بهترین برنامه افزایش قد

افزايش قد نيز مانند هر برنامه ديگري نياز به برنامه اي جامع دارد و رویای قد بلند شدن پس از ۱۸ سالگی كاري سخت است و بدون برنامه ريزي امكان پذير نيست. بسياري از افراد براي افزايش قد خود در هر سني متوسل به قرص و دارو مي شوند اما در واقع روش هاي طبيعي افزايش قد در هر سني موثرترين گزينه ها هستند.

برنامه افزايش قد شامل ورزش منظم، تغذیه مناسب، خواب کافی و كمك گرفتن از برنامه هاي اثبات شده علم است. با پيروي از برنامه هاي علمي افزايش قد معجزه اي در قدتان احساس خواهيد كرد و می‌توانید از سد عواملی مثل صفحه رشد ارثی یا ژنتیک بگذريد. در حالی که هیچ معجون جادویی برای افزایش قد یک شبه وجود ندارد. سايت وان قد با راهنمايي شما در سبک زندگی سالم و رژیم غذایی موثر کمک زیادی به بلند قد شدن شما مي كند.

انواع برنامه های افزايش قد

انواع برنامه افزایش قد

برنامه خواب

در طول خواب هورمون رشد فعاليت مي كند و استخوان ها را ضخیم و بلندتر می کند. خواب به عنوان ركن سوم سلامتي حالتي از استراحت طبیعی برای ذهن و بدن است و در این دوره معمولاً هوشیاری به طور کامل یا تا حدی از بین می رود. در طول خواب عمیق هورمون رشد تولید شده و توسط غده هیپوفیز به جریان خون ترشح شده و باعث ضخیم شدن و افزايش استخوان ها می شود. با هماهنگی ورزش و رژیم غذایی مناسب مي توانيد خواب خود را تنظيم كنيد.

خوابیدن در بسیاری از جهات به شما کمک می‌کند قد خود را افزایش دهید؛ با این حال بسیاری از ما تصمیم می‌گیریم به دلایل مختلف از جمله مطالعه، کار یا تفریح، خواب را قربانی کنیم. برخی از بیماری ها، داروها و اختلالات خواب نیز می توانند ما را از داشتن خواب با کیفیت بازدارند. توصیه می شود بزرگسالان سالم 7 تا 9 ساعت در روز بخوابند.

چگونه خواب منجر به افزايش قد مي شود:

 • بدون خواب کافی استخوان سازی مختل می شود و از این رو بدون خواب کافی قد بلندتر شدن یک رویا است.
 • رشد و نمو استخوان ها در زمان خواب
 • خواب ناکافی منجر به کاهش غلظت ویتامین D می شود و همانطور كه مي دانيد ویتامین D براي قد بلند شدن موثر است.
 • بدون خواب کافی ترشح هورمون رشد به خصوص در دوران بزرگسالی به طور قابل توجهی کاهش می یابد و در نتیجه رشد طولی استخوان كاهش مي يابد.

درست است كه امکان رشد استخوانی بعد سن رشد وجود ندارد اما غضروف تا 45 سالگی امکان رشد دارد و برنامه هاي افزايش قد نيز با تحریک آن و ضخیم کردن دیسک های میان مهره آناتومی بدن را تغيير مي دهند.

نمودار رشد افزایش قد

نمودار رشد افزایش قد

افزايش قد از خانواده ای به خانواده دیگر سرعت رشد متفاوتي دارد و با توجه به چنین تنوعی پزشکان در مورد اندازه گیری های سالم برای قد و وزن یا هر گونه مشکل پزشکی که بر رشد آن‌ها تأثیر می گذارد از نمودار رشد كمك مي گيرند. به وسيله نمودار رشد والدین و پزشکان مي توانند از آن برای بررسی رشد جسمانی قدي افراد مختلف استفاده كنند.

نمودار رشد براي اندازه گیری ارتفاع و وزن استفاده مي شود و این نمودار برای پسران و دختران متفاوت است. علاوه بر این نمودارهای رشد ویژه ای برای کودکان مبتلا به بیماری های خاص مانند سندرم داون یا کسانی که زود به دنیا آمده اند طراحی شده است. به وسيله برنامه رشد قد مي توانيد هر نشانه ای از رشد غیر طبیعی قد خود را با پزشك درميان بگذاريد.

برنامه غذایی افزایش قد

برنامه غذایی برای افزایش قد

یک رژیم غذایی سالم و متعادل قد شما را به سرعت افزایش مي دهد و به افراد اجازه می دهد تا به قد کامل خود بیشتر از قد تعیین شده ژنتیکی برسند. لیستی از غذاهای افزایش قد:

لبنیات

محصولات لبنی موثرترین غذاهاي افزایش قد هستند در واقع شیر و سایر محصولات لبنی مانند پنیر و ماست برای رشد قد ضروری هستند زیرا حاوی تمام مواد حیاتی از جمله موارد زیر می‌باشند:

 • کلسیم
 • پروتئین
 • ویتامین های A ،B ،D و E

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین B12 و ریبوفلاوین است كه به رشد استخوان های قوی و بدنی سالم کمک مي کند. قسمت سفید تخم مرغ 100% پروتئین دارد و بهتر است اين قسمت را به جز زرده به منظور افزايش قد بخوريد.

مرغ

درست مانند تخم مرغ، مرغ نیز سرشار از پروتئین است و یکی از محبوب ترین اقلام غنی از پروتئین در بین تمام غذاهای حیوانی است. مرغ به ساخت ماهیچه ها و بافت های بدن کمک می کند و اجازه می دهد قد بلندتر شويد.

سویا

برای رشد قد مصرف روزانه 50 تا 55 گرم سویا توصیه می شود و می توانید سویای پخته شده را در برنج و سالاد ميل كنيد.

میوه ها و سبزیجات

ديگر جاي گفتن نيست كه میوه ها و سبزیجات در وعده های غذایی روزانه براي افزايش قد ضروری است. همه انواع میوه‌ها به خصوص میوه‌های غنی از ویتامین A و C مانند موارد زیر عالی هستند:

 • پرتقال
 • پاپایا
 • انبه
 • هندوانه
 • زردآلو
 • سیب

برنامه ورزشي

برخی از داروها و درمان‌ها نوید افزایش قد را می‌دهند اما بسیار گران هستند. یکی از بهترین گزینه هاي افزايش سريع قد تمرینات کششی است. قد انسان از عوامل بسیاری مانند محیط، ژن ها، هورمون ها و تغذیه تاثير مي گيرد و بهترین راه فعالیت‌هايي است كه نقش حیاتی در تقویت ماهیچه‌ها (پایین شکم و کمر) و ترشح هورمون‌های رشد دارند.

انواع حرکات کششی افزایش قد

حرکات کششی افزایش قد

خم شدن به جلو (لمس انگشتان پا)

خم شدن به جلو رایج ترین تمرين کششی است که به عضلات ساق پا کمک می کند و آن‌ها را کشیده و شل مي كند.

طريقه انجام:

 1. صاف بایستید و دستان خود را به سمت هوا ببرید.
 2. سپس به آرامی خم شوید و سعی کنید نوک انگشتان پاهای خود را لمس کنید.
 3. به یاد داشته باشید که زانوهای خود را بدون خم و صاف نگه دارید.
 4. انجام منظم اين كار برای پنج تا ده بار در روز مفید است.

مزايا:

هنگامی که این کار را انجام می دهید قدرت ماهیچه ساق پا به میزان قابل توجهی بهبود می یابد و در نتيجه ستون فقرات شما کشیده و چند اينچ( هر اینچ 2.5 سانتی متر است) را به قد شما اضافه می کند.

طناب پرش

پرش روش دیگری برای کشش عضلات است که به افزایش قد کمک می کند؛ می توانید یک طناب بردارید سپس با هر دو پا بپرید.

مزایا

پرش یک حرکت کششی است که عمدتاً روی ساق پا تأثیر می گذارد و عضلات چهارسر ران، همسترینگ و باسن را نیز فعال می کند.

کشش ساق پا

طريقه انجام:

 1. صاف رو به دیوار یا سطح مشابه بایستید.
 2. دست هایتان را روی دیوار بگذارید.
 3. پای راست خود را به سمت جلو قرار دهید طوري كه پاشنه پا با زمین تماس داشته باشد و زانوی خود را کمی خم کنید.
 4. پای چپ خود را نيز به سمت عقب فشار دهید و تا حد امکان بدن را کشش دهید.
 5. کشش را حداقل 15 تا 20 ثانیه نگه دارید.
 6. حالا به آرامی به حالت ایستاده برگردید.

مزايا:

این تمرین کششی ساق پا به كاهش هرگونه التهاب بدن کمک می کند. به منظور افزایش قد بهتر است اين تمرين را به طور منظم انجام دهید.

آویزان شدن از میله

یکی از بهترین راه‌ها برای حل مشکل قد، آویزان و تاب خوردن از میله است. برای شروع میله اي را یک یا دو اینچ بالاتر از قد خود قرار دهید و از ميله آويزان شويد سپس سعی کنید انگشتان پای خود را روي زمین لمس کنید. این یک تمرین کششی عالی برای افزایش قد مي باشد.

مزايا:

ورزش آویز از ميله با برداشتن فشار از ستون فقرات وضعیت صحیح بدن را ارتقا مي دهد. حرکات کششی نه تنها به افزایش قد بلکه به وضعيت بدن بر اساس فعالیت های فیزیکی کمک می کند بنابراين همين امروز هر يك از اين تمرينات كششي را متناسب با خود انتخاب كنيد و همين حالا برنامه افزايش قد خود را بسازيد.

برنامه هاي اندرويدي

در حال حاضر برنامه هاي زيادي در رابطه با افزايش قد وجود دارند كه به بلند قد شدن كمك مي كند. برنامه افزایش قد پویا در هر سنی برای بزرگسالان و جوانان مرد و زن وجود دارد.

نتیجه مطلب برنامه افزایش قد

بدون شک اغلب افراد نمي توانند به هر طریق ممکن قد خود را افزایش دهند. امروزه تعدادی از داروها و درمان های طب فشاری ادعای افزایش قد دارند اما اين موارد بسیار گران و عوارض جانبی دارند علاوه بر این هیچ تضمینی 100٪ برای موفقیت این روش ها وجود ندارد.

برنامه افزایش قد

بهترین راه ممکن برای افزایش قد به طور طبیعی ترکیب یک برنامه روتین با رژیم غذایی مناسب است. ورزش مناسب به تقویت عضلات شما کمک می کند و هورمون های رشد را که مسئول افزایش قد شما هستند آزاد می کند.

اگرچه این یک واقعیت شناخته شده است که قد عمودی بدن توسط عوامل ژنتیکی تعیین می شود حتی می تواند تا حدی تحت تأثیر عوامل فیزیکی مانند رژیم غذایی و ورزش قرار گیرد. بیشتر اوقات رشد پس از شروع بلوغ متوقف می شود و زمانی که صفحات رشد در استخوان های بلند بدن ما به هم می پیوندند. رشد برای برخی از افراد حتی در سنین 22 تا 25 سالگی همچنان ادامه دارد و بنابراین می توان حتی پس از این مرحله با استفاده از ورزش برای افزایش قد چند اینچ به قد خود اضافه کرد.

این تمرینات باید به طور منظم 2-3 بار در هفته برای بهترین نتیجه تکرار و انجام شوند. وان قد پيشنهاد مي كند از ورزش بیش از حد باید اجتناب شود زیرا می تواند باعث آسیب شود و ظرفیت ریکاوری بدن را مختل کند. بسیاری دیگر از نکات تمرینی خانگی و برنامه غذایی به افزایش قد در 30 روز کمک کرده و باعث میشود به آرزوي بلند قد شدن برسيد.

در این مطلب سعی داشتیم که چندین حرکت کششی موثر و غذا های مقوی را خدمت شما معرفی کنیم. اما نکته ای که در رابطه با افزایش قد وجود دارد، این است که شما برای رشد قد در سنین بزرگسالی نیاز به یک برنامه کامل دارید که نه تنها بهترین برنامه غذایی را برای شما مشخص کند؛ بلکه به شما تمامی حرکات کششی مختص به افزایش قد را آموزش دهد. شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از بهترین پکیج افزایش قد طبیعی که متد گروتالر داینامیک نام دارد استفاده کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
stylesatlifehealthline

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link