تاثیر قد در زیبایی

بسیاری از ما آرزو داريم به دلیل زیبایی بیشتر چند سانتی متر بلند قدتر باشيم اما واقعیت اين است که غير از زيبايی، قد در همه جنبه هاي زندگي تاثير بالايی دارد. به عنوان نمونه از نظر جسمی و احساسی، افراد كوتاه قد با مشکلات سلامتی و اجتماعی از قبيل مشکلات کمر، لگن، زانو، گردن و چاقي رو به رو هستند كه در برخی موارد منجر به طول عمر كمتر در آنها نيز می شود.

تقريبا همه ما كم و بيش مي دانيم كه عوامل ژنتیکی هميشه در پشت پرده‌ی علت تفاوت قد در بين افراد مختلف است و به همين دليل، سرسری از اين موضوع مي گذريم اما توجه داشته باشید كه قد به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارد. همچنين افراد قد كوتاه (مردان کوتاه تر از 172 سانتی متر و زنان کوتاه تر از 161 سانتی متر) در معرض چاقی هستند كه اين خود بر اعتماد به نفس و روحيه اجتماعي افراد تاثير منفی مي گذارد.

پس همانطور كه مي بينيد کیفیت زندگی فرد به سلامت جسمی و روانی او بستگي دارد و قد نيز از اين قاعده مستثنی نيست و نمی توانید از تاثير آن در زيبايي و جنبه های مختلف زندگی غافل شوید. اگر هنوز فكر مي كنيد که قد هيچ تاثيري بر زندگی شما ندارد اين مقاله از سایت وان قد را تا انتها مطالعه كنيد تا با تاثیر قد در زیبایی بيشتر آشنا شويد.

اهميت قد در زندگي فردي

زیبایی با افزایش قد

بر اساس تحقیقات، مردان و زنانی که از قد بالاتری برخوردار هستند میزان شادی بالاتری نسبت به افراد كوتاه قد دارند. همچنين طبق تحقيقات، افراد قد بلند تمایل به تحصیلات و كسب درآمد بيشتري نسبت به افراد کوتاه قد دارند و همه‌ی اين ها به اين دليل است كه افراد قد بلند تمایل دارند از کودکی مانند یک رهبر رفتار کنند زیرا سایر کودکان با آن ها ارتباط دوستانه تري دارند در نتیجه تاثیر قد در اعتماد به نفس اثبات شده است.

علاوه بر اين مطالعات متعدد نشان مي دهد بچه های کوتاه قد مشکلات بیشتری از قبيل محرومیت از هم سالان، حمایت اجتماعی، محبوبیت، معاشرت با هم سالان را تجربه نمی کنند. ميانگين قد در هر كشور بر اساس فرهنگ های آن متفاوت است و اغلب بر اساس ژنتیک و رژیم های غذایی مناطق مختلف، متفاوت است و هر کشوری تعريف خاصي از قد بلند يا متوسط ​​دارد.

افراد قد بلند به طور متوسط ​​درآمد بیشتری دارند. در حقيقت آنها وارد موقعیت های كاري پر درآمدتر می شوند و همچنين افراد قد بلند در پست های حرفه ای و مدیریتی بيشتری هستند و حتي در صنعت هاليوود نيز از افراد بلند قد براي جذابیت فيلم استفاده مي كنند. قد در بسياري از ورزش ها یک امتیاز محسوب می شود و علاوه بر زيبايی ظاهری نقش پر رنگی در موفقيت دارد.

اهميت قد بر سلامتي

در این قسمت راجع به اهمیت قد بر سلامتی به صورت خلاصه صحبت شده.

 • طول پا و دیابت

قد تاثير به سزايی در ديابت دارد. به طور کلی افراد كوتاه قد در معرض خطر بیشتری برای دیابت قرار دارند اما این در بين افراد قد بلند رايج نيست. محققان اين امر را ناشی از تغذیه نامناسب در دوران کودکی می دانند.

 • بیماری عروق کرونر قلب

کوتاه قد بودن احتمال مبتلا شدن فرد به بیماری های قلبی را بالاتر میبرد و طبیعی است که افراد بلند قد در معرض خطر کمتری نسبت به بیماری های قلبی هستند.

 • خطر سکته مغزی

افراد قد بلند در برابر خطرات سکته مغزی مصون هستند. طبق تحقيقات افراد قد بلند در مقایسه با افراد كوتاه قد بیش از 50 درصد خطر سکته مغزی كمتری داشته اند.

 • خطر لخته شدن خون

هرچه قد شما بلندتر باشد خطر ایجاد لخته خون در داخل رگ های شما (اغلب پاها) بیشتر است. دلیل اینکه افراد قد بلند بیشتر مستعد لخته شدن خون هستند مشخص نشده است.

 • بیماری آلزایمر

مطالعات نشان داده است که مردان و زنان کوتاه قد بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل و آلزایمر قرار دارند.

 • ژن های طاسی

طاسی یک مشکل بسیار شایع است که تقریباً نیمی از مردان را در سن 50 سالگی تحت تاثیر قرار می دهد و اگر قد شما کوتاه است به احتمال زیاد طاس نیز خواهید شد. این بر اساس مطالعه ای است که ژن های مسئول طاسی مردانه را مورد بررسی قرار داده است. به گفته محققان حداقل 63 تغییر ژن در طاسی نقش دارد و برخی از آن ژن ها نیز در کوتاه شدن قد نقش دارند.

 • درد کمر

محققان دریافتند که قد ​​با میزان درد کمر ارتباط دارد؛ در افراد بلند قد، درد کمر بسیار کمتر است اما متأسفانه در افراد كوتاه قد موارد بسیاری از کمر درد گزارش شده است.

 • خطر گلوکوم

گلوکوم دومین عامل اصلی اختلال بینایی در جهان ناشی از افزایش فشار داخل چشم است. چندین مطالعه تأیید می کنند که شکل چشم های افراد بسته به قد متفاوت است. اعتقاد بر این است که در هر دو مورد افراد قد بلند کمتر در معرض خطر ابتلا به گلوکوم قرار دارند.

عوامل تاثير گذار افزايش قد

درست است كه یکی از عواملی که نمی توان از دوران نوزادی و بعد از آن تغییر داد، ژنتیک است اما شیوه زندگی سالم با فعالیت و غذاهای مناسب، افزايش قد را به می تواند افزايش دهد. در دوران باستان و قرون وسطی نيز تغذیه عامل اصلی در رسیدن افراد به پتانسیل کامل قد بود. البته با پیشرفت علم و متد گروتالر داینامیک دکتر فلیپ میلر دیگر می توانید بعد از بسته شدن صفحات رشد و حتی بعد از 25 سالگی، شاهد افزایش قد باشید. برای اطلاعات بیشتر راجع به این متد، اینجا کلیک کنید.

برخی از عوامل تاثیرگذار:

 • نوع تغذیه زنان از اوایل تا اواخر دوران کودکی
 • قومیت گرایش های ژنتیکی متمايز
 • زمان بلوغ و هورمون های مربوط به آن
 • میزان سلامت جسمی و روانی
 • خواب کافی
 • ورزش منظم

تاثير قد بر زندگی عاشقانه و حرفه ای

طبق تحقيقات، زنان بیشتر تمايل دارند با مردان بلند قد آشنا شوند تا كوتاه قد، همچنین مردان نیز تمایل دارند که با دخترانی رابطه داشته باشند که قد آن دختر، کوتاه تر از میانگین نباشد (البته تمایل ندارند که از قد خودشان نیز بالاتر باشد). بنابرین اگر دختر هستید و قدتان حدودا کمتر از 160 است یا پسر هستید و قدتان کمتر از 172 است، به فکر افزایش قد باشید.

محققان دریافتند زنانی که با مردان بلند قد ازدواج کرده اند از سلامت بیشتری برخوردارند، BMI پایین تری دارند، تحصیلات بیشتری دارند و درآمد بالاتری در مقایسه با زنانی که با مردان کوتاه قد ازدواج کرده اند دارند. در اغلب موارد زنان، مردان قد کوتاه را جذاب و موفق نمی دانند. معمولا قد برای مردان و زنان جذاب ترین گزينه است.

جالب است بدانيد افرادی که قد کوتاهی دارند در زمینه های زندگی خود مانند تحصیل، اشتغال و ازدواج دچار مشکل می شوند؛ با این حال بین قد و بهزیستی روانی، رابطه ای مستقیم وجود دارد. به عنوان نمونه افراد کوتاه قد از سلامت جسمی و روحی پایین تری نسبت به افراد بلند قد برخوردارند و کیفیت زندگی پایین تری را تجربه می کنند. با این حال تحقیقات بیشتری برای روشن شدن رابطه دقیق بین تغییرات قد و کیفیت زندگی مورد نیاز است.

تاثير قد بر زيبايي

اهمیت قد در زیبایی

قد يكي از استاندارد های زیبایی در بین جوانان است که اغلب نارضایتی از قد یا اضافه وزن یا جذابیت چهره است. افزايش قد به دليل اينكه فکر می کنیم خارج از كنترل ما است بیشتر نادیده گرفته می شود. در بیشتر مطالعات، قد برای مردان متمرکز شده است زیرا قد در مردان در بسياري از زمینه های متعدد زندگی مانند توان تولید مثل، روابط بین فردی، رهبری و انتخاب همسر تاثير گذار است.

تاثير قد بر ويژگي هاي شخصيتي

تحقیقات تجربی نشان مي دهد زنان قد بلند، باهوش‌تر و ثروتمندتر تلقی می شوند. طبق نظرسنجی های اخیر میزان مطلوبیت مردان از زنان قد بلند بيشتر بوده است و به همين دليل بسیاری از بهترین طراحان مد جهان از افراد قد بلند برای جذابيت كارهای خود استفاده می كنند.

تاثیر قد در اعتماد به نفس

فهمیدیم که افزایش قد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی شما به عنوان زن و مرد دارد. با توجه به تمامی معیار های زیبایی که تحت تاثیر افزایش قد قرار می گیرند، می توان گفت که در نهایت تمامی این موارد باعث می شوند تا شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. اعتماد به نفس یک باور ذهنی است که به واسطه حقایق و باور های شما درمورد خودتان به وجود می آید. به عنوان مثال اگر شما واقعا توانایی فوتبال بازی کردن را نداشته باشید، نمی توانید زمانی که فوتبال بازی می کنید اعتماد به نفس زیادی داشته باشید. اعتماد به نفس راجع به زیبایی و ظاهر نیز به همین شکل ایجاد می شود. وقتی که شما واقعا بلند قد باشید و از استایل خوبی بهره‌مند باشید، مطمئنا اعتماد به نفس بیشتری راجع به ظاهر و توانایی های خود خواهید داشت.

تاثیر افزایش قد در اعتماد به نفس، به طرز قابل توجهی زیاد است و همه ما میدانیم که اعتماد به نفس چقدر در زندگی مهم است. تقریبا تمامی موفقیت هایی که ممکن است در آینده بدست آورید، وابسته به اعتماد به نفس و باور شما به خودتان است. همچنین اعتماد به نفس باعث می شود تا شما در هر رابطه یا مکالمه‌ای، به راحتی بتوانید اظهار نظر کنید و خواسته های خود را کنار نگذارید.

بهترین راه حل برای افزایش قد

بهترین راه برای افزایش قد

با توجه به تمامی فواید افزایش قد برای اعتماد به نفس و زیبایی، اکنون وقت آن است به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید به قد دلخواه خود برسید. افزایش قد واقعا یک هدف سخت نیست، بلکه به راحتی می توان با رعایت چندین نکته و استفاده از یک برنامه اصولی به آن دست پیدا کرد. انسان یک موجود خارق‌العاده در زمینه تغییرات است و تغییرات فیزیکی مانند افزایش قد نیز برای او دور از دسترس نیست. در نهایت همه چیز به ذهن و باور شما در مورد هدف‌تان بستگی دارد‌. اراده کافی را داشته باشید تا با پیروی از یک برنامه اصولی بتوانید به هدف خود که بلند قد شدن است برسید.

خلاصه

از گذشته تاکنون بهره مندی از قد یکی از معیارهای اصلی زیبایی در بسیاری از ملت ها بوده است. مهر تایید این موضوع را می توان در آثاری که از باستانیان بر جای مانده است مشاهده کرد؛ به طوری که در آثار باستانی کشورهایی مثل ایران، مصر و یونان که دارای تاریخ گسترده و طولانی هستند نقاشی هایی از فراعنه و همسران آن ها برجای مانده که قدی بلندتر از قد سایر افراد موجود در تصویر دارند. در واقع قد بلند در گذشته نشان از قدرت و صلابت افراد داشت و یک فاکتور مهم در جذابیت آن ها به شمار می رفت. این موضوع از همان روزها تا به امروز ادامه داشته و در حال حاضر کسانی که قد و قامت رشیدی دارند نسبت به افرادی که قد کوتاهی دارند بسیار شاخص تر و جذاب تر هستند.

به گفته محققان، بلندی قد به میزان زیادی تحت تاثیر تغذیه، ورزش و عوامل محیطی است (مطلب میوه های افزایش قد را نیز بخوانید). هرچند ژنتیک افراد هم در آن نقش دارد اما کودکان و نوجوانانی که تغذیه بهتری دارند و در محیط بهتری بزرگ می‌شوند قد بلندتر دارند. سلامت مادر و تغذیه او در دوران بارداری هم در بلندی قد کودکان موثر است.

در هر حال جذابيت صورت را مي توان با جراحی پلاستیک انجام داد اما در مورد قد چيكار بايد كرد؟ نگران نباشيد زیرا امكان رشد قد هست. سایت وان قد برای افزایش قد، متد گرو تالر را ارائه داده است که افراد می توانند در هر سنی افزایش قد داشته باشند. البته بايد بگوییم اين تمرينات آسان نيست و سختی هاي خاص خودش را دارد. در مطلب افزایش قد بعد از ۱۸ سالگی درباره این موضوع بیشتر صحبت کرده ایم اما پیشنهاد می کنیم مستقیم به سر اصل مطلب بروید و روی این لینک کلیک کنید: 1ghad.com/height-increase

به انتهای این مقاله رسیدیم و اکنون قصد داریم یک برنامه اصولی برای افزایش قد را به شما معرفی کنیم که نتایج آن بی نظیر بوده و افراد زیادی از آن استفاده کرده‌اند. شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید به پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک دسترسی پیدا کنید که باعث می شود در یک دوره 3 ماهه با کمک حرکات کششی، افزایش قد چشمگیری را تجربه کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link