افزایش 5 سانت قد در یک هفته

بر كسي پوشيده نيست كه قد ما در درجه اول توسط ژن ها تعیین می شود و تقریباً 60-80 درصد تفاوت قد بین افراد به عوامل ژنتیکی و  20-40 درصد به اثرات محیطی و عمدتا تغذیه بستگي دارد. اگر تا به حال مقاله هاي سايت را خوانده باشيد حتما با نکات و ترفند هاي افزايش قد آشنا شده ايد و اين انگیزه در شما شكل گرفته است كه قد خود را حتي 5 سانت افزايش دهيد.

حتی اگر دلیل خاصی برای افزایش قد نداشته باشید، نکته ای که اهمیت دارد این است که قد بلند بودن مزاياي احتماعي بالايي در جامعه دارد. اگرچه کوتاه قدي به هیچ وجه معیاری نیست که توانایی افراد را تعیین کند با اين حال خيلي از افراد دوست دارند قد بلندتري داشته باشند. حتما مي دانيد پس از 25 سالگی رشد استخوان ها متوقف می شود بنابراین افزایش قد بعد از بلوغ  چالش برانگیز مي شود. چندین داروی هورمون رشد و جراحی نوید افزایش قد را می دهند اما عوارض آنها خطرناک است؛ اما با کمک برخی نکات و ترفند ها مي توانيد قد خود را حداقل 5 سانت افزايش دهيد.

خب اگر براي افزایش 5 سانت قد در یک هفته آماده هستيد، در اين مقاله از سايت وان قد ما شما را با نكات و راه حل هاي موثر افزایش 5 سانتي قد در یک هفته آشنا مي كنيم و آشكار مي كنيم كه آيا اين واقعيت شدني است يا خير.

آيا افزايش قد بعد از سن رشد وجود دارد؟

افزایش 5 سانت قد در یک هفته

شايد يك هفته وقت خيلي كمي براي افزايش قد باشد. اما اين حقيقت وجود دارد كه مي توان در یک هفته 4-5 اینچ قد خود را افزایش دهيد. در زير برخي نكات افزايش قد وجود دارد كه در صورت رعايت آنها شانس افزايش قد خود را افزايش خواهيد داد:

 • خوردن صبحانه سالم

صبحانه سالم نقش اساسی در حفظ رشد و نمو مناسب بدن دارد. حذف صبحانه از رژيم غذايي اثرات مضري در رشد يدن به ويژه قد دارد و بنابراين برای افزایش متابولیسم بدن خود باید صبحانه مناسب بخورید.

 • خودداري از عوامل عدم رشد قد

مصرف مواد مخدر و الکل باعث توقف رشد قد مي شود. بهتر است از سنین جوانی از این اعتیاد خودداری کنید. همچنين مصرف زیاد کافئین و سیگار کشیدن نيز باعث اختلال در رشد قد می شود. بنابراین بسیار توصیه می شود از این عادات بد دور باشيد.

 • خواب زياد

خواب و استراحت کافی به رشد و نمو کلی بدن کمک می کند و اگر به دنبال افزايش قد خود هستيد توصيه مي شود هر شب 9-11 ساعت بخوابيد.

 • خوردن غذاهای مناسب

رشد و نمو مناسب بدن نياز به جذب کلیه مواد مغذی ضروری دارد و برای تحقق این امر می توانید مکمل های غذایی را طبق گروه سنی خود همراه با رژیم غذایی مناسب بخوريد.

 • ورزش منظم

ورزش منظم رشد و نمو بدن را افزایش مي دهد. شنا، یوگا، دوچرخه سواری و دویدن همراه با رژیم غذایی و خواب مناسب از رشد مناسب بدن حمايت مي كند. بهترین زمان برای ورزش افزایش قد می تواند عصر باشد که این بستگی به روتین شخصی شما نیز دارد.

 • وضعيت بدني مناسب

وضعيت مناسب بدنی از قبيل صاف نشستن کمک مي كند بلند قدتر شويد.

 • خوردن وعده های غذایی کوچک و مکرر

برای تحریک متابولیسم بدن به جای 3 وعده غذایی سنگین 6 وعده غذایی کوچک در روز بخورید؛ زيرا كه هورمون رشد و افزایش قد شما بستگی به غذایی دارد که می خورید. بنابراین دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای افزایش رشد طبیعی قد ضروری است.

 • حفظ وزن ایده آل

چاقی تاثیر بدی بر رشد قد دارد؛ بنابراین برای افزايش قد حداقل 5 سانت، حفظ وزن ایده آل با رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم بسیار مهم است.

نكات افزايش 5 سانتي قد در يك هفته

افزایش قد در یک هفته

 • اگر دوست داريد در يك هفته 5 سانت افزايش قد داشته باشيد تمرينات کششي مفاصل زانو را انجام دهيد.
 • تمریناتي مانند اسکوات پرش یکی از بهترین روش ها برای افزایش قد است. اين تمرينات از حالت پذیری ماهیچه ها و مفاصل پایین تنه پشتیبانی می کند و قد بدن را بهبود می بخشد.
 • تزريق برخي مکمل ها و HGH طبق توصيه پزشك.
 • یکی دیگر از گزینه های رشد 5 اینچي بعد از سن 18 سالگی تمرینات کششی و یوگا به همراه رژیم غذایی مناسب است.
 • نوشيدن زياد آب و لبنیات.
 • اگرچه اکثر بزرگسالان پس از 18 تا 20 سالگی قد خود را افزایش نمی دهند اما استثنائاتی در این قانون وجود دارد و قد شما براساس سن متغير است.
 • ورزش هایی مانند بسکتبال، تنیس و بدمینتون همگی راه های خوبی برای ارتقاء هورمون های رشد در بدن و کمک به رشد قد است. علاوه براين دویدن، شنا و دوچرخه سواری نیز گزینه های بسیار خوبی هستند.
 • تمرينات توصيه شده بعد از سن 25 سالگي ورزش هايي مانند چرخش یا پرش با طناب هورمون رشد را به طور موثری تحریک مي كند.
 • برای اکثر افراد قد به دلیل متوقف شدن هورمون رشد در استخوان ها پس از 18 تا 20 سالگی افزایش نمی یابد؛ اما فشرده سازی و رفع فشار دیسک های ستون فقرات شما منجر به تغییرات کوچک در قد شما در طول روز می شود.

افزايش قد يك هفته اي با چاکراسانا

چاکراسانا که به Urdhva Dhanurasana نیز معروف است، بدون توجه به سن شما در افزایش قد بسیار مفید است و شامل انجام حركات  زير مي شود:

 • پا ها را به صورت هفت و هشت در عرض شانه خود باز کنيد.
 • لگن خود را در يک و ضعيت ثابت قرار دهيد نفس خود را حبس كنيد و به آرامی دستها را از دو طرف بالا بياوريد تا در راستای شانه ها قرار بگيرند.
 • کف دست چپ را روی شانه راست و دست راست را در شانه چپ قرار دهيد.
 • يك نفس دم بگيريد و همراه با بازدم به ترتيب کمر، شانه ها و گردن و سر خود را به سمت راست بپيچانيد و در نهايت مردمک چشم ها را به سمت راست بچرخانيد سپس چند ثانيه در اين وضعيت مکث کنيد و تمركز خود را بر ستون مهره های ناحيه کمر خود معطوف كنيد.
 • سپس دوباره با یک دم به آرامی به وضعيت اوليه خود برگرديد و با دم دست ها را پائين بیاوريد و کنار بدن قرار دهيد و در یک حالت رها بایستید.

مطلب مرتبط: افزایش قد از نظر ابوعلی سینا

بهترين موقعيت خواب برای افزایش قد

خوابیدن

به پشت بخوابید و یک بالش صاف زیر زانوهاي خود قرار دهید. این امر باعث می شود ستون فقرات شما به درستی تنظیم شود و از هرگونه کمردرد ناشی از خوابیدن در حالت خمیده جلوگیری شود همچنين از فشرده سازی و رفع فشار دیسک های ستون فقرات كه منجر به تغییرات کوچک در قد در طول روز می شود جلوگيري مي شود و این امر می تواند باعث افزایش قد در خواب شود.

بهترين تمرين ها براي افزايش 5 سانتي قد

تمرین حالت ایستاده

 • ابتدا بایستید و عضلات ساق پا را محکم فشار دهيد و ران های خود را حدود 50 درصد سفت کنید.
 • سپس کمی فقط حدود 20 درصد شکم خود را سفت کنید.
 • حالا شانه های خود را به عقب متمايل كنيد و شانه ها را به هم نزدیک كنيد.
 • در آخر دستان خود را بچرخانید تا انگشتان شست شما رو به جلو باشد.
 • در اين حالت بدن خود را بكشيد و مدت زمان کشش را به مدت 20 ثانیه یا بیشتر افزایش دهید.
 • همیشه به یاد داشته باشید که در طول کشش دم و بازدم كنيد و از فشار بر تنش عضلاني خود جلوگیری کنید.

کشش مفصل ران

 • صاف بایستید.
 • یکی از بازو هایتان را بالا بیاورید و چیز محکمی مانند یک دیوار، میز یا صندلی را نگه دارید.
 • در حالی که پای چپتان را صاف نگه داشته اید به آرامی زانوی راست را تا لگن و یا تا جایی که برایتان راحت است بالا بیاورید.
 • قبل از اینکه پای راستتان را بر روی زمین برگردانید تنها یک ثانیه در این حالت بمانید.
 • این کار را برای زانوی چپ تکرار کنید. شکم خود را منقبض کرده و لگن خود را کمی به عقب متمایل کنید در حالی که چانه را موازی با زمین نگه می دارید. این حالت را به مدت 20 تا 30 ثانیه نگه دارید و سپس به طرف خود را تغییر دهید.

سوالات متداول نحوه افزایش 5 سانتي قد در یک هفته

تمرین کردن

1. چگونه می توانیم از کاهش قد جلوگیری کنیم؟

مسائل مربوط به سلامتی مانند پوکی استخوان فشرده سازی ستون فقرات منجر به كاهش قد در بزرگسالان مي شود و شما را دچار قوز مي كند. بزرگسالان می توانند با اجتناب از مصرف دخانیات، حفظ تغذیه مناسب، وزن مناسب، دریافت تمام ویتامین ها و مواد معدنی و غیره به کاهش قد مرتبط با افزایش سن خود کمک کنند.

2. آیا مکمل ها می توانند به رشد قد کمک کنند؟

چندین معجون افزایش قد طبیعی و مکمل در بازار موجود است که نوید رشد  قد را می دهند؛ اما اثربخشی ادعا های آنها کاملاً دقیق نيست. اگر از کمبود مكمل هاي رنج می برید که بر عملکرد هورمونی شما تأثیر می گذارد مي توانيد طبق توصيه پزشکان برخی مکمل ها را مصرف كنيد.

اگر به دنبال راه هایی برای افزایش قد طبیعی هستید سه کار اساسی را باید انجام دهید: تغذیه سالم، ورزش و استراحت کافی.

خلاصه

افزایش 5 سانت قد

هیچ قرص جادویی برای افزایش قد وجود ندارد و با اين حال اگر مشكل پزشکی نداشته باشيد، همچنان مي توان اميدوار افزايش قد بود؛ در هر صورت مشاوره با پزشک خالي از لطف نيست. اين یک واقعیت است که درصد زیادی از مردم این روزها از قد خود خوشحال نیستند و در اثبات خود ناتوان می شوند و به همین دلیل بسیاری از مردم آشکارا در مورد نحوه رشد طبیعی قد خود می پرسند.

فناوری امروز روش های زیادی را در مورد نحوه بلند شدن قد ارائه می دهد مانند انجام برخی از روش های افزایش طول اندام یا مصرف برخی قرص ها که به افزایش قد فرد کمک می کند.

هیچ معجون مخفی ای وجود ندارد که باعث شود شما به طور ناگهانی 5 سانت بلند کنید اما مطمئنا اين تمرين ها براي داشتن قدي بلند ضروري است. راه های طبیعی برای افزایش قد وجود دارد استفاده از ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و وضعیت بدنی خوب می تواند از جهات مختلف برای بدن شما بسیار مفید باشد.

انجام تمرینات برای افزایش قد از سنین پایین که استخوان ها هنوز در حال رشد هستند بدون شک به بلند قد شدن کمک مي كند. با ترکیب تمرینات و حرکات، بدن شما شروع به ترشح هورمون های رشد می کند و به تسریع جهش های رشد کمک می کند.

ورزش و حرکات کششی می تواند به شما کمک کند تا لاغرتر و قوی تر به نظر برسید و اعتماد به نفس بیشتری خواهيد داشت. مقاله هاي وان قد راه بلند قد شدن را بر روي شما باز گذاشته است حتي اگر سن تان از رشد گذشته باشد.

منبع
wikilivremorganmassagestylecrazestylesatlife

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا