افزایش قد در بزرگسالی

با وجود پيشرفت علم و تكنولوژي هنوز دانشمندان نتوانستند دارویی برای افزایش قد در بزرگسالی ارائه دهند و برخی از افراد از قد خود ناراضی هستند و آرزو می کنند که قد بلندتری داشته باشند. متأسفانه برای اکثر بزرگسالان کارهای زیادی برای افزایش قد نمی توان انجام داد. عده ای باور دارند که بعد از 18 سالگی اکثر ترفند های افزایش قد حتی با تغذیه و ورزش مناسب کارساز نخواهد بود. اما آیا صرفا باور دیگران مهم است یا نتایج حاصل شده؟!

درواقع خیلی رک به شما بگوییم: امکان افزایش قد در بزرگسالی وجود دارد. اما هر روشی درصد موفقیت خاص خود را دارد. این مقاله به شما روش های رایگان را گفته ایم که ممکن است از آنها نتیجه بگیرید اما اگر به دنبال نتیجه قطعی هستید به شما پیشنهاد می دهیم “نسخه اصلی متد گروتالر داینامیک دکتر فلیپ میلر” را تهیه کنید.

با این حال اگر می خواهید بعد از چند ماه تجربه افزایش قد در بزرگسالی را داشته باشید کافیست این مقاله رایگان را تا انتها بخوانید و به صورت روزانه آنها را انجام دهید.

عوامل تعيين كننده رشد قد

قد بزرگسالان

قد توسط عوامل مختلفی تعیین می شود از جمله:

 • ژنتیک
 • شرایط پزشکی خاص
 • تغذیه
 • ورزش

مهم ترين عامل افزايش قد افراد، ژنتیک است و بزرگترین عامل در تعیین نوع بدن افراد است. به عنوان نمونه اگر والدین فرد مورد نظر قد بلند باشند پس به احتمال زیاد آن فرد نیز قدی بلند خواهد داشت.در شرایطی ممکن است ژنتیک قد بلند در پدربزرگ یا مادربزرگ شما بوده است ولی در ژنتیک والدین شما فعال نشده باشد، اما در ژنتیک شما دوباره فعال شود و شما بلند قد شوید. به طور کلی ژنتیک یکی از عوامل اصلی افزایش قد می باشد. نکته‌ای که در رابطه با آن وجود دارد این است که 90 درصد مردان ژنتیک لازم برای داشتن قدی بالای 180 را دارند و زنان نیز ژنتیک لازم برای داشتن قدی بالای 170 را دارا هستند. با وجود اینکه ژنتیک لازم برای داشتن قدی بلند در اکثریت افراد جامعه وجود دارد، اما بعضی موارد مانند عوامل محیطی و سبک زندگی و تغذیه باعث شده که این افراد قدی بلند نداشته باشند.

برخی از شرایط پزشکی نیز می توانند در تعیین قد فرد نقش داشته باشند. شرایط زیر می تواند نحوه رشد فرد در دوران کودکی را تغییر دهد:

 • کوتولگی
 • آرتروز
 • بیماری سلیاک درمان نشده
 • سرطان
 • هر شرایطی که مستلزم استفاده طولانی مدت از استروئیدها باشد
 • سندرم داون، ترنر، مارفان

تغذیه همچنین بر پتانسیل قد فرد تأثیر می گذارد. دریافت تغذیه مناسب شامل منابع غذایی ویتامین ها و مواد معدنی به رشد افراد کمک می کند و برعکس افرادی که تغذیه کافی ندارند ممکن است قدشان بلند نشود البته بعضی از افراد انتظار رشد ۵ سانت قد در یک هفته با ورزش و تغذیه را دارد که نتیجه این انتظار چیزی جز نا امیدی نیست زیرا نیاز به ادامه دادن این فرایند به صورت ماه های متوالی دارید تا نتیجه مشاهده شود.

فعالیت بدنی همچنین در رشد قد نقش دارد زیرا فعال بودن باعث ترشح هورمون رشد می شود. با این حال هنگامی که صفحات رشد در استخوان ها بسته می شوند فرد به طور کلی قد بلند نمی شود که البته درحال حاضر فقط با متد گروتالر داینامیک می توانید قد خود را حتی پس از بستن شدن صفحات رشد بلند کنید.

راه های افزایش قد در بزرگسالی

افزایش قد در بزرگسالی

البته راه های ساده ای وجود دارد که همین الان با انجام دادنشان از نظر دیگران قد بلند خواهید بود! بنابرین افزایش فوری قد در بزرگسالی با این چند کار ساده امکان پذیر است.

تمرین وضعیت بدنی خوب

وضعیت بدنی افزایش قد تمرین وضعیت بدنی

وضعیت بد بدن ممکن است باعث کمردرد شود. وضعيت بدني مناسب در هنگام ایستادن و نشستن نه تنها باعث می شود افراد قد بلندتر به نظر برسند بلکه به جلوگیری از سردرد و کمردرد کمک می کند. این بحث را جدی بگیرید زیرا با همین کار ساده خیلی از افراد تا ۳ سانت بلندتر به نظر می رسند درحالی که خیلی ها همین الان به دنبال افزایش قد در بزرگسالی با عمل جراحی هستند آن هم برای چند سانت!

براي تمرين ايستادن فرد باید نکات زیر را رعایت کند:

 • شانه ها را عقب نگه دارید.
 • شکم را به سمت ستون فقرات بکشید در حالی که عضلات کمی درگیر شده اند.
 • سر را هم سطح و در راستای بدن نگه دارید.
 • پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید.
 • از قفل کردن زانو خودداری کنید.
 • وزن را در درجه اول روی گوی های پا نگه دارید
 • اجازه دهید بازوها به طور طبیعی در دو طرف آویزان شوند.

براي تمرین نشستن فرد باید موارد زیر را انجام دهد:

 1. هنگام نشستن پا ها را صاف روی زمین نگه دارید.
 2. ارتفاع صندلی را تنظیم کنید به طوری که ران ها موازی با زمین بمانند در حالی که پاها روی زمین باشد.
 3. در پشت خود یک بالش یا حوله کوچک قرار دهيد.
 4. بگذارید شانه ها آزاد باشند.
 5. حالت وضعیت خوب نشستن به حفظ فضای مناسب بین مهره ها کمک می کند و شما را بلند قد تر نشان مي دهد.

تقويت ماهیچه های اصلی بدن

تقویت ماهیچه

تقويت ماهيچه های قسمت میانی بدن به فرد کمک مي كند تا وضعیت خوبی داشته باشد و بلند قد تر به نظر برسد. ماهیچه های اصلی عضلات شکم و در امتداد ستون فقرات هستند.

این ماهیچه ها به فشردگي ستون فقرات کمک می کنند و وقتی این ماهیچه ها خیلی ضعیف هستند ستون فقرات فشرده می شود و همين امر قد را كوتاه تر نشان مي دهد.

برای تقویت عضلات فرد بايد تمرینات زیر را امتحان کند:

 1. انجام حركات پلانک
 2. سوپرمن: دراز کشیدن روی شکم، بازوها، پاها و سر را از روی زمین بلند کرده و نگه دارید.
 3. کرانچ شکم: با دراز کشیدن به پشت و خم كردن زانوها عضلات مرکزی سر و شانه ها را بالا بیاورید.

ورزش برای افزایش قد در بزرگسالی مفید است

ورزش افزایش قد بزرگسالی

ورزش منظم در افزایش سطح هورمون رشد کمک كننده است و این ادعا وجود دارد که این ماده مهم به نحوی حتی در افراد مسن نيز موثر است. تمریناتی که ماهیچه های شکم را تقویت می کند نیز به بلند قد شدن كمك مي كند. افزایش قد قبل از سنین رشد مرتبط با ژنتیک و تغذیه و ساعت خواب است، اما اصلی ترین عامل برای رشد قد پس از پایان سنین رشد، ورزش است. بهترین روشی که با استفاده از آن می توان به صورت طبیعی و هماهنگ با ساختار بدن افزایش قد داشت، استفاده از روش هایی است که روی ورزش های کششی تمرکز دارند.

ورزش های زیر برای رشد قد در بزرگسالی مفید هستند:

 • کرانچ
 • تخته های شکمی
 • ایروبیک
 • شنا
 • دویدن
 • ژست کبرا
 • جابجایی لگن
 • پیلاتس
 • یوگا

رژیم غذایی مناسب برای رشد قد در بزرگسالی

رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی سالمی داشته باشید که سرشار از غذا هایی مانند میوه، سبزیجات، سویا، شیر، آجیل و دانه ها و گوشت بدون چربی باشد زیرا برای افزايش قد مفيد است. همچنين تا جایی که ممکن است از خوردن قند ها و غذا های شیرین خودداری کنید زيرا می تواند رشد قد را متوقف کند و برای سلامتی مصرف بیش از حد آن مضر است. اگر شما توانایی افزایش قد در بزرگسالی را داشته باشید تنها عاملی که می تواند مانع از آن شود، رژیم غذایی اشتباه است. تامین کردن مواد معدنی مورد نیاز برای رشد قد، یکی از مهم‌ترین نکات افزایش قد محسوب می شود. داشتن یک رژیم غذایی سالم علاوه بر کمک به افزایش قد، باعث می شود تا شما در سلامت بدنی کامل قرار گیرید و از بیماری های مختلفی در امان بمانید.

خواب خوب و با کیفیت باعث بلندی قد می شود

خوابیدن

زمان و ميزان خواب براي افزایش قد ضروری است. خواب به افزایش سطح هورمون رشد و رفع فشار در ستون فقرات برای افزايش قد كمك مي كند. کیفیت خواب مهم تر از مقدار آن است. جدا از اینکه مقدار آن بهتر است کمتر از ۷ ساعت و بیشتر از ۹ ساعت نباشد, با انجام کار هایی ساده کیفیت خواب خود را افزایش دهید. مثلا تا یک ساعت قبل خواب نه غذای سنگین بخورید و نه با گوشی خود کار کنید تا کیفیت خواب شما بالا برود.

الکل و سیگار عامل کاهش قد بزرگسالان

سیگار و کاهش قد

مصرف الکل و سیگار کشیدن دو عادت شناخته شده هستند که رشد را متوقف می كنند و باعث کوتاه شدن قد بزرگسالان می شوند و نیازی هم نیز از صد ها عوارض خطرناک آن بگوییم زیرا دیگر هرکسی در جامعه می داند که این دو ماه چه عوارض خطرناک زیادی دارند.

مکمل یا قرص افزایش قد در بزرگسالی؟!

برخی از مواد طبیعی وجود دارد که تصور می شود به افزایش قد کمک می کند. شما اغلب آنها را در مکمل های HGH مانند Genf20 Plus و قرص های بلند تر مانند Growth Factor Plus گنجانده اید. از این میان مکمل هایی که به افزایش سطح HGH کمک می کنند Growth Factor Plus به نظر می رسد بسیار محبوب هستند. مصرف قرص برای افزایش قد در بزرگسالان را به هیچ وجه پیشنهاد نمی دهیم و حتما برای این مورد با متخصص مشورت کنید زیرا می توانند عوارض بسیار خطرناکی داشته باشند. دلیل اینکه ما به شما استفاده از این مکمل ها را پیشنهاد نمی کنیم این است که در روش های پزشکی که برای افزایش قد استفاده می شوند، عوارض خطرناکی وجود دارد که باعث می شود استخوان ها و مفصل های شما دچار مشکل شوند. علاوه بر مشکلات استخوانی و مفصلی، شما با مصرف مکمل ها دچار مشکلات گوارشی نیز خواهید شد.

راه های جلوگیری از کاهش قد در بزرگسالی

رشد قد بزرگسالان

در حالی که بزرگسالان نمی توانند کار زیادی برای افزایش قد خود انجام دهند اما با انجام اقداماتی مي توان از کاهش قد ناشی از افزایش سن جلوگيری كرد یا روند آن را کندتر کرد.

مطلب مرتبط: افزایش قد در یک هفته

پس از رسیدن فرد به سن 40 سالگی ممكن است فرد به دلیل پوکی استخوان، فشردگی ستون فقرات و دلایل دیگر نیم اینچ قد خود را در هر دهه از زندگي اش از دست بدهد كه اين امر باعث کاهش قابل توجه قد در طول زمان می شود. البته منظور ما این نیست که افزایش قد در سن ۴۰ سالگی نا ممکن است, بلکه در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم که با نسخه اصلی گروتالر امکان پذیر است.

