب مواد مغذی داشته باشید.

اهمیت تغذیه، ورزش و خواب در افزایش قد

بدن بزرگترین راز در کل هستی است. وضعیت بدن شما به عوامل فیزیکی، ذهنی و عاطفی بسیار زیادی وابسته است و به همین دلیل لازم است تا در راستای بهبود وضعیت فیزیکی بدن خود توجه بسیار زیادی به تغذیه و ورزش داشته باشید و در کنار این مسئله به جنبه های ذهنی و عاطفی نیز توجه داشته باشید تا بتوانید با ایجاد حس آرامش، داشتن یک سبک زندگی بدون استرس و خواب درست به بهبود وضعیت بدن خود کمک کرده و از این طریق باعث افزایش قد خود شوید.

اگر بخواهیم در مورد افزایش قد با توجه به این پارامترها صحبت کنیم باید گفت که وضعیت ابتدایی و میزان رشد قد شما ارثی است و این مسئله تاثیر بسیار زیادی بر روی قد شما دارد. با این حال روش های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید پتانسیل افزایش قد خود را بالا ببرید. اهمیت دادن به تغذیه و ورزش یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

همچنین خواب سالم و وضعیت صحیح بدن نیز از دیگر موارد است پس افزایش قد در خواب را جدی بگیرید. علاوه بر تمام موارد گفته شده، ماساژ می تواند از طریق بهبود گردش خون و جذب بهتر مواد مغذی و در عین حال دفع سموم بافت های داخلی بدن به ما در رسیدن به افزایش قد کمک بسیار زیادی کند.

ماساژ افزایش قد

چگونه ماساژ می تواند بر قد تاثیر بگذارد؟

ماساژ در گذشته تنها به عنوان یک روش درمان آرامش بخش شناخته می شد اما در سال های اخیر، مطالعات و گزارش های تحقیقاتی مختلفی در مورد فواید جسمی و روحی ماساژ مانند هوشیاری و آگاهی بیشتر، کاهش سطح استرس، آرامش و تقویت ماهیچه ها و… انجام شده است.

جدیدترین تحقیقات انجام شده در مورد ماساژ نشان می دهد که انجام این کار می تواند به ما کمک کند تا قد بلندتر شویم. ماساژ به عنوان یک راه عالی برای آرامش ذهن است، همچنین ماساژ بدن را تقویت می کند و تأثیر زیادی بر رشد کلی بدن دارد. ماساژ به عنوان یک روش موثر برای افزایش قد شناخته می شود و نکته مهمی که باید بدانید این است که ماساژ دادن به گالوانیزه شدن غدد بدن ما کمک می کند. سپس این غدد بدن هورمون هایی را که برای رشد بدن ما حیاتی هستند مانند HGH به عنوان هورمون های رشد انسانی را ترشح می کنند و این مسئله باعث می شود تا قد شما از طریق ماساژ افزایش پیدا کند.

نکته مهمی که در مورد ماساژ باید بدانید این است که نقاطی در بدن وجود دارد که اگر آن طور که باید ماساژ داده شوند، باعث تحریک غدد بدن ما شده و هورمون های رشد را آزاد می کنند؛ به همین دلیل است که کل سیستم عصبی انسان به غده هیپوفیز مرتبط می‌باشد. هنگامی که نقاط رفلکس مخصوص رشد در بدن ما به روش صحیح ماساژ داده می شوند، غده هیپوفیز سیگنالی را به تیروئید می فرستد که کنترل ترشح هورمون های رشد را بر عهده دارد.  یک ماساژور حرفه ای با تحریک کردن این نقاط نقش بسیار مهمی در افزایش قد شما به صورت طبیعی ایفا می کند. همچنین از آن جایی که ماساژ به بهبود گردش خون و جذب بیشتر مواد مغذی بدن کمک می کند، این مسئله باعث می شود تا به طور طبیعی بدن از 100 درصد پتانسیل رشد خود استفاده کند.

رشد قد با ماساژ

سایر فواید ماساژ برای رشد بدن

در طول ماساژ کشش بافت، فیبرهای ماهیچه ای را قادر می سازد تا آزاد شوند. ماساژ باعث می شود تا عضلات کششی به صورت طولی و جانبی افزایش پیدا کرده و این مسئله به بالا رفتن گردش خون، ترمیم بافت های عضلانی و همچنین رشد بافت های جدید کمک می کند. اگر بخواهیم شما را با سایر فواید ماساژ برای رشد بدن آشنا کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

انعطاف پذیری

ماساژ انعطاف پذیری را تا حد زیادی بهبود می بخشد. برای رسیدن به سطح مطلوب رشد، بدن ما باید انعطاف پذیری بالایی از خود نشان دهد؛ از آن جایی که ماساژ باعث کشش فیبرهای عضلانی می شود، انعطاف پذیری بدن حفظ می شود.

ستون فقرات انسان از 33 استخوان مجزا به نام مهره تشکیل شده است. این 24 مهره مفصلی و 9 مهره ذوب شده توسط غضروف فیبر بین مهره ای که دیسک بین مهره ای نیز نامیده می شود در هم قفل می شوند تا ستون فقرات را تشکیل دهند. این غضروف ها با هم ترکیب می شوند و مفصل غضروفی را تشکیل می دهند که حرکت جزئی مهره ها را امکان پذیر می کند. ستون فقرات تکیه گاه اصلی بدن ما را فراهم می کند و ما را قادر می سازد عمودی بایستیم، خم شویم و بپیچیم. ستون فقرات سالم دارای انحنای S شکل است و مانند فنر مارپیچ بوده و به عنوان ضربه گیر عمل می کند.

به دلیل ماهیت غضروفی ستون فقرات، افزایش فاصله بین مهره ها و افزایش قد در نیم تنه یا بالاتنه با کشش بافت ها و عضلات امکان پذیر می شود، بنابراین تقریباً برای همه افراد در هر سنی امکان رشد قد وجود دارد.

گردش خون

بدون شک ماساژ به طور قابل توجهی گردش خون را بهبود می بخشد. گردش خون بخش مهمی از سلامت کلی بدن ما است. افزایش گردش خون نه تنها برای قلب بلکه برای عضلات در سراسر بدن مفید است؛ افزایش جریان خون با تامین مناسب غذا و اکسیژن به اندام ها باعث رشد سلول ها می شود. مواد مغذی به دست آمده از طریق تغذیه متعادل در خون جذب می شود تا بافت های جدید ساخته شود و بافت های شکسته بازسازی شده و قوی تر شوند.

گردش خون سالم مزایا بسیار زیادی برای بدن شما به همراه دارد. تأمین مواد مغذی و حذف مواد اضافی، هدایت سلول ها به نقطه رشد و البته تأمین مداوم اکسیژن برای تمام اعضای بدن از مهم ترین مزایا گردش خون است. گردش خون سالم همچنین باعث می شود که مغز استخوان قرمز درجه بالاتری از گلبول های قرمز خون را برای حمل اکسیژن تحریک کند. تمام این نتایج در تحریک استخوان تاثیر گذار بوده و به افزایش قد شما کمک چشمگیری می کند.

بهبود خواب

ماساژ به بهبود وضعیت خواب شما کمک می کند و می تواند به طور همزمان کمیت و کیفیت خواب را افزایش دهد. ماساژ باعث خواب سالم می شود که عاملی حیاتی برای سطوح تولید HGH است.  نکته مهمی که باید بدانید این است که خواب عمیق به هورمون های رشد اجازه می دهد تا ترشح حداکثری داشته باشند. اگرچه تغذیه و ورزش در تولید هورمون های رشد نقش دارند ولی خواب با موج آهسته یعنی خواب عمیق، برجسته‌ترین عامل برای دستیابی به بالاترین سطح تولید HGH است.

داشتن یک جلسه ماساژ حداقل یک بار در هفته می تواند ماهیچه های ما را سالم نگه دارد، حالت آرامش را حفظ کند، انعطاف پذیری و گردش خون را بهبود بخشد و چرخه خواب بهتری داشته باشد؛ در نتیجه می تواند به پتانسیل رشد 100 درصدی بدن شما کمک کند. اگر می خواهید یک سبک زندگی عالی و کامل داشته باشید، یک ماساژ ماهرانه بسیار مهم و ارزشمند. همچنین لازم به ذکر است که هورمون های رشد در دوران کودکی نسبتاً فعال هستند بنابراین ماساژ در آن سال های اولیه قطعاً مفیدتر خواهد بود.

ماساژ درمانی

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا نگاهی به نقش و تاثیر ماساژ در رشد قد انداخته و بیان کنیم که چگونه می توانید از طریق ماساژ دادن به افزایش قد خود کمک کنید. همان طوری که می دانید به منظور افزایش قد روش های مخلتفی پیش روی شما وجود دارد اما روش های طبیعی مزایا بسیار زیادی برای بدن به همراه خواهد داشت. در این بین ماساژ یکی از بهترین روش های طبیعی است که می توانید از آن به منظور افزایش قد استفاده کنید.

اگر به دنبال یک برنامه کامل تر برای افزایش قد هستید که شامل تمامی جوانب رشد شود، می توانید روی بنر زیر کلیک کنید که شما را با پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک آشنا می کند. پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک با استفاده از روش های طبیعی مانند ورزش های کششی، شما را در مدت زمان 3 ماه به قد دلخواه‌تان می رساند.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

‫3 دیدگاه ها

 1. اطلاعات تئوریک خوبی بود ولی با توجه به این متن تون “” در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به تاثیر ماساژ در رشد و افزایش قد انداخته و در مورد نحوه استفاده از این تکنیک و مزایا ماساژ دادن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم پس با ما همراه باشید”” در مورد نحوه استفاده از این تکنیک و نقاط حساس حرفی زده نشد .

  1. سلام یک سوال داشتم
   در بسیاری از سایت ها نوشته که خود ارضایی ربطی به رشد قد ندارد اما اندکی از سایت ها نیز گفته اند که اینطور نیست
   میخواستم بدانم که پاسخ واقعی چیست
   و یک سوال دیگه رشد مو های صورت به معنای توقف رشد قد است؟
   با تشکر

   1. سلام وقت بخیر، بحث خودارضایی بحثی است که نظرات متفاوتی درباره آن وجود دارد اما یک نظر ساده که اکثر آدم ها و جامعه علمی هم آن را قبول دارند این است که اگر خودارضایی باعث احساس گناه و حال بد در شما می شود، قطعا باعث افزایش استرس و افسردگی در شما می شود و در نهایت این پروسه بر روی رشد قد شما تاثیر منفی می گذارد. درمورد سوال دوم، خیر اینگونه نیست که اگر موهای صورت رشد کردند به معنای توقف رشد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link