افزایش قد بعد از 18 سالگی (از شایعه تا واقعیت)

یکی از مهم ترین مسائلی که بسیاری از افراد در سنین بالاتر از 18 سال با آن مواجه می شوند نداشتن قدی بلند است. افزایش قد بعد از 18 سالگی نیازمند راه و روش هایی است که ما در این مقاله قصد داریم آن‌ها را به شما معرفی کنیم. حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و از نکاتی که برای شما قرار داده ایم استفاده کنید تا به قد دلخواه خود در سنین بزرگسالی دست پیدا کنید.

چرا داشتن قدی بلند در بزرگسالی بسیار مهم است؟

این موضوع که افزایش قد در بزرگسالی بسیار مهم می‌باشد یک حقیقت است و شما نمی توانید آن را انکار کنید. داشتن قدی بلند در بزرگسالی روی موارد زیادی که شخصیت شما را تشکیل می دهند تاثیرگذار است. تمامی ارتباطات اجتماعی، عاطفی و کاری شما وابسته به شخصیتی که شما دارید پیش می روند. دیدگاهی که دیگران نسبت به شما دارند به عواملی همچون شخصیت، اخلاق، اعتماد به نفس و حضور در مکالمه ها بستگی دارد که همگی این دلایل به قد شما وابسته هستند پس این موضوع که داشتن قدی بلند در بزرگسالی یک ضرورت است کاملا درست می‌باشد. در ادامه قصد داریم تمامی دلایلی که ثابت می کنند چرا به قدی بلند نیاز دارید را توضیح دهیم.

1. شخصیت شما

شخصیت شما تحت تاثیر عوامل زیادی شکل می‌گیرد که باعث می شود شما در بزرگسالی چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنید و در چه طبقه اجتماعی قرار بگیرید. عواملی که باعث ساخته شدن شخصیت شما می شوند ارتباط مستقیمی با داشتن قدی بلند دارند و این موضوع در بانوان و آقایان به یک اندازه اهمیت دارد. همانطور که در سایت وان قد اشاره شده اکثر افراد سرشناس دنیا که شخصیت پرصلابتی دارند بلند قد هستند.

2. داشتن استایل جذاب

خوش استایل بودن آرزوی بسیاری از آقایان و بانوان است که تلاش های زیادی برای داشتن آن می کنند. اصلی ترین عامل داشتن استایلی جذاب، قدی بلند است و شما با داشتن قد بلند به راحتی می توانید به استایل دلخواه خود برسید. استایل روی موارد زیادی از جمله اعتماد به نفس تاثیرگذار است و دلایل آن هم بسیار واضح هستند. اگر شما خوش استایل باشید مطمئناً با راحتی و اعتماد به نفس بیشتری در جمع های دوستانه و کاری حضور پیدا می کنید. رفتار دیگران نسبت به شما با توجه به استایل شما تغییر پیدا می کند زیرا تصوری که یک شخص نسبت به شما دارد تا درصد زیادی وابسته به نگاه اول او به شما است و مطمئناً با داشتن استایلی جذاب شما برخورد های بهتری می بینید و بازخورد های مثبت زیادی را به خود جذب خواهید کرد.

3. انتخاب لباس های زیبا

انتخاب لباس زیبا باعث به وجود آمدن تغییرات زیادی در شخصیت و اعتماد به نفس شما می شود که باز هم روی دیدگاه ها و ارتباطات شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. لباس های جذاب اکثرا برای افراد بلند قد ساخته و طراحی می شوند و این موضوع را در فشن شو ها می توانید مشاهده کنید که تمامی مدل های آقا و خانم دارای قدی بلند هستند تا لباس را جذاب تر نشان دهند. برای اینکه انتخاب های بهتر و زیباتر داشته باشید نیاز به قدی بلند دارید. انتخاب لباس زیبا بسیار روی حال روحی شما هم اثربخش است و این موضوع را می توان از ذوق بعد از خرید مشاهده کرد. به طور کلی افراد قد بلند انتخاب های زیباتری برای تهیه لباس دارند.

4. قدرت حضور در مکالمه ها

منظور ما از قدرت حضور در مکالمه همان اعتماد به نفسی است که شما برای ورود و کنترل یک مکالمه باید داشته باشید. داشتن قدی بلند شاید هیچگونه ارتباطی به نحوه صحبت کردن نداشته باشد اما تاثیرات داشتن قدی بلند روی عواملی همچون استایل باعث می شود تا در مکالمه ها و بحث های مهم حضور بهتری داشته باشید و تمامی این موارد با یکدیگر در ارتباط هستند و به داشتن قدی بلند ختم می شوند. سایت وان قد اشاره هایی به افرادی که در مکالمه ها موفق هستند داشته که نتیجه گیری آن این بوده است که؛ افرادی که در مکالمه ها موفق هستند و شنونده های زیادی دارند اکثرا بلند قد هستند.

5. جذابیت بیشتر برای خانم ها

جذابیت بانوان همیشه یکی از اصلی ترین مسائلی بوده که خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. بسیاری از خانم ها به سراغ عمل های زیبایی می روند تا جذاب تر شوند و بسیاری دیگر به سراغ انواع پوشش می روند ولی اصلی ترین دلیلی که باعث می شود شما به عنوان یک خانم جذاب باشید داشتن قدی بلند است. قد بلندی برای خانم ها یک ویژگی مثبت محسوب می شود که دلیلی بر تفاوت او با دیگر خانم ها است؛ مخصوصا در کشور ما که داشتن قدی بلند همیشه یک ویژگی مثبت بوده و افراد زیادی خواهان آن بوده اند. اشاره کردیم که مدل های خانم همیشه از بین بلند قد ها انتخاب می شوند تا جذابیت لباس و هر وسیله که تبلیغ می شود را افزایش دهند.

6. تبدیل شدن به یک مرد آلفا

اما به اصلی ترین دلیل داشتن قدی بلند می رسیم که آقایان آرزوی آن را دارند. مرد آلفا کسی است که قدرت کنترل کامل دارد و در هر موردی نسبت به دیگر مرد ها برتر است. از اصلی ترین لازمه های آلفا بودن باید به داشتن قدی بلند اشاره کنیم زیرا روی تمامی دلایل تبدیل شدن شما به یک مرد آلفا تاثیرگذار است.

مرد آلفا دارای یک استایل جذاب است که با لباس های مردانه تکمیل می شود. داشتن یک بدن تنومند و ورزشکار بودن یکی دیگر از دلایل آلفا بودن است. اعتماد به نفس بالا در تمامی موارد از جمله مکالمه ها و برخورد با دیگران از ویژگی های یک مرد آلفا است. تمامی این موارد وابسته به قد هستند و شما بدون داشتن قدی بلند نمی توانید آن‌ها را داشته باشید و تبدیل به یک مرد آلفا شوید.

افزایش قد کودکان

مسیر رشد قد از کودکی تا جوانی

مسیر رشد قد از کودکی شروع می شود و تا ابتدای جوانی ادامه دارد که قد شما را در بزرگسالی تعیین می کند. مسیر رشد کاملا قابل کنترل کردن است و شما می توانید رشد خود را بیشتر کنید. بعد از پایان یافتن مسیر رشد افرادی که نتوانسته اند به قد دلخواه خود دست پیدا کنند می توانند اقدام به افزایش قد کنند. با توجه مشکلات تغذیه ای و فیزیکی افراد زیادی بعد از پایان دوران رشد قد مناسبی ندارند ولی جای نگرانی نیست زیرا بعد از پایان دوران رشد هم شما توانایی افزایش قد دارید.

از بدو تولد که شما در آغوش مادر هستید و از شیر مادر تغذیه می کنید رشد شما شروع می شود که فقط به دو عامل بستگی دارد. آغوش گرم و شیر دو عامل اصلی رشد در نوزاد هستند که حتما باید به آن توجه شود. اگر توانایی و وقت آن را دارید حتما باید فرزند خود را در بیشتر ساعات شبانه روز در آغوش خود نگه دارید تا نوزاد شما مسیر رشد خوبی را شروع کند.

در مرحله بعد کودک شما که به سن 4 سال رسیده است رشد بیشتری خواهد داشت که وابسته به تغذیه و تحرک است. دوران نوجوانی که مرحله اصلی رشد می‌باشد، وابسته به ورزش کردن و تغذیه مناسب است و با شروع دوران بلوغ سرعت رشد بیشتری خواهد داشت و نیاز به مراقبت های بیشتری دارد. در مرحله آخر رشد که شروع جوانی است فرد باید از قد نسبتا بالایی برخوردار باشد. شروع جوانی مصادف با 18 سالگی است و اگر شخصی در این سن قد خوبی نداشته باشد باید هرچه زودتر برای افزایش قد اقدام کند.

تاخیر رشد تا قبل از 18 سالگی

دلایلی که باعث می شوند شما در 18 سالگی از قد بالایی برخوردار نباشید بسیار ساده هستند و مرتبط با روتین روزانه شما می باشند. به دلیل سبک زندگی امروزی، بسیاری از جوانان در سن 18 سالگی از قد مناسبی برخوردار نیستند که دلیل اصلی آن ژنتیک نیست بلکه نداشتن زندگی سالم در نوجوانی است.

1. دیر خوابیدن و کم خوابیدن

رشد قد با ترشح هورمون رشد صورت می گیرد و ترشح این هورمون از کودکی آغاز می شود و تا نوجوانی ادامه دارد اما میزان ترشح این هورمون بستگی به شما دارد. هورمون رشد تحت هر شرایطی ترشح می شود ولی با توجه به دلایلی میزان ترشح آن تغییر پیدا می کند. اصلی ترین عامل تغییر در میزان ترشح هورمون رشد ساعت خواب و میزان خواب شما در طول شبانه روز است. هورمون رشد حداکثر ترشح و فعالیت خود روی استخوان ها را در هنگام خوابیدن دارد پس مهم است که حداقل 10 ساعت را به خوابیدن اختصاص دهید تا از بیشترین مقدار ممکن هورمون رشد خود استفاده کنید.

نکته ای مهم راجع به خوابیدن و ترشح هورمون رشد وجود دارد که دلیل اصلی ترشح نشدن این هورمون در بسیاری از نوجوانان است. زمان خواب شما باید در طول شب باشد و ترشح هورمون رشد در صورتی افزایش پیدا می کند که شما در طول شب بخوابید و ساعت خواب خود را تغییر  ندهید. بسیاری از نوجوانان شروع به شب بیداری می کنند و در طول روز می خوابند که تاثیر منفی روی ترشح هورمون رشد دارد.

2. داشتن تغذیه نامناسب

بدن برای رشد و استفاده از هورمون های رشد به مواد مغذی نیاز دارد که از طریق غذای روزانه به بدن وارد می شوند. شما برای اینکه رشد قدی مناسبی داشته باشید باید از پروتئین و ویتامین بی نیاز باشید و از موادی همچون کلسیم، روی، منیزیم که برای رشد استخوان ها ضروری هستند تامین باشید. به دلیل سبک زندگی امروزی بسیاری از نوجوانان میل و علاقه شدیدی به غذاهای فست فودی دارند. غذاهای فست فودی هیچکدام از موارد نام برده شده را به بدن شما تزریق نمی کنند و عملا هیچگونه سودی برای رشد قد شما ندارند. به جای فست فود سعی کنید از حبوبات و سبزیجات تغذیه کنید و اگر امکان و قدرت خرید دارید حتما در طول هفته یک وعده غذای دریایی و 4 وعده غذای گوشتی مصرف کنید تا بدن خود را سلامت و تامین از مواد مغذی نگه دارید.

3. نداشتن تحرک کافی

امروزه آپارتمان نشینی و سبک مدرن دیجیتالی باعث شده بسیاری از نوجوانان به جای دویدن و تحرک در کوچه و خیابان، مشغول بازی در خانه باشند. تحرک باعث کشش و به چالش کشیدن استخوان ها می شود و برای رشد قد بسیار مهم است. حتما روزانه یک تا دو ساعت را مشغول راه رفتن در پارک ها یا دویدن باشید تا استخوان های شما تحرک کافی را داشته باشند.

4. ورزش نکردن

به عنوان یک نوجوان شما باید یک رشته ورزشی را انتخاب کنید و آن را به صورت جدی ادامه دهید. تمامی رشته های ورزشی که دارای فعالیت فیزیکی هستند روی افزایش قد شما تاثیر مثبت دارند. شنا و والیبال جزو ورزش هایی هستند که بیشترین تاثیر را روی استخوان های شما می گذارند و به رشد شما بسیار کمک می کنند.

نظر پزشکان راجع به افزایش قد

از نظر پزشکی افزایش قد در سنین بعد از رشد کاملا امکان پذیر است زیرا صفحات رشد قابلیت فعال شدن دوباره دارند و این موضوع اثبات شده است. هیچ پزشکی شما را تشویق به استفاده از دارو و جراحی برای افزایش قد نمی کند زیرا این مسیر اشتباه است. با توجه به مطلبی که توسط سایت وان قد منتشر شد متوجه این موضوع شدیم که متاسفانه بسیاری از افرادی که برای رشد قد اقدام کرده اند در دام تبلیغات دروغین استفاده از دارو برای رشد قد افتاده اند و تمام تلاش ها و هزینه های آن‌ها بدون نتیجه بوده است.

رشد قد نوجوانان

عوامل تاثیرگذار در رشد قد بعد از 18 سالگی

راجع به تمام دلایلی که باعث می شوند شما در مسیر رشد خود به قد مناسبی دست پیدا نکنید صحبت کردیم و الان زمان آن فرا رسیده است که راجع به روش ها و نکاتی که به شما کمک می کنند بعد از 18 سالگی افزایش قد داشته باشید صحبت کنیم. بله افزایش قد بعد از 18 سالگی کاملا امکان پذیر است و افراد زیادی توانسته اند با تغییر در سبک زندگی خود، به قد دلخواهشان دست پیدا کنند.

1. پیروی از سبک زندگی یک ورزشکار

اولین اقدامی که شما برای افزایش قد بعد از 18 سالگی باید انجام دهید تغییر کلی در روتین روزانه و سبک زندگی است. سبک زندگی ورزشکارانه چیست؟ افرادی که ورزش می کنند از یک برنامه روزانه پیروی می کنند که در اولین قدم آن شب ها قبل از ساعت 12 به تخت خواب می روند و صبح زود بین ساعت های 5 صبح تا 7 صبح بیدار می شوند. این تغییر باعث می شود تا اگر شما هنوز هورمون رشدی در بدن خود دارید ترشح آن را افزایش دهید و اینکه از تمام نور خورشید در طول روز استفاده کنید.

بعد از بیدار شدن و دوش گرفتن در قدم بعدی شما باید 30 دقیقه را به مدیتیشن و آرامش ذهن اختصاص دهید تا از تمامی استرس های پیش رو جلوگیری کنید. داشتن ذهنی آرام به شما کمک می کند تا تمرکز بیشتری داشته باشید و بدن خود را ناراحت نکنید. بدن تحت تاثیر استرس و نگرانی تاثیرات منفی روی عملکرد خود می گذارد.

در مرحله آخر شما با ذهنی آرام و انرژی خالصی که از صبح زود بیدار شدن دریافت کرده اید شروع به ورزش کردن می کنید. ورزش کردن بعد از بیدار شدن باعث می شود تا استخوان های خود را به استفاده از هورمون های رشد شب قبل تحریک کنید و همین دلیلی است که روی افزایش قد شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

2. حرکات کششی انجام دهید

در سبک زندگی یک ورزشکار اشاره کردیم که شما باید ورزش کنید. ورزش هایی که روی افزایش قد شما تاثیر دارند حرکات کششی هستند که تاثیر مستقیمی روی استخوان های ناحیه رشد دارند. طناب زدن بهترین و معروف ترین حرکت کششی افزایش قد است که با کمترین هزینه و سختی ممکن در دسترس شما است. 30 دقیقه طناب زدن برای شروع کافی است و شما نتیجه این ورزش را می توانید پس از گذشت چندین هفته ببینید.

بارفیکس رفتن و آویزان ماندن از میله بارفیکس از حرکات کششی معروفی هستند که مختص به افزایش قد طراحی شده اند. با دستان خود میله بارفیکس را بگیرید و خود را 30 دقیقه آویزان نگه دارید و اگر خسته شدید چند ثانیه استراحت کنید و سپس دوباره ادامه دهید.

حرکات کششی کمر تاثیر زیادی روی غضروف های ستون فقرات دارند که یک سوم قد انسان را تشکیل می دهند. اولین و ساده ترین حرکت کششی کمر اتصال انگشت دست به انگشت پا است. در این حرکت شما روی زمین می نشینید و سعی می کنید تا انگشت دست خود را به انگشتان پای خود وصل کنید. در تلاش های اول معمولا این اتصال صورت نمی گیرد ولی با چندین بار تلاش کردن بدن شما شروع به کش آمدن می کند و شما می توانید این حرکت کششی را به درستی انجام دهید.

پزشکان افزایش قد

روش های پزشکی افزایش قد

همانطور که در سرتیترهای بالا اشاره شد هیچ پزشک متخصصی روش های پزشکی افزایش قد را به شما پیشنهاد نمی کند. روش های پزشکی برای افزایش قد وجود دارند که علاوه بر اینکه هیچگونه تاثیری روی افزایش قد شما ندارند بلکه باعث ضرر هایی برای شما هم می شوند اما به اشتباه افراد بسیار زیادی برای افزایش قد بعد از 18 سالگی و در سنین بزرگسالی اقدام به انجام آن‌ها می کنند.

1. تزریق هورمون رشد

تزریق هورمون رشد اولین روش پزشکی است که در گذشته به عنوان تنها راه افزایش قد معرفی می شده ولی با گذشت زمان همه متوجه شدند که این روش باعث هیچگونه رشدی نمی شود و فقط عوارض بعد از دوره آن است که روی فرد می ماند. تزریق هورمون رشد به استخوان ها باعث بروز مشکلات مفصلی می شود که در بعضی از موارد راه رفتن را برای فرد بیمار دچار مشکل کرده است و همچنین مشکلاتی همچون درد در ناحیه تزریق، کم خوابی و حالت تهوع نیز مشاهده شده است.

2. مصرف دارو

مصرف داروهای مکمل یکی دیگر از روش های پزشکی است که تجویز می شود. مکمل های رشد همان مواد مغذی هستند که شما می توانید از طریق یک برنامه غذایی سالم دریافت کنید. مکمل های رشد باعث رشد شما نمی شوند بلکه مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را فراهم می کنند و اگر شما هورمون رشد فعالی نداشته باشید عملا مصرف کردن دارو بی فایده است. بعد از 18 سالگی هورمون رشد فعال به صورت زیاد وجود ندارد و مصرف مکمل فقط باعث هزینه کردن و اتلاف وقت شما می شود.

ژنتیک قد

ژنتیک چقدر روی رشد قد تاثیر دارد؟

در قدم بعدی قصد داریم افزایش قد به روش طبیعی را به شما معرفی کنیم ولی قبل آن باید اطلاعاتی راجع به ژنتیک به شما ارائه دهیم تا درک مطلب برای شما ساده تر شود. افزایش قد در سنین رشد به ژنتیک شما بستگی دارد ولی به این معنی نیست که اگر شما از قد بالایی برخوردار نیستید یعنی ژن خوب ندارید. اصولا ایرانی ها دارای ژن قد بلند هستند و دلیل اینکه افراد زیادی کوتاه قد هستند همان مشکلات و دلایلی است که در سرتیتر های بالا به آن‌ها اشاره کردیم. شما بدون توجه به ژنتیک خود می توانید در سنین بالاتر از 18 سال افزایش قد داشته باشید و اثبات این موضوع را می توانید از دیدگاه اشخاص مختلف در سایت وان قد که از روش های طبیعی افزایش قد بعد از 18 سالگی استفاده کرده اند مشاهده کنید.

روش طبیعی افزایش قد

به سراغ روش طبیعی افزایش قد می رویم که در سال های اخیر توانسته ذهنیت مردم راجع به افزایش قد را تغییر دهد و افراد زیادی را به قد دلخواه خود برساند. از نظر پزشکی افزایش قد بعد از سنین رشد امکان پذیر است ولی نیاز به اقداماتی دارد که باعث فعال شدن صفحات رشد شما می شوند.

افزایش قد بعد از 18 سالگی

برای اینکه صفحه های رشد شما فعال شوند بدن شما باید در مسیر رشد قرار بگیرد و فعالیت های فیزیکی خاصی انجام دهد که باعث می شوند ذهن شما به بدن دستور رشد دهد. متد گرو تالر داینامیک بهترین روش طبیعی افزایش قد است که در سال های اخیر در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. باید بدانید که متد گرو تالر داینامیک یک روش طبیعی است که با تمرکز روی ستون فقرات و با استفاده از حرکات کششی مخصوص باعث می شود بدن شما دوباره شروع به رشد کند. اگر مایل به تهیه این متد هستید می توانید از پکیج افزایش قد سایت وان قد استفاده کنید. هرگز ناامید نباشید و این ذهنیت را داشته باشید که شما هنوز برای افزایش قد فرصت دارید و فقط کافیست که اقدام کنید.

متوجه شدیم که افزایش قد بعد از سن 18 سالگی امکان پذیر است، اما سوال اینجاست که چطوری می توان برای افزایش قد اقدام کرد؟ قطعا شما به یک روش اصولی که تمام جوانب افزایش قد را در بر گرفته باشد نیاز دارید. پیشنهاد ما به شما بازدید از پکیج گروتالر داینامیک است که با یک کلیک ساده روی بنر زیر می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

‫3 دیدگاه ها

  1. من ۱۷ سالمه خب از کلاس پنجم پریود شدم و الان قدم ۱۵۱ هس خیلی ناراحتم قدم کوتاه
    راهی هس ک قدم افزایش پیدا کنه؟؟

  2. امیرحسین شیراوژن گفت:

    سلام من پکیج رو چندوقت پیش دریافت کردم ولی اصلا خوانا نیست ترجمش و معلوم نیست چی نوشته و درضمن اگه به حرکات ورزشی باشه که والیبالیستا و بسکتبالیست ها باید تا آخر عمر قد بکشن با توجه به حرکات کششی روزانشون

  3. سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۶۴هست اگر مربوط به ژنتیک باشه قد بابام ۱۹۸ و مادرم ۱۵۵هست میخواستم بدونم ایا میتونم قدم رو به ۱۸۴ برسونم یا چند سانت از اینی که هستم بلند تر بشم ممنون میشم پاسخ بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link