نمودار رشد قد پسران و دختران ایرانی و خارجی

روند رشد قد در پسران و دختران به یک شکل اتفاق نمی افتد و مسیر افزایش قد آنها در سن رشد با یک دیگر متفاوت است تا زمانی که به قد نهایی خود دست پیدا می کنند. در این مطلب روی نمودار رشد قد پسران و دختران تمرکز داریم که حاصل میانگین قدی آنها در بین جوامع مختلف است. اگر سوال هایی همچون: قد مناسب برای یک مرد در پایان سن رشد چقدر است؟ حداقل قدی که یک خانم باید داشته باشد؟ در ذهن دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی راجع به افزایش قد و نمودار رشد بدست آورید.

نمودار رشد چیست؟

نمودار رشد قد

نمودار رشد مسیری است که پسر و دختر هردو برای رشد طی می کنند. البته که مسیر رشد در هر فرد متفاوت از دیگری است اما با استفاده از میانگین رشد قد دختران و پسران مشخص شده که افزایش قد به چه شکل و چه میزانی در طول سال انجام می شود. نمودار رشد هر کشور با کشور دیگر متفاوت است و دلیل آن هم ژنتیک و آب و هوا و شیوه زندگی است که عوامل تاثیر گذاری در نمودار قدی یک جامعه هستند.

فایده نمودار رشد چیست؟

نمودار رشد یک کشور نشان دهنده مسیر و رشد و میزان رشد افراد آن جامعه است که در دو دسته پسر و دختر تقسیم می شود. با استفاده از نمودار رشد می توانید متوجه شوید که در چه نقطه از مسیر رشد هستید و قد شما طبق میانگین باید حداقل چقدر باشد. اشاره کردیم که افزایش قد متغیر است ولی در اکثر جوانان این مسیر یکسان است و افزایش قد به یک شکل صورت می گیرد و همین دلیلی است که نمودار رشد یک مرجع علمی و کاربردی برای پیدا کردن قد مناسب در هر سن است. نمودار رشد فواید علمی زیادی دارد که باعث می شود مسیر رشد بسیار ساده تر پیش رود که شما با بازدید از دیگر مطالب سایت وان قد می توانید اطلاعات بیشتری راجع به مسیر رشد بدست آورید.

نمودار رشد پسران

برای پسران و دختران دو نمودار جدا وجود و دلیل آن هم اختلافات فیزیکی است که باعث می شود افزایش قد در هر جنس متفاوت از دیگری باشد. نمودار رشد پسران نشان دهنده قد مناسب یک پسر از شروع دوران رشد تا پایان دوران رشد در اوایل جوانی است. داشتن قدی بلند یک ضرورت برای پسر است و چک کردن نمودار رشد در سالهایی که درحال رشد هستید می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که در مسیر درستی قرار دارید. با استفاده از نمودار رشد می توانید متوجه شوید که رشد قدی شما متوقف شده و به این صورت زودتر می توانید برای حل مشکل اقدام کنید.

نمودار رشد دختران

دختران در مقایسه با پسران افزایش قد بسیار پیچیده ای دارند و دلیل آن تفاوت قد زیاد بین دختران است. در کشور ما دختران طیف قدی متفاوتی دارند و همین باعث می شود تا برای دختران سوال باشد که آیا من در مسیر درستی هستم؟ برای جواب این سوال باید از نمودار رشد یک دختر عادی در سنین رشد استفاده کنید تا متوجه شوید که افزایش قد مناسبی دارید یا ندارید.

نمودار رشد قد پسران و دختران در ایران نشان دهنده چیست؟

اگر به جزئیات نمودار رشد قدی در ایران نگاه کنید، متوجه می شوید که دختر و پسر از میانگین جهانی پایین تر هستند، اما دلیل آن ژنتیک نیست. ایران شاید جزو کشور های قد بلند مثل هلند نباشد، اما دارای ژنتیک خوبی است و داشتن یک آمار پایین تر از میانگین جهانی اصلا قابل قبول نیست.

اصلی ترین دلایلی که باعث شده است جوانان ایرانی از میانگین جهانی کوتاه قدتر باشند، سبک زندگی اشتباه و تغذیه نادرست و کم تحرکی است؛ که متاسفانه در جامعه ما نه تنها این موارد جدی گرفته نمی‌ شوند، بلکه اکثرا مورد تشویق هم قرار می گیرند.

اگر مادری را می‌ بینید که مدام کودک خود را با تغذیه نادرست و بدون مواد مغذی سیر می کند، تعجب نکنید که آن کودک در آینده قرار است کوتاه قد باشد. اگر یک خانواده را مشاهده می کنید که به فرزند خود توصیه نمی کنند که ورزش کند و تحرک داشته باشد، طبیعی است که آن فرزند در آینده بلند قد نشود.

تمامی این موارد دست به دست هم داده‌اند تا اکثر نوجوانان ایرانی از قد خود راضی نباشند و در بزرگسالی به دنبال افزایش قد باشند. اما جای نگرانی نیست و شما نباید بابت گذشته حسرت بخورید. تنها راه حل پیش روی شما، اقدام برای افزایش قد به صورت اصولی و با روش های طبیعی است؛ تا به قد دلخواه خود که در نوجوانی آرزوی آن را داشتید برسید.

قد مناسب برای دختران و پسران چقدر است؟

قد مناسب دختر و پسر

با استفاده از نمودار رشد دختران و پسران  می توان دید که در چه وضعیتی هستید. سوال این است که قد مناسب چقدر است؟ دو پاسخ برای این سوال وجود دارد زیرا نمودار پسر با دختر متفاوت است و در نتیجه قد آنها تفاوت دارد. وقتی از قد مناسب صحبت می کنیم منطور ما حداقل قدی است که شما باید داشته باشید تا کامل باشید. البته در هر دو جنس استثنا هایی وجود دارد که افراد در آن دارای قد هایی بسیار بلند هستند ولی بحث ما این نیست و موضوع اصلی این سایت راجع به افرادی است که در خطر نداشتن قد کافی هستند پس معیار ما حداقل قدی است که دختر و پسر باید داشته باشند.

1. حداقل قد مناسب برای پسر

پسر باید از قد بلندی برخوردار باشد که میزان آن در کشور های مختلف متفاوت است. در کشور ما حداقل قدی که یک پسر باید داشته باشد تا کوتاه قد خطاب نشود 180 سانتی متر است و شما باید حداقل 180 سانتی متر قد داشته باشید تا به عنوان یک مرد کامل شناخته شوید. قد 180 سانتی متر حداقل است و هرچه قد شما بالاتر از این مقدار باشد بیشتر به نفع شما است. در کشور های اروپایی حداقل قدی که پسران باید داشته باشند 6.1 فیت است که معادل 185 سانتی متر می باشد و به عنوان یک قد مناسب برای پسر در نظر گرفته می شود. در آمریکا شروع قد بلندی از 6.2 فیت شروع می شود و آن را بلند قد خطاب می کنند. حداقل قدی که شما باید داشته باشید در هر کشور و فرهنگ متفاوت است و بستگی به دلایل زیادی دارد که در این مطلب زمانی برای بیان آنها وجود ندارد ولی شما با مطالعه دیگر مطالب سایت وان قد می توانید اطلاعات خود را راجع به قد بلندی بالا ببرید.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر درباره حداقل قد مناسب برای پسر، مطلب قد مرد باید چقدر باشه را مطالعه کنید.

2. مناسب ترین قد برای دختر

مناسب ترین قد برای دختران در کشور ما قد 170 به بالا است که متاسفانه به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد دختران اکثرا از این قد برخوردار نیستند و دلیل آن هم نداشتن تحرک کافی است. قد 170 برای یک دختر مناسب است زیرا در استایل او تاثیر زیادی دارد و باعث می شود تا بهترین لباس ها را برای پوشش انتخاب کند. قد 170 یک دختر را قد بلند نشان نمی دهد ولی برای حداقل میانگین قدی مناسب است ولی بعید است که به عنوان یک دختر قد بلند مورد خطاب قرار بگیرید. اگر از قد 170 برخوردار هستید می توانید شروع به استفاده از پکیج های افزایش کنید تا به قدی بهتر و بالاتری دست پیدا کنید.

مطلب مرتبط: رشد قد دختر تا چه سنی ادامه دارد؟

چرا داشتن قدی بلند برای پسران مهم است؟

در ابتدای سرتیتر قبلی اشاره داشتیم که پسر باید از قدی بلند برخوردار باشد. دلایل زیادی پشت این گفته وجود دارد که در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم. در کشور ما نیز همانند دیگر کشور ها و فرهنگ ها جا افتاده است که مرد باید قد بلند باشد تا بتواند به عنوان یک مرد متشخص و خوش استایل زندگی کند و اکثر خانم ها هم به دنبال مردان قد بلند هستند زیرا داشتن قدی بلند در مردان و پسران باعث می شود تا از ویژگی های مثبت زیادی برخوردار باشند.

