آیا بارفیکس باعث افزایش قد می شود؟

اغلب بزرگسالان فکر می‌کنند که بعد از سن رشد افزایش چند اینچی(هر اینچ 2.5 سانتی‌متر است) قد تقريبا غیرممکن است اما باید بدانید که در دنیای مدرن امروزی در هر سنی می توانید قد خود را افزایش دهید. با یک سرچ ساده در گوگل در مورد افزایش قد با حجم عظيمي از اطلاعات در مورد قد رو به رو مي شويد که صحت و درستی آن‌ها نامعلوم است.

بارها به شما توصیه شده است که براي افزايش قد شیر بنوشید یا ورزش کنید اما در مورد تمریناتی مانند کشش یا آویزان کردن برای افزایش قد چيزي گفته نشده است. شايد تعجب كنيد اما ورزش بارفیکس یکی از مؤثرترین راه‌ ها برای افزایش قد است و سوالي كه بسياري از كاربران از سايت وان قد مي پرسند اين است که چگونه بارفیکس بروم تا قدم بلند شود؟ براي يافتن پاسخ مورد نظر ما در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه اجرای آویز کردن برای افزایش قد سریع صحبت کنیم.

بارفيكس چطور قد را افزايش مي دهد؟

بارفیکس برای افزایش قد

آويزان شدن از بارفيكس با حمايت از ساختار ستون فقرات منجر به رشد قد مي شود. بین هر یک از مهره‌ های ما (استخوان‌های ستون فقرات) دیسک‌ هایی وجود دارد که این دیسک ها نرم هستند و مانند استخوان ها سفت نيستند و هنگامی که می ایستیم وزن قسمت بالایی بدن ما به طور کامل توسط ستون فقرات تحمل می شود که فشار بسیار زیادی بر دیسک های بين مهره ها وارد می کند و قطر آن‌ها را كم مي كند كه در نتيجه باعث می شود طول آن‌ها در وضعیت هايي مانند دویدن، راه رفتن یا حتی ایستادن فشرده شود.

مفهوم بارفيكس برای افزايش قد اساساً اثر متضاد دارد. در واقع بارفيكس با اعمال نیروی مخالف به دیسک های ستون فقرات به جای فشرده شدن آن ها را كشيده مي كند. بر اساس این مفهوم بارفيكس بر ضد اثرات گرانش بر بدن است كه باعث رشد قد می شود.

آيا بارفيكس اثر دائمي بر قد دارد؟

بلندتر شدن با بارفیکس

حق داريد در مورد اثر بارفيكس بر افزايش قد شك داشته باشید به ویژه افرادي که مقالات بی شماری در مورد عدم رشد قد بعد از سن رشد خوانده اند. بارفيكس هیچ ربطی به صفحات رشد ندارد و تنها اثري كه دارد معکوس کردن اثرات گرانش روی ستون فقرات است. بر کسی پوشیده نیست که ما بیشتر ساعات بیداری خود را در حالت ایستاده می گذرانیم و مهم نیست که در حال دویدن، راه رفتن، ایستادن یا نشستن هستیم جاذبه روی 33 استخوان ستون فقرات فشار وارد می کند و در نتیجه باعث فشرده شدن آن‌ها می شود.

مطلب مرتبط: حرکات کششی افزایش قد

حال بارفيكس اثرات دائمي بر قد دارد زیرا به کاهش فشار روی ستون فقرات کمک می کند و از این رو به شما اجازه می دهد تا حد ممکن قد خود را افزايش دهيد. در حقيقت بارفیکس مانند یوگا و پیلاتس نوعی کشش است که به کاهش فاصله در مفاصل و افزایش طول ستون فقرات کمک می کند. باید توجه داشت که این شکل از ورزش ها باید به طور منظم انجام شود در غیر این صورت اثرات دائمي نخواهد داشت.

چگونه به درستي بارفيكس كنيم؟

شیوه بارفیکس رفتن

بارفيكس با اینکه زمان زیادی از شما نمی گیرد اما بسیار سخت و طاقت فرسا است. در طول بارفيكس تمام بدن شما كشيده مي شود و پاها از زمین فاصله دارد كه در نتيجه ستون فقرات شما به طور قابل توجهی کشیده مي شود.

چند فاکتور کلیدی وجود دارد که هنگام آویزان شدن باید در نظر بگیرید:

 • بارفيكس یک تمرین کاملا ضد جاذبه زمين است.
 • حين بارفيكس تک تک استخوان ها و ماهیچه های بدن شما کشیده می شوند.
 • در طول تمرین بارفيكس اکسیژن از سر تا پا به خوبی در گردش است.
 • این تمرین خون را به طور موثرتری در قسمت های کشیده بدن به گردش درمی‌آورد.
 • بدن به طور طبیعی به دلیل بهبود گردش خون و اکسیژن کشیده می شود.

نحوه صحیح بارفيكس

 1. اولین چیزی که براي بارفيكس نیاز است میله های افقی می‌باشد.
 2. هنگام نصب میله ها بايد دقت داشته باشيد به اندازه کافی بالا قرار گرفته باشند تا تمام طول بدن شما را تحمل کنند.
 3. وقتی از این میله ها آویزان می شوید پاهای شما باید حداقل 1 سانت از زمین فاصله داشته باشد.
 4. همچنین می‌توانید زانو هایتان را کمی خم کنید تا بدنتان به طور کامل باز نشود.
 5. بدن شما باید آزادانه از میله آویزان شود.
 6. طوري بايد میله‌ ها را نگه داريد كه کف دست‌ هایتان به سمت خودتان باشد.
 7. مطمئن شوید که میله را به اندازه کافی محکم گرفته اید.
 8. هنگامی که پاهای خود را بالاتر از سطح زمین آویزان کنید نیروی جاذبه روی بدن شما اثر می گذارد و آن را به سمت پایین مي كشد و بدن را کشش می دهد كه منجر به افزايش قد مي شود.

ميزان استفاده از بارفيكس براي افزايش قد

آیا بارفیکس باعث افزایش قد شود؟

ميزان استفاده بیشتر از بارفیکس به استقامت شخصی شما بستگی دارد. انجام ورزش بارفيكس بین 3 تا 4 دقیقه در هر روز کافی است و بايد از مصرف بیش از حد آن اجتناب شود زیرا عضلات و رباط ها را سفت مي كند.

نكات انجام بارفيكس براي افزايش قد

 • همیشه پاهای خود را از سطح زمین دور نگه دارید.
 • میله را محکم نگه دارید.
 • آرام آرام بدن خود را شل کنید.
 • تمام قسمت پایین بدن بايد کاملاً کشیده شود. (قد به دلیل کشش و افزایش گردش خون و اکسیژن در بدن شما شروع به افزایش می کند.)
 • اطمینان حاصل کنید که کف دست‌ هایتان به سمت بیرون باشد و بازو ها، شانه‌ ها و باسن‌ تان تا حد امکان رها باشند تا نیروی جاذبه بدن را بیشتر بکشد.
 • هنگامی که در فاصله ای از زمین آویزان هستید نیروی جاذبه نیز بر بدن تأثیر گذاشته و بدن را به سمت پایین می کشد که به عنوان کشش شناخته می شود.
 • انجام تمرینات بارفيكس به تنهایی کافی نخواهد بود بلكه برای سرعت بخشیدن به روند رشد قد خود علاوه بر ورزش یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از پروتئین، آهن، کلسیم، ویتامین A و ویتامین D نيز بايد مصرف کنید.
 • قبل و بعد از بارفيكس استراحت و خواب کافی داشته باشید و کف پای خود را ماساژ دهید.

نظر كارشناسان در مورد بارفيكس و افزايش قد

رشد قد با بارفیکس

تمرین بارفيكس برای افزایش قد اگر به طور منظم انجام شود قد شما را به تدریج افزایش می دهد. این ورزش در کنار یک رژیم غذایی مناسب و تغذیه خوب به رشد بدن شما کمک می کند؛ نه تنها این بلکه داشتن 8 ساعت خواب بدون استرس در روز ضروری است و ترکیب مناسب همه این موارد می تواند نتایج موثری براي افزايش قد به همراه داشته باشد.

در بخش عمده ای از روز اکثر ما در وضعیت عمودی قرار داریم. کارشناسان می گویند یکی از موانع اصلی افزایش قد نیروی جاذبه است. جاذبه روی ستون فقرات و مفاصل ما تأثیر می گذارد و در واقع آن را فشرده و غضروف و ماهيچه ها را منقبض می کند و اين چیزی است که افراد را كوتاه قد نشان مي دهد. با اين حال بارفيكس با اثرات گرانش روی بدن ما به رشد قد كمك مي كند.

اين ها حقایقی در مورد چگونگی افزایش قد است. توصیه می کنیم به آرامی و با فواصل مناسب بین جلسات مختلف ورزش بارفيكس را شروع کنید و در این بین به عضلات خود استراحت کافی بدهید سپس مدت زمان را به تدریج با فرکانس بدن تنظيم كنيد.

سوالات متداول

بارفیکس

آیا بارفيكس قد را افزایش می دهد؟

بارفيكس اگر به درستی اجرا شود قد را افزايش مي دهد اما انتظار افزایش قد در یک هفته با بارفیکس را نداشته باشید. این کار نیاز به چند ماه تمرین دارد.

برای افزایش دائمی قد چه مدت باید آویزان کنم؟

تمرین بارفيكس برای افزایش دائمی قد صرفاً به استقامت شخصی بستگی دارد. مثلا می توانید حدود 10 ثانیه به طور مداوم آویزان شويد و به تدریج آن را تا 30 ثانیه افزایش دهید و اين تمرين را 2-3 بار انجام دهيد. در این تمرین زیاده روی نکنید زيرا عضلات و استخوان های شما را تحت فشار قرار مي دهد. در حقيقت اختصاص 2 تا 3 دقیقه از روز برای انجام تمرینات آویزان بیش از حد کافی است.

آیا بارفيكس بعد از 18 یا 21 سالگی باعث افزایش قد می شود؟

بعد از 18 تا 21 سال تأثیر تمرینات آویزان روی صفحات رشد ممکن است به دلیل سن به تاخیر بیفتد اگر چه بسیار غیر معمول می‌باشد اگر صفحات رشد پس از 18 تا 21 سال باز بماند.

نتیجه مطلب آیا بارفیکس باعث افزایش قد شود؟

در بیشتر روز ما در وضعیت عمودی قرار داریم. برخی از کارشناسان معتقدند که موانع قابل توجهی در افزایش قد وجود دارند که به عنوان جاذبه شناخته می شوند.

ورزش بارفيكس بهترین راه برای افزایش قد است. علم امروز ثابت كرده است كه از طريق راه كارهاي مختلف و قطعاً با تلاش بیشتر مي توان قد را افزايش داد و نتایج تنها پس از انجام تمرينات منظم چند ماهه قابل مشاهده است. اميدواريم سايت وان قد در اين مقاله توانسته باشد شما را متقاعد كند كه مي توانید با تغذیه خوب یا ورزش های خاص قد خود را در بزرگسالی افزایش دهيد.

منبع
manmattersstylecrazehowtogrowtaller

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا