افزایش قد با طب سوزنی

طب سوزنی سال هاست كه به عنوان یکی از روش های درماني استفاده می شود. در طب سوزني نقاط خاصی از بدن با سوزن هاي كوچكي فشار داده مي شود؛ این روش بر اساس کتابی از Anton  Jayasuriya به نام طب سوزنی بالینی است.

از آن جا كه طب سوزنی باعث شل شدن عضلات می شود نمي توان گفت آيا برای افزایش قد موثر است يا خير، اما از نظر تئوری طب سوزنی از طريق دستكاري كردن سیستم غدد درون ریز منجر به افزايش قد مي شود. شايد برايتان جالب باشد كه متخصص طب سنتی چینی و طب سوزنی در مورد افزايش قد چه مي گويند و چه نقاط طب سوزنی برای افزایش قد وجود دارد؛ همه اين موارد را مي توانيد در سايت وان قد مطالعه كنيد.

طب سوزني چيست؟

طب سوزنی

طب فشاری یک روش درمانی باستانی طب چینی است که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می گردد. در اين روش از سوزن برای تحریک نقاط استفاده می شود. هم در طب سوزنی و هم در طب فشاری اعتقاد بر این است که در صورت عدم تعادل انرژی ممکن است اتفاقات غیرطبیعی و عدم تعادل برای بدنتان بیفتد و این روش های درمانی راهی برای بازگرداندن تعادل به بدن مي باشد. در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که عملکردهای اندام خاصی که منجر به افزایش قد می شود را تقويت مي كند.

بسیاری از افراد تنها به این دلیل به طب فشاری روي مي آورند که می توان آن‌ها را به راحتی در خانه انجام داد. در حال حاضر شواهد علمی قابل توجهی که نشان دهد طب فشاری می تواند قد را افزایش دهد، وجود ندارد.

مطلب مرتبط: افزایش قد با مدیتیشن

طب سوزنی با تحریک نقاطی روی سر و همچنین اطراف مفاصل عملکرد اندام ها را تقویت می کند. همچنين نقاط طب سوزنی روی سر غده هیپوفیز را تحریک کرده و در نتیجه هورمون های رشد تولید می شود. نقاط طب سوزنی در اطراف مفاصل نیز گردش خون و ناحیه ای که منجر به استحکام مفاصل و استخوان می شود را تقويت مي كند.

عوامل کوتاهی قد

امروزه قد کوتاه یک مشکل جدی برای کودکان و والدین است و بسياري از كودكان به دلایل مختلف و يا شركت در شغل هايي از قبيل مهماندار هواپیما یا ورزشکار مايلند قدشان بلندتر باشد. قد عامل اصلي بسياري از بيماري ها و شرايط مختلف است. وزارت بهداشت اخیراً آمار تکان دهنده ای را در رابطه با اندازه بدن و سلامت منتشر کرده است. از اين مطالعه 250000 کودک بسیار کوتاه قد بوده و این احتمالاً باعث مشکلات مرتبط با سلامتی از جمله یادگیری کُند می شود. البته علت این امر نتیجه عادات غذایی ضعیف به ویژه مصرف ناکافی سبزیجات و مصرف بیش از حد تنقلات و نوشیدنی‌ های شیرین همراه با عدم ورزش است.

والدین این روزها فرزندان خود را به فعالیت هایی مانند ورزش منظم و نوشیدن شیر زیاد تشویق مي كنند. با اين حال متوسط ​​قد کودکان به دليل ژنتیک كه مهمترین نقش در قد را دارد از يك حدي رشد نمي كند و در حقيقت عوامل ژنتیکی مسئول ۷۰ درصد قد انسان هستند و به این معنی است که قد والدین تاثیر مستقیمی بر قد کودک دارد.

عوامل دیگری از جمله رژیم غذایی، ورزش و عادات خواب در قد کودک نقش دارند. به عنوان مثال؛ اگر کودکی مقدار کافی پروتئین و کلسیم دریافت کند و به طور منظم ورزش کند و خواب با کیفیت کافی در شب داشته باشد شاید بتواند در حد استاندارد افزايش قد داشته باشد.

علاوه بر اين تکامل جسمانی کودک بسیار مهم است. به طور کلی ترشح هورمون رشد انسانی از حدود نیمه شب تا ساعت 5 صبح به بالاترين ميزان خود مي رسد و حدود 90 دقیقه پس از خوابيدن ما، شروع به تولید هورمون می کند و به همين دليل توصیه می شود کودک حداکثر ساعت 10:30 شب به رختخواب برود.

به طور متوسط یک کودک هر سال 1 تا 2 سانتی متر قد مي كشد. متأسفانه برخي از كودكان به دلایل مختلف به قد استاندارد نمی رسند و همچنین مشکلات گوارشی که منجر به جذب ضعیف مواد مغذی می‌شود یا بیماری های خاص به ویژه آن‌هایی که با غدد درون ریز مرتبط هستند عامل اصلي آن مي باشند.

آیا طب فشاری باعث افزایش قد می شود؟

طب سوزنی برای افزایش قد

دقيقا اینجاست که طب سوزنی به عنوان وسیله ای برای افزایش قد وارد عمل می شود. رشد قد تا زمانی امکان پذیر است که استخوان های بلند بدن به هم نپیوندند حتی پس از جوش خوردن اکثر استخوان‌های بلند باز هم فرصتی برای رشد چند سانتيمتري دارند زیرا ستون مهره‌ بدن از غضروف الاستیک تشکیل شده است و قادر به رشد بیشتر است.

به گفته متخصصان طب سنتی چیني توانایی بدن برای ترشح هورمون رشد بر تجمع غضروف تأثیر می گذارد، اگرچه هورمون های رشد و غضروف ارتباط مستقیمی با هم ندارند.

نكات استفاده از طب فشاری برای افزایش قد

یکی از هیجان انگیزترین ویژگی هایی که باید به آن فکر کرد افزایش قد است. کودکان قد بلندتر معمولاً اعتماد به نفس بیشتری دارند و باعث احترام اطرافیانشان می شوند.

قبل از شروع طب فشاری برای افزایش قد ابتدا بايد یکی از نقاط طب فشاری برای افزایش قد را پیدا کنید و آن را با حرکات دایره ای حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه ماساژ دهید. توجه كنيد روی هیچ ناحیه ای که آسیب دیده، کبود شده یا دردناک است کار نکنید. در طول روز ماساژ را روی تمام نقاط طب سوزنی و هر چند بار که می خواهید ادامه دهید.

چگونه با طب فشاری قد را افزایش دهیم؟

بدن هر انسانی ظرفیت خاص خود را برای رشد در هر سنی دارد. برخی از افراد قبل از افزایش سن شروع به قد بلند شدن می کنند در حالی که برخی ديگر با افزایش سن، رشد قدي ندارند. والدین زیادی نگران افزایش قد فرزندانشان هستند به همين دليل پزشكان بسیاری مکمل ها و داروها را تنها راه حل افزايش سريع قد مي دانند كه از عوارض جانبي آن‌ها نبايد غافل شد. به غير از اين موارد راه حل ديگري كه در چنین شرایطی در افزایش قد بسیار آسان و مطمئن است طب فشاری مي باشد.

طب سوزنی برای افزایش قد به سه عامل زیر نیاز دارد:

  • بهبود هضم
  • تولید هورمون HGH به روش و مقدار مناسب (این هورمون مسئول افزایش قد است)
  • تقویت استخوان ها

نقاط طب فشاری برای افزایش قد

نقاط طب سوزنی

از زمان های قدیم از طب سوزنی برای فعالسازی هورمون ها و بهبود ترشح آنها استفاده می شد. به همین دلیل است که از طب سوزنی در نقاط خاصی از بدن استفاده می شود که غدد ترشح هورمون در آنجا قرار دارند.

نقطه اول – بین ابروها

غده هیپوفیز بین پیشانی یا بين ابروها قرار دارد، این نقطه را به صورت دایره ای حداقل 10 بار بچرخانید. با انجام این فرآیند دو بار در روز رشد شروع می شود.

نقطه دوم – بین انگشت شست

نقطه هیپوفیز در خط وسط انگشت شست قرار دارد؛ در صورت تمایل می توانید با انگشت یا خودکار اين قسمت را ده بار فشار دهید و با انجام این کار دو بار در روز هورمون رشد شروع به فعال شدن می کند.

نقطه سوم – نقطه معده

روی کف دست دقيقا زیر انگشت شست نقطه معده قرار دارد كه در افزايش قد بسیار مهم است زیرا اگر هضم معده خوب باشد به جذب مواد مغذی و در نتيجه افزایش قد نیز کمک می کند. این نقطه را 10 بار دو تا سه بار در روز فشار دهید.

نقطه چهارم- كف پا

زمانی که انگشتان پاي خود را حلقه می کنید يك فرورفتگي در كف پاي خود حس مي كنيد اعتقاد بر این است که این نقطه از طب سوزنی عضلات و استخوان ها را تقویت مي كند. همچنین یکی از نقاط طب فشاری کلیه است كه براي سردرد، گردن درد، خشکی دهان، سوزش ادرار و بسیاری موارد دیگر موثر است.

نقطه پنجم- چین مچ دست

چین مچ دست یکی از نقاط طب فشاری تیروئید است. تیروئید مسئول افزایش متابولیسم استخوان می‌باشد که برای افزایش قد بسیار مهم است و هر گونه اختلال تیروئید رشد کودک را کُند یا حتی مختل مي كند بنابراین ماساژ این نقطه در طب سوزنی به پیشگیری از این نوع بیماری کمک می کند.

افزایش قد با طب سوزنی چقدر موفق بوده است؟

طب سوزنی برای افزایش قد

طب سوزنی موجب افزایش قد نمی شود، شاید با کمک گرفتن از آن بتوان به افزایش قد به میزان کمی کمک کرد. این موضوع خیلی عجیب است که شما از طب سوزنی انتظار افزایش قد چشمگیری در حد 10 سانتی متر داشته باشید. مطمئنا چنین تغییری فقط با طب سوزنی در بدن شما ایجاد نمی شود.

نکته مهمی که در رابطه با افزایش قد وجود دارد این است که افزایش قد اصلا سخت نیست و نیازی به روش های عجیب و غریب ندارد. بسیاری از افرادی که به دنبال افزایش قد هستند به سراغ روش های عجیبی مانند طب سوزنی می روند. تغییرات فیزیکی در بدن نیازمند تغذیه و ورزش های کششی هستند و اصلا نیازی به تزریقات پزشکی یا روش های دیگر نیست. تنها وظیفه شما برای افزایش قد، استفاده از یک روش طبیعی است که باعث شود شما با تمرکز روی تغذیه و ورزش به قد دلخواه‌تان برسید.

زمانی شما می توانید به قد بلند برسید که دقیقا متوجه باشید روند افزایش قد به چه صورت است. وقتی که شما اطلاعات لازم در رابطه با افزایش قد در سنین بزرگسالی را داشته باشید، دیگر به سراغ روش های عجیب و غریب و دروغین افزایش قد نمی روید. تمام تلاش ما در سایت وان قد این است که تمامی اطلاعات لازم در رابطه با افزایش قد را خدمت شما ارائه دهیم، تا اطلاعات‌ شما درمورد رشد قد و فعالیت هورمون های رشد بالا باشد.

نتیجه مطلب نقاط طب سوزنی برای افزایش قد

افزایش قد با طب سوزنی

متأسفانه هیچ نقطه طب فشاری وجود ندارد که مانند یک دکمه جادویی افزایش قد را تضمین کند زیرا قد ما تحت تأثیر ژن های والدین و سطح هورمون هاي رشد ما قرار دارد. ما در دوران بلوغ رشد می کنیم و زمانی که هورمون رشد افزایش می یابد قد مي كشيم البته روش هایی وجود دارد و افراد در سال‌های بعد از سن رشد و در 40 سالگي  می‌توانند چند سانتيمتر افزايش قد داشته باشند.

مطلب مرتبط: حجامت برای افزایش قد

هورمون رشد به طور معمول از غده هیپوفیز ترشح می شود. زمین Pichury در مغز ما قرار دارد که به دلیل آن هورمون رشد تولید می شود و قد افزایش می یابد اگر هورمون به مقدار کمتری در بدن شما ترشح شود رشد قد متوقف خواهد شد و در چنین شرایطی نقاطی که غده هیپوفیز را در طب فشاری فعال کند بسيار مهم است.

از آن جایی که هورمون رشد در غده هیپوفیز مغز تولید می شود مي توان با تحريك غده هیپوفیز تولید هورمون رشد را افزایش داد. طب سوزني با تحريك نقاط غده هیپوفیز براي افزايش قد موثر است و افراد قد كوتاه به جای استفاده از هر دارویی مي توانند با استفاده از طب فشاری شاهد افزایش قد باشند.

پس از طب سوزنی مراحل خاصی به بیماران پیشنهاد می شود که اولین آن‌ها رژیم غذایی است. پروتئین و کلسیم از منابع طبیعی برای رشد ضروری هستند. پروتئین هایی که به راحتی هضم می شوند مانند پروتئین های ماهی و همچنین رژیم های غذایی غنی از کلسیم مانند شیر به شدت توصیه می شود.

ما در سايت وان قد بارها در مورد افزايش قد و هورمون هاي رشد به روش های مختلف صحبت كرديم. اميدواريم با مبحث طب سوزني كه یکی از متداول‌ترین و در عین حال سخت‌ترین مباحث قابل اطمينان در حوزه افزايش قد است شما را تا حدودي آگاه كرده باشيم؛ اگر از ۲ مطلب مرتبط بالا استفاده نکردید پیشنهاد می دهیم حتما حرکات یوگا برای افزایش قد را نیز بخوانید.

اگر از سن رشد خارج شده‌اید، اما از قد خود ناراضی هستید اصلا نگران نباشید. پس از پایان سنین رشد هنوز هم امکان افزایش قد وجود دارد، اما بهتر است زمان را تلف نکنید و هرچه زودتر سراغ آن بروید؛ زیرا با پیر شدن احتمال رشد قد هم کاهش پیدا می کند. با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید به موفق ترین متد افزایش قد طبیعی که گروتالر داینامیک نام دارد دسترسی پیدا کنید. این متد توسط دکتر فیلیپ میلر نوشته شده است که به زبان های زیادی در سراسر دنیا ترجمه شده و نتایج آن هم بی نظیر بوده‌اند.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
quoraheightquestbangkokpost

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

یک دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر امکان افزایش قد با طب سوزنی توی سن ۲۶ سال هست؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link