چگونه قد بلند شویم؟

ممکن است در شبکه ها و سایت ها راهنمایی و راه حل های معجزه آسایی درمورد افزایش قد حتی پس از بسته شدن صفحات رشد مشاهده کرده باشید و باید بدانید که چنین چیزی امکان پذیر است و امروزه افراد زیادی به تکنیک های افزایش قد متوسل شده اند. شما میتوانید حتی بعد از بلوغ بر چگونگی افزایش قد و وضعيت بدني مناسب خود تمركز كنيد.

دانشمندان بر این باورند که حدود 80 درصد قد شما توسط ژن های شما تعیین می شود اما طي اين همه سال ارتباط دقیق بین ژنتیک و قد به طور کامل بيان نشده است. در حقيقت قد با بیش از 700 نوع ژن (به جای تنها یک ژن) تعیین می شود که اين نشان مي دهد پیش بینی قد یک فرد بسیار دشوار است. یک مطالعات نشان مي دهد ژن‌ های کمتر رایجی نیز وجود دارند که بیش از یک سانتی‌متر از قد افراد را افزايش می‌دهند.

صفحات رشد بیشتر افراد تا سن 18 سالگی بسته می شود اما همچنان امکان افزایش قد برای آن ها وجود دارد. دختران معمولاً در حدود 14 سالگی یا چند سال پس از شروع قاعدگی صفحات رشدشان بسته می شود و صفحات رشد پسران معمولا در سن 16 سالگی بسته می شود. در طول دوران بلوغ استخوان‌ ها به لطف صفحات رشد به سایز تقریبا کاملی مي رسند اما داستان افزایش قد تمام نمی شود و همچنان می توان شاهد افزایش قد بود. براي قد بلندي هميشه راهكار هايي وجود دارد كه كمتر كسي ممكن است با آن‌ها آشنايي داشته باشد و برخي از اين راهكار ها در اين مقاله از سايت وان قد ذکر شده است.

چگونه در دوران بلوغ قد بلند شويم؟

قد بلند شدن

ورزش صبحگاهی

ورزش صبحگاهي اولین راه قد بلند شدن است و بهتر است در اول صبح يا بعد از بيدار شدن از خواب، حرکات کششی را انجام دهيد و با تمرينات ساده ورزش صبحگاهي مي توانيد به افزايش قد خود كمك كنيد.

تنفس

انجام چند تمرین تنفسی عمیق براي بهبود وضعيت بدني بسيار مفيد است. براي اين منظور نفس خود را نگه داشته و بازدم کنید و این كار باعث افزایش سطح اکسیژن در ناحیه ریه و بزرگ شدن عضلات می شود.

ورزش

تمریناتی مانند پیاده روی، دوی سرعت و طناب زدن می تواند باعث افزايش قد شود. مطلب بهترین زمان برای ورزش افزایش قد را نیز حتما بخوانید.

ماساژ

پس از انجام تمرینات زیاد توصیه می شود بدن خود را ماساژ دهید و این کار را هوشمندانه با تمرکز بر روی نواحی ضروری رشد مانند ستون فقرات انجام دهید.

نوشيدن آب

مصرف زیاد آب در افزايش قد بسيار مهم است و بدن را از کمبود مایعات در امان می‌دارد علاوه بر اين به هضم مواد مغذی لازم برای رشد بدن نيز کمک می کند.

خودداری از نیکوتین و الکل

الکل

نیکوتین و الکل مانع جذب مواد مغذی به بدن شده و مانع افزايش قد در نوجواني مي شود.

تغذیه

یک رژیم غذایی متعادل برای رشد قد ضروری است. مواد مغذی مانند کلسیم، ویتامین D و خوردن میوه ها و سبزیجات به همراه مواد معدنی به ویژه برای کسانی که هنوز در حال رشد هستند ضروري است.

هوس های شیرین مانند آب نبات و کیک یا کربوهیدرات های بی کیفیت مانند رشته فرنگی و شیرینی ها نه تنها مضر هستند بلكه شانس قد بلندي را از شما مي گيرند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که پروتئین برای سلامت استخوان ضروری است و می تواند برای تراکم استخوان ستون فقرات مفید باشد و کمبود پروتئین بزرگ ترین عامل محیطی است که بر قد تأثیر مي گذارد.

