قرص افزایش قد آرژنین

قد عاملي تعیین کننده در زيبايي انسان ها است و به همين علت بسياري از افراد به دنبال افزايش قد خود هستند و یکی از گزينه هایی كه به ذهن مي رسد استفاده از قرص هاي رشد قد است. اغلب قرص ها از مواد 100٪ ارگانیک ساخته شده است كه به رشد طبیعی قد کمک می کند و برخي از آنها هیچ عارضه جانبی ندارند اما این قرص ها برای هر سنی موجب افزایش قد نمیشود و اگر بدنبال افزایش قد در هرسنی حتی پس از ۲۵ سالگی هستید، میتوانید از متد گروتالر داینامیک استفاده کنید.

ويژگي اصلي اين قرص ها اين است که بدن را با ویتامین ها و مواد معدنی ضروری كه برای تراکم و استحکام استخوان ها لازم است تامين مي كنند. بیشتر ویتامین های تقویت کننده تراكم استخوان و رشد قد ویتامین D3 است كه باعث تشکیل اسکلت استخوان و دندان ها مي شود.

شايد اسم ال آرژنین برايتان ناآشنا باشد اما جالب است بدانيد که آرژنین اسید آمینه اي است كه بدن براي ساخت پروتئین استفاده مي كند و در اکثر غذاهای غنی از پروتئین از جمله ماهی، گوشت قرمز، طیور، سویا، غلات کامل، لوبیا و محصولات لبنی یافت می شود. امروزه اين ماده به عنوان مکمل و به صورت خوراکی و موضعی(به صورت داخل وریدی (IV) ) استفاده مي شود. از آنجا که آرژنین به عنوان یک گشاد کننده عروق است، عروق خونی را باز می کند و برای درمان بیماری ها استفاده می شود.

ال آرژنین به طور کلی بی خطر است و در کاهش فشار خون و کاهش علائم آنژین(درد قفسه سينه) و درمان اختلال نعوظ موثر است. با این حال اگر از داروهای فشار خون استفاده می کنید قبل از استفاده از ال آرژنین با پزشک خود مشورت کنید.

ایمنی و عوارض جانبی قرص آرژنين

قرص افزایش قد آرژنین

به طور کلی استفاده از ال آرژنین به صورت خوراکی یا موضعی بی خطر است. مصرف خوراکی ال آرژنین ممکن است باعث موارد زیر شود:

 • تهوع، درد شکم و اسهال
 • نفخ
 • نقرس
 • سردرد
 • پاسخ آلرژیک
 • التهاب راه هوایی یا بدتر شدن علائم آسم

ال-آرژنین برای افرادی که اخیراً دچار سکته قلبی شده اند خطر مرگ را افزایش دهد و همچنين ال آرژنین می تواند آلرژی یا آسم را بدتر کند، بنابراين بايد با احتیاط مصرف شود. در صورت ابتلا به تبخال تناسلی در مصرف ال آرژنین دقت کنید. ال آرژنین زیاد، در سیستم شما می تواند به طور بالقوه باعث ایجاد ویروس شود.

این نوع داروها و گیاهان دارویی و مکمل ها باعث کاهش لخته شدن خون می شوند. مصرف ال آرژنین ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد.

ال آرژنین از عوارض جانبی از جمله سوء هاضمه، تهوع، سردرد، نفخ، اسهال، نقرس، ناهنجاری های خونی، آلرژی، التهاب مجاری تنفسی، بدتر شدن علائم آسم، کاهش حساسیت به انسولین و فشار خون پایین جلوگيري مي كند.

دوزهای بالاتر ال آرژنین می تواند اسید معده را افزایش دهد و علائم سوزش سر دل، زخم یا ناراحتی های گوارشی ناشی از داروها را بدتر كند و علاوه بر این ال-آرژنین می تواند علائم افراد مبتلا به تبخال را تشدید کند.

ال آرژنین ممکن است با داروهای خاصی مانند داروهای فشار خون، داروهای دیابت یا داروهای مورد استفاده برای درمان اختلال نعوظ تداخل داشته باشد. در صورت ابتلا به دیابت یا بیماری قلبی، از مصرف ال آرژنین اجتناب کنید. برخی از مطالعات نشان داده اند که مکمل مزمن L-arginine ممکن است حساسیت به انسولین را کاهش دهد در حالی که برخی دیگر هیچ اثری یا افزایش حساسیت به انسولین پیدا نکرده اند.

مانند بسیاری از مکمل های دیگر، L-arginine از نظر ایمنی در زنان باردار، مادران شیرده، کودکان و کسانی که شرایط پزشکی دارند یا از داروها استفاده می کنند آزمایش نشده است. اگر به دنبال افزایش قد فرزند خود هستید مقاله شربت افزایش قد کودکان به شما می تواند کمک بهتری کند پس آن مقاله را فعلا بخوانید و بعد به این صفحه بازگردید.

قرص آرژنین چيست؟

ال آرژنین در بدن به ماده شیمیایی به نام اکسید نیتریک تبدیل می شود؛ اکسید نیتریک برای باز کردن جریان خون مفيد است. ال-آرژنین همچنین ترشح هورمون رشد، انسولین و سایر مواد را در بدن تحریک می کند.

افراد از ال آرژنین برای درد قفسه سینه و مشکلات مختلف ناشی از ضربه، اختلال نعوظ، فشار خون بالا استفاده می کنند؛ بارداری و بیماری جدی در نوزادان نارس به نام انتروکولیت نکروزان (NEC) و همچنین برای بسیاری از شرایط دیگر استفاده می شود اما شواهد علمی خوبی برای حمایت از این موارد دیگر وجود ندارد.

ال آرژنین اسید آمینه اي است که به بدن در ساخت پروتئین کمک می کند. اين اسيد آمينه را مي توان به طور طبیعی در رژیم غذایی و همچنین مکمل هاي غذایی یافت کرد. غذاهای غنی از ال-آرژنین شامل پروتئین های گیاهی و حیوانی مانند لبنیات، گوشت، مرغ، ماهی و آجیل است.

L-arginine همچنین به خلاص شدن بدن از آمونیاک کمک می کند و باعث ترشح انسولین می شود و علاوه بر این، بدن از آرژنین برای تولید نیتریک اکسید (ترکیبی که رگ های خونی را آرام می کند) استفاده می کند. اگرچه برخی از مطالعات نشان می دهد که ال-آرژنین برای برخی از شرایط سلامتی مفید باشد اما با اين حال مضر نيز مي تواند باشد.

طريقه مصرف قرص آرژنین

هیچ دوز توصیه شده استاندارد ال آرژنین وجود ندارد. دوز مناسب برای شما ممکن است به عواملی از جمله سن، جنسیت و سابقه پزشکی شما بستگی داشته باشد.

ال-آرژنین در صورت استفاده کوتاه مدت احتمالاً برای اکثر افراد بی خطر است. ال-آرژنین اغلب توسط بزرگسالان در دوزهای مختلف از 1.5 تا 24 گرم در روز از طریق دهان و تا 18 ماه استفاده می شود. بهترین زمان مصرف مکمل ال-آرژنین نیم ساعت الی یک ساعت قبل از خواب است چون در این بازه زمانی ترشح هورمون رشد در خود بدن هم بیشتر می‌شود و ال-آرژنین اثر آن را بيشتر مي كند.

آرژنین را در كجا مي توان يافت؟

در بیشتر موارد بدن به تنهایی مقدار کافی ال- آرژنین را حفظ می کند، با این حال سوختگی های شدید، عفونت ها و جراحات می توانند منبع آرژنین بدن را از بین ببرند و در این شرایط اطمینان از مصرف مناسب برای پاسخگویی به افزایش تقاضا ضروری است.

ال-آرژنین در غذاهایی که مصرف می کنید از جمله گوشت قرمز، مرغ، ماهی، عدس و محصولات لبنی، گوشت گاو بدون چربی، سویا، تخم کدو، بادام زمینی، خرچنگ، ​​میگو، اسفناج یا جلبک دریایی یافت میشود. علاوه بر آن ویتامین برای افزایش قد می تواند مفید باشد که آن را می توانید در خوراکی ها و میوه های افزایش قد نیز پیدا کنید.

توصيه مي شود تا حد امکان از مصرف مکمل های ال آرژنین اجتناب کنید مگر طبق توصيه پزشک.

مزاياي مصرف قرص هاي افزايش قد

افزایش قد

 • افزایش رشد قد

قرص های رشد قد براي افزایش قد در حد چند سانتی‌متر كاربرد دارند. اين قرص ها مواد مغذی ضروری بدن را تامین می کنند و در نتيجه قد را تا حدودی افزایش می دهند. برخي قرص های افزایش قد برای کودکان و نوجوانان مناسب است و اين پتانسيل را در افراد ايجاد مي كند كه بلند قد شوند؛ اما اگر به دنبال افزایش قد در بزرگسالی هستید باید به سراغ تکنیک‌ های اصولی یعنی متد گروتالر داینامیک بروید.

 • تقویت و رشد استخوان

يكي از فرمول های ویژه قرص هاي افزايش قد، تراکم مواد معدنی استخوان ها است. موادي مانند روی، کلسیم و ویتامین D3 به دلیل پشتیبانی بسیار خوبی که از سیستم اسکلتی بدن دارند معروف هستند و به جذب بهتر کلسیم استخوان ها و ویتامین D3 کمک میکنند.

چگونگي افزايش تاثير آرژنین

مطالعات اخیر نشان مي دهد محدوده دوز مصرف خوراکی ال-آرژنین 5-9 گرم است. اکثر مطالعات با استفاده از آرژنین سطح هورمون رشد را حداقل 100٪ افزایش می دهد در حالی که ورزش می تواند سطح هورمون رشد را 300-500٪ افزایش دهد. ترکیبی از آرژنین خوراکی به علاوه ورزش، پاسخ هورمون رشد را تضعیف می کند و فقط سطح هورمون رشد را حدود 200 compared در مقایسه با سطح استراحت افزایش می دهد. بهترین ورزش از نظر علمی حرکات کششی افزایش قد می باشد که در مقاله ای جدا کامل آن را شرح داده ایم.

ورزش یک محرک بسیار قوی برای ترشح هورمون رشد است و تحقیقات قابل توجهی مستند افزایش چشمگیر هورمون رشد هستند. در حالت استراحت، مصرف ال-آرژنین باعث افزایش پاسخ هورمون رشد می شود و ترکیب آرژنین به همراه ورزش باعث افزایش هورمون رشد می شود.

عملكرد آرژنین در بدن

 • آرژنین برای تولید نیتریک اکسید (NO) مورد نیاز است و جریان خون، ارتباط بین سلول ها و سایر فرایندها را تنظیم می کند.
 • آرژنین یک پیش ساز برای ساخت اسیدهای آمینه دیگر از جمله: کراتین، پرولین و گلوتامات است.
 • آرژنین در تولید سلولهای T (گلبولهای سفید خون )مهم است که برای پاسخ ایمنی بدن بسیار مهم هستند.

آرژنین عملکردهای ضروری در بدن دارد و كمبود آن عواقب جدی از جمله اختلال در عملکرد اندام ها و عملکرد سلولی دارد. فرد فقط در شرایط غیرمعمول مانند ضربه جسمی یا بیماری شدید دچار کمبود آن می شود. بدن می تواند از اسید آمینه سیترولین و تجزیه پروتئین ها آرژنین بسازد با اين حال ساخت آن بعد از مدتي متوقف مي شود.

تاثير قرص آرژنين بر رشد قد

افراد کوتاه‌ قامت هميشه با نگراني هاي متعدد و مشکلات جسمی و روحی مثل کمردرد و عدم اعتماد به‌ نفس همراه هستند. شايد فكر كنيد رشد قد بعد از سن خاصي متوقف مي شود و ديگر تلاش كردن هيچ فايده اي ندارد؛ با اين حال رشد براي برخي آنقدر مهم است كه بسياري از افراد را راهي متخصصان تغذیه مي كند. به غير از راه هاي طبيعي، رژيم غذايي و ورزش، براي رشد قد راه حل هاي ديگری نيز وجود دارد كه يكي از آنها قرص آرژنین است اما برای تمام سنین موثر نیست.

آرژنین یکی از اسید آمینه‌ های مهم برای تحریک هورمون رشد و رشد قدي در بدن است. معمولاً این اسید آمینه در افراد با رژیم غذایی مناسب تأمین می‌شود و نیازی به مصرف مكمل آن نيست؛ این آمینواسید به جهت مزاياي بي شمار براي درمان بيماري هاي مختلف مفيد است.

از آن جا که یکی از عوامل تاثیر گذار در رشد و افزایش قد تغذیه است و آرژنین عوامل مهم تحریک هورمون های رشد در بدن است پس می توان آن ها را به صورت طبیعی از راه مصرف غذا به دست آورد، در غیر این صورت باید قرص های شیمیایی و صنعتی با مراجعه به پزشکان و به صورت کنترل شده و اصولی مصرف شود.

آيا قرص ال آرژنین برای عضله سازي مناسب است؟

برخی از عملكرد هاي آرژنين در بدن به عنوان یک مکمل تقویت کننده عضلات عمل مي كند. ال-آرژنین پیش ساز کراتین، یکی از پرکاربردترین مکمل های عملکردی است و دلیل دیگری است که ورزشکاران به مکمل آرژنین روی مي آورند. مطالعات بارها و بارها ثابت کرده اند که کراتین مکمل مفیدی برای عملکرد ورزشی است و باعث افزایش توانایی ورزش و عضله سازي در افراد می شود.

همچنین بین ال-آرژنین و هورمون ها ارتباط وجود دارد و هورمون رشد انسانی در بدن را تحریک مي کند. هورمون رشد برای ترمیم، نگهداری و ساخت بافت ماهیچه ای مهم است و مقدار بیشتری از آن در بدن از رشد بافت ماهیچه ای پشتیبانی می کند.

متأسفانه شواهدی مبنی بر این که مکمل های ال آرژنین در واقع حجم ماهیچه ها را افزایش می دهند قانع کننده نیست و شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد آرژنین به عنوان مکمل بدنسازی عضله سازی می کند.

چرا قرص ال آرژنین برای رشد قد بعد از سنین رشد کارایی ندارد؟

تاثیر آرژنین بر افزایش قد پس از سنین رشد

توضیح دادیم که قرص آرژنین برای کمک به تولید هورمون رشد و استخوان سازی استفاده می شود، اما برای افراد بزرگسال خارج از سن رشد هیچ‌گونه کاربردی ندارد. به این دلیل می گوییم این قرص هیچ کاربردی ندارد چونکه باعث می شود تا ترشح هورمون رشد افزایش پیدا کند و استخوان سازی بیشتر شود؛ اما افراد بزرگسال دیگر هورمون رشد فعالی ندارند که قرص آرژنین بخواهد به ترشح بیشتر آن کمک کند و همچنین هیچ‌گونه استخوان سازی در بدن افراد بزرگسال انجام نمی شود که قرص آرژنین آن را افزایش دهد. پس به همین دلیل افراد بزرگسالی که به دنبال افزایش قد هستند، نباید به دنبال مکمل هایی مانند قرص آرژنین باشند.

اگر شما در سنین رشد هستید و فکر می کنید که رشد کافی ندارید، می توانید از قرص آرژنین برای کمک به ترشح هورمون رشد استفاده کنید و استفاده از آن هم هیچ‌گونه ضرری برای شما ندارد؛ اما افراد بزرگسال باید به دنبال یک روش بهتر برای رشد باشند که در سرتیتر بعدی آن را توضیح داده ایم.

بزرگسالان از چه قرصی برای افزایش قد استفاده کنند؟

اول از هرچیز باید بگوییم که اگر شما یک فرد بزرگسال خارج از سن رشد هستید، برای افزایش قد نیازی به مصرف هیچ‌گونه قرصی ندارید، زیرا روش افزایش قد در بزرگسالی اصلا ارتباطی با قرص ها و مکمل های شیمایی ندارد. شما در اولین اقدام باید به دنبال فعالسازی دوباره هورمون های رشد و صفحات رشد باشید. این یکی از نکاتی است که بسیاری از افرادی که در حال تلاش برای افزایش قد هستند به آن توجه نمی‌ کنند. آنها ابتدا به دنبال روش های پزشکی و مکمل های هورمون رشد هستند، اما با شکست مواجه می شوند. زیرا هیچ هورمون رشدی در بدن آنها فعال نبوده که مکمل رشد بخواهد به آن کمک کند. البته این افراد پس از مراجعه به سایت ما و با پیروی از روش اصولی افزایش قد توانسته‌اند در نهایت به خواسته خود که افزایش قد بوده است برسند و ما هم خوشحال هستیم که به این افراد در جهت رسیدن به خواسته‌شان کمک کرده‌ایم.

چگونه می توان هورمون های رشد را دوباره فعال کرد؟

باید بدن و ذهن خود را در شرایطی قرار دهید تا متوجه شوند که فعالیت خود را در جهت افزایش قد آغاز کنند. برای انجام این کار شما ابتدا باید تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را فراهم کنید و سپس بدن خود را در جهت افزایش قد به حرکت درآورید. وقتی که تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را فراهم کنید و با استفاده از حرکات ورزشی خاصی که روی نقاط رشد تمرکز دارند شروع به ایجاد فشار و کشش روی آنها کنید، بدن شما متوجه می شود که باید در جهت افزایش قد شروع به تولید هورمون رشد و فعالسازی صفحات رشد کند.

خلاصه مطلب

ال آرژنین یک اسید آمینه پیش ساز نیتریک اکسید است که به افزایش گردش خون کمک می کند. به این ترتیب معمولاً در مکمل های قبل از تمرین و تقویت مردان استفاده می شود.

یکی از جدیدترین و محبوب‌‌ترین مکمل ها برای ورزشکاران آمینو اسید طبیعی به نام L-arginine است. ال آرژنین به دلایل مختلفی جالب است. ال آرژنین می تواند واکنش هورمون رشد را افزایش دهد و همچنین می تواند توده عضلانی را افزایش دهد. بر انسولین که یکی دیگر از هورمون های آنابولیک است تأثیر می گذارد و به عنوان گشاد کننده عروق مي باشد. گشاد کننده عروق به طور بالقوه جریان خون به ماهیچه ها و جذب مواد مغذی و حذف مواد زائد را افزایش می دهد.

برای افراد مسن مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، اختلال عملکرد اندوتلیال یا فشار خون بالا به دلیل خاصیت گشادی عروقی تجویز می شود. در هر حال تاثیر ال آرژنین به وضعیت سلامتی فعلی فرد بستگی دارد و هرچه فرد سالم‌ تر و ورزشکار تر باشد کمتر از مزاياي آن سود خواهد برد. سايت وان قد با معرفي تمام جوانب قرص آرژنین به شما كمك مي كند که بهتر در مورد راه هاي افزايش قد خود تصميم بگيريد.

اگر یک فرد مشتاق برای افزایش قد هستید باید در ابتدا اطلاعات خود را از نحوه افزایش قد کامل کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که با کلیک کردن روی بنر زیر از پکیج افزایش قد گروتالر دیدن کنید. این پکیج در ابتدا به شما فرایند کلی افزایش قد طبیعی را آموزش می دهد و شما نیز با دریافت اطلاعات لازم می توانید از محتوای آن در جهت رسیدن به قد دلخواه خود استفاده کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
issaonlinewebmdverywellhealthmayoclinicamazoneurekalert

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link