چه ورزشی باعث افزایش قد می‌شود؟

طبق نظرسنجی ها افراد قد بلند به طور متوسط زندگی بهتری دارند و همچنین کمتر دچار درد جسماني مي شوند. مسئله قد امروزه بسيار جدي گرفته مي شود زيرا تاثير بسزايي در سلامتي دارد. تحقیقات نشان می دهد قد بر همه جنبه هاي زندگي از خطر بیماری قلبی و سرطان گرفته تا درآمد و جذابیت شما تاثیر می گذارد. امروزه علم توانسته تعدادی از داروها و درمان های طب سوزني را براي افزایش قد تجويز كند اما درمان ها بسیار گران بوده و با عوارض جانبي بالا هستند و علاوه بر این هیچ تضمین 100٪ برای موفقیت این روش ها وجود ندارد.

بهترین راه ممکن برای افزایش قد تمرین ورزش با رژیم غذایی مناسب است. ورزش و رژیم غذایی مناسب به تقویت عضلات بدن و هورمون های رشد که مسئول افزایش قد هستند كمك مي كنند. با شنيدن كلمه ورزش شايد از خودتان بپرسيد چه ورزش هایی قد را بلند می کند؟ چه روال تمريني براي رشد قد مخصوصا در اواسط بیست سالگی بايد داشت؟ سايت وان قد با تكيه بر دانش و تجربه لازم شما را با پاسخ اين سوالات آشنا مي كند.

تمرينات و ورزش هاي افزايش قد

افزایش قد با ورزش

افزایش قد بعد از 18 سالگی در سنین مختلف از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در هر سنی می‌توانید شاهد افزایش قد با روش های اصولی باشید. در دوران بلوغ یا بعد از آن با انجام برخی تمرینات ساده و کاربردی می توان قد را افزایش داد و تمرینات زیادی برای تناسب اندام با تاثير بر عضلات بدن و رشد قد وجود دارد.

اگرچه قد بلندي توسط عوامل ژنتیکی تعیین می شود اما تا حدی تحت تأثیر عوامل فیزیکی مانند رژیم غذایی و ورزش نیز مي باشد. تمرينات افزايش قد اگر به طور منظم 2-3 بار در هفته انجام شوند بهترین نتیجه را خواهند داشت و همچنين از ورزش بیش از حد باید اجتناب شود زیرا باعث آسیب بر بدن مي شود.

انواع ورزش هایی که قد را بلند می کنند

ورزش های افزایش قد سریع

کشش کبری

حرکات کششی برای افزایش قد بهترین راه هستند که کشش کبری یک تمرین بدنی برای افزایش قد است و به انعطاف پذیری ستون فقرات کمک می کند و دست ها، سینه و پشت را که در افزایش قد بسیار مهم هستند تقویت می کند.

نحوه اجراي تمرين:

 1. روی شکم خود دراز بکشید.
 2. کف دست هایتان را به سمت پایین در سطح شانه ها قرار دهید.
 3. سپس به آرامی بالاتنه خود را بلند کنید.
 4. تا جایی که مي توانيد بدن خود را بكشيد.
 5. این تکنیک کششی رشد سلول ها را افزایش داده و در نتيجه منجر به رشد قد مي شود.
 6. اين تمرين را 3 تا 4 ست در روز ادامه دهيد.

حالت چرخ

این تمرین قد را افزایش و بدن و ستون فقرات را انعطاف پذیرتر می کند. حالت چرخش تمرین کششی است که به تقویت عضلات شانه، کمر، عضلات شکم و عضلات کف لگن کمک می کند تا قدتان افزايش يابد.

نحوه اجرا:

 1. به پشت دراز بکشید و پاهای خود را روی زانو خم کرده و نزدیکتر به باسن قرار دهید.
 2. آرنج خود را خم کنید و کف دست تان را در دو طرف سر قرار دهید.
 3. در حالی که بدن خود را به سمت بالا می آورید سپس نفس عمیق بکشید و در حالی که روی پاها و کف دست ها قرار گرفته اید ستون فقرات خود را قوس دهید یا خم کنید.
 4. چند ثانیه در این حالت بمانید و با تنفس طبیعی مدت زمان را به تدریج افزایش دهید.
 5. 10 تا 20 ثانیه در آن وضعیت بمانید.

نكته: این حرکت برای افرادی که آسیب به کمر، سندرم تونل کارپال، سردرد، مشکلات قلبی و مشکلات فشار خون دارند مشكل آفرين است.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواري از آن ورزش هايي است كه كودك و بزرگسال عاشق آن هستند. دوچرخه سواری تمرینی سخت برای عضلات پا است و جریان خون را به عضلات افزایش می دهد و فرآیند ماهیچه ها را انعطاف پذیرتر می کند.

نحوه اجرا:

 1. سوار دوچرخه شوید و پاهای خود را روی پدال قرار دهید.
 2. شروع به رکاب زدن در جهت عقربه هاي ساعت کنید.

کشش پری دریایی

ورزش کشش پری دریایی به کشش اریب، شانه ها و قسمت داخلی ران اطلاق مي شود كه ماهیچه های بین دنده و لگن را بلندتر می کند و تمام حركات چرخش و خم شدن در این تمرین، قد را افزایش می دهند.

نحوه اجرا:

 1. بر روي تشکي روي زمين بنشینید.
 2. پاهای خود را از یکدیگر دور کنید و یکی در جلو و یکی رو به پشت.
 3. کف دست چپ خود را روی زمین قرار دهید و دست راست خود را رو به بالا قرار دهيد.
 4. کشش را به مدت 10 تا 20 ثانیه انجام دهيد
 5. همین روند را در طرف دیگر بدن خود تکرار کنید.
 6. حداقل 15 مورد از این حرکات کششی را انجام دهید.

دو پا به سمت بالا

اين حركت كششي علاوه بر افزایش قد به تقویت پاها و تولید هورمون رشد در بدن كم مي كند.

نحوه اجرا:

 1. روي زمين دراز بكشيد.
 2. سعی کنید هر دو پای خود را تا جایی که ممکن است با هم بالا بیاورید و همزمان آن‌ها را صاف نگه دارید.
 3. هر بار كشش باید 3 ثانیه طول بکشد.

توجه: براي اينكه فشاري به گردن تان واد نشود به تدریج هر دو پا را بالا بیاورید.

بسکتبال

بسکتبال

بسکتبال یکی از ورزش هایی است که به افزایش قد کمک می کند و باعث افزایش آدرنالین و افزايش انعطاف پذيري بدن مي شود.

بسکتبال دارای تمرینات کششی کاربردی برای افزایش قد در آقایان است. حرکت مداوم پاها در اطراف زمین به تقویت عضلات پا، افزایش جریان خون و در نتیجه افزایش قد کمک می کند.

بسکتبال تمام عضلات را تمرین می دهد و به رشد بدن کمک می کند. پریدن با افزایش تنش عضلانی به رشد عضلانی و همچنین به افزایش تمرکز و خون رسانی به قسمت های مختلف بدن کمک می کند.

ورزش بسكتبال اگر به طور منظم انجام شود به تدریج باعث افزایش قد می شود. این ورزش در کنار رژیم غذایی و تغذیه مناسب، ایمنی را نیز تقویت کرده و رشد بدن را تسهیل می کند. توصیه می شود هر شکلی از ورزش را فقط پس از مشورت با پزشک شروع کنید تا تأیید شود که آیا این ورزش ها برای شما مناسب هستند یا خیر.

طناب زدن

طناب زدن

همانطور كه مي دانيد سرگرمی مورد علاقه بسیاری از بچه ها در تعطیلات طناب بازي است. طناب نوعي ورزش پرش است که به راحتي قد را افزايش مي دهد. پرش مداوم عضلات پشت بدن را تقویت و قد را افزایش می دهد.

کشش ستون فقرات به جلو

کشش ستون فقرات تمرینی مهم و تاثيرگذار برای افزایش قد است و هنگامی که شروع به انجام این تمرين می كنيد نبايد به طور ناگهانی آن را قطع کنید زيرا ممكن است در انقباض عضلانی مشکل پیدا کنید بنابراین سعی کنید هر روز حداقل 10 دقیقه این تمرین را انجام دهید.

نحوه اجرا:

 1. در حالتی بنشینید و پاهای خود را دراز کنید.
 2. سپس به آرامی به جلو خم شوید طوري كه به نوک انگشتان یا پاشنه های پا برسید اين حركت ماهیچه های پایتان را کشیده مي كند.
 3. حداقل 10 تا 20 ثانیه اين کشش را انجام دهيد.
 4. این تکنیک را 3 تا 4 بار در روز تکرار کنید و به تدریج افزایش دهید.

ایستادن روی انگشتان پا

کشش پا

ایستادن روی انگشتان پا راه موثری برای افزایش قد مي باشد.

نحوه اجرا:

 1. صاف بایستید و پشتتان را به ديوار تكيه دهيد.
 2. سعی کنید روی انگشتان پا بایستید و دستان خود را بالا قرار دهید طوری که بايد به سقف برسد.
 3. سپس به آرامی به حالت اوليه خود برگردید.
 4. همین روند را ده بار تکرار کنید.

کشش سوپر کبری

حرکت کبرا برای افزایش قد

افزایش قد و همچنین تقویت پاها و گردش خون بدن با اين حركت شگفت آور تامين مي شود.

نحوه اجرا:

 1. با نگه داشتن بازوهای خود به صورت عمود بر زمین و قوس ستون فقرات (شبیه به حالت انتهایی کشش کبری) شروع کنید.
 2. بالا تنه خود را به سمت بالا بیاورید تا حالت V معکوس ایجاد شود.
 3. در حین انجام این کار چانه را به سینه بچسبانید و سپس به حالت اولیه برگردید.
 4. طول فرايند اين كشش بايد 10 تا 20 ثانیه طول بکشد.

نکات :

کشش سوپر کبری را مي توانيد در رختخواب صبح یا قبل از خواب انجام دهید. همچنين انجام این حرکات کششی به طور روزانه فشار کمر ناشی از نشستن طولانی مدت را كاهش مي كند.

پرش نقطه ای

پرش نقطه ای تمریني ایده آل براي افزايش قد مي باشد.

نحوه اجرا:

 1. صاف بایستید بدون اينكه زانوهاي خود را خم كنيد.
 2. با هر پرش دستان خود را به سمت سقف پرتاب كنيد.
 3. در ابتدا پنج تا ده بار پشت سرهم بپرید سپس به حالت اولیه برگردید و پنج بار اين حركت را تکرار کنید.

دوی سرعت

دویدن شدتي در مسافت های کوتاه عضلات را کشیده و انعطاف پذیر تر مي كند. دوی سرعت محبوب ترین و در لیست بهترین تمرینات افزایش قد است.

افزایش قد با حرکات کششی چقدر در رشد قد موثر است؟

بهترین حرکات کششی برای قد

بدون شک بهترین ورزش برای افزایش قد، ورزش های کششی هستند. ورزش های کششی عامل اصلی افزایش قد هستند، پس می توان نتیجه گرفت که تاثیر آنها در افزایش قد به شدت بالا است. اما چندین نکته مهم در رابطه با انجام آنها وجود دارد که اگر به درستی رعایت شوند، باعث می شوند تا نتایج به دلخواه شما باشند و به خواسته خود یعنی افزایش قد برسید. در واقع تنها روشی که شما می توانید با استفاده از آن در بزرگسالی رشد قد را تجربه کنید، همین ورزش های کششی هستند. نقاط زیادی در بدن شما تحت تاثیر ورزش های کششی قرار می گیرد، پس مهم است که روی نقاطی تمرکز کنید که تاثیر زیادی در تشکیل قد شما دارند. به عنوان مثال تمرکز روی حرکات کششی دست، باعث افزایش قد شما نخواهد شد.

چه افرادی می توانند از افزایش قد با حرکات کششی استفاده کنند؟

یکی از نکات مثبت در رابطه با افزایش قد با ورزش های کششی، طیف سنی افرادی است که می توانند از آن برای رشد قد استفاده کنند. اگر شما بین سنین 15 تا 20 سال هستید، می توانید از ورزش های کششی برای سرعت بخشیدن به افزایش قد کمک بگیرید. اگر در سنین 20 تا 40 سال هستید، می توانید از آن برای فعالسازی دوباره هورمون رشد و در نتیجه افزایش قد استفاده کنید تا دوباره در مسیر رشد قرار بگیرید.

تا قبل از معرفی ورزش های کششی برای افزایش قد، هیچ فردی فکر نمی کرد که بدون انجام هیچ‌گونه جراحی بتواند برای افزایش قد در سنین بزرگسالی اقدام کند. با معرفی یک روش طبیعی به نام پکیج گروتالر داینامیک، تمامی تفکرات در رابطه با افزایش قد به کلی تغییر کرد و اکنون افراد بزرگسال نیز می توانند بدون هیچ‌گونه هزینه گزاف و عوارض جراحی، به دنبال افزایش قد باشند و با ورزش کردن اصولی به قد دلخواه خود برسند.

همراه با حرکات کششی، چه اقداماتی برای افزایش قد نیاز است؟

ورزش های کششی نیاز به سوخت و تغذیه لازم برای ایجاد تغییرات دارند، پس شما همراه با آن به تغذیه سالم و خواب کافی نیاز دارید. هر ورزشی نیازمند یک برنامه غذایی سالم است که تمامی موارد مورد نیاز را تامین کند، پس لطفا به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

جدا از تغذیه، نیاز به یک برنامه اصولی برای ورزش های کششی دارید که روش انجام دادن آنها به شما آموزش داده شود تا تاثیر آن به حداکثر خود برسد.

نکاتی برای افزایش قد در خانه

افزایش قد در خانه

 • سبک زندگی سالم و ساعات مورد نیاز خواب براي افزايش قد ضروری است.
 • گنجاندن فعالیت‌ هایی مانند شنا و یوگا در برنامه روزانه براي افزايش قد موثر است.
 • برای موفقیت هر یک از تمرینات افزایش قد، حفظ وضعیت بدنی مناسب ضروری است.
 • از مصرف کالری های اضافي پرهیز کنید و کربوهیدرات های سالم و غذاهای غنی از فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • به یاد داشته باشید افزایش قد بعد از سن رشد امکان پذیر است فقط کافیست روش درست آن را بیاموزید که متد گروتالر داینامیک می تواند یک روش موثر باشد.

نتیجه مطلب چه ورزش باعث افزایش قد می‌شود؟

این تمرینات افزایش قد عملی بوده و برای اکثر افرادي كه به دنبال افزايش قد هستند مفيد مي باشند. همانطور كه مي دانيد هر چيزي زمانبر است و با توجه به اطلاعات سايت وان قد توصيه مي كنيم که زمان را براي رسيدن به قد دلخواه تان فراموش نكنيد و انتظار افزایش قد در یک روز را نداشته باشید زیرا این فرایند تدریجی است.

از ابتدای این مقاله راجع به اهمیت ورزش های کششی و نحوه افزایش قد با آنها صحبت کرده‌ایم و اکنون زمان آن است که به شما بهترین روش افزایش قد، که متکی به ورزش های کششی برای ستون فقرات است را معرفی کنیم. با کلیک کردن روی بنر زیر به راحتی می توانید به پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک دسترسی پیدا کنید و برای افزایش قد خود اقدام کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
stylesatlifestylecrazemyehealth

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link