خواب

تحقیقات نشان مي دهد بسیاری از عملکرد های مؤثر بر رشد در طول خواب اتفاق می‌افتد که اين نشان مي دهد خواب مناسب برای رشد قد ضروری است. همچنين در طول خواب سعي كنيد به پشت دراز بکشید تا ستون فقرات شما صاف شود.

فعاليت

ورزش شايد باعث افزايش استخوان نشود اما تحقیقات نشان می دهد فعالیت بدنی منجر به تراکم استخوان ها به ویژه در دوران نوجوانی مي شود. فعاليت ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت می کند و باعث ترشح هورمون رشد انسانی (HGH) می شود و نقش بزرگی در رشد فیزیکی و ترمیم سلولی دارد.

ترفند ها و ابتکارات افزایش قد بعد از بلوغ

رشد قد با خوابیدن

حتی هنگامی که بلوغ به پایان می رسد هنوز هم پروژه‌ی افزایش قد به پایان نرسیده است. از دوران بلوغ به بعد نیز افزايش قد ممکن است و قد در طول روز تغییر می‌کند. این عامل به دلیل فشرده شدن سبک دیسک های ستون فقرات است که در اثر فعالیت های روزانه که بر غضروف و ستون فقرات تأثیر می گذارد ایجاد می شود.

توجه به وضعیت بدن

وضعیت بدن تفاوت زیادی در میزان قد شما ایجاد می کند. براي وضعيت بهتر بدني تمرينات زيادي وجود دارد كه در مقاله هاي قبلي سايت وان قد به طور كامل به آن اشاره شده است.

تمرين یوگا

ممکن است این افسانه رایج را شنیده باشید که یوگا می تواند قد را بلندتر کند. در حقیقت یک تمرین منظم یوگا به ایجاد قدرت عضلانی کمک می کند و وضعیت بدني را بهبود مي بخشد.

تقويت عضلات

تمرین‌ های بلند قد شدن نتایج امیدوار کننده‌ای دارد و توده عضلانی و تقویت عضلات وضعیت بدن را پشتيباني مي كند. همچنين عضله سازی باعث احساس اعتماد به نفس در شما مي شود.

داشتن باور

ایمان اساس همه معجزات و اسرار است که با قواعد علم قابل تحلیل نیست. افرادی بوده اند كه با باور ذهني به افزايش قد بعد از 20 سالگی، قد بلندتر شده‌اند.

ورزش

ورزش یک محرک بسیار مهم برای رشد بدن و استخوان ها است. استخوان‌ ها در طول زندگی دائماً در حال بازسازی و دگرگونی هستند و ورزش تا حد زیادی به فرآیند بازسازی آن‌ها کمک می‌کند.

تمرینات کششی ساق پا

اگر می خواهید طول پاها را افزایش دهید تمرینات اثبات شده ای وجود دارد که می توانید روی آن‌ها حساب کنید.

تمريناتي از قبيل:

 • دوچرخه سواری
 • استفاده از وزنه مچ پا
 • پریدن
 • دویدن
 • دوی سرعت
 • اگر به طور مداوم از تمرینات كشش ساق پا استفاده کنید می توانید تا 2 اینچ( هر اینچ 2.5 سانتی‌متر است) افزايش قد داشته باشيد.

استراتژی های افزایش طول نیم تنه

یکی از راه‌ هایی که می‌توانید از ارتفاع پنهان قد خود استفاده کنید کشش منظم تنه است. به یاد داشته باشید هر زمان که می نشینید یا بار های سنگین حمل می کنید دیسک های ستون فقرات را فشرده می کنید و مقداری از قد خود را فدا مي كنيد. حال تصور کنید وقتی مجبور هستید روزانه ساعت های زیادی را در حالت نشسته بگذرانید چقدر قد از دست می دهید.

افزایش طبیعی ترشح هورمون رشد

چطور قد بلند بشیم؟

هورمون های رشد مولد افزايش قد بدن هستند و در طول زندگی بدون تنظیم ترشح مي شوند. ترشح خود به‌ خودی هورمون رشد در دوران بلوغ در پسران و دختران به سرعت افزایش می‌یابد بنابراين جای تعجب نیست که این زمانی است که هم پسران و هم دختران جهش های رشد قدي بالايي را تجربه می کنند. هورمون های رشد به بازسازی دیسک های تحلیل رفته ستون فقرات کمک می کنند و به رشد و بازسازی استخوان ها کمک می کنند تا زمانی که حداکثر توده استخوانی بین 20 تا 30 سال به دست آید.

چرا دوست داريم بلند قد شويم؟

قد بلند بودن ذاتاً اشکالی ندارد و بسیاری از نگرانی‌ هایی که در مورد قد وجود دارد ناشی از کلیشه‌ های منفی و بسیار قدیمی است. در موارد نادر مسائل پزشکی زمینه‌ای باعث می‌شود برخی افراد بيش از حد معمول رشد نكنند.

 • جوان تر به نظر می رسید
 • اعتماد به نفس و موفقیت بیشتر در کار
 • خطر کمتر برخی از بیماری ها مانند بیماری قلبی و دیابت
 • توانایی رسیدن به اجسام بلند و دیدن از بین جمعیت
 • مزیت بیشتر در برخی ورزش ها مانند بسکتبال و بیسبال

برخی از علل كوتاه قدي:

 • اختلالات غده هیپوفیز که باعث کاهش هورمون های رشد انسانی می شود.
 • غده تیروئید کم کار ( کم کاری تیروئید )
 • سندرم ترنر: یک اختلال نادر کروموزومی زنانه که منجر به تاخیر در بلوغ و کوتاهی قد می شود.
 • آکندروپلازی: یک اختلال رشد استخوان بسیار نادر است که از استخوان سازی غضروف اندام ها جلوگیری می کند.
 • درمان قد کوتاه تر از حد متوسط ​​به علت زمینه ای بستگی دارد و باید قبل از بزرگسالی ارزیابی شود.
 • هورمون های رشد انسانی ممکن است به افزایش قد در کودکانی که دچار کمبود هورمون هستند کمک کنند.
 • جراحی همچنین ممکن است در موارد آکندروپلازی مفید باشد.

نتیجه مطلب چگونه قد بلند شویم؟

شیوه قدبلند شدن

تقریباً همه دوست دارند قد بلندتر شوند با این حال بسیاری از مردان و زنان جوان قد کمتر از حد متوسط ​​دارند و فكر مي كنند اين عامل ارثي است بنابراین براي افزايش آن در طول زندگي هيچ تلاشي نمي كنند.

در واقع تنها 60 تا 80 درصد قد نهایی یک فرد به دلیل ژنتیک است و 20 تا 40 درصد دیگر به دلیل عوامل محیطی و انتخاب سبک زندگی مي باشد. بنابراين آشنايي با راه كار هاي افزايش قد در زمانی که جوان هستید به شما در بلند قد بودن كمك مي كند. اکثر ما با روش های مصنوعی افزایش قد مانند روش های جراحی یا استفاده از قرص های مختلف رشد آشنا هستیم اما تحقیقات نشان داده است که مي توان با استفاده از روش‌ های طبیعی افزایش قد، بلند قد شد و این امر مستلزم تلاش‌ هایی از سوی شما برای ورزش و رژیم غذایی مناسب بوده و همچنين راه‌ های سالم و طبيعي برای داشتن قدي بلند است. سايت وان قد راه را براي شما هموار كرده و شما را با برخي از اين روش ها آشنا كرده است.

می خواهید بلند قد شوید اما هیچ روشی سراغ ندارید؟ بهترین روش افزایش قد دنیا دقیقا زیر دستان شما قرار گرفته است و با یک کلیک ساده روی بنر زیر، می توانید از پکیج افزایش قد معروف که گروتالر داینامیک نام دارد استفاده کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
healthlinegreatistapsense

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link