1. استایل مردانه

استایل مردانه یعنی داشتن اقتدار همراه با لباس های شیک که باعث تبدیل شدن پسر به یک مرد پر جذبه می شود. پسران بسیار به لباس های خود اهمیت می دهند و همیشه دوست دارند تا لباس هایی بپوشند که آنها را متشخص نشان دهد. لازمه داشتن استایل مناسب، یک بدن خوش فرم و قد بلند است. قد بلند ظاهر شما را در هر لباسی تغییر می دهد و باعث می شود تا جذبه مردانه شما چندین برابر شود.

2. داشتن حس خوب و اعتماد به نفس

داشتن حس خوب

مهم ترین ویژگی یک مرد موفق داشتن اعتماد به نفس است و خانم ها عاشق مردانی با اعتماد به نفس زیاد هستند. دلیل داشتن اعتماد به نفس در مردان در قدم اول داشتن حس خوب نسبت به ظاهر خود است. اگر شما از ظاهر خود راضی باشید همیشه با اعتماد به نفس بیشتری در جوامع حاضر می شوید زیرا کمبودی احساس نمی کنید و اصلی ترین دلیلی که باعث می شود شما از ظاهر خوبی برخوردار باشید داشن قد بلند است.

3. حضور بهتر در جمع های خانوادگی، دوستانه و کاری

پسران قد بلند معمولا توانایی حضور بهتری نسبت به افراد کوتاه قد در جمع ها دارند. البته همیشه استثنا هایی وجود دارد و نمی توان این مورد را در رابطه با تمامی افراد بلند قد و کوتاه قد بیان کرد. اما اکثر افراد بلند قد، حضور بهتری در جمع های دوستانه و خانوادگی و کاری دارند؛ زیرا از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند.

مطلب مرتبط: تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس چقدر است؟

داشتن قدی بلند در دختران ضرروی است؟

برخلاف پسران که داشتن قدی بلند یک ضرورت بود در دختران داشتن قدی بلند یک ویژگی بسیار مهم و مثبت است که باعث می شود یک پله بالاتر از دیگر دختران قرار بگیرند. در بحث انتخاب لباس و استایل هم داشتن قدی بلند برای دختران یک ضرورت است اما در بحث اعتماد به نفس این قضیه تغییر پیدا می کند زیرا دختران قد بلند دارای یک ویژگی خاص هستند و همین باعث می شود تا راحت تر اعتماد به نفس داشته باشند.

متاسفانه یا خوشبختانه در جامعه ما دختری که قد بلند است از دیگر دختران کوتاه قد، خاص تر دیده می شود و توجه بیشتری به خود جلب می کند. این تمامی چیزی است که شما به عنوان یک دختر ایرانی باید در رابطه با جامعه بدانید؛ پس بهتر است هرچه زود تر برای افزایش قد اقدام کنید تا شما هم جزو آن دسته از دخترانی باشید که خاص هستند و یک ویژگی مثبت نسبت به دیگر دختران دارند. افزایش قد برای دختران اصلا سخت نیست و حتی در سنین بزرگسالی نیز کاملا امکان پذیر است.

کسانی که قد مناسب ندارند چه کار کنند؟

اگر بنا به هر دلیلی نتوانسته اید قد مناسبی داشته باشید و از میانگین هایی که برای شما توضیح دادیم قد پایین تری دارید اصلا نیاز نیست نگران باشید. تمام مطالبی که گفته شد در جهت این بود که شما از اهمیت قد در زندگی روزمره یک دختر و پسر باخبر باشید. هیچوقت برای افزایش قد دیر نیست زیرا به لطف علم، امروزه روش های تضمینی برای افزایش قد وجود دارد که باعث می شوند شما به صورت طبیعی افزایش قد چشم گیر داشته باشید. برای افزایش قد روش های بسیاری وجود دارد که همه ی آنها باعث افزایش قد چشم گیر شما می شوند.

اگر مایل به آشنایی با این روش ها هستید می توانید از قسمت پکیج افزایش قد در سایت ما دیدن کنید و تجربیات افرادی که این پکیج را استفاده کرده اند را مطالعه کنید تا از تاثیر افزایش قد روی روحیه یک فرد باخبر شوید. پکیج های افزایش قد ما شما را با روش های ذهنی برای افزایش قد آماده می کنند و با استفاده از ورزش های کششی و سابلیمینال ذهنی باعث می شوند تا شما شروع به افزایش قد کنید. هیچوقت برای اقدام دیر نیست و شما فقط باید باور داشته باشید که این اتفاق امکان پذیر است. شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از پکیج افزایش قد سایت ما که گروتالر داینامیک نام دارد دیدن کنید و یک قدم جدی برای افزایش قد بردارید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link