برای مقابله با کاهش قد در بزرگسالی این نکات را رعایت کنید:

 • حفظ تغذیه اصولی از جمله دریافت مقدار مناسب کلسیم
 • برای مقابله با از دست دادن عضلات به طور مرتب تمرینات تحمل وزن انجام دهید
 • به مقدار مناسب آب بنوشید
 • اجتناب از سیگار, قلیون, نوشیدنی های الکی و…
 • استراحت به میزان مناسبت

افزایش قد در بزرگسالی با طب سنتی

در طب سنتی نیز برای رشد قد توصیه هایی شده که می تواند برای شما مفید باشد. به طور خلاصه اگر بخواهیم معروف ترین روش ها و دارو های گیاهی برای افزایش قد را در طب سنتی معرفی کنیم عبارت است از:

 • استفاده از گیاه عرق بابا آدم طبیعی
 • از جینسینگ و گیاه ریواس استفاده کنید
 • دمنوش زعفران یا دمنوش گیاه دارچین میل کنید
 • دمنوش گیاه آویشن یا دمنوش بابونه نیز می تواند مفید باشد

آیا رويای افزايش قد در بزرگسالي واقعيت دارد؟

افزایش قد بزرگسالان

بله یک فرد بالغ می تواند بعد از بسته شدن صفحات رشد قد خود را افزایش دهد و روش هاي زیادی وجود دارد که فرد می تواند وضعیت بدن خود را برای قد بلندتر بهبود دهد که بهترین آنان تا کنون گروتالر بوده است. همچنین فرد می تواند با افزایش سن اقدامات پیشگیرانه ای در برابر کاهش قد انجام دهد.

توهم افزایش قد یهویی در بزرگسالی:

برخی از بزرگسالان ممکن است به اشتباه تصور کنند که رشد قد داشته اند زیرا طول قد در طول روز متفاوت است و به طور کلی افراد در بعد از ظهر ها قدبلندتر هستند و تفاوت قد بین صبح و شب تنها نیم اینچ است (هر اینچ تقریبا ۲.۵ سانتی متر است) پس نیم اینج حدودا ۱.۲۵ سانتی متر می باشد. جدا از این صحبت ها شما در بزرگسالی نیز می توانید افزایش قد چشمگیری را تجربه کنید. البته مقدار آن هم اندازه سنین رشد نیست، اما باز هم به اندازه‌ای رشد خواهید داشت که دیگران متوجه تغییرات در بدن شما شوند.

نتیجه مطلب افزایش قد در بزرگسالی

قد افراد

رشد طبیعی قد انسان توسط هورمون هایی مانند هورمون رشد، هورمون های جنسی و هورمون های تیروئید کنترل می شود. که تولید درست این هورمون ها تحت تاثیر سبک زندگی و تغذیه می باشد. اگر بزرگسال هستید و نسبت به جوانان امروزی کوتاه قد هستید نباید خود را سرزنش کنید زیرا آنها در شرایط بهتری به دنیا آمده اند. با حسرت خوردن و سرزنش کردن خودتان هیچ پیشرفت و تغییری در شما ایجاد نمی شود، پس بهتر است با تحقیق و مطالعه متوجه شوید که اکنون برای افزایش قد و داشتن استایل ایده‌آل خود باید چه کنید؟ اگر از استایل و قد خود ناراضی هستید باید به دنبال ایجاد تغییر در بدن و سبک زندگی خود باشید؛ زیرا این تغییرات مثبت هستند که باعث پیشرفت و بهبود شرایط زندگی شما می شوند.

همانطور که چندین بار در مقاله اشاره کردیم شما می توانید با نسخه اصلی متد گروتالر داینامیک که توسط فلیپ میلر ابداع شد قد خود را افزایش دهید. این متد با توجه به وضعیت فیزیکی بدن شما در سنین بزرگسالی، شما را تا رسیدن به قد ایده‌‌آل خود همراهی می کند و تمامی روش هایی که در آن استفاده می شود نیز روش های طبیعی هستند. برای توضیحات بیشتر کافیست روی بنر زیر کلیک کنید:

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
gilmorehealthyourhormoneswsj

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link