تاثیر پریدن در افزایش قد

اگر مشكلات كوتاهي قد را در زندگي خود تجربه مي كنيد حتما تا به حال متوجه شده ايد كه افراد قد بلند مرکز جذب توجه هستند. متاسفانه برخي افراد وقتي به كوتاهي قد خود پي مي برند كه صفحات رشد آن‌ها بسته شده است و امکان رشد کم، اما شدنی است. افزایش قد بعد از سن بلوغ برخلاف افزايش وزن بسیار سخت است.

با اين حال وقتي بدن مرتبا در حال انبساط و انقباض است پس حتما افزايش قد نيز با انجام برخی تمرینات مانند طناب زدن و پريدن تغییرات کوچکی در بدن ایجاد مي كند.

تاثیر پریدن در افزایش قد

پرش فعاليتي با سرعت بالاست كه کل ماهیچه ها و رباط های بدن را در حالت کشش و انقباض قرار مي دهد و در نتيجه باعث ارتجاعی و كشيده شدن بدن مي شود.

در حالت پرش بدن در حالت ایستاده است و ستون فقرات و عضلات پشت کشیده می شوند و همچنين خم شدن مداوم زانو در حین پرش باعث انبساط عمودی عضلات ساق پا می شود اما اينكه پرش چطور منجر به افزايش توده استخوانی و افزايش قد مي شود معمايي است كه در اين مقاله از سايت وان قد خواهيد خواند.

پرش چگونه بر افزايش قد تاثير مي گذارد؟

رشد قد با پریدن

فعاليت بدني و ورزش يكي از متغير هاي رشد قد است، اگرچه عوامل ارثی نيز اندازه قد را تعیین می‌کنند اما متغیر های فیزیکی از قبيل رژیم غذایی و ورزش تاثير آن را كمرنگ تر مي كنند. پرش يكي از فعاليت هاي بدني موثر بر افزايش قد است.

ده مرتبه پرش شبیه به دویدن مسافتی به مدت هشت دقیقه است. پرش فواید سلامتی زیادی به غير از افزايش قد بر بدن دارد و همچنین پرش، ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهد و به این ترتیب بدن با حفظ هماهنگی انعطاف پذیری خود را افزایش می دهد و علاوه بر این انجام روزانه پرش عملکرد عضلات و توده استخوانی را بهبود مي بخشد.

مطلب مرتبط: بهترین زمان ورزش افزایش قد

طي پرش بايد پا های خود را به خصوص زانو ها(یکی از عواملي که به رشد قد کمک می کند) را خم كنيد اين حالت فضایی برای منبسط شدن استخوان هاي بلند بدن ايجاد مي كند. اين ورزش به خصوص زماني كه در سنین نوجوانی باشید بیشترین تأثیر را دارد. در سنين بزرگسالي نيز عمل پریدن فشار روی مهره های ستون فقرات را بر مي دارد و این رفع فشارها در طول زمان باعث افزایش چند اينچي قد مي شود.

ميزان تمرين روزانه پرش

براي شروع 50 تمرين پرش در روز براي افزايش قد مناسب است. سپس تعداد پرش ها بايد به 85 و سپس 100 افزایش پيدا كند. اگر آدم ورزشكاري هستيد و كنترل ضربان قلب تان را داريد حداقل 300 بار در روز پرش توصيه مي شود. پرش مداوم حدود 3 تا 6 ماه در برنامه روزانه به طور جادویی افزايش قد را تضمين مي كند.

بهترین تمرینات پرش برای افزایش قد

شیوه پرش

پرش انواع مختلفی دارد که شما باید با تمامی آنها آشنا باشید، زیرا هر نوع پرش روی یک ناحیه خاص فشار وارد می کند و تاثیر می گذارد. پرش یکی از سخت ترین تمرینات بدنسازی به شمار می رود، اما نتایج آن ارزشمند هستند. هیچ پاداش بزرگی بدون سختی به دست نخواهد آمد، پس در راستای محقق شدن خواسته خود که افزایش قد است، تمام تلاش خود را کنید و مطمئن باشید که نتایج آن خوشحال کننده خواهند بود.

جامپینگ جک

جامپینگ جک نوعی تمرین پلایومتریک است که باعث افزایش قدرت بدن برای بهبود عملکرد در فعالیت هایی که نیاز به حرکت سریع دارند می شود.

نحوه انجام

 1. بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید و بازو ها را در کنار بدن تان قرار دهید.
 2. سپس به بالا بپرید و پاهای خود را از هم باز کنید.
 3. در همان زمان بازو های خود را بالای سر ببرید طوري كه کف دست ها تقریباً به هم نزدیک شوند.
 4. دوباره در اين موقعیت شروع به پرش كنيد.
 5. 2 تا 5 ست 10 تا 20 بار اين تمرين را انجام دهید.

ددلیفت تک پا

نحوه انجام

 1. وزنه ای را در یک دست گرفته و در کنار بدن نگه دارید. وزن خود را بر روی پایی که وزنه در کنار است قرار داده و زانو را کمی خم کنید. کمی باسن را به سمت عقب متمایل کرده و برای داشتن تعادل پای مخالف را به سمت عقب ببرید.
 2. وزنه را تا محلی که بدن شما با سطح زمین موازی شود پایین ببرید سپس به حالت ایستاده بازگردید.
 3. تا جایی که می توانید تمرین ددلیفت تک پا را انجام دهید.
 4. 2 تا 4 ست و 3 تا 10 بار اين تمرين را در هر قسمت بدن خود تكرار كنيد.

بورپی

این تمرین پرش باعث ایجاد قدرت، استقامت و آمادگی بدن می شود. بورپی تمام بدن شما را به کار می اندازد و كشيده مي كند.

چگونه انجامش بدهیم؟

 1. برای شروع بایستید و پاها را به‌ اندازه عرض شانه باز کنید.
 2. دست‌ های خود را روی زمین قرار داده و پاها را به عقب پرتاب کنید تا شکم و ران‌ ها روی زمین قرار بگیرند و آرنج‌های شما باید خم‌شده باشند.
 3. از این وضعیت خود را به بالا پرس کرده (همانند حرکت شنا) و باسن را رو به بالا فشار دهید.
 4. با جهش پاها در زیر باسن بلند شده و بایستید.
 5. برای تکمیل حرکت به هوا پرش کرده و دست‌ ها را بالای سر ببرید.
 6. حرکت را به تعداد توصیه‌ شده تکرار نمایید.
 7. 1-2 ست و 10-16 بار انجام دهید.

 اسکات پرشی

در اين تمرين از قدرت تنه، باسن و پاها استفاده مي شود.

نحوه انجام

 1. در حالی که کمر صاف و سر رو به جلو است دست ها را به صورت ضربدری در بالای سینه نگه دارید. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.
 2. در حالی که کمر را صاف و سینه را بالا نگه داشته اید همزمان با انجام عمل دم (داخل کشیدن نفس) به حالت اسکوات تا جایی که نیمه بالای پای شما با سطح زمین موازی شود پایین بروید.
 3. حال تا حد ممکن به سمت بالا بپرید.
 4. همزمان با انجام این بخش از تمرین عمل بازدم (بیرون دادن نفس) را انجام دهید.
 5. به محض برگشت پا به سطح زمین با خم کردن پاها فشار و تاثیر پرش را خنثی کنید.
 6. بلافاصله به حالت اسکوات تا پایین بروید و دوباره بپرید.
 7. 2تا 4 ست و 6 تا 12 بار انجام دهید.

اسکات پرش به جلو و عقب

این تمرین قسمت مرکزی باسن و ران شما را هدف قرار می دهد و امكان افزايش قد را فراهم مي كند.

نحوه انجام

 1. پاهای خود را به اندازه عرض شانه هایتان باز کنید.
 2. زانوی خود را اندکی خم کرده و پشت کمرتان باید صاف و سینه شما به سمت جلو باشد.
 3. تا جایی که مفصل ران پای شما موازی با سطح زمین باشد به صورت نيمه نشسته حرکت اسکات را انجام دهید و دقت کنید که زانو از پنجه پا جلوتر نرود.
 4. از طریق پاشنه پا به زمین فشار وارد کرده و تا جایی که می توانید به سمت بالا و جلو بپرید و مجدد به جای اول خود برگردید.

طناب زدن

طناب زدن

طناب زدن تمرینی عالی برای کل بدن است به ويژه براي قلب كه معجزه می کند و اگر دویدن برایتان مناسب نیست بهتر است طناب زدن را جايگزين آن كنيد. طناب زدن ضربان قلب و قدرت بدن را افزایش می دهد در نتيجه باعث رشد سالم عضلات و رباط های بدن می شود. طناب زدن همچنین باعث ایجاد توده استخوانی می شود که به افزايش چند اينچي قد كمك مي كند.

اين تمرين نیاز به صبر و ثبات دارد و يك يا دو روزه جواب نمي دهد و اگر از اين ورزش براي افزايش قد تان استفاده مي كنيد بايد به طور منظم حداقل 6-7 ماه تمرین روزانه داشته باشيد.

نكات پریدن در افزایش قد

 • قبل از انجام تمرینات پرش بدن خود را گرم کنید.
 • در هر تمرين پرش زانو هاي خود را كمي خم كنيد.
 • هنگام فرود روي زمين بالشتک هایی را روی زمین زیر حين پرش خود قرار دهید.
 • با انجام اين تمرين طي یک یا دو روز افزايش قد نخواهید داشت. اين تمرین نیاز به صبر و ثبات و نظم دارد و حداقل 6-7 ماه تمرین روزانه را باید داشته باشید تا بتوانید هر گونه پیشرفتی را در قد خود مشاهده کنید.

با پریدن چقدر رشد قد خواهیم داشت؟

پریدن تاثیر زیادی در تحریک هورمون رشد دارد، اما این تنها مزیت آن نیست. پریدن یکی از کششی ترین حرکاتی است که شما می توانید همراه با بارفیکس زدن آن را انجام دهید. اگر نگاهی به ورزش های حرفه‌ای مثل بسکتبال و والیبال داشته باشید، متوجه اهمیت پریدن در افزایش قد خواهید شد. تمامی افرادی که در این دو ورزش فعالیت می کنند دارای قدی بلند هستند، زیرا در تمرینات این دو رشته ورزشی، پریدن یکی از پایه های تمرینات آنها به شمار می رود.

تمامی شیوه های پریدن به شما آموزش داده شد و اکنون تنها عامل مورد نیاز برای رشد، اراده کافی شما برای شروع این مسیر است. شاید برای‌تان غیرقابل باور باشد که بتوانید با حرکات کششی، افزایش قد را تجربه کنید؛ اما ما به شما این اطمینان را می دهیم که در انتهای این دوره علاوه بر رشد قد، دارای یک فیزیک جسمی بسیار ورزیده هستید و همچنین روحیه بهتری خواهید داشت. ورزش کردن تاثیر بسیار زیادی در ترشح هورمون های رشد و هورمون های شادی آور دارد. پس استفاده از روش افزایش قد طبیعی که باعث افزایش قد شما می شود، نه تنها باعث محقق شدن خواسته شما خواهد شد، بلکه در موارد زیاد دیگری نیز به شما کمک خواهد کرد.

نتیجه مطلب تاثیر پریدن در افزایش قد

یکی از محبوب‌ ترین جستجو ها در گوگل سرچ اين جمله «آیا پریدن بر افزايش قد تاثير دارد؟» است. ما در سايت وان قد تلاش كرديم تمام حقایق و افسانه های پیرامون تاثير پریدن بر افزايش قد را براي شما روشن كنيم.

افزایش قد با پریدن

در طول زندگی فشردگی ستون فقرات باعث كاهش1درصدي وزن مي شود. وضعیت نامناسب یکی دیگر از دلایل کاهش قد است. اگر وضعیت نامناسبی داشته باشید مهره‌ ها در دراز مدت خمیده مي شوند و در نهایت منجر به کاهش تراکم استخوان یا حتی پوکی استخوان مي شود. بسیاری از مردم در کشور چین نیز معتقدند بازی بسکتبال قد را بلندتر مي كند زيرا مستلزم پرش هاي بسيار است. ورزش هایی مانند پریدن، آویزان شدن، کشش و … با فشار معکوس بدن را كشيده مي كنند و بنابراین راز افزایش قد نيز در وضعیت صحیح بدن نهفته است و پريدن یکی از ساده‌ترین راه ها برای اين منظور است.

همچنین به عنوان یک فعالیت هوازی بالا، طناب زدن می تواند چربی شکم شما را کاهش دهد و به کاهش وزن کمک کند. با اندامی لاغرتر می توانید بلندتر به نظر برسید. علاوه بر تمرینات پرش جلسات تمرینات قلبی و قدرتی را نیز در برنامه هفتگی خود قرار دهید. سعی کنید هر روز حداقل 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط را ​​انجام دهید. برای بهره بردن از حداكثر مزاياي پريدن به بدن تان زمان کافی برای ریکاوری بین تمرینات بدهید و پیشرفت خود به طور منظم اندازه گيري كنيد.

به طور خلاصه اگر هنوز در حال رشد هستيد پريدن شما را در دستیابی به حداکثر پتانسیل قد حمایت مي كند. حتی در مرحله پس از رشد اين ورزش با برداشتن فشار و تنظیم صحیح نخاع از کاهش قد جلوگیری مي كند و می تواند افزایش قد در بلوغ را امکان پذیر کنید.

پریدن تنها یکی از حرکات کششی مخصوصی است که باعث افزایش قد شما می شوند. شما می توانید با بازدید از پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک، به راحتی به تمامی حرکات کششی مخصوص افزایش قد دسترسی پیدا کرده و آموزش نحوه انجام دادن آنها را نیز دریافت کنید. با یک کلیک ساده روی بنر زیر، شما به صفحه ای منتقل خواهید شد که در آنجا پکیج گروتالر داینامیک به صورت مفصل توضیح داده شده است و با روش افزایش قد طبیعی بیشتر آشنا می شوید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
healthlinenutrivictdunkorthree

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

یک دیدگاه

 1. سلام من ۱۹ سالمه او قدمم ۱۷۰ ثانت هست من میخواستم بدونم آیا هنوز امیدی هست تا ۲۵ سالگی یا خیر اگر هست جوابم رو بدید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link