آیا بدنسازی رشد قد را میسوزاند؟ (از واقعیت تا خرافات)

یک باور قدیمی در بین مردم وجود دارد که می گوید بدنسازی باعث می شود افزایش قد با مشکل مواجه شود و فرد نتواند رشد خوبی داشته باشد. در این مطلب سعی داریم توضیحات کاملی راجع به این باور و اینکه آیا حقیقت دارد یا خیر خدمت شما ارائه دهیم. پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اگر این سوال را در ذهن دارید پاسخ آن را دریافت کنید.

چرا می گویند بدنسازی رشد قد را میسوزاند؟

امروزه بسیاری از نوجوانان میل به پرورش اندام دارند تا از استایل خوبی برخوردار شوند ولی از طرفی نگران هستند که بدنسازی باعث شود آن‌ها افزایش قد نداشته باشند. اول از همه این موضوع را روشن کنیم که داشتن قدی بلند مهم تر از بدنسازی است زیرا قد بلند اولین ضرورت داشتن استایلی خوب و جذاب است و در مرحله بعد داشتن بدنی ورزیده مورد توجه است.

دلیل اصلی این موضوع که بدنسازی رشد قد را می سوزاند فشاری است که حرکات این ورزش به استخوان های شما وارد می کند. دلیل اصلی رشد انسان صفحه های رشد در استخوان های تشکیل دهنده قد هستند که این استخوان ها شامل ساق پا و ستون فقرات می باشند و بدنسازی باعث فشار هایی سنگین در این نقاط می شود که صفحه های رشد شما را میسوزاند. این توضیحی است که افرادی که این باور را در مردم ایجاد کرده اند گفته اند و در این مطلب ما قصد داریم درستی یا نادرستی این موضوع را در سایت وان قد ثابت کنیم. بسیاری از نوجوانان این سوال را در سر دارند و واقعا نمی دانند که مشغول به بدنسازی باشند یا قید آن را تا پایان دوران رشد بزنند. اول از همه به شما این را بگوییم که بدنسازی در شرایطی خاص باعث عدم افزایش قد می شود که در تیتر بعدی توضیحاتی کامل تر را می توانید مشاهده کنید.

آیا این گفته حقیقت دارد که بدنسازی رشد قد را می‌سوازند؟

اینکه بدنسازی به صورت قطعی باعث می شود تا شما نتوانید افزایش قد داشته باشید اشتباه است ولی شرایطی وجود دارد که باعث می شود شما به صفحه های رشد خود آسیب بزنید. محققان و کارشناسان زیادی از آمریکا و اروپا سال‌ها روی این موضوع تحقیق کرده اند و افراد زیادی را تحت نظر گرفته اند و همچنین ورزشکاران و مربی های حرفه ای زیادی اطلاعاتی که راجع به بدنسازی داشته اند را فاش کرده اند و همگی به این نتیجه رسیده اند که افزایش قد به بدنسازی ربطی ندارد ولی به شرطی که بعضی از حرکات بدنسازی را در دوران رشد انجام ندهید. در ادامه دلایل اینکه چرا بدنسازی مشکلی برای افزایش قد به وجود نمی آورد را می توانید مشاهده کنید.

1. برابری فشار وارده توسط وزنه ها با حرکات کششی افزایش قد

زمانی که این پاسخ داده شد که بدنسازی به افزایش قد آسیبی نمی زند، اولین دلیلی که ارائه داده شد این بود که میزان فشاری که وزنه های ورزشی به نقاط افزایش قد وارد می کنند مساوی با میزان فشاری است که حرکات کششی افزایش قد به شما وارد می کنند. حرکات کششی یکی از روش های افزایش قد هستند که تاثیر تضمینی روی افزایش قد دارند و باعث کشش استخوان های شما می شوند. دلیل اصلی اینکه بدنسازی رشد قد را می‌سوزاند این بود که باعث فشار به استخوان ها می شد ولی در اصل فشاری که شما در بدنسازی تحمل می کنید با ورزش های کششی برابر است و این موضوع ثابت شده است. پس دلیل اول کاملا این موضوع که بدنسازی به افزایش قد آسیب نمی زند را تایید می کند

2. تاثیر نداشتن اکثر حرکات بدنسازی روی نقاط افزایش قد

باز هم باید اشاره کنیم که دلیل اصلی این موضوع که بدنسازی به رشد قد لطمه وارد می کند فشارهای وارده به صفحه های رشد شما است ولی در دلیل دومی که ارائه داده شد این بود که اکثر حرکات بدنسازی اصلا ارتباطی با نقاط رشد ندارند و هیچگونه آسیبی به صفحه های رشد فرد وارد نمی کنند. به عنوان مثال حرکات ورزشی برای بازو همچون دمبل زدن یا بارفیکس رفتن هیچگونه آسیبی به صفحه های رشد شما وارد نمی کند و حتی فشار وارده آن‌ها مساوی با حرکات کششی ساده ای است که برای افزایش قد صورت می گیرد. تنها چند حرکت در ورزش بدنسازی ممکن است به افزایش قد آسیب وارد کنند که در سرتیتر های بعدی به آن‌ها اشاره شده است.

3. داشتن لوازم حرفه ای و روز دنیا برای بدنسازی

لوازم حرفه ای برای افزایش قد

در هر ورزشی و هر فعالیتی اگر شما از وسایل درست و حرفه ای استفاده نکنید به طور قطعی آسیب میبینید و حرکت مورد نظر را به صورت اصولی انجام نمی دهید. مطمئنا اگر شما از وسایل بدنسازی قدیمی یا فرسوده یا غیر اصولی استفاده کنید نه تنها ممکن است به افزایش قد خود آسیب بزنید بلکه به دلیل فشار های وارده غیر عادی، به دیگر اعضای بدن خود هم فشار وارد کنید و آسیب بزنید. پس اگر بدنسازی کار می کنید مطمئن باشید در یک باشگاه حرفه ای و با وسایل حرفه ای این ورزش را انجام دهید.

4. استفاده از برنامه های حرفه ای و اصولی

برنامه های اصولی در ورزش بدنسازی بسیار مهم هستند زیرا فشار وارده بر بدن را کنترل می کنند و باعث می شوند تا شما صدمه نبینید. ورزش بدنسازی ورزشی سنگین است که شامل حرکات سنگین زیادی با وزنه می شود که روی تک تک اعضای بدن شما تاثیر و فشار مستقیم دارند و اگر شما از یک برنامه اصولی استفاده نکنید ممکن است به خود آسیب وارد کنید. منظور ما از برنامه اصولی این است که تعداد و نوع حرکات ورزشی که انجام می دهید حساب شده باشند تا بدن شما آسیب نبیند. راه حل این موضوع داشتن یک مربی حرفه ای و کاربلد است. در سایت وان قد ما راجع به برنامه های ورزشی برای افزایش قد مطالبی داریم که برای شما مفید است و پیشنهاد می کنیم که از آن‌ها دیدن کنید.

راه حل برای افرادی که به بدنسازی علاقه دارند چیست؟

با تمام توضیحاتی که داده شد این سوال مطرح است که راه حل چیست؟ بهترین راهی که شما به عنوان یک علاقمند به ورزش بدنسازی دارید این است که اگر در سن رشد می خواهید این ورزش را شروع کنید حتما با یک مربی حرفه ای گفتگو کنید و حرکاتی که روی پا و ستون فقرات شما فشار مستقیم وارد می کنند را انجام ندهید تا فشاری به صفحات رشد شما وارد نشود. حرکاتی مثل پرس پا یا لیفت کردن باعث می شوند تا فشار بسیار زیادی به صفحه های رشد وارد شود. شما با استفاده از برنامه ورزشی درست و همچنین یک مربی کاربلد می توانید برنامه بدنسازی خود را طوری تنظیم کنید که از حرکاتی که فشار زیادی به صفحات رشد وارد می کنند دوری کنید و به بدنسازی خود هم بپردازید.

بهترین سن برای شروع بدنسازی

اگر واقعا به بدنسازی علاقمند هستید ولی از ترس عدم رشد قد از انجام بدنسازی ترس دارید به شما پیشنهاد می کنیم که چند سالی را صبر کنید. بله صبر کردن بهترین گزینه برای شما است زیرا افراد بسیار زیادی از سنین 20 سالگی به بعد شروع به بدنسازی کرده اند و موفق شده اند. شما هم می توانید تا 20 سالگی صبر کنید و مطمئن باشید که مسیر رشد خود را به خوبی طی کرده اید سپس می توانید بدون اینکه راجع به افزایش قد خود نگران باشید شروع به بدنسازی کنید.

روش های افزایش قد برای کسانی که رشد قد نداشته اند

حرکت کششی برای افزایش قد

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که ممکن است بدنسازی باعث شود که فرد افزایش قد نداشته باشد و هورمون های رشد به علاوه صفحات رشد او خاموش شوند. جای نگرانی نیست زیرا در سایت وان قد و در بخش پکیج افزایش قد ما به شما روش هایی را معرفی کرده ایم که با استفاده از آن‌ها می توانید حتی پس از پایان دوران رشد شروع به افزایش قد کنید و به قدی که دلخواه شما بوده دست پیدا کنید. در ادامه دو روش از چندین مسیر افزایش قد که در سایت ما وجود دارد را برای شما به عنوان نمونه قرار داده ایم.

1. استفاده از سابلیمینال افزایش قد

سابلیمینال ذهن یکی از روش های کنترل ناخودآگاه است که شما با استفاده از آن می توانید اقدامات بسیار مفیدی انجام دهید. تمامی تغییرات بدن شما با دستور ذهن صورت می گیرند و ذهن شما اغلب به صورت ناخودآگاه این دستورات را صادر می کند. در روش سابلیمینال ذهن شما با استفاده از چندین ترفند می توانید پیام هایی به ذهن خود ارسال کنید که باعث تغییر در تصمیمات ناخودآگاه شما می شوند. البته سابلیمینال وقتی تاثیرگذار است که شما از حرکات اصولی افزایش قد نیز استفاده کنید، اگر به دنبال این هستید تمام این حرکات افزایش قد را در یک پکیج دریافت کنید حتما به این لینک مراجعه کنید: https://1ghad.com/height-increase/

2. استفاده از حرکات کششی

راجع به حرکات کششی صحبت های کوتاهی داشتیم ولی در این تیتر قصد داریم شما را بیشتر با این حرکات آشنا کنیم. حرکات کششی شامل طناب زدن، بارفیکس زدن، کشش کمر و پا از جمله حرکات کششی هستند که باعث می شوند استخوان های شما کش بیایند و برای رشد آماده شوند. حرکات کششی یکی از تاثیرگذار ترین روش های افزایش قد هستند که در روش سابلیمینال ذهن هم مورد استفاده قرار می گیرند و به طور کلی افزایش قد همیشه با حرکات کششی همراه است و شما باید در هر اقدام برای رشد قد، خود را برای ورزش کردن آماده کنید.

بهترین پکیج افزایش قد مبتنی بر حرکات کششی و سابلیمینال ذهن

دو روشی که با کمک آنها می توانید افزایش قد داشته باشید را به شما توضیح دادیم، اما شما چگونه می توانید از آنها به درستی استفاده کنید؟ مطمئنا یک روش افزایش قد را نمی توان به سادگی و در چند خط به شما توضیح داد به طوری که باعث شود شما از آن نتیجه بگیرید، زیرا نکات زیادی در این روش ها وجود دارد و آموزش های آنها هم طولانی هستند.

شما با کلیک کردن روی بنر زیر می توانید از پکیج افزایش قد گروتالر داینامیک سایت وان قد استفاده کنید که در آن تمامی روش های طبیعی افزایش قد از جمله حرکات کششی و سابلیمینال وجود دارند و باعث می شوند تا شما در یک مدت زمان چند ماهه، رشد قد مناسبی را تجربه کنید.

افزایش قد با متد گروتالر

تیم وان قد

تمام تلاش تیم وان قد این است بتواند کامل ترین مرجع در رابطه با افزایش قد در ایران و وب فارسی شود، تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره نیازی به صرف ساعت ها زمان در وب انگلیسی نداشته باشید، بلکه ما این زمان را سپری می کنیم و برای شما گردآوری مطالب را در رابطه با افزایش قد، در سایت وان قد منتشر می کنیم. امیدوارم با سایت وان قد بتوانید اطلاعات مفید زیادی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

افزایش قد 100% تضمینی

یک بار برای همیشه قد خود را افزایش دهید

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید
می خواهم قد خود را افزایش دهم
close-link