افزایش قد بعد از سن رشد

اگر به رشد قد اهميت مي دهيد بدون هيچ شكي راز افزایش قد بعد از سن رشد ذهن تان را درگير مي كند و دوست داريد از اين واقعيت آگاه شويد كه آيا راز افزایش طبیعی قد بدون جراحی، درمان هورمونی و داروها در عرض 6 تا 12 هفته واقعيت دارد؟ خب بگذاريد سايت وان قد پاسخ مورد نظرتان را در اين مقاله بدهد.

صفحات رشد چیست؟

صفحات رشد

صفحات رشد نواحی هستند که در آن رشد استخوان جدید در انتهای استخوان اتفاق می افتد و از غضروف تشکیل شده اند و وقتی رشد تمام می شود این صفحات به استخوان جامد تبدیل می شوند. افزایش قد در هر سنی بدون در نظر گرفتن ژن ها و قد والدین امکان پذیر است؛ البته بدون موارد زير:

 • کمبود خواب
 • وضعیت بدنی اشتباه
 • رژیم غذایی نامناسب
 • بدون حرکات کششی
 • استرس زیاد

بیش از 98٪ از افراد قد بلند تنها  15 سانتی متر اختلاف قد با افراد كوتاه قد دارند و اين اختلاف قد را مي توانيد با استفاده از راه هاي افزایش قد در 90 روز جبران کنید. اين مورد را در نظر داشته باشيد كه هیچ چیز غير ممكني وجود ندارد و هر فردي که پتانسیل رشد قدي داشته باشد می‌تواند بدون توجه به سن و ویژگی های وراثتی، افزایش قد را داشته باشد.

همانطور كه مي توان با تنظیم برنامه اي عضله سازي كرد، با یک برنامه سفارشی نيز مي توان افزایش دائمی قد داشت؛ مثلا اگر هر روز حرکات کششی، استراحت مناسب و روال غذايي خوبی داشته باشيد قطعا رشد قدي خواهيد داشت.

آيا علم، افزيش قد بعد از سن رشد را تاييد مي كند؟

سن رشد و افزایش قد

بیش از 10 سال تحقیق بر روي قد دانشمندان دريافتند دلیل مهم عدم کفایت قد بسیاری از افراد ارثی یا ذاتی نیست در حالی که ویژگی‌ های انسانی حداکثر قد بالقوه را تعیین می‌کنند اما بیش از 98 درصد بزرگسالان 2 تا 6 اینچ (5 تا 15 سانتی‌متر) کوتاه‌تر از حداکثر قد بالقوه هستند. هورمون رشد مهم ترین عنصر برای کنترل رشد استخوان ها است و تنها هورمونی است که رشد سلول های رباط (منحصراً وظیفه رشد عمودی استخوان های شما را بر عهده دارد) را به سمت انتهای استخوان ها تقویت می کند.

در دوران بلوغ (12 تا 14 سالگی) اندام هیپوفیز بسیار فعال است و به اندازه کافی هورمون رشد را برای تقویت رشد سریع استخوان تولید می کند. در هر صورت اندک زمانی پس از بلوغ اندام های هیپوفیز بسیاری از افراد به طور مشخص غیرفعال می شوند و هورمون رشد بسیار کمی برای حفظ هر گونه رشد استخوانی ترشح مي شود.

بنابراین بسیاری از افراد مدتی پس از بلوغ، از قد بلندتر شدن دست می‌کشند علی‌رغم زمانی که صفحات رشد آنها هنوز باز است و كوتاه تر از حداكثر قد خود مي شوند. به عنوان مثال به طور کلی صفحات رشد مردان جوان تا 25 سالگی کاملاً بسته نمی‌شود و صفحات رشد خانم‌ های جوان تا 21 سالگی بسته نمی شود.

البته ممكن است استرس‌ هاي مدرسه، کار، ارتباطات، و … باعث ایجاد آن شوند و با اين حال بايد بیاموزید که چگونه از ظرفیت بدن خود برای تولید حداکثری هورمون رشد انسانی برای دستیابی به حداکثر پتانسیل قد بهره برداری کنید.

افزایش قد پس از عبور از سن رشد

قبل از 20 سالگی در مردان و 18 سالگی در زنان سنی است که هورمون رشد بیشتر تولید می شود و پس از این سن بهبود قد دشوارتر می شود اما به هیچ وجه غیرممکن نيست. راه های افزایش قد در دهه 20 سالگی و بعد از بلوغ منجر به رشد 20 سانتی متري قد نمي شود اما در برخی موارد عملکرد منظم و استفاده از روش افزایش قد طبیعی باعث افزایش قد چشمگیر شما خواهد شد.

راهكار هاي افزايش قد بعد از سن رشد

رشد کودکان

پس از پایان سن رشد هنوز هم برای افزایش قد فرصت های زیادی وجود دارد، البته به شرطی که شما پایبند به فرایند افزایش قد باشید و تمامی اقدامات ضروری را انجام دهید. افزایش قد پس پایان سن رشد نیازمند این است که شما تمامی مراحل رشد طبیعی را از نو شروع کنید، اما با این تفاوت که پس از سن رشد، بدن به صورت خودکار این کار را برای شما انجام نمی دهد و شما باید با انجام اقدامات لازم دوباره صفحات رشد را فعال کنید. اقداماتی که در رابطه با افزایش قد پس پایان سنین رشد باید انجام شوند شامل:

تغذیه

اولین نکته مهم در رابطه با افزایش قد پس از سنین رشد، مهیا کردن تمامی مواد غذایی مورد نیاز برای رشد قد است. بدن شما برای رشد و افزایش قد نیاز به مواد غذایی مانند کلسیم و روی و منیزیم و پروتئین و ویتامین دارد که همگی باید توسط شما تامین شوند.

ورزش

ورزش های کششی به خوبی روی نواحی رشد قدی تاثیرگذار هستند و باعث می شوند تا شما دوباره در حالت رشد قرار بگیرید. البته زمانی که راجع به رشد قد با ورزش های کششی صحبت می کنیم، منظور ما افزایش قد مانند سنین رشد نیست. زیرا شما نمی توانید 20 سانتی‌ متر افزایش قد را دوباره تجربه کنید، اما در عوض می توانید اطمینان داشته باشید که افزایش قد قابل توجهی توسط ورزش های کششی خواهید داشت.

داشتن خواب کافی در طول شبانه روز

دومین نکته مهم برای افزایش قد، استراحت دادن به بدن و استخوان ها است. بهترین زمان برای رشد قد، زمانی است که شما در خواب هستید. زیرا کمترین فعالیت ممکن توسط شما صورت می گیرد و به راحتی می توانید یک فضای مناسب در اختیار هورمون های رشد و صفحات رشد قرار دهید تا رشد شما ادامه پیدا کند. حتما به یاد داشته باشید که زمان خواب شما باید تمام شب را در بر گیرد و آن را به روز منتقل نکنید. اگر در رابطه با تاثیر خواب بر روی رشد قد اطلاعات بیشتر می خواهید حتما مطلب افزایش قد در خواب را مطالعه کنید.

انگیزه و اراده کافی برای افزایش قد

افکار و ذهنیت شما تاثیر مستقیمی روی نتایج رشد قد خواهند داشت. در طول مسیر رشد شما باید اراده کافی به خرج دهید و از برنامه و هدف خود خارج نشوید. داشتن نظم و اراده باعث می شود تا ذهنیت شما در رابطه با افزایش قد مثبت شود و به نتایج خوبی برسید.

ورزش هایی برای افزایش قد در سن 20 سالگی

ورزش کششی برای افزایش قد

با اشاره به نحوه افزایش قد پس از بلوغ نمی توان از ورزش تک میله چشم پوشی کرد. هنگامی که بدن خود را به صورت معلق از زمین آویزان می‌کنید مفاصل شما به جای فشرده شدن در اثر گرانش کشیده می شوند. حداقل 40 ثانیه روی میله بمانید و این کار را حداقل 10 دقیقه در روز و 3-4 بار در هفته تمرین کنید.

حرکات کششی افزایش قد یوگا اغلب برای تسکین درد و آرامش بدن استفاده می شوند تاثیر مثبتی در افزایش قد دارند. زیرا در ورزش یوگا شما با حرکات کششی متنوعی روبه‌رو هستید که باعث کشش استخوان های ستون فقرات می شوند. این حرکات همگی روی افزایش قد تاثیر خوبی دارند که با ذهنیت مثبت و آرامشی که از ورزش یوگا بدست می‌آید ترکیب می شوند و باعث حال خوب شما خواهند شد.

ورزش هايي برای افزایش قد در دوران بلوغ برای تحریک استخوان ها

 • ورزش والیبال که به عنوان یکی از رشته های مناسب برای بلند قد ها شناخته می شود، یک رشته ورزشی مناسب برای کسانی است که می خواهند خود را در معرض تمریناتی قرار دهند که به افزایش قد آنها کمک کند.
 • تمامی ورزش های نرمشی و کششی برای افزایش قد موثر هستند.
 • ورزش شنا یکی دیگر از ورزش های تاثیرگذار بر افزایش قد محسوب می شود که تمرینات آن باعث پیشرفت قابل توجه شما در فرایند رشد قد خواهد شد.

طب فشاري

رمز و راز کمتر شناخته شده در علم طب فشاری از هزاران سال گذشته پنهان شده است. یکی از بهترین راهبرد ها برای افزایش قد طب فشاري بر روی این کانون های اندام هیپوفیز می باشد.

نقاط فشاري كه روی هر دست و انگشت است مستقیماً بر قد فرد تأثیر مي گذارد و تحریک روی این چند کانون به طور معمول پيام هايي را به اندام هیپوفیز و هم به اندام تیروئید ارسال می کند تا هورمون های رشد ایجاد شوند. طب فشاری کم‌ هزینه‌ ترین و ساده‌ ترین روش درمانی است که هنوز برای حمایت از قد شما انجام می‌شود.

سن رشد قد  در دختران

دختران در دوران نوزادی و کودکی با سرعتی سریع رشد می کنند و هنگامی که به بلوغ می رسند رشد آنها دوباره به طور چشمگیری افزایش می یابد. رشد دختران معمولاً در 14 یا 15 سالگی یا چند سال پس از شروع قاعدگی متوقف می شود و به قد بالغ می رسند.

دختران معمولاً یک تا دو سال قبل از شروع قاعدگی جهش رشد دارند. برای اکثر دختران بلوغ بین 8 تا 13 سالگی و جهش رشد بین 10 تا 14 سالگی رخ می دهد و آنها در یک یا دو سال پس از اولین قاعدگی فقط 1 تا 2 اینچ رشد قدي دارند و در اين زمان به قد بزرگسالی می رسند. به طور كلي سن رشد بسته به زمانی که دختر برای اولین بار پریود می شود متفاوت است. میانگین یا متوسط ​​قد متناسب سن برای زنان بالغ 20 سال به بالا 163 سانتي متر است.

برخی از دختران به دلیل برخی شرایط سلامتی مانند مشکلات هورمون رشد، آرتریت شدید یا سرطان تاخیر در رشد خود را مشاهده مي كنند.

شرایط ژنتیکی نیز در رشد قد نقش دارند برای مثال؛ دختران مبتلا به سندرم داون، سندرم نونان یا سندرم ترنر ممکن است کوتاه‌تر از اعضای خانواده‌شان باشند. خواب کافی، خوردن غذاهای مغذی و ورزش منظم همگی عادات خوبی هستند که به رشد قد كمك مي كنند.

سن رشد قد در پسران

علاوه بر ژنتیک، کمبود پروتئین و مواد مغذی، مواد معدنی، ویتامین D، ویتامین A بر رشد قد تأثیر می گذارند. بدن هنگام خواب هورمون رشد و محرک تیروئید تولید می کند كه هر دوی اینها برای رشد مناسب استخوان ها ضروری است.

برخی از دارو های محرک نيز باعث تاخیر در رشد مي شوند با این حال تحقیقات بیشتری برای درک اثرات آنها مورد نیاز است. اگر شرایط مختلف ژنتیکی یا مزمن از قبيل بیماری تیروئی، دسندرم، ترنرآکندروپلازی، سندرم داون، سندرم راسل، سیلور و بیماری استخوان نداشته باشيد به راحتي مي توانيد قد خود را افزايش دهيد.

حتی اگر دیر به بلوغ رسیده باشید بعید است بعد از سنین رشد به طور قابل توجهی قد بكشيد. اکثر پسر ها در سن 16 سالگی به اوج قد خود می رسند با این حال هنوز مردان از راه های دیگر تا بیست سالگی نيز مي توانند رشد قدي داشته باشند. دانشمندان دريافتند مغز تا سن 25 سالگی به طور کامل رشد نمی کند و مردان معمولاً بین 20 تا 30 سالگی به حداکثر حجم عضلانی دست می یابند.

نمودار های رشد نشان می دهد که اکثر مردان فقط کمی بعد از سن 18 سالگی رشد می کنند و دلیل توقف رشد آنها در این سن این است که صفحات رشد در مدت زمان کوتاهی پس از بلوغ بسته مي شوند.

پس از جوش خوردن صفحات رشد با ورزش منظم و رژیم غذایی سالم باز هم ممکن است كه قد رشد كند و بهبود وضعیت بدن از طريق صاف شدن ستون فقرات به افزايش چند اينچي قد كمك مي كند.

راه های بهبود وضعيت بدن

برخی از راه های بهبود وضعيت بدن عبارتند از:

 • کشش منظم
 • تقویت هسته شما
 • نشستن با وضعیت خوب به طور منظم
 • ورزش منظم
 • اجتناب از خم شدن

قد انسان تقریباً از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که به رختخواب می روید به دلیل فشرده شدن ستون فقرات در طول روز در نوسان است مثلا اگر صبح قد خود را اندازه بگيريد احتمالاً متوجه خواهید شد که از عصر كمي قد بلندتر هستيد.

برای کودکان مهم است که به طور منظم با پزشک اطفال معاینه شوند تا بتوانند رشد خود را در طول زمان پیگیری کنند. پزشک باید منحنی رشد آنها را با منحنی رشد سایر کودکان هم سن آنها مقایسه کند تا ببیند آیا به طور طبیعی رشد قدي داشته اند يا خير.

نتیجه مطلب افزایش قد بعد از سن رشد

افزایش قد بعد از سن رشد

ما در سايت وان قد تلاش مي كنيم شما را با تمام راه هاي افزايش قد در هر سني آشنا كنيم. در بالا خلاصه ای از راه های افزایش قد بعد از سن رشد و همه کسانی که بلوغ را پشت سر گذاشته اند آورده شده است. پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال اطلاعات بیشتر هستید مطلب افزایش قد بعد از ۱۸ سالگی را نیز بخوانید.

با توجه به شرایط بدنی افراد پس از سنین رشد، می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که با تلاش و اراده کافی و استفاده از یک راهنمای مناسب، می توانید به راحتی رشد قد خود را از نو آغاز کنید و در نهایت به قد دلخواه خود برسید. برای دریافت این راهنمای افزایش قد با استفاده از متد های ورزشی و طبیعی، کافی است که روی بنر زیر کلیک کنید و در مسیر رسیدن به خواسته‌ خود قرار گیرید.

افزایش قد با متد گروتالر

منبع
healthlinehimalayaacuclinicipsnews

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link