کانال تلگرام افزایش قد

 کانال تلگرام افزایش قد از گذشته تا كنون قد انسان ها را همواره در كانون توجه قرار داده و همواره از مباحث داغ به شمار رفته است. افراد بسياري دوست دارند قد بلندي داشته باشند و از هيچ تلاشي دريغ نمي كنند. بسیاری از افراد با قد بسیار پایین یا بالاتر از حد متوسط ​​زندگی موفق و شادی دارند. پذیرش قد همیشه آسان نیست و طبيعتا راه هايي براي افزايش آن وجود دارد. با اين حال درک اینکه قد شما تنها بخشی از وجود شماست و مانع از داشتن یک زندگی شاد نمی‌شود می‌تواند مفید باشد.

گوشی تلگرام

با وجود پيشرفت روز افزون اينترنت و كاربران شبكه هاي اجتماعي كانال هاي بسياري در زمينه اطلاع رساني افزايش قد فعاليت مي كنند. برخي كانال هاي تلگرام افزايش قد با شعار افزايش تضميني قد فعاليت خود را در دنياي مجازي كليد زدند كه معتبر بودن يا نبودن آن‌ها بايد بررسي شود. سايت وان قد براي آگاهي بيشتر شما عزيزان در اين مقاله مي‌خواهد به اين موضوع بپردازد كه آيا افزايش تضميني قد وجود دارد و چطور مي توان راهكار هاي آن را امتحان كرد.

تشخيص بلند يا كوتاهي  قد

بسیاری از والدین نگران رشد طبيعي فرزندانشان هستند؛ رشد کودک در صورتی طبیعی تلقی می شود که هم قد و هم وزن او متناسب با سن و جنسيت باشد و از آن‌جا كه وزن به طور معمول معياري قابل كنترل از طرف والدين است اما همواره قد در اهميت كمتري قرار مي گيرد. اصطلاح کوتاه قدي به هر کودکی اطلاق می شود که قد آن بسیار کمتر از میانگین سن و جنس اش باشد. این اصطلاح بیشتر برای کودکانی به کار می رود که قد آن‌ها در منحنی رشد زیر خط نشان دهنده صدک 3 باشد.

اگر کودکی در سن رشد قد کوتاهی داشته باشد اغلب نشان دهنده اين است كه کودک دارای بیماری مزمن پزشکی است. چنین کودکانی با مراقبت های پزشکی و درمان مناسب می توانند به رشد طبیعی دست یابند. متخصصان رشد هنگام ارزیابی رشد کودک شما موارد زیادی را در نظر می گیرند. قد والدین شاخص مهمی است که نشان دهنده احتمال رشد کودک در بزرگسالی است. اصطلاح قد با فرمولی ساده بر اساس قد والدین محاسبه می شود. متخصصان رشد همچنین مقادیر رشد کودک را که به آن سرعت رشد می‌گویند در نظر می‌گیرند. سرعت رشد کودک 4 تا 10 ساله، بین 4 تا 6 سانتی متر در سال تقریبا ثابت است اگر سرعت رشد کاهش یابد نشان دهنده علتي است كه باید فورا برطرف شود.

از كجا بفهميم قد رشد نمي كند؟

افزایش قد

  • اگر یک یا هر دو والدین کوتاه قد باشند.
  • تأخیر اساسی در رشد و بلوغ: در این شرایط کودک کوتاه‌ قد می‌ماند اما دیر رشد می‌کند شناسایی این شرایط نیاز به تخصص دارد.
  • شرایط پزشکی و ژنتیکی مزمن
  • غدد درون ریز مانند کمبود هورمون رشد، کمبود هورمون تیروئید و …
  • داروهایی مانند استروئید هایی كه مورد استفاده برای آرتریت یا آسم هستند.
  • تغذیه نامناسب
  • نوزاداني كه كوتاه قد به دنيا مي آيند (کوچک برای سن حاملگی یا با سابقه تاخیر رشد داخل رحمی)

حقايق عجيب در مورد قد

در رابطه با افزایش قد چندین عامل حیاتی وجود دارند که نتیجه نهایی قد یک فرد را مشخص می کنند. در مسیر افزایش قد جدا از ژنتیک، عوامل دیگری نیز تاثیرگذار هستند که باعث می شوند فرد افزایش قد خوبی را تجربه کند یا نتواند به حداکثر پتانسیل خود برای داشتن قدی بلند دست پیدا کند. به یاد داشته باشید که بلند قد شدن یک تغییر مهم در زندگی است و بیش از 50 درصد از عواملی که روی آن تاثیر دارند بدست خود شما تعیین می شوند. درست است که ژنتیک قوی بسیار کمک کننده خواهد بود، اما اکثریت افرادی که کوتاه قد هستند ژنتیک لازم برای قدی بلند را دارند؛ اما به دلیل اینکه دیگر موارد مهم که روی افزایش قد تاثیر دارد را رعایت نمی کنند، به قد دلخواه‌شان نخواهند رسید.

ژنتیک

محققان تخمین می زنند که 80 درصد قد شما توسط ژنتیک تعیین می شود و 20 درصد باقیمانده از عوامل محیطی مانند رژیم غذایی خواب و عادات ورزشی شما تشکیل شده است. مردان به طور متوسط ​​بلند قدتر از زنان هستند. به همین دلیل است که در جامعه امروزی، مردانی که قد بلند دارند معمولا درصد موفقیت آنها نیز بیشتر از مردان کوتاه قد است. در مورد بانوان نیز ممکن است قد بلند آنقدر هم موضوع مهمی نباشد، اما زنانی که بلند قد هستند یک ویژگی مثبت نسبت به دیگر زنان کوتاه قد دارند.

سوءتغذیه

نداشتن تغذیه مناسب برای رشد

کودکانی که دچار سوءتغذیه هستند معمولاً به دلیل کمبود کلسیم، پروتئین، ویتامین D و سایر مواد مغذی كوتاه قد مي شوند. کودکان کوتاه قدی در جهان در جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند. کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلالات خوردن، دچار کاهش رشد مي شوند.

وضعیت بدن

هرچه وضعیت شما بهتر باشد قد بهتری خواهید داشت. همیشه به یاد داشته باشید که وضعیت بدن خود را حتی زمانی که دراز کشیده اید یا نشسته اید در بهترین حالت نگه دارید. باید بدانید که قد شما در ستون فقرات پنهان است و هرچه صاف‌تر بنشینید ستون فقرات کشیده‌ تر می‌شود و چند اینچ به قد شما افزوده مي شود.

فشردگی دیسک های ستون فقرات باعث نوسانات روزانه در قد مي شود. قد شما ممکن است از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که به رختخواب می روید بیش از یک تا نيم اینچ(هر اینچ2.5 سانتیمتر است) تغییر کند.

پس از رسیدن به سن 40 سالگی

پس از رسیدن به سن 40 سالگی به دلیل پوکی استخوان، فشردگی ستون فقرات و دلایل دیگر در هر دهه يك سانتي متر از قد خود را از دست خواهيد داد كه در طول زمان باعث کاهش قابل توجه قد مي شود.

برنامه ورزشی

وزنه زدن در دوران کودکی یا نوجوانی مانع رشد شما نمی شود و اگر برنامه ورزشی به درستی طراحی شده باشد به تقویت استخوان ها و محافظت از مفاصل شما در برابر آسیب کمک مي کند.

رژیم غذایی

توصیه می شود نخود فرنگی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. نخود فرنگي رشد را در بدن تحريك مي كند و باعث افزایش چند اينچي قد مي شود. بروکلی توانایی تحریک هورمون های افزایش قد در بدن را دارد.

براي رشد قد چه بايد كرد؟

کمبود هورمون رشد عامل اصلي كوتاهي قد است كه اگر از نظر بیوشیمیایی با آزمایش های ویژه تأیید شود، درمان كوتاهي قد با هورمون رشد باعث افزایش قد كودكان در سال اول می شود. هورمون رشد همچنین برای شرایط پزشکی ديگر مانند کوتاهی قد ایدیوپاتیک، سندرم ترنر، بیماری مزمن کلیوی، کوچک بودن برای نوزادان در سن بارداری و … تایید شده است.

کمبود هورمون رشد در سنین نوجوانی و جوانی باعث می شود تا افراد کوتاه قد شوند و دلیل کمبود آن هم رژیم غذایی اشتباه، نداشتن فعالیت ورزشی و کم خوابی است. بعد از اینکه از سنین رشد خارج شوید، دیگر هورمون رشدی در بدن خود نخواهید داشت و صفحات رشد شما بسته می شوند.

پس چطوری افزایش قد داشته باشیم؟

تغییرات ایجاد شده در انسان توسط هماهنگی میان ذهن و بدن انجام می شوند. افزایش قد پس از سنین رشد هم یک تغییر مهم در بدن شما محسوب می شود؛ پس برای اینکه بتوانید افزایش قد داشته باشید باید در ابتدا هورمون های رشد خود را فعال کنید. نحوه فعالسازی هورمون های رشد را در انتهای این مطلب به شما آموزش داده‌ایم که می توانید پس از مطالعه کامل این مطلب آن را مشاهده کنید. پس از اینکه هورمون های رشد دوباره فعال شدند، در دومین قدم باید به دنبال استفاده از آنها در جهت افزایش قد باشید. افزایش قد در سنین بزرگسالی نیازمند کشش استخوان های مربوط به قد مثل ستون فقرات و استخوان های پا است.

راه های تضمینی افزايش قد در كانال هاي تلگرام

 کانال تلگرام افزایش قد

افزايش قد براي بيشتر افراد چالش برانگيز شده است؛ افرادی که قد کوتاهی دارند همواره درصدد اين هستند كه چگونه در یک هفته قد بلندتر شوند و اگر كسي به آن‌ها بگويد امکان افزایش قد در یک هفته وجود دارد برايشان باور كردني نيست.

عده ای معتقدند که هیچ معجزه و دارويي در علم وجود ندارد که ثابت کند یک فرد بالغ می تواند در عرض یک هفته بلند قد شود. با این حال برخی از تمرینات ورزشي وجود دارد که می توانید افزایش قد خود را در یک هفته تضمین کنید.

تمرین آویزان

اين تمرين در صورتی که چند ساعت در فواصل زمانی معین صورت گيرد براي افزايش قد عالي است. یک میله آویز را بین دو ستون خانه یا بالکن خود در ارتفاعی مناسب وصل كنيد. براي اين تمرين این میله افقی را بگیرید و خود را به جهت بالا و پايين بکشید.

لمس انگشتان پا

در حالت ایستاده ران راست را بدون خمش زانو به بالا بیاورید. همزمان انگشتان هر دو دست را از طرفین به انگشتان یا ساق پای راست یا رسانید و به حالت اولیه برگردید و همین اقدام را در سمت دیگر نیز تکرار نمایید.

نکته: سعی نمایید چرخش تنه در حداقل باشد و این تمرین را به مدت یک هفته به صورت روزانه انجام دهید و متوجه تغییر قد خود شوید.

دو پای صاف به بالا

روی یک تشک دراز بکشید و چانه خود را محکم روی زمین قرار دهید، سپس به آرامی يكي از پاهاي خود را به سمت بالا بکشید و به مدت چند ثانیه در هوا نگه دارید و به آرامی آن را پایین بیاورید و حالا تا جایی که می توانید پای دیگر را به سمت بالا ببرید و آن را نگه دارید و سپس رها کنید؛ حالا این کار را با نگه داشتن هر دو پا در هوا انجام دهید. اين تمرين را به طور مداوم در يك هفته انجام دهيد.

برای داشتن عضلات مرکزی قوی تر بايد تمرینات زیر را امتحان كنيد:

تقويت عضلات به حمایت از ستون فقرات کمک می کند. وقتی این ماهیچه ها خیلی ضعیف هستند ستون فقرات فشرده تر مي شود و همين امر منجر به كاهش چند اينچي قد مي شود.

برای داشتن عضلات مرکزی قوی تر بايد تمرینات زیر را امتحان كنيد:

  • پلانک: با درگیر نگه داشتن ماهیچه های شکم عضلات شما تقويت مي شود.
  • سوپرمن: روی شکم دراز بکشید دست ها، پاها و سر را از زمین جدا کنید و در هوا نگه دارید.
  • کرانچ شکم: به پشت دراز بکشید و زانوها را خم کنید سپس پاها را روی زمین قرار دهید و سر و شانه ها را با استفاده از عضلات مرکزی بالا بیاورید.

اگر این تمرینات را به طور منظم انجام دهید طی چندین هفته تغییر قد خود را احساس خواهيد كرد. با انجام اين تمرینات عضلات شما کشیده می شود و می توانید قد خود را تا حدودی افزايش دهيد.

نتیجه مطلب کانال تلگرام افزایش قد

تلگرام

سايت وان قد با تلاش بسیار، همواره در جهت آگاهي شما در زمينه افزايش قد مقالات متعددي را در اين زمينه منتشر كرده است. به طور كلي مراقبت خوب از خود، خوب غذا خوردن، ورزش منظم و استراحت زیاد بهترین راه برای سالم ماندن و کمک به بدن برای رسیدن به پتانسیل طبیعی قد است. همچنان تاكيد مي كنيم هیچ قرص جادویی برای افزایش قد وجود ندارد.

بیشتر نوجوانان در طول بلوغ قبل از رسیدن به قد کامل خود حدود 17 تا 25 سانتي متر رشد مي كنند. البته رشد در هر فردي کمی متفاوت است هر کسي طبق برنامه بدن خود بلوغ را شروع و طي می کند.

افراد زيادي وجود دارند كه از قد خود ناراضی هستند و آرزو می کنند كاش قد بلندتري داشتند اما وقتي به اين موضوع پي مي برند كه از 18 سالگي و سن رشد گذشته اند دیگر ناامید می‌شوند و این تفکر کاملا اشتباه است چونکه حتی پس از ۱۸ سالگی و در هر سنی می‌توانید شاهد افزایش قد باشید.

.

افزایش قد با تلگرام

طبق مطالعات بهبود تغذیه در طول زمان منجر به افزايش قد شده است. بنابراین کودکانی که از رژیم غذایی غنی از کلسیم، پروتئین و سایر مواد مغذی استفاده كنند می توانند پتانسیل رشد خود را به حداکثر برسانند، هر چند كه فعالیت بدنی در رشد قد در کودکی تاثير پر رنگي بر ترشح هورمون رشد دارد.

همه ما می دانیم که امروزه چقدر تبلیغات دروغین در رابطه با افزایش قد وجود دارد و نتایج آنها هم هیچ‌گونه موفقیتی را نشان نمی‌ دهد. در همین راستا ما قصد داریم به شما یک پکیج افزایش قد معرفی کنیم که بهترین انتخاب برای افزایش قد در افراد بزرگسال است. پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک یک روش طبیعی است که با ورزش و تغذیه سالم، باعث فعالسازی دوباره هورمون های رشد می شود و شما را تا رسیدن به قد دلخواه‌تان همراهی می کند؛ با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از این پکیج استفاده کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
healthlinefindhealthtipsmedicalnewstoday

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link