افزایش قد با ضخیم شدن غضروف چیست؟

افرادی که قد کوتاه تری نسبت به قد استاندارد دارند یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می کنند این است که چگونه می توان اقدام به افزایش قد کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که روش ها و تکنیک های مختلفی برای افزایش قد وجود دارد؛ یکی از این روش ها که محبوبیت بسیار زیادی نیز دارد افزایش قد از طریق ضخیم شدن غضروف است.

در همین راستا در این مطلب از سایت وان قد قصد داریم تا نگاهی به این روش انداخته و در مورد نحوه افزایش قد با ضخیم شدن غضروف اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم پس با ما همراه باشید تا به این روش نگاهی بیاندازیم.

غضروف و صفحه رشد چیست؟

پیش از آن که بخواهیم شما را با روش افزایش قد با ضخیم شدن غضروف آشنا کنیم لازم است تا نگاهی به صفحه رشد انداخته و در مورد این بخش از بدن صحبت کنیم.

صفحات رشد در واقع محل رشد استخوان ها به حساب می آیند که از غضروف ساخته شده اند. صفحات رشد نزدیک به انتهای استخوان های بلند قرار داشته و صفحات رشد به افزایش اندازه استخوان های بدن کمک کرده و توجه به این بخش باعث می شود تا بتوانید اقدام به افزایش قد کنید.

در هر استخوان بلند شاهد دو صفحه رشد هستیم که این صفحات وظیفه دارند تا طول و عرض استخوان را افزایش دهند. به صورت معمول صفحات رشد پس از رسیدن به انتهای دوران بلوغ بسته شده و این موضوع باعث نمی شود که پس از دوران بلوغ دیگر با جهش رشد مواجه نباشیم. دختران معمولاً در سن ۱۵-۱۳ سالگی و پسران نیز در سن ۱۷-۱۵ سالگی این رشد را تجربه کرده و پس از گذشت این زمان  هم می توان توقع رشد قد را به صورت طبیعی داشت. موضوع مهم این است که شما می توانید با ضخیم کردن غضروف های بدن تان به رشد قد خود کمک کنید. البته روند افزایش قد با ضخیم شدن غضروف کندتر از زمانی است که صفحات رشد بدن فعال است اما با این وجود شما می توانید با استفاده از تکنیک هایی که بر روی این حوزه متمرکز هستند به صورت طبیعی قد خود را افزایش دهید.

ضخیم شدن غضروف

نحوه افزایش قد از طریق ضخیم کردن غضروف

پس از آن که شما را با مفاهیمی چون صفحات رشد و یا ضخیم شدن غضروف ها آشنا کردیم حال لازم است تا به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که چگونه می توان اقدام به افزایش قد با ضخیم شدن غضروف کرد.

در راستای بررسی این موضوع باید گفت که شما می توانید با انجام برخی فعالیت های روزانه خاص، غضروف ها و مایع ستون فقرات بدن خود را تحت تأثیر قرار داده و با وجود بسته شدن صفحات رشد بدن خود، در طول روز آرام آرام قد خود را افزایش دهید. اکثر افراد به دلیل سبک زندگی اشتباه، عادت های روزانه و… باعث می شوند تا مایع ستون فقرات آن ها و غضروف هایشان جمع شده و این موضوع باعث کوتاهی جزئی قد می شود.

توجه به نکات زیر باعث می شود تا بتوانید اقدام به ضخیم شدن غضروف های بدن خود کرده و از طریق افزایش تولید هورمون های رشد بدن، به افزایش قد خود کمک کنید:

 • کاهش چربی بدن
 • داشتن رژیم غذایی اصولی
 • مصرف مکمل های آرژنین
 • کاهش مصرف قند
 • افزایش هورمون رشد از طریق تغذیه مناسب
 • عادت های مربوط به خواب مناسب
 • استراحت و خواب کافی
 • انجام ورزش به صورت سنگین و حرفه ای
 • مصرف نوشیدنی ورزشی حاوی بتا آلانین در هنگام ورزش

با وجود این که توجه به این نکات باعث می شود تا بتوانید اقدام به افزایش قد خود کنید، یک روش علمی و کامل وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید از این طریق قد خود را افزایش دهید.

تکنیک گروتالر داینامیک

افرادی که با مفهوم صفحه رشد مواجه شده و درک می کنند که می توانند با ضخیم شدن غضروف های بدن قد خود را رشد دهند، این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که آیا تکنیکی وجود دارد که بتوان به صورت ایمن و طبیعی اقدام به ضخیم شدن غضروف ها و افزایش قد کند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه شاهد یک تکنیک پیشرفته در حوزه افزایش قد به نام تکنیک گرو تالر داینامیک هستیم. پیش از بررسی این تکنیک باید گفت که ستون فقرات نقش بسیار مهمی در اندازه قد ما ایفا می کند. دیسک های غضروفی جز ستون فقرات بوده و نقش مهمی در محافظت از ستون فقرات ایفا می کنند.

در همین راستا توجه به بافت های غضروفی و رشد آن ها باعث می شود تا بتوانید قد خود را افزایش داده و به صورت طبیعی به ضخیم شدن بافت های غضروفی کمک کنید. دکتر فلیپ میلر به عنوان ابداع کننده این روش به حساب می آید. دکتر فلیپ تلاش کرده تا در تکنیک و روش گرو تالر داینامیک به شما کمک کند تا بتوانید اقدام به افزایش قد خود کرده و با افزایش میزان تولید هورمون رشد به ضخیم شدن غضروف های بدن خود کمک کرده و از این طریق چند سانتی‌متر قد خود را افزایش دهید.

محتوای موجود در تکنیک گرو تالر داینامیک چیست

اگر بخواهیم شما را با محتوای کلی متد گرو تالر داینامیک آشنا کنیم باید گفت که به صورت کلی اکثر موارد بیان شده در این روش، تمرینات و حرکات ورزشی هستند که انجام این حرکات به صورت روزانه می توانند به افزایش قد شما به صورت طبیعی کمک کنند. همچنین دکتر میلر در کنار ارائه حرکات ورزشی در متد گرو تالر داینامیک اقدام به معرفی رژیم غذایی کرده است که توجه به این مواد غذایی و مصرف آن ها باعث می شود تا بتوانید به صورت طبیعی پتانسیل بدن خود را برای رشد افزایش داده و از این طریق قد خود را بلندتر کنید. در نهایت یکی دیگر از مهم ترین بخش هایی که در متد گرو تالر داینامیک وجود دارد، عادت های روزانه ای است که اگر به آن ها توجه داشته باشید در طولانی مدت به صورت طبیعی قد شما رشد پیدا کرده و می توانید از این طریق به ضخیم شدن غضروف های خود کمک کنید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که روش گرو تالر داینامیک به نحوی است که برای نتیجه گیری باید آن را به صورت مداوم انجام دهید. اکثر افراد پس از شش هفته توانسته اند نتایج قابل توجهی را از این تکنیک مشاهده کنند اما همان طوری که اشاره کردیم لازم است تا پشتکار قابل قبولی برای استفاده از این تکنیک داشته باشید.

افزایش قد

مزایا روش گرو تالر داینامیک برای ضخیم شدن غضروف ها

یکی از سوالات بسیار مهمی که در مورد متد گرو تالر داینامیک پرسیده می شود این است که چرا باید از بین تکنیک های مختلف به سراغ گرو تالر داینامیک آمده و از این روش استفاده کرد؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که مهم ترین ویژگی و مزیت روش گرو تالر داینامیک، طبیعی بودن این تکنیک است. در واقع بر خلاف سایر روش های تهاجمی که برای افزایش قد وجود دارد استفاده از تکنیک گرو تالر داینامیک باعث می شود تا به صورت طبیعی بتوانید وضعیت بدن خود را بهبود بخشیده و از این طریق با ضخیم کردن غضروف های خود اقدام به افزایش قد کنید. ویژگی دیگر این روش ایمن بودن آن است و برخلاف سایر روش های افزایش قد مثل جراحی که ممکن است اثرات جانبی بسیار زیادی بر روی بدن شما داشته باشد، متد گرو تالر داینامیک کاملا ایمن بوده و این مسئله باعث می شود تا افرادی که قصد افزایش قد خود را دارند با خیال آسوده به سراغ این تکنیک آمده و از این روش استفاده کنند. همچنین یکی دیگر از موضوعات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که این روش محدودیت سنی و جنسیتی ندارد و این موضوع باعث می شود تا همه افراد بتوانند به سراغ این متد آمده و از آن استفاده کنند.

نکته جالبی که در مورد این متد باید بدانید آن است که دکتر فلیپ برای اولین بار این تکنیک را بر روی دختر 25 ساله خود اجرا کرد و توانست از این روش برای افزایش قد دختر خود استفاده کند. این مسئله باعث شده تا در همان ابتدا و در اولین نمونه موفق ثابت شود که همه افراد بدون محدودیت سنی و جنسیتی بتوانند به سراغ روش گرو تالر داینامیک آمده و با استفاده از این تکنیک باعث افزایش قد خود شوند.

گروتالر داینامیک تا چه سنی باعث افزایش قد شما می شود؟

با توجه به این موضوع که دکتر فیلیپ این متد را برای کمک به دختر 25 ساله‌اش طراحی کرده، پس می توان اطمینان داشت که گروتالر داینامیک روی افراد خارج از سن رشد تاثیر دارد و باعث افزایش قد آنها می شود. گروتالر داینامیک با تمرکز بر غضروف های ستون فقرات باعث افزایش قد می شود، پس فقط کسانی می توانند از این پکیج استفاده کنند که بدنشان همچنان توانایی رشد و ضخیم کردن غضروف ها را دارد. با توجه به علم پزشکی، انسان تا 40 سالگی می تواند غضروف های خود را رشد دهد؛ پس متد گروتالر داینامیک فقط روی افراد 40 سال به پایین تاثیر دارد.

مدت زمان مورد نیاز برای افزایش قد با متد گروتالر داینامیک

مدت زمان افزایش قد با گروتالر داینامیک

از آنجایی که متد گروتالر داینامیک با ضخیم کردن غضروف ها باعث افزایش قد می شود، نمی توان از آن انتظار افزایش قد در مدت زمان کوتاهی را داشت. با مشاهده نتایج این پکیج بر روی افرادی که از آن استفاده کرده‌اند، به طور میانگین به مدت زمان 3 تا 4 ماه نیاز بوده تا نتایج مشخص شوند و افزایش قد مشاهده شود. فرایند ضخیم شدن غضروف ها از ماه اول استفاده از این پکیج آغاز می شود و 3 ماه طول می کشد تا به طرز قابل توجهی رشد کنید و به نتایج دلخواه‌تان برسید.

در کنار استفاده از پکیج گروتالر داینامیک چه مواردی باید رعایت شوند؟

برای اینکه غضروف های شما ضخیم تر شوند و افزایش قد داشته باشید، باید چندین نکته را رعایت کنید که شامل موارد زیر می شوند:

 • پکیج گروتالر داینامیک برای اینکه توانایی ضخیم تر کردن غضروف ها را داشته باشد، نیاز دارد که شما تمام مواد مغذی مورد نیاز را برای رشد غضروف ها فراهم کنید.
 • استراحت کافی از دیگر نکات اصلی است، زیرا فرایند رشد و ضخیم تر شدن غضروف ها در زمان خواب رخ می دهد.
 • انگیزه داشتن و ذهنیت مثبت، از عوامل کلیدی موفقیت شما در پایان دوره هستند.
 • در حین استفاده از پکیج گروتالر داینامیک نیازی به استفاده از مکمل های شیمیایی یا آمپول های تزریق هورمون رشد نیست. خود را در دام استفاده از موارد پزشکی برای افزایش قد نیندازید، زیرا تاثیری روی رشد قد در بزرگسالی ندارند.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا نگاهی به افزایش قد با ضخیم شدن غضروف ها انداخته و بیان کنیم که چگونه می توانید حتی پس از گذشت از دوران رشد، از تکنیک های خاصی مثل متد گرو تالر داینامیک برای افزایش قد خود استفاده کنید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از این تکنیک و روش استفاده کرده و از این طریق قد خود را به صورت طبیعی افزایش دهید.

در رابطه با پکیج گروتالر داینامیک صحبت های فراوانی در این مطلب شد. اگر در رابطه با استفاده از این پکیج سوالاتی دارید یا مایل به دریافت آن هستید، می توانید روی بنر زیر کلیک کنید و به صفحه معرفی پکیج گروتالر داینامیک منتقل شوید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

یک دیدگاه

 1. سلام
  ببخشید تو ایت روش بالا تنه و پایین تنه هرکدوم چقدر رشد